OpenVPN Kimlik Doğrulama Hatası mesajlarına çözümler

3. taraf VPN istemcileri kullanılırken ProtonVPN’e bağlanırken Kimlik Doğrulama Hatasıyla karşılaşılıyor mu? Bu soruna bir çözüm listesi bulmak için okumaya devam edin.

Yerel uygulamamız (şu anda Windows’ta mevcuttur) dışında ProtonVPN’e bağlanmanın birkaç yolu vardır. Mac’te Tunnelblick, Linux’ta OpenVPN paketi veya iOS ve Android’de farklı mobil istemciler gibi üçüncü taraf bir OpenVPN istemcisi kullanarak bağlanmak da mümkündür.


Kimlik Doğrulama Hatası hatası nedir ve neden görünür??

Bazı bağlantı denemeleri YETKİLİ BAŞARISIZ hata mesajı atabilir ve cihazınıza ve işletim sisteminize bağlı olarak, mesaj aşağıdakine benzer olacaktır:

robot-yetkilisi başarısızAndroid’de Auth Fail – Android istemcisi için OpenVPN

 

Linux-yetkilisi başarısızLinux’ta Kimlik Doğrulama Hatası – Ubuntu komut satırı

Bu hata iletisi OpenVPN protokolü tarafından atılır ve iki şeyden biri anlamına gelebilir:

 1. Kimlik bilgileri yanlış, örneğin yanlış kimlik bilgileri seti, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerken yazım hatası, son zamanlarda yapılan şifre değişikliği; veya
 2. Maksimum eşzamanlı oturum sayısına ulaştınız. Farklı planların farklı maksimum eşzamanlı oturum sayısı vardır, ör. Ücretsiz kullanıcılar 1 bağlantı alırken, Plus kullanıcıları 5 bağlantı alabilir. Daha fazla ayrıntı için farklı ProtonVPN Planlarına göz atın.

Kimlik Doğrulama Hatası hatasını düzeltmek için hızlı adımlar

Bu hatayla karşılaşırsanız, bu durumu düzeltmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Lütfen sorunu gidermek için aşağıdaki adımları deneyin:

 1. Doğru OpenVPN kimlik bilgilerini kullandığınızdan emin olun. OpenVPN kimlik bilgilerinizi kullandığınızdan emin olun (Proton kimlik bilgileriniz değil). ProtonVPN, protonvpn.com ana sayfamıza (veya bir ProtonMail kullanıcısıysanız e-postanıza) giriş yapmak için kullanılan Proton hesabı kimlik bilgileriniz olmak üzere iki kimlik bilgisi ve VPN sunucularıyla kimlik doğrulaması yapmak için kullanılan OpenVPN kimlik bilgilerinizi kullanır. 3. taraf bir OpenVPN uygulaması kullanıyorsunuz. Güvenlik nedeniyle, üçüncü taraf VPN uygulamaları aracılığıyla oturum açarken Proton kimlik bilgilerinizi değil OpenVPN kimlik bilgilerinizi kullanmalısınız. OpenVPN kimlik bilgilerinizi nerede bulacağınız ve ayarlayacağınızla ilgili ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 2. ProtonVPN planınız için kullanılabilir olan sunuculara eriştiğinizi onaylayın. Bağlanmaya çalıştığınız sunucunun aboneliğiniz için kullanılabilir olduğundan emin olun. ProtonVPN’in farklı plan teklifleri vardır ve her bir katmanın farklı bir sunucu setine erişimi vardır. Örneğin, ProtonVPN Ücretsiz kullanıcıları yalnızca bu ülkelerdeki ücretsiz sunuculara erişirken, ProtonVPN Plus kullanıcıları Güvenli Çekirdek sunucuları da dahil olmak üzere tüm ülkelerdeki tüm sunuculara erişebilir. Farklı sunucular hakkında daha fazla ayrıntı için buraya bakın veya farklı planlarımıza göz atın.
 3. Saygın bir istemci kullandığınızdan emin olun. Doğru istemciyi yüklediğinizden ve en son bölüme güncellediğinizden emin olun. Örneğin, Android Play mağazasında şaşırtıcı sayıda VPN istemcisi (harici bağlantı – CISRO araştırma kağıdı, PDF) düzgün bir şekilde uygulanmamıştır ve gizliliğinizi artırmak yerine güvenlik riski oluşturmaz. Birkaç kötü uygulamaya rağmen, çok sayıda güvenilir müşteri bulunmaktadır. Kimlik doğrulama sorunlarınız varsa, lütfen Mac, Linux, Android ve iOS kılavuzlarımızdan önerilen müşterilerimizden birini kullanın.
 4. Farklı bir sunucunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Farklı bir ülkedeki farklı bir sunucuya bağlanın ve bu sorunun devam edip etmediğine bakın. Bazen, belirli sunucuları bakım için çevrimdışına almamız gerekir ve bu nedenle geçici olarak kullanılamıyor olabilirler. ProtonVPN yerel uygulamalarında, bu bilgiler otomatik olarak görüntülenir. Üçüncü taraf istemciler için, rapor edilen kesinti süreleri olup olmadığını görmek için sunucu sayfasını veya ProtonMail durum sayfamızı kontrol edin.
 5. Bağlı cihaz sayısını kontrol edin / x dakika bekleyin ve tekrar deneyin. İzin verilen maksimum bağlantı sayınızdan daha fazla cihaza bağlı olmadığınızdan emin olun. Diğer odadaki dizüstü bilgisayar hala bağlı mı? İş istasyonunuz nasıl? Yoksa ailenizin / arkadaşınızın / partnerinizin bulunduğu yerdeki o tablet hala bağlı mı? Geçmişteki cihazlarınızı bir kez daha kontrol edin ve hiçbirinin oturumlarını canlı tutmadığından ve bağlantı yuvalarını almadığından emin olun.
 6. Daha fazla bağlantısı olan bir plana geçin. Belirtildiği gibi, farklı planlar farklı sayıda eşzamanlı bağlantıya izin verir ve herkesin bağlı cihazları artar. Daha fazla bağlantıya ihtiyacınız varsa, planlarımızı karşılaştırın ve daha fazla bağlantı için yükseltmeyi düşünün.
 7. OpenVPN kullanıcı adını ve şifresini değiştirin ve bağlantıyı tekrar deneyin. Tüm sonuçlar iyi sonuç vermediyse, OpenVPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi burada açıklandığı gibi değiştirmeyi deneyin ve bunun tekrar bağlanmanıza izin verip vermediğine bakın. Uyarı: Bu, Sıfırla mevcut diğer tüm cihazlar OpenVPN şifresini kullanır (yerel istemciler otomatik olarak ayarlanır). Örnek: Mac’te Tunnelblick’i başarıyla kurdunuz ancak iOS bağlantılarıyla ilgili sorunlarla karşılaşıyorsunuz. OpenVPN kimlik bilgilerinizi sıfırlarsanız, her iki cihazın da yeniden yapılandırılması gerekir.
 8. En son OpenVPN yapılandırma dosyalarını edinin. Düzenli olarak yapılandırma dosyalarını güncelleriz ve sunucular bazen kaldırılır, yeniden atanır veya eklenir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sizin için işe yaramıyorsa, platformunuz için en son OpenVPN yapılandırma dosyalarını almak için ProtonVPN Panosuna (account.protonvpn.com) gitmeyi deneyin. Account.protonvpn.com adresinde oturum açmak için Proton kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız gerekir (ayrıntılar burada).
 9. Hizmetler için ödeme yapıp yapmadığınızı kontrol edin. ProtonVPN’e kaydolduğunuzda ve ödediğinizde, kayıt olduğunuz anda ücretlendirilirsiniz. Ödeme yaptığınız süre geçtikten sonra, abonelik sonunda alacağınız fatura için ödeme yapmanız gerekecektir. Faturalarınızı ProtonVPN kontrol paneli, ödemeler bölümünde bulabilirsiniz. (Http://account.protonvpn.com/)

Hala AUTH FAILURE ile karşılaşıyor?

Yukarıdaki adımların tümünü denediyseniz ve hala kimlik doğrulama hatasıyla karşılaşıyorsanız, lütfen protonvpn.com/support-form aracılığıyla destek ekibimize başvurun ve yukarıdaki adımların her biri için bize sonuçları sağlayın. Bu şekilde kaldığınız yerden doğrudan devam edebilir ve Kimlik Doğrulama Hatasını çözmeye devam edebilir ve sizi ProtonVPN’e zamanında bağlayabiliriz..

İlgili Makaleler

Mac’te ProtonVPN nasıl kurulur

Linux’ta ProtonVPN nasıl kurulur?

Android’de ProtonVPN nasıl kurulur

İOS’ta ProtonVPN nasıl kurulur

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map