Sorun Giderme Hakkında Sık Sorulan Sorular

VPN’ye bağlanırken bir sorunum var, ne yapmalıyım?


 1. Kullandığınız kullanıcı adını ve şifreyi tekrar kontrol edin. En yaygın sorunlardan birinin, örneğin boş bir karakterle kullanıcı adı veya şifrenin yanlış kopyalanmasıdır..
 2. Güvenlik duvarınızı veya virüsten koruma ayarlarınızı kontrol edin. Bağlantıyı engelleyebilirler.
 3. Sistem hatalarınızı yok saymayın. Çoğu zaman iletilerin dikkatlice okunması sorunu gidermeye yardımcı olur.
 4. Sorun devam ederse, hesabınızda oturum açın ve bir destek bileti gönderin.

  Nasıl destek bileti gönderileceğini öğrenin.

En fazla 12 saat içinde bir cevap alacaksınız.

Bağlantım neden yavaş?

Herhangi bir rota gibi, tıkanıklık durma ile hızlı bir bağlantı olması gereken şeyi yavaşlatabilir. CactusVPN’e bağlandığınızda, ISS’nizden geçmeniz gerekir, bu da sizi bize bağlar. Çok meşgul veya çok uzun bir rota izlerseniz bağlantınız yavaşlayacaktır. Nedenin olmadığımızdan emin olmak için ağımızı günde 24 saat izlememize rağmen, bu yol boyunca herhangi bir yerde olabilir.

VPN’e bağlandığımda Speedtest.net’te neden düşük sonuçlara sahibim??

Speedtest.net harika bir hizmettir, ancak VPN bağlantı hızınızı test etmek için her zaman uygun değildir. Sonuçları birçok faktöre bağlıdır, çünkü herkes sunucusunu test sunucusu olarak ekleyebilir ve hızı hızınızdan bile daha düşük olabilir. Gerçek indirme hızınızı test etmenin en iyi yolu, VPN’imize bağlıyken popüler bir torrent indirmektir.

Güvenlik duvarı veya yönlendirici VPN bağlantısını nasıl etkiler??

1723 ve 443 TCP bağlantı noktaları açık olmalı, ayrıca güvenlik duvarınız / yönlendiriciniz / İSS’niz VPN / PPTP geçişine izin vermelidir.

Tipik çalışma: Windows’ta gömülü Microsoft güvenlik duvarı, 2007 yılından sonra üretilen Linksys / D-Link / TP-Link / ASUA Router, ADSL geniş bant.

Normal çalışmıyor: Microsoft dışı güvenlik duvarı, Netgear / Trend Router, yönlendiriciyle tümleşik ADSL modem. ADSL bağlantısıyla 619 hatası alırsanız, lütfen ev yönlendiricisini kaldırın ve Microsoft dışı güvenlik duvarı yazılımını devre dışı bırakın.

OpenVPN kullandığımda bağlantı neden PPTP veya L2TP kullandığımdan daha yavaş?

OpenVPN güçlü şifreleme kullanır ve daha yavaş bağlantılarla karşılaşmak normaldir. Gizliliğinizle yüksek düzeyde ilgilenmiyorsanız, PPTP veya L2TP / IPsec bağlantılarını kullanmanızı öneririz.

Bazı bağlantı noktaları neden engellendi?

Hizmetimizi kötüye kullanan bazı müşteriler olarak bazı bağlantı noktalarını (22 ve 25) engellemek zorunda kaldık. Bu, kötüye kullanım raporlarını 100 kat azaltır, yani deneyiminizi daha iyi hale getirmek için daha fazla zamanımız olur!

VPN’ye bağlıyken neden e-posta istemcimi kullanarak e-posta gönderemiyorum??

TCP bağlantı noktası 25’i kullanan giden posta aktarımı için SMTP kullandığınız anlaşılıyor. Çoğu spam gönderici, spam iletmek için VPN hizmetlerinden yararlanmaya çalışır. Bu nedenle hizmetlerimizi kullanırken 25 hedef bağlantı noktasını engelledik.

Bir destek bileti nasıl doğru açılır?

Hesabınızda oturum açın ve sorununuzu anlayabilmemiz için aşağıdaki bilgileri içeren bir destek bileti açın:

 • İşletim Sisteminiz / cihazınız;
 • Bağlanmaya çalıştığınız ülke ve şehir / sunucu;
 • Bağlanmaya çalışırken kullandığınız VPN Protokolü;
 • Hata adı / kodu ve ekran görüntüsü;
 • OpenVPN protokolü ile ilgili sorun yaşarsanız, lütfen bize OpenVPN’den giriş bilgilerinizi verin.

En fazla 12 saat içinde bir cevap alacaksınız. Ayrıca support (at) cactusvpn.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz..

Bazı web siteleri neden VPN kullanırken gerçek IP adresimi hala tespit ediyor??

Sağlayıcınız IPv6’yı destekliyorsa, VPN kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın, sitelerin IP adresinizi IPv6’nızla algılaması ihtimali vardır. Bundan kaçınmak için lütfen IPv6’yı cihazınızdan devre dışı bırakın.

Akıllı DNS kullanırken bazı web siteleri neden hala gerçek konumumu tespit ediyor??

Bunun iki olası nedeni olabilir:

 1. Sağlayıcınız IPv6’yı destekliyorsa, Akıllı DNS kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın, sitelerin konumunuzu IPv6’nızla algılaması ihtimali vardır. Bundan kaçınmak için lütfen IPv6’yı cihazınızdan devre dışı bırakın.
 2. Sağlayıcınız Şeffaf HTTP proxy veya Şeffaf DNS Proxy yapıyor.

Antivirüsüm neden CactusVPN Uygulamasını şüpheli olarak işaretliyor?

Bazı antivirüsler uygulamamızı şüpheli bulabilir. Bu genellikle bir güncellemeden sonraki ilk günlerde olur, çünkü bazı antivirüsler veritabanlarını belirli uygulamaların yükleme sayısını kullanarak oluştururlar. Uygulamamızın belirli bir virüsten koruma yazılımı bulunan 20’den az bilgisayara yüklendiğini varsayalım. Bu durumda, bu antivirüs uygulamamızı şüpheli olarak işaretleyebilir. Daha fazla bilgisayara yükleneceği zaman güvenilir olarak işaretlenecektir. Endişelenmeyin, bilgisayarınız güvende!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map