VPN më të mirë Falas – Extensions – 2020 Fshehur


Ka mijëra arsye që më detyruan të shkruaj për çështjet e intimitetit me Chrome. Nëse jeni duke parë, i cili mund të drejtojë trafikun tuaj përmes një IP tjetër dhe t’ju japë qasje të papenguar në Chrome.

Kjo është e vetmja gjë që kanë këto VPN por 95% të shtesave VPN në Chrome bazuar në Proxies. (Të gjithë ata nuk janë VPN të vërtetë.)

Kështu që! kjo temë është e ndarë në dy pjesë:

 • Zgjatje Proxy falas për Chrome (nuk do të mbrojë trafikun e internetit)
 • Klientë legjitimë të VPN (do të sigurojë kriptimin deri në 256-bit)

Intro-thellësi:

Chrome është shfletuesi mbizotërues i Internetit që ka 2 miliardë përdorues nga desktopi dhe pajisjet mobile. Niveli i performancës së kromit po ruan midis të tjerëve është i jashtëzakonshëm.

Ende, përdoruesit e kromit bëhen viktima të sulmeve kibernetike të cilat përbëjnë një VPN për Chrome një zgjedhje thelbësore për përdoruesit për ta bërë shfletuesin të sigurt nga diapazoni i kriminelëve në internet.

Në kushte të tilla, kur hakerat dhe ISP janë të përfshirë në ndjekjen pa ndalje të përdoruesve për interesin e tyre. Në përgjithësi, njerëzit mendojnë se të kesh një VPN Chrome më të mirë falas është opsioni kryesor.

Arsyeja e vetme që vjen në mendjen e përdoruesve ndërsa konsideron një zgjerim falas VPN.

 • Asnjë kërkesë pagese për një VPN për ta përdorur atë në përdorim.

Ndërsa disi arrin të sigurojë një lidhje të izoluar në internet.

Megjithëse, të kesh një internet të veçantë nuk është e mjaftueshme për të mbrojtur të dhënat e tua. Do të të ndihmojë nëse keni një tunel të koduar 256-bit për t’i bërë të dhënat tuaja të pa dekodueshme për agjencitë e mbikëqyrjes dhe hakerat.

Më poshtë janë problemet e VPN Chrome falas, të cilat nuk mund t’i përballoni kur përdorni internetin.

 • Mban gjurmët e faqes suaj të internetit dhe më vonë ajo ndahet me ISP dhe agjencitë.
 • Kjo do të rrezikojë sigurinë e të dhënave tuaja pasi nuk kodon trafikun tuaj.
 • Qëllimi i tij është të shkatërrojë përvojën e shfletimit të përdoruesve me reklama.

Ka më shumë arsye që shpallin se VPN më e mirë për Chrome është kërkesa e përdoruesve të internetit pasi teknologjia është e arritshme për hakerat, dhe ata po përdorin kundër përdoruesve.

Thjesht mendoni për një sekondë, nëse një shfletues si Chrome nuk është i sigurt, do të thotë se prania juaj në internet është në rrezik. Me fjalë të tjera, një shfletues i dyshimtë mund të rrjedhë trafikun tuaj në ISP, dhe identiteti juaj i dukshëm ju bën radar për hakerat dhe kriminelët në internet.

Këto janë komponentët të cilët konsiderohen si gjurmë nga ISP-të dhe programet e të dhënave për të hyrë në pajisjen tuaj.

 • Adresa IP aktuale.
 • Informata personale.
 • Koha dhe vendndodhja aktuale.
 • Specifikimet e pajisjes dhe shfletuesit tuaj.

Për t’i shpëtuar gjurmimit të ISP-ve dhe hakerave në aktivitetet tuaja në internet. Ju do të duhet VPN më e mirë për kromin për të mbrojtur rregullisht aktivitetet tuaja në internet. VPN bën një hyrje të koduar për të transferuar paketat e të dhënave tuaja më me kujdes.

Për më tepër, një VPN Chrome do t’ju ndihmojë në shumë mënyra të tjera disa prej tyre janë si më poshtë.

 • Qasje në përmbajtjen e bllokuar dhe bibliotekën e kanaleve amerikane.
 • Transferimi falas i programeve televizive dhe filmave në (UHD) version.
 • Mbështetni klientët Bit Torrent për të shkarkuar dhe ngarkuar skedarë me Anonimitet.

Pra, çfarë tjetër mund të kërkoni një VPN?

Për më tepër, mund të lexoni në detaje rreth klientëve të VPN-së të besueshëm për të kryer disa aktivitete.

VPN më e mirë falas për Chrome të fshehë të dhënat

Më poshtë janë zgjerimet Chrome VPN që kanë fituar kaq shumë audiencë për shkak të çmimit të tyre dhe nivelit të kriptimit që ata po ofrojnë për klientët e tyre.

1. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN është një nga VPN më e mirë për Chrome pasi ka pushtuar intimitetin e përdoruesit. VPN përdor encryption 256-bit AES për të ndaluar ndërhyrjen e ISP-ve dhe hakerave. Për më tepër, ajo përdor çelësat DHE-RSA 4,096 bit, të mbrojtur nga një algoritëm SHA-512 i cili është dyfish i standardeve bankare.

VPN pretendon të ketë një politikë të kufizuar mos-prerje, të cilën përdoruesi i internetit nuk mund ta ketë me VPN Chrome falas. Do të thotë që ExpressVPN thjesht mban regjistrat e serverëve dhe datat e përdoruesve të lidhen me ta dhe kjo nuk ndikon në sigurinë. Gjithashtu, parandalon gjurmuesit e reklamave të hyjnë në të dhënat tuaja private gjatë shfletimit në internet.

ExpressVPN është në dispozicion në dyqanin e uebit të Chrome si zgjerim VPN, me më shumë se 300,000 përdorues dhe një normë shënimi me 4 yje. Ajo ofron pajtueshmëri Tor e cila është një tipar i dhënë i shtresës së sigurisë që rrit përvojën tuaj anonime. ExpressVPN është në dispozicion në pajisje të shumta si Windows, Mac, Linux, iOS dhe Android.

Features:

 • Shfletim i shpejtë dhe anonim
 • Mbështetje 24/7 e klientit (email dhe chat live)
 • 1,700 server + në 90+ vende
 • Mbështetni transmetimin dhe përrua
 • Kriptimi AES me 256-bit, standardi më i mirë në klasë i kriptimit
 • Garancitë e kthimit të parave 30-ditore

2. DotVPN

dotvpn

DotVPN ofron mbrojtje nga zjarri cloud dhe përdorim i pakufizuar i të dhënave, i cili e bën atë më të mirë falas VPN Chrome. Përdoruesit e kromit mund të zhbllokojnë faqet e internetit dhe të përmirësojnë sigurinë në internet duke instaluar shtrirjen dotVPN.

Sipas raportit të Chrome Web Store, dotVPN ka 500,000 përdorues dhe një normë shënimi 4 yje. Përdor kriptimin me çelës 4096-bit, që është dyfishi i standardeve moderne bankare. Ajo siguron qasje në vendet e kufizuara, aplikacionet VoIP dhe është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur.

DotVPN mbron intimitetin në internet dhe bllokon të gjitha lidhjet hyrëse të paregjistruara, përfshirë sulmet DDoS dhe sniffers të paketave.

Features:

 • Sërf në internet
 • Bandwidth i pakufizuar
 • 12 lokacione virtuale
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit
 • Qasje e sigurt në rrjetin publik

+ Shtoni në KROME

3. ZenMate

zenmate-VPN

ZenMate ka një rrjet të shpërndarë të serverëve me siguri shumë të sigurt, të cilat japin mbrojtje duke koduar informacionin tuaj. Përdorimi i këtij kromi falas VPN nuk do të ndikojë në shpejtësinë tuaj të internetit. Versioni i tyre premium është gjithashtu në dispozicion që ofron veçori më efektive.

Shpesh është cilësuar si “zgjidhje e vërtetë e sigurisë në internet”. VPN më i mirë i kromit ofron akses të pakufizuar në internet, siguri Wi-Fi dhe intimitet të internetit. ZenMate mbron intimitetin tuaj nga analitika e faqes në internet, reklamat e banderolave, hakerat dhe media sociale në vijim.

Kur lidheni me një rrjet publik, ZenMate do të sigurojë sigurinë në internet. Pasi të instaloni zgjerimin ZenMate Chrome, ai do ta kthejë shfletuesin tuaj nga të prekshëm në të sigurt. Do të funksionojë automatikisht sa herë që përdorni shfletuesin krom.

Features:

 • Bllokoni malware
 • 30+ server VPN
 • Nuk ka rrjedhje DNS
 • Parandaloni gjurmimin

[ngjyra e butonit = “jeshile” madhësia = “” lloji = “sheshi” shënjestra “” link = “https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-vpn-best-cyber-se/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme?hl = en ”] + SHTOJI KROME [/ butoni]

4. Hola VPN

hola-VPN

Hola VPN është një tjetër VPN Chrome falas që siguron rrjetin tuaj. Përdoruesit e Chrome të cilët shqetësohen shumë për zhbllokimin e disa vendeve, atëherë Hola VPN është vendimi i duhur. Ai ndryshon nga shërbimi normal VPN sepse trafiku kalon përmes përdoruesve në vend të rrjetit të serverëve duke bërë IP rrugën tuaj të vështirë.

Hola zhbllokues ka pothuajse 129 milion përdorues që shfletojnë në internet me siguri lirinë. Kjo ju lejon të shfletoni në internet pa censurë dhe të shikoni video me më pak buffering. Përdoruesit e Hola mund të shfletojnë në internet të sigurt, privatisht, duke përjashtuar lirshëm kufizimet gjeografike dhe bllokimet.

Hola mund të kandidojë në të gjitha pajisjet tuaja dhe madje edhe në pajisje të shumta në një kohë të vetme. Vshtë falas VPN për krom e cila ka një proces pak të vështirë të instalimit. Hola mund të mos funksionojë me çdo sit, megjithatë është falas dhe faqet e internetit të shumta janë akoma të arritshme.

Features:

 • Asnjë kufi i gjerësisë së bandës
 • Ad-free
 • Zhbllokoni faqet e internetit

[ngjyra e butonit = “jeshile” madhësia = “” lloji = “sheshi” shënjestra “” link = “https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-vpn-best-cyber-se/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme?hl = en ”] + SHTOJI KROME [/ butoni]

5. CyberGhost VPN

Cyberghost VPN është në gjendje të bllokojë 260 milion përpjekje për ndjekje, 210,000 site të keqe dhe 150 milion reklama me 850 serverë në 30 vende. Toshtë i thjeshtë për tu instaluar dhe i lehtë për tu përdorur, CyberGhost VPN ka më shumë se 11 milion përdorues në të gjithë botën dhe është ndër VPN falas për listën e Chrome.

Trafiku i të dhënave të përdoruesve është i koduar në kodimin AES 256-bit. Zgjatja CyberGhost VPN ju lejon të shfletoni në internet pa ndonjë frikë nga mbikëqyrja masive, hakerat dhe ndjekja në internet. Ajo ofron ndërprerës automatik të vrasjes, DNS dhe mbrojtje nga rrjedhja e IP.

CyberGhost premton të sigurojë shpejtësinë më të lartë të mundshme. Mund të lidhë deri në 5 pajisje njëkohësisht. Ky VPN përdor protokollet OpenVPN, L2TP-IPsec dhe PPTP dhe nuk mban regjistrat. Shtë një VPN falas, por nëse doni të përdorni përmirësimet e përparuara të veçorive të sigurisë në shërbimin e tyre premium.

Features:

 • Lehtë për tu instaluar
 • Kriptimi AES me 256-bit
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Evitoni Gjeo-kufizimin
 • Shfletimi pa reklama

[ngjyra e butonit = “gjelbër” madhësia = “” lloji = “katror” shënjestra “” link = “”]] + SHTOJI N CH KROME [/ butoni]

6. Mburoja e pikave të nxehta

Hotspot Shield ka më shumë se 500 milion shkarkime në të gjithë botën. Disa lokacione virtuale janë të arritshme, përfshirë SH.B.A., Hollandë, Danimarkë, Francë, Kanada, dhe të tjera. Shtë e lehtë për tu operuar dhe mund të aktivizohet me një klik.

Kjo shtesë e kromit VPN siguron të dhënat tuaja duke aplikuar encryption 256-bit në rrjetet publike dhe private; do të thotë që nuk keni nevojë të instaloni ndonjë softuer tjetër. Nuk ka asnjë kufizim për përdorimin e të dhënave për këtë shtesë. Shtë falas, i pakufizuar dhe ka versione në dispozicion për Windows Phone, OS X, iOS dhe Windows.

Mburoja e Hotspot vazhdon të azhurnojë shërbimet e tyre. Ashtu si ZenMate, një version premium i mburojës Hotspot është gjithashtu i disponueshëm për shkarkim. Versioni i paguar do t’ju lejojë të shijoni shfletim pa reklama, mbështetje të klientit, bllokim të malware dhe mund të përdoret në pajisje të shumta.

Features:

 • Shfletim i sigurt
 • Zhbllokoni faqet e internetit
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Siguria Wi-Fi

[ngjyra e butonit = “jeshile” madhësia = “” lloji = “sheshi” shënjestra “” link = “https://chrome.google.com/webstore/detail/hotspot-shield-vpn-free-p/nlbejmccbhkncgokjcmghpfloaajcffj?hl = en ”] + SHTOJI KROME [/ butoni]

7. Browsec VPN

shfletim VPN

Shfletuesi pretendon se i besohet më shumë se 2 milion klientëve globalisht. Shtë i menaxhueshëm dhe ofron katër lokacione virtuale përfshirë Hollandën, Shtetet e Bashkuara, Singaporin dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Përdoruesit mund të hyjnë në çdo sit nga kudo tjetër duke përdorur shtesën Chrome VPN. Ai rrit intimitetin e përdoruesve dhe mbron të dhënat e tyre nga gjurmuesit. Browsec zhbllokon bllokimin gjeo-bllokues dhe hap përmbajtjen nga dyqane të ndryshme të vendeve në Netflix ose BBC.

Trafiku është i koduar dhe drejtohet përmes rrjetit të sigurt të shfletuesit të Shfletuesit. Ajo siguron mbrojtje absolute të identitetit tuaj dhe nuk arrin të nuhasë apo ndjekja e trafikut tuaj. Browsec do të mbrojë trafikun tuaj në shtëpi, si dhe gjatë udhëtimit.

Features:

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Geo-zhbllokim
 • Lidhje e lehtë
 • Kriptimi i trafikut

[ngjyra e butonit = “gjelbër” madhësia = “” lloji = “sheshi” objektivi “” link = “https://chrome.google.com/webstore/detail/browsec-vpn-free-and-unli/omghfjlpggmjjaagoclmmobgdodcjboh?hl = en ”] + SHTOJI KROME [/ butoni]

8. TunnelBear VPN

tunelbear vpn

TunnelBear ka vlerësimet më të mira me 5 yje nga më shumë se 10.500 vlerësime individuale. Ky VPN falas për kromin është më shumë një lloj proxy i koduar sesa një VPN e duhur.

TunnelBear ka shpejtësinë më të shpejtë me serverat në pothuajse 20 vende. Siguron kriptim të mirë dhe mund të lidhë deri në 5 pajisje. Shfletimi privat nga ISP-të, hakerat, gjurmuesit është i mundur me këtë VPN. Do të zhbllokojë përmbajtjen tuaj të preferuar. Nuk i lejon përdoruesit të tejkalojnë kufirin mujor prej 500MB.

TunnelBear ka bërë disa nga produktet më të mira të desktopit për Mac dhe Windows. VPN më e mirë e kromit VPN dhe ofertat e desktopit ndryshojnë në një aspekt që është se TunnelBear kodon trafikun e shfletuesit ndërsa TunnelBear VPN për desktop encrypts të gjitha të dhënat tuaja.

Features:

 • Lehtë për tu instaluar
 • Shfletimi anonim
 • Shpejtësi e lartë e lidhjes
 • Vende virtuale

[ngjyra e butonit = “jeshile” madhësia = “” lloji = “sheshi” shënjestra “” link = “https://chrome.google.com/webstore/detail/tunnelbear-vpn/omdakjcmkglenbhjadbccaookpfjihpa?hl=en”] + SHTO TE KRAHEN [/ butoni]

9. Gom Web

gom vpn

Gom Web nuk kërkon ndonjë kërkesë të palës së tretë për shërbimet VPN. Shtë një shërbim falas dhe i lehtë për tu përdorur. Me 1000 serverë dhe proxies bllokues 1000 Mbit / s, ky VPN pa krom lejon qasje të shpejtë në faqet e internetit në krahasim me shërbimet e tjera falas.

Features:

 • Përmbajtja e bllokuar është e arritshme
 • Shëtitje private me kriptim
 • Shpejtësia e shpejtë e ngarkimit
 • Konfigurimi i rrjetit nuk është i nevojshëm.

[ngjyra e butonit = “gjelbër” madhësia = “” lloji = “sheshi” shënjestra “” link = “https://chrome.google.com/webstore/detail/gom-vpn-bypass-and-unbloc/ckiahbcmlmkpfiijecbpflfahoimklke?hl = en ”] + SHTOJI KROME [/ butoni]

10. Xhepi VPN

windscribe

Windscrib VPN për Chrome është një zgjidhje e aftë për sigurinë dhe mbrojtjen në internet për përdoruesit e Chrome. Ai kripton informacionin e dërguar dhe marrë në Internet ndërsa siguron të dhënat tuaja si fjalëkalimet, mesazhet, tekstet dhe shkarkimet. Drejtimi i shtrirjes së dritares VPN në PC tuaj ju jep siguri dhe mbrojtje shumë më të mirë. Ajo bllokon aktivitetet në internet nga pikimi tek hakerat dhe ISP-të.

Sa më shumë të dhëna që ndani në internet, aq më të thjeshta janë për hakerat dhe snoopers dhe çdo person tjetër për të arritur në informacionin tuaj. Mundohuni të mos lejoni që të dhënat tuaja personale ose private të tregtohen nga një shoqatë e pasigurtë në internet ose nga një ueb i hapur për t’u përqendruar. Zgjatja e dritares VPN është një qasje e drejtpërdrejtë por e fortë për të mbajtur lëvizjen tuaj private në duart tuaja të veçanta.

Features:

 • Bllokues automatik i reklamave
 • Ndjekja e paracaktuar e mbrojtur
 • Ndërrimi i lehtë i serverëve

përfundim

VPN-ja totale është pa dyshim zgjidhja e besueshme për të gjitha çështjet tuaja të intimitetit, ato lejojnë qasje në përmbajtje të kufizuar, përrua mbështetje, shpërndarjen e skedarëve P2P dhe fshehin identitetin tuaj ende VPN Chrome falas është me peshë të lehtë krahasuar me klientin VPN. Për më tepër, ata përdorin më pak hapësirë ​​dhe nuk krijojnë probleme me shpejtësinë.

VPN-të e lirë të Chrome do të zhbllokojnë përmbajtjen dhe do t’ju bëjnë anonim. Kështu, nevoja themelore e përdoruesit të internetit ngopet. Ne përmendëm disa nga VPN falas për Chrome që do të kujdesen për nevojën tuaj të intimitetit dhe anonimitetit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map