ProtonVPN Android VPN Uygulaması

ProtonVPN, Android için güvenlik ve gizlilik odaklı bir VPN uygulamasıdır. Bir Android cihazınız varsa ve güvenilir ve ücretsiz bir VPN istemcisi arıyorsanız, ProtonVPN Android VPN uygulaması en iyi seçeneklerden biridir.
Yasal Uyarı, ProtonVPN uygulaması Android OS 5.0 ve üstü tarafından desteklenir.


Tek bir dokunuşla, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce VPN sunucusuna bağlanabilir, engellenen siteleri ve içeriği görüntüleyebilir, ayrıca IP adresinizi de gizleyebilirsiniz. Bu kılavuz, ProtonVPN mobil uygulamasıyla Android’de VPN’in nasıl kullanılacağını gösterir. Ayrıca ProtonVPN Android uygulamasında bulunan çeşitli özelliklere genel bir bakış sunar.

ProtonVPN ayrıca standart OpenVPN protokolünü de destekler, böylece Android’de ProtonVPN’i herhangi bir OpenVPN istemcisiyle de kullanabilirsiniz. Android’de OpenVPN’i nasıl kuracağınızı öğrenmek için buraya tıklayın. Bununla birlikte, ProtonVPN uygulaması en iyi Android VPN seçeneğidir, çünkü daha hızlı ve daha güvenilir IKEv2 protokolünü destekler (ve bugün mevcut olan tek Android IKEv2 istemcilerinden biridir).

1) ProtonVPN Android uygulamasını kullanmaya başlamak için doğrudan Google Play Store’dan indirebilirsiniz..

Google Play VPN Android

Play Store’daki uygulama sayfası şuna benzer:

2) Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın.

3) Ana uygulama menüsü açılacaktır. Zaten bir hesabınız varsa, ProtonVPN hesap kimlik bilgilerinizi girin. Henüz bir hesabınız yoksa, “Yeni hesap oluştur” a hafifçe vurun.

4) Uygulamada oturum açtığınızda, ana sunucu listesi penceresi açılır. VPN sunucularına bağlanmanın birkaç yolu vardır. Farklı ProtonVPN planlarının size farklı sunuculara erişim sağlayacağını lütfen unutmayın. Ücretli bir Temel veya Artı planınız varsa, daha fazla sunucuya ve daha hızlı sunuculara erişebilirsiniz. Her bir plan için sunucu erişilebilirliğini buradan kontrol edebilirsiniz.

5) Bir sunucuya bağlanmak için ilk yöntem Hızlı Bağlantı düğmesini kullanmaktır. Erişmek için ekranınızın sağ alt tarafındaki dairesel ProtonVPN logosuna dokunun (“Bağlı değil (Korumasız)” yanında). Hızlı Bağlantı, çeşitli sunucu parametrelerini dikkate alan karmaşık bir algoritma kullanır, böylece konumunuza ve sunucu yükümüze bağlı olarak En Hızlı VPN sunucusuna bağlanırsınız. Ayrıca rastgele bir sunucuya bağlanmayı da seçebilirsiniz.

6) Bağlanmak için ikinci yöntem Ülkeler listesini kullanmaktır. Ülkeler sekmesi, bağlanabileceğiniz tüm kullanılabilir ülkeleri listeler. Herhangi bir ülkeyi açabilir ve bağlanmak istediğiniz sunucuyu manuel olarak seçebilir veya bulunduğunuz yere ve sunucu yükünüze bağlı olarak sizi en hızlı sunucuya bağlayacak olan En Hızlı Sunucu hızlı bağlantı yöntemini kullanabilirsiniz.

7) Bağlantı için üçüncü seçenek, Harita Görünümü sekmesine dokunarak erişebileceğiniz haritayı kullanmaktır. Bir ülkedeki en hızlı sunucuya otomatik olarak bağlanmak için bir ülkeye tıklayın. Sıkıştırarak, yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz.

8) Güvenli Çekirdek özelliğini etkinleştirerek, Ülkeler ve Harita Görünümü sekmelerinde görüntülenen sunucular Güvenli Çekirdek sunuculara dönüşecektir. Plus ve Visionary kullanıcıları için Güvenli Çekirdek özelliği kullanılabilir. Güvenli Çekirdek hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

9) Profiller sekmesinde bir bağlantı Profili de oluşturabilirsiniz. Profil için birkaç seçenek seçebilirsiniz – her zaman belirli bir ülkedeki en hızlı (Hızlı Bağlantı algoritmasını kullanır) / rasgele sunucuya bağlanır veya her zaman seçtiğiniz ayrı sunuculardan birine bağlanır. Profili Varsayılan olarak ayarladığınızda, Hızlı Bağlantı düğmesi gelecekte bu profile her zaman bağlanır ve uygulamayı cihaz önyüklemesinde otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlarsanız, otomatik olarak varsayılan profilinize bağlanır.

10) Güvenli Çekirdek sunucular için de bir profil ayarlayabilirsiniz. Güvenli Çekirdek ile hem giriş hem de çıkış ülkenizi manuel olarak yapılandırabilirsiniz.

11) Tüm bağlantı profillerinize sağ alt köşedeki ProtonVPN logosuna dokunup bir süre basılı tutarak kolayca erişilebilir.

13) İlk bağlantınızı yapmaya çalıştığınızda, Bağlantı isteği ekranında Tamam’a dokunmanız gerekir.

14) Sunucu ile bağlantıyı kesmek için bağlantı profilini açmak üzere yukarı kaydırın ve Bağlantıyı kes üzerine dokunun..

15) İşte bu kadar! Ekranınızın sol üst köşesindeki hamburger menüsüne dokunarak tam uygulama menüsünü açabilirsiniz..

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, destek ekibimizle buradan iletişime geçmekten çekinmeyin: https://protonvpn.com/support-form

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map