Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa smartfonów dla firm


Nowoczesne firmy stoją w obliczu największych zagrożeń cyberbezpieczeństwa i naruszeń danych. Wzrosło również wykorzystanie osobistych urządzeń mobilnych w środowisku biznesowym. Potrzebą firmy jest poufne przesyłanie danych między różnymi punktami końcowymi bez narażania prywatności, bezpieczeństwa i zgodności.

Głównym problemem dla prywatnych firm jest to, że poufne informacje są w zasięgu ręki pracowników na ich telefonach. Dlatego ochrona tych informacji w smartfonie dla biznesu wymaga inteligentnych wskazówek bezpieczeństwa. Pracownicy, którzy nie są świadomi bezpiecznego korzystania ze smartfona w środowisku biznesowym, mogą kosztować firmy straty finansowe.

Zostało to ujawnione w badaniach przeprowadzonych przez Lookout i Ponemon Institute

67% organizacji doznało naruszenia bezpieczeństwa w wyniku korzystania z telefonu komórkowego przez pracowników w celu uzyskania dostępu do danych firmy.

Aby mieć pewność, że dane firmowe są bezpieczne na osobistym urządzeniu pracowników, najważniejsze są zabezpieczenia biznesowe dotyczące smartfonów. Hakerzy i szpiedzy danych atakują również dane osobowe pracowników przez telefon. Do czasu, gdy nie skonfigurujesz podstawowych warstw bezpieczeństwa, Twój smartfon jest wyjątkowo podatny na włamania i włamania.

Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące smartfonów biznesowych są wymienione poniżej, które pomogą Ci chronić dane biznesowe.

Skonfiguruj opcje zdalnego czyszczenia i lokalizacji

Smartfony są przenośne, dlatego pracownicy wolą je również do pracy. Można je jednak łatwo zgubić lub ukraść. Bezpieczeństwo smartfonów jest zagrożone, dlatego ważne jest ustawienie zdalnego czyszczenia i opcji lokalizacji.

Instalowanie aplikacji śledzących może wykryć Twój telefon na wypadek jego zgubienia lub kradzieży. Takie aplikacje umożliwiają zdalne czyszczenie poufnych informacji. Jeśli Twój telefon trafi w ręce złego faceta, przynajmniej takie aplikacje zapewniają usunięcie danych osobowych i informacji biznesowych z telefonów.

iOS i Android mają opcję lokalizacji urządzenia na wypadek zgubienia lub zgubienia. Mogą również wyczyścić informacje, jeśli Twój gadżet zostanie skradziony, aby nikt nie miał dostępu do danych. Użytkownicy iPhone’ów mogą skorzystać z funkcji Znajdź mój telefon.

Wykonaj podane czynności, aby włączyć tę opcję:

  • Przejdź do ustawień
  • Poszukaj iCloud
  • Włącz „Znajdź mój telefon”

Użytkownicy Androida mogą uzyskać dostęp do Menedżera urządzeń Android. Aby umożliwić śledzenie przez tego menedżera,

Dla Andorida

  • Uruchom aplikację
  • Połącz to z kontem Google
  • Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które zapewnia

Aktualizuj swój system

Aktualizacja smartfona do najnowszych wersji jest ważna, a jeśli używasz jednego telefonu do pracy i danych osobowych, staje się to konieczne. Każde urządzenie uruchamia nowe aktualizacje oprogramowania w regularnych odstępach czasu.

Pobranie tych aktualizacji oprogramowania na smartfona jest tym, co musisz zrobić. Większość z nas wykazuje lenistwo podczas pobierania tych aktualizacji, ale są one niezbędne, ponieważ mają najnowsze aktualizacje zabezpieczeń. Te aktualizacje zapewniają również, że urządzenie działa na optymalnym poziomie.

Zabezpiecz swoją sieć

Dostawcy usług internetowych (ISP), hakerzy, oszuści i reklamodawcy są zainteresowani Twoimi danymi. Niezależnie od tego, czy są to dane osobowe, czy dane biznesowe, są one monitorowane i mogą zostać naruszone. Jeśli nie masz pojęcia o zabezpieczeniu sieci, to naprawdę niefortunnie.

Dane obecne na komputerze lub smartfonie mogą być odczytane przez każdego, jeśli nie są szyfrowane. Zabezpiecz swoją sieć za pomocą VPN, ponieważ cała komunikacja odbywa się na urządzeniu mobilnym. Najlepszą wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa smartfonów dla firm jest szyfrowanie danych za pośrednictwem sieci VPN. Zabezpieczy Twoje dane i poprawi prywatność smartfona.

Pozwoli ci to swobodnie surfować po Internecie, z wyłączeniem blokowania. VPN ukrywa twoje działania online i czyni cię anonimowym. Zapewni bezpieczeństwo danych biznesowych, szyfrując je w nieczytelnej formie. Nie musisz się więc martwić, że Twoje dane zostaną oszukane lub wykorzystane.

Instaluj aplikacje (aplikacje) tylko z zaufanych źródeł

Przedsiębiorca, który ma dane na smartfonie, ważne jest, aby kupował tylko w legalnych sklepach z aplikacjami, takich jak sklep Google Play, Apple iTunes i Microsoft Store. Musisz zbadać aplikację i jej wydawców. Unikaj instalowania aplikacji z aplikacji nierynkowych.

Z drugiej strony ważne jest, aby również zainstalować aplikację VPN, ale z zaufanych źródeł. Użytkownicy Androida jadą do Twojego urządzenia w menu Ustawienia i odznacz opcję „nieznane źródła”. Zanim klikniesz opcję „zainstaluj”, dokładnie zapoznaj się z recenzjami i ocenami konkretnej aplikacji, którą zamierzasz pobrać.

Jeśli recenzje aplikacji są wystarczająco satysfakcjonujące, zapoznaj się z polityką prywatności aplikacji. Na przykład masz zamiar pobrać grę, która wymaga dostępu do twoich kontaktów. Musisz więc pomyśleć przed pobraniem, dlatego gra będzie musiała uzyskać dostęp do twoich kontaktów. Jeśli to Cię podejrzewa lub budzi wątpliwości, powstrzymaj się od pobrania aplikacji.

Zabezpiecz swoją sieć Wi-Fi

Większość osób, w tym pracowników firm, może uzyskiwać dostęp do poufnych informacji w publicznej sieci Wi-Fi, ale bezpieczeństwo sieci Wi-Fi jest całkowicie ignorowane. Ulubioną metodą hakerów i oszustów do hakowania jest dostęp do poufnych informacji przez niepewną sieć.

Dostęp do informacji przesyłanych za pomocą publicznego Wi-Fi może uzyskać każdy, kto zna technikę ich przeglądania. Mogą włamać się do systemu, a szpiedzy danych mogą ukraść dane. Nie tylko publiczne Wi-Fi, ale jeśli domowe połączenie internetowe używa słabego hasła, może dojść do włamania.

Użyj aplikacji VPN dla bezpieczeństwa biznesu na smartfonie. Zapewni to najwyższe możliwe szyfrowanie, które szyfruje ruch internetowy i dane. VPN chroni cię również w sieci otwartej i domowej. Poza tym spraw, aby hasło do domowego Wi-Fi było silne, aby nikt nie mógł przejść jego uwierzytelnienia.

Uważaj na phishing

Zwiększone wykorzystanie smartfonów jest bez wątpienia pomocne, ale nic nie przychodzi sam, niesie ze sobą potencjalnego ryzyka. W większości przypadków z powodu słabej wiedzy pracowników dane biznesowe ponoszą straty. Pracownicy mogą klikać łącza w wiadomościach e-mail zwanych wiadomościami phishingowymi, które w większości prowadzą do niebezpiecznych stron internetowych.

Dla bezpieczeństwa smartfonów biznesowych ważne jest, aby najpierw sprawdzić poprawność adresu internetowego przed jego kliknięciem. Unikaj klikania podejrzanych i krótkich linków, jeśli nie poprosiłeś. Nieprzyjemnie wyglądające linki w wiadomości e-mail lub SMS-ach to zwykle oszustwo, które uwięzi cię w ujawnieniu danych osobowych na smartfonie.

Cyberprzestępcy wykorzystują techniki inżynierii społecznej do tworzenia takich łączy, które służą do wypłaty pieniędzy od Ciebie, kradzieży tożsamości i danych biznesowych lub kont kart kredytowych. Tutaj musisz zachować czujność, ponieważ nawet zaawansowany program antywirusowy może nie ochronić Cię przed takimi atakami typu phishing.

Nie udostępniaj lokalizacji

Śledzenie lokalizacji budzi wiele obaw związanych z prywatnością, np. Każdy może zajrzeć do twojego miejsca pobytu. Według ekspertów ds. Bezpieczeństwa zapobieganie śledzeniu lokalizacji jest prawie niemożliwe. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym osoby trzecie są w stanie śledzić, bez względu na lokalizację, w tym metadane przesyłane z telekomunikacji i danych, zalogowane w telefonie.

Szef strategii bezpieczeństwa dla SentineIOne (firmy zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym) Jeremiah Grossman powiedział: „Dla ogromnej większości ludzi i znacznej większości okoliczności korzyści, jakie czerpią z dzielenia się miejscem pobytu, przewyższają ryzyko, które może tam istnieć, ”

Dla osób, które używają smartfonów w biznesie, bezpieczeństwo staje się dużym problemem. Udostępnianie twojej lokalizacji ze smartfona może pomóc organom ścigania w monitorowaniu twoich ruchów, dać hakerom szansę na wkradnięcie się i pozwolić reklamodawcom na śledzenie ciebie. Jeśli nie korzystasz z VPN, udostępnianie swojej lokalizacji nie przyniesie ci nic dobrego.

Jeśli śledzenie lokalizacji jest stosowane nieostrożnie, może to zaszkodzić Twojej prywatności. Ze względów bezpieczeństwa musisz unikać publicznego udostępniania lokalizacji lub wyłączyć śledzenie lokalizacji. Google pozwala udostępniać swoją lokalizację na portalach społecznościowych, takich jak Twitter lub Facebook. Aby zabezpieczyć dane biznesowe smartfona ze względów bezpieczeństwa, wyślij swoją lokalizację tylko do zamierzonego odbiorcy.

Szyfruj poufne dane

Najlepszą wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa smartfona dla pracownika biznesowego pracującego z wszelkiego rodzaju wrażliwymi danymi jest ochrona danych poprzez ich szyfrowanie. Takie jak szyfrowanie całego dysku dla komputerów z systemem Windows gwarantuje, że dane nie zostaną naruszone. Podobne szyfrowanie jest teraz dostępne dla użytkowników smartfonów.

W przypadku użytkowników Androida Google wyjaśnia szyfrowanie jako:

Szyfrowanie całego dysku to proces kodowania wszystkich danych użytkownika na urządzeniu z Androidem za pomocą zaszyfrowanego klucza. Po zaszyfrowaniu urządzenia wszystkie dane utworzone przez użytkownika są automatycznie szyfrowane przed przekazaniem ich na dysk, a wszystkie dane automatycznie odszyfrowują dane przed powrotem do procesu wywoływania.

Jeśli jesteś właścicielem witryny internetowej firmy, zabezpiecz ją niezwłocznie za pomocą protokołu HTTP, aby nikt nie mógł uzyskać dostępu do danych między przeglądarką a serwerem internetowym. Wszystkie dane są szyfrowane, gdy uzyskujesz dostęp do strony za pomocą HTTP. Dla użytkowników smartfona ważne jest, aby odwiedzać tylko witryny zabezpieczone certyfikatem SSL.

Wniosek

Reklamodawcy, operatorzy komórkowi, instytucje rządowe i hakerzy śledzą Twoje działania online. Ponadto kradzież danych i nieprzyjemne aplikacje oraz inne automatyczne zagrożenia nie są zagrożone bezpieczeństwem online i prywatnością twojego urządzenia.

Smartfony zawierają wiele poufnych informacji. Utrata telefonu lub jego kradzież może spowodować utratę poufnych danych roboczych. W związku z tym wskazówki dotyczące bezpieczeństwa smartfonów dla biznesu wymienione w tym artykule pomogą Ci zbudować dobre zabezpieczenia gadżetu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me