DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur

Bu eğitimde, DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN’yi nasıl kuracağınızı göstereceğiz, ancak önce gereksinimlerimizin ve önerilerimizin neler olduğunu görelim.


Gereksinimler

PPTP VPN’yi kurmak için ihtiyacınız olacak:

 1. Bir CactusVPN hesabı. Eğer bir hesabınız yoksa hizmetlerimizi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
 2. VPN kullanıcı adınız, şifreniz ve VPN sunucu adresiniz. Bunları web sitemizdeki hesabınızda Ayarlar’a giderek bulabilirsiniz..

öneriler

 • PPTP, çevrimiçi güvenlik ve gizlilik için en iyi seçenek değildir. OpenVPN kullanmanızı öneririz.

Hala PPTP VPN’yi manuel olarak ayarlamak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyerek adım adım ilerleyin:

PPTP VPN Kurulum talimatları

DD-WRT yönlendiricilerinde PPTP VPN kurmak için yönlendiricinizi DD-WRT ürün yazılımı ile yanıp sönmeli ve yönlendirici yerel IP adresini 192.168.1.1 olarak ayarlamalısınız. Ayrıca, lütfen DD-WRT yönlendiriciden Wi-Fi ile internete bağlanıp bağlanamayacağınızı kontrol edin. Ağ yapılandırmanızın ve İSS’nizin PPTP VPN bağlantılarına izin verdiğinden emin olmak için PC / Mac’inizdeki VPN’yi kontrol etmenizi öneririz.

Yönlendiricinize bağlayın. Bunun için tarayıcınıza aşağıdaki adresi girmelisiniz: http://192.168.1.1 (Bu işe yaramazsa, lütfen Varsayılan Ağ Geçidi Adresi’ni bulmak için yönlendiricinizin kılavuzuna bakın). Ayrıca, yönlendiricinize Ethernet üzerinden bağlanırsanız ağ bağlantınızı otomatik olarak IP adresi alacak şekilde ayarlamanız gerekir.

Bir DD-WRT yönlendiricide PPTP VPN kurmanın iki farklı yolu vardır. Lütfen PPTP’yi bir komut dosyası kullanarak mı yoksa komut dosyası kullanmadan ayarlamak mı istediğinizi seçin.

 • Komut dosyası yok
 • Komut dosyası kullanma
 1. “Setup” sekmesine gidin ve “Basic Setup” ı seçin (1). “Connection Type” açılır menüsünden PPTP (2) seçeneğini seçin..

  “Ağ Geçidi (PPTP sunucusu)” (3) ‘e bağlanmak istediğiniz CactusVPN sunucusunun IP adresini yazın. Hesabınızdaki tüm kullanılabilir sunucuları Web sitemizde Ayarlar’a giderek bulabilirsiniz..

  “Kullanıcı adı” (4) ve “Parolalar” (5) alanlarına VPN kullanıcı adınızı ve parolanızı girin. Bunları Web sitemizdeki hesabınızda Ayarlar’a giderek bulabilirsiniz. Web sitesi hesabı kimlik bilgilerini DEĞİL, VPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullandığınızdan emin olun (Fark nedir?).

  “DHCP Kullan” ın yanındaki “Evet” i (6) seçin.

  “MPPE Şifreleme” (7) ve “Paket Yeniden Sıralama” (8) ‘nı “Etkin” olarak ayarlayın. DD-WRT’nin bazı sürümlerinde “PPTP şifrelemesi” de vardır, bunu “Etkin” olarak ayarlayın.

  “Çift Erişim modu” (9) ve “IPTV Al” (10) öğesini “Hayır” olarak ayarlayın.

  “İsteğe Bağlı Ayarlar” bölgesinde MTU’yu “Manuel” (11) olarak değiştirin ve alana 1460 (12) değerini yazın ve “STP” yi “Devre Dışı” olarak ayarlayın (13).

  “Ağ kurulumu” alanına DD-WRT erişim noktasının (14) IP adresini girin. Önemli, bu ikinci yönlendiriciyse, ana yönlendiricinizden farklı bir Yerel IP adresi ayarlamanız gerekir.

  “DHCP Tipi” nin yanındaki “DHCP Sunucusu” nu (15) seçin.

  “Etkinleştir” DHCP sunucusu (16).

  Diğer tüm ayarların ekran görüntümüzde göründüğünden emin olun.

  “Ayarları uygula” ya tıklayın (17).

  DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 1

 2. Şimdi “Güvenlik” sekmesine (17) gidin ve “Güvenlik Duvarı” nı (18) seçin. Burada, “SPI Güvenlik Duvarı” nı “Devre Dışı Bırak” olarak ayarlayın (19).DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 2
 3. “VPN Düz geçişi” ne (20) gidin ve “PPTP Düz geçişi” nin yanındaki “Etkin” (21) seçeneğini seçin. “Ayarları uygula” ya tıklayın (22).DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 3
 4. “Yönetim” sekmesine gidin (23). Aşağı kaydırın ve “Yönlendiriciyi yeniden başlat” düğmesine (24) tıklayın. Bu yönlendiricinizi yeniden başlatacak.DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 4
 1. “Kurulum” a gidin -> “Temel Kurulum” (1).DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 1
 2. “Ağ Adres Sunucusu Ayarları (DHCP)” (2) seçeneğine ilerleyin ve DHCP’yi Etkinleştir (3).
  Statik DNS 1’i (4) değiştirin: 8.8.8.8
  Statik DNS 2’yi (5) değiştirin: 8.8.4.4
  “DNS için DNSMasq Kullan” seçeneğini devre dışı bırakma (6).

  DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 2

 3. “Güvenlik” sekmesine gidin (7) -> “Güvenlik Duvarı” (8) “SPI Güvenlik Duvarı” için “Devre Dışı Bırak” ayarladı (9).DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 3
 4. Şimdi “VPN Düz Geçiş” sekmesine (10) gidin ve “PPTP Düz geçişi” (11) için “Etkinleştir” i seçin ve ardından “Ayarları uygula” (12) üzerine tıklayın.DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 4
 5. Hesabınıza gidin, paketinize tıklayın ve ardından “DD-WRT yönlendiricisinde PPTP kurulumu için komut dosyası” bağlantısına tıklayın ve açılacak yeni sayfadaki tüm metni kopyalayın.
 6. DD-WRT’ye dönün ve “Yönetim” e gidin (13) -> “Komutlar” (14) ve kodu panodan (15) yapıştırın.DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 5
 7. Sayfayı aşağı kaydırın ve “Startup Save” i tıklayın.
 8. “Yönetim” e gidin -> “Yönetim” sekmesinde, sayfanın alt kısmında “Yönlendiriciyi yeniden başlat” düğmesini bulacaksınız ve tıklayın.
 9. Yönlendirici yeniden başlatıldıktan sonra “Yönetim” e gidin (13) -> “Komutlar” (14).
  Tür: / tmp / cactusvpn / vpn başlangıç ​​IP.ADD.RE.SS ardından “Komutları Çalıştır” ı tıklayın.
  Değiştir “IP ADRESİ”İle bağlanmak istediğiniz sunucunun IP adresini girin. Kullanılabilir tüm sunucuları hesabınızdaki paket ayrıntılarında bulabilirsiniz.

  DD-WRT Yönlendiricilerde PPTP VPN nasıl kurulur: Adım 6

 10. Cactusvpn.com adresine gidin ve IP adresinizin değiştirilip değiştirilmediğini kontrol edin.

Yeniden başlatıldıktan sonra DD-WRT yönlendiricideki PPTP VPN kurulur. “Durum” sekmesine giden bağlantıyı kontrol edebilir ve oradan “WAN” ı seçebilirsiniz. Giriş durumu “Bağlı” olmalıdır. “Bağlantı Kesildi” yazıyorsa “Bağlan” düğmesine tıklayın ve yaklaşık 1 dakika bekleyin. Bundan sonra bağlantı kurulmalıdır. Www.whatismyip.com adresine giderek bir VPN sunucusuna bağlı olup olmadığınızı kontrol edebilir ve IP’nizin değişip değişmediğini görebilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me