Tipy pro zabezpečení chytrých telefonů pro firmy


Moderní podniky čelí největším hrozbám počítačové bezpečnosti a narušení dat. Rovněž vzrostlo používání osobních mobilních zařízení v podnikatelském prostředí. Potřeba podnikání spočívá v důvěrném přenosu dat mezi různými koncovými body, aniž by došlo k ohrožení soukromí, bezpečnosti a dodržování předpisů.

Hlavní problém je pro soukromé podniky, že důvěrné informace mají zaměstnanci na dosah ruky na svých telefonech. Ochrana těchto informací v chytrém telefonu pro firmy vyžaduje inteligentní bezpečnostní tipy. Zaměstnanci, kteří si nejsou vědomi bezpečného používání smartphonu v obchodním prostředí, mohou stát finančně ztraceni.

To bylo odhaleno prostřednictvím výzkumu provedeného Lookout a Ponemon Institute, že

V 67% organizací došlo k narušení dat v důsledku toho, že zaměstnanci používali mobilní telefony k přístupu k datům společnosti.

Aby bylo zajištěno, že firemní data jsou bezpečná a bezpečná na osobním zařízení zaměstnanců, bývají zásadní bezpečnostní tipy pro smartphone chytré. Hackeři a snoopers data také zacílí na osobní údaje zaměstnanců v telefonu. Dokud nenastavíte některé základní vrstvy zabezpečení, je váš smartphone velmi náchylný k hackování a narušení.

Níže jsou uvedeny bezpečnostní tipy pro firemní chytré telefony, které vám pomohou chránit obchodní data.

Nastavte možnosti vzdáleného vymazání a umístění

Smartphony jsou přenosné, proto je zaměstnanci dávají přednost také pro práci. Přesto je lze snadno ztratit nebo odcizit. Bezpečnost smartphonů je ohrožena, protože nastavení dálkového vymazání a možnosti umístění jsou důležité.

Instalace sledovacích aplikací může objevit váš telefon v případě, že dojde ke ztrátě nebo krádeži. Takové aplikace nabízejí vzdálené vymazání citlivých informací. Pokud váš telefon skončí v rukou zlého chlapa, pak alespoň takové aplikace zajistí odstranění osobních údajů a obchodních informací z telefonů.

iOS i Android mají možnost lokalizace zařízení v případě, že jej ztratíte nebo ztratíte. Mohou také vymazat informace, pokud je váš gadget odcizen, takže nikdo nemá přístup k datům. Uživatelé zařízení iPhone mohou využít funkce Najít můj telefon.

Chcete-li tuto možnost povolit, postupujte podle uvedených kroků:

 • Jdi do nastavení
 • Hledejte iCloud
 • Zapněte funkci „Najít můj telefon“

Uživatelé systému Android mají přístup ke Správci zařízení Android. Pro povolení sledování tímto Správcem,

Pro Andorida

 • Spusťte aplikaci
 • Propojte jej s účtem Google
 • Postupujte podle pokynů, které poskytuje

Aktualizujte svůj systém

Aktualizace smartphonu o nejnovější verze je důležitá a pokud pro práci a osobní údaje používáte jediný telefon, je to nezbytné. Každé zařízení v pravidelných intervalech spouští nové aktualizace softwaru.

Stahování těchto aktualizací softwaru pro váš smartphone je to, co musíte udělat. Většina z nás projevuje línost při stahování těchto aktualizací, přesto jsou nezbytné, protože mají nejnovější aktualizace zabezpečení. Tyto aktualizace také zajišťují, že vaše zařízení pracuje na optimální úrovni.

Zabezpečte svou síť

Poskytovatelé internetových služeb (ISP), hackeři, podvodníci a inzerenti se zajímají o vaše data. Ať už jde o osobní nebo obchodní údaje, jsou sledovány a mohou být ohroženy. V případě, že nemáte představu o zabezpečení sítě, jste opravdu nešťastní.

Data, která jsou k dispozici na PC nebo smartphonu, může číst kdokoli, pokud není šifrována. Zabezpečte svoji síť pomocí VPN, protože veškerá vaše komunikace probíhá na mobilním zařízení. Nejlepší tip pro zabezpečení smartphonů pro firmy je šifrování dat prostřednictvím VPN. Zabezpečí vaše data a zlepší soukromí smartphonu.

Umožní vám surfovat po internetu se svobodou bez blokování. Síť VPN skryje vaše online aktivity a učiní vás anonymními. Zabezpečí zabezpečení obchodních dat jejich šifrováním do nečitelné podoby. Nebudete se tedy muset starat o to, aby vaše data byla zneužita nebo použita.

Instalujte pouze aplikace (aplikace) z důvěryhodných zdrojů

Jako podnikatel, který má data v chytrém telefonu, je důležité, aby nakupoval pouze v legitimních obchodech s aplikacemi, jako je obchod Google Play, Apple iTunes a Microsoft Store. Musíte prozkoumat aplikaci a její vydavatele. Vyvarujte se instalace aplikací z netržních aplikací.

Na druhou stranu je důležité, abyste nainstalovali také aplikaci VPN, ale z důvěryhodných zdrojů. Uživatelé systému Android přejdou do zařízení do nabídky Nastavení a zruší výběr možnosti „neznámé zdroje“. Než kliknete na možnost „nainstalovat“, prostudujte si důkladně recenze a hodnocení konkrétní aplikace, kterou se chystáte stáhnout..

Pokud recenze aplikací vyhovují dostatečně, přečtěte si zásady ochrany osobních údajů aplikace. Například se chystáte stáhnout hru, která vyžaduje přístup k vašim kontaktům. Pak si musíte před stažením promyslet, a proto by hra potřebovala přístup ke svým kontaktům. Pokud se vám to stane podezřelým nebo pochybným, odepřete stahování aplikace.

Zabezpečte vaši síť Wi-Fi

Většina lidí včetně obchodních zaměstnanců může přistupovat k citlivým informacím prostřednictvím veřejné sítě Wi-Fi, ale zabezpečení sítě Wi-Fi je zcela ignorováno. Oblíbená metoda hackerů a podvodníků pro hackerství je, když osoba přistupuje k citlivým informacím v nezabezpečené síti.

K informacím odeslaným pomocí veřejného Wi-Fi má přístup kdokoli, kdo zná techniku ​​jejich prohlížení. Mohou hacknout váš systém a snoopers dat vám může ukrást vaše data. Nejen veřejné Wi-Fi, ale pokud vaše domácí připojení k internetu používá slabé heslo, může dojít k narušení.

Pro zabezpečení firmy v chytrém telefonu použijte aplikaci VPN. Poskytne nejvyšší možné šifrování, které zašifruje váš internetový provoz a data. VPN vás také ochrání v otevřené i domácí síti. Kromě toho si udělejte silné domácí heslo Wi-Fi, aby nikdo nemohl předat jeho ověření.

Dejte si pozor na phishing

Zvýšené používání chytrých telefonů je nepochybně užitečné, ale nic nepřichází samo o sobě s sebou přináší potenciální rizika. Obchodní data většinou trpí slabou znalostí zaměstnanců a ztrácí se. Zaměstnanci mohou kliknout na odkazy v e-mailech nazývané phishingové e-maily, které většinou vedou k nebezpečným webům.

Pro zabezpečení podnikových smartphonů je důležité nejprve zkontrolovat legitimitu webové adresy, než na ni kliknete. Vyhněte se kliknutí na podezřelé a krátké odkazy, pokud jste o to nepožádali. Ošklivé vypadající odkazy v e-mailu nebo textových zprávách jsou obvykle podvodem, který vás uvrhne do odhalení osobních údajů na smartphonu.

Kybernetičtí útočníci používají techniky sociálního inženýrství k vytvoření takových odkazů, které mají buď vybírat peníze od vás, ukrást vaši totožnost a obchodní data nebo účty kreditní karty. Zde musíte být ostražití, protože i sofistikovaný antivirus vás nemusí ochránit před takovými phishingovými útoky.

Nesdílejte polohu

Sledování polohy vyvolává mnoho obav o soukromí, jako je kdokoli, kdo se může vklouznout na vaše místo pobytu. Podle odborníků na bezpečnost je téměř nemožné zabránit sledování polohy. Existuje řada způsobů, jakými jsou třetí strany schopny sledovat bez ohledu na to, na kterém místě, včetně metadat přenášených z telekomunikací a dat, přihlášených do telefonu.

Šéf bezpečnostní strategie pro SentineIOne (společnost zabývající se počítačovou bezpečností) Jeremiah Grossman řekl: „Pro velkou většinu lidí a drtivou většinu okolností výhody plynoucí ze sdílení jejich pobytu přesahují rizika, která by tam mohla být, “

Pro lidi, kteří používají chytré telefony pro podnikání, se bezpečnost stává velkým problémem. Sdílení polohy vaší ze smartphonu může pomoci donucovacím orgánům sledovat vaše pohyby, dát hackerům šanci proniknout dovnitř a umožnit inzerentům sledovat vás. Pokud nepoužíváte síť VPN, sdílení polohy vám nepřinese nic dobrého.

Pokud je sledování polohy používáno nedbalo, může to poškodit vaše soukromí. Z důvodu bezpečnosti se musíte vyhnout sdílení polohy veřejně nebo vypnout sledování polohy. Google vám umožňuje sdílet vaši polohu na sociálních sítích, jako jsou Twitter nebo Facebook. Chcete-li chránit obchodní data svého smartphonu z důvodu bezpečnosti, posílejte svou polohu pouze zamýšlenému příjemci.

Šifrovat citlivá data

Nejlepší tip pro zabezpečení smartphonu pro obchodního zaměstnance, který pracuje s jakýmkoli druhem citlivých dat, je chránit data šifrováním. Například šifrování Full Disk pro počítače se systémem Windows zajistí, že vaše data nebudou ohrožena. Podobný druh šifrování je nyní k dispozici pro uživatele chytrých telefonů.

Pro uživatele Android vysvětluje Google šifrování takto:

Úplné šifrování disku je proces kódování všech uživatelských dat v zařízení Android pomocí šifrovaného klíče. Jakmile je zařízení zašifrováno, všechna data vytvořená uživatelem jsou automaticky zašifrována před tím, než je uložena na disk, a všechna přečtená data automaticky dešifrují před jejich vrácením do volacího procesu.

Pokud jste vlastníkem firemního webu, zabezpečte svůj web neprodleně pomocí protokolu HTTP, aby nikdo nemohl přistupovat k datům mezi prohlížečem a webovým serverem. Všechna data jsou šifrována, když přistupujete na web pomocí HTTP. Pro uživatele smartphonu je důležité, abyste navštívili pouze weby zabezpečené certifikátem SSL.

Závěr

Inzerenti, poskytovatelé mobilních služeb, vláda a hackeři sledují vaše online aktivity. Ošklivé aplikace na krádež dat a další automatizované hrozby také nezaostávají v riziku online bezpečnosti a soukromí vašeho zařízení.

Smartphony obsahují spoustu citlivých informací. Ztráta telefonu nebo jeho krádež může vést ke ztrátě důvěrných pracovních dat. Tipy pro zabezpečení smartphonů pro firmy uvedené v tomto článku vám proto pomohou vybudovat na gadgetu dobré zabezpečení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map