ExpressVPN İncelemesi (2020)

expressvpn logosu kare


ExpressVPN’i çevreleyen çok fazla hype var. Çoğu VPN incelemesine baktığınızda, ExpressVPN genellikle bugün en iyi VPN hizmetlerinden biri olarak yer alıyor, Kanada ve dünya çapında. Ancak bu iddialar ne kadar doğrulanmış?

Bazı incelemeler ExpressVPN’in ne kadar hızlı olduğu hakkında konuşuyor, diğerleri coğrafi kısıtlı akış içeriğinin etrafından dolaşmanın kesin bir yol olduğunu söylüyor ve müşterilerinin gizliliğini korumak için bir işin ne kadar iyi olduklarını sürekli olarak duyuyorsunuz..

Tüm hype’ı kesmek ve hizmeti kendimiz test etmek istedik. Dört şeye odaklandık:

 1. Sunucu konumu
 2. Sunucu hızı
 3. Kayıt politikaları
 4. Fiyatlandırma

ExpressVPN’e Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kullanımı kolay
Günlük İlkesi:Günlük Yok politikası
Sunucu Boyutu:3000+ sunucu
Sunucu Dağıtımı:94 Ülke
Destek:7/24 canlı sohbet desteği
torrenting:İzin
Yayın Akışı:İzin
VPN protokolü ve şifreleme:256 bit AES / SSTP, PPTP, OpenVPN, IPSec & L2TP
Merkez:İngiliz Virgin Adaları
Fiyat:$ 8.32 / ay
Resmi internet sitesi:https://www.expressvpn.com/

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları’nda bulunmaktadır. Servisleri, hızları ve müşteri hizmetleri onları rekabette öne çıkarıyor.

ExpressVPN, gözden geçirdiğimiz diğer VPN’lerin hepsinden daha fazla özellik. Bu VPN’nin en önemli özelliklerinden biri, Mac, Android, iOS, Linux, Windows ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi platformu desteklemesidir. ExpressVPN yönlendiriciler, Apple TV, PlayStation, Kindle Fire ve Fire TV için destek sunar.

Tek bir abonelikle, üç adede kadar farklı cihaza bağlanabilirsiniz. Bu, NordVPN gibi diğerlerinin izin verdiği gibi olmasa da, ExpressVPN’in en büyük artılarından biri, yönlendiricinizde kullanabilmenizdir. Böylece VPN’yi yönlendiricinize yüklersiniz ve evinizdeki tüm cihazlar korunur. ExpressVPN bir dizi teknik ekstra sunuyor.

Örnek olarak, size ekstra bir Internet koruması sağlamak için kendi DNS sunucuları vardır. Üst düzey şifreleme teknolojileri, en deneyimli bilgisayar korsanlarının ve saldırganların bile faaliyetlerinizi izlemesini imkansız hale getirir..

Diğer VPN’lerde görmediğimiz bir şey, “split tunneling” olarak bilinen bir özellik. Bu, VPN’i yönlendiricinize kurarsanız, hangi cihazların VPN üzerinden bağlanacağını ve hangilerinin normal bağlantınızdan geçeceğini seçebileceğiniz anlamına gelir. Hangi uygulamaların VPN üzerinden geçeceğini ve hangilerinin normal bir bağlantı kullanacağını da belirleyebilirsiniz..

Artıları:
 • Hızlı indirme hızı
 • Engellemeyi kaldır Netflix
 • 2.000’den fazla sunucu
 • Kullanımı kolay uygulama
 • Güvenli şifreleme ve VPN protokolleri
 • Torrentleri tanır
 • Kesin bir günlük yok politikası
Eksileri:
 • Özellikle aydan aya kullanıcılar için biraz daha pahalı
Özellikleri:
 • Dünyanın dört bir yanından gelen içeriği engeller
 • 148 sunucu konumu
 • Dahili hız testi özelliği
 • Her cihaz için uygulamalar
 • 256 bit AES şifreleme
 • Etkinlik kaydı veya bağlantı kaydı yok
 • IP adresi maskeleme
 • Anonim gezinme
 • OpenVPN ve diğer protokoller
 • Sıfır bilgi DNS

Sunucular Nerede?

Sunucu konumları, ExpressVPN’in gerçekten değerini gösterdiği başka bir alandır. Çok sayıda sunucusu, IP’nizi değiştirmenin ve gizlemenin kolay olduğu anlamına gelir.

Bu incelemenin yazımı itibariyle, ExpressVPN’in 94’ten fazla ülkede sunucusu var. Onlar daha var 3.000 farklı sunucu bitti 148 şehir. Bu, bir VPN tarafından sunulan çoğu sunucu söz konusu olduğunda onları en üstte tutar. Express VPN Ülkeleri Belirli bir şehirde ihtiyacınız olan bir sunucu varsa, bunu ExpressVPN ile bulacağınızdır. Ayrıca, sunucuların yukarı veya aşağı olup olmadığı hakkında sorularınız varsa, sunucularını gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz..

Aynı sayfada, IP adresinizi ve bağlantınızın hızını kontrol edebilirsiniz. Kill switch seçeneği, konuma özgü etkinlikler gerçekleştiren kişiler için mükemmeldir. Örneğin, ev sitelerinden yapılan bazı çalışmalar belirli bir ülkede olmanızı gerektirir. Kill switch, ağ bağlantınız kesilirse kullandığınız web sitelerini veya yazılımları otomatik olarak öldürür.

Bağlantınız olmasa bile, hala koruman var.

ExpressVPN Ne Kadar Güvenli??

Gerçek güvenlik özelliklerine girmeden önce üçüncü taraf denetimlerinden bahsetmek zorundayız. ExpressVPN, güvenilirlik iddiaları söz konusu olduğunda sadece sözlerine güvenmenizi beklemez. PwC, ExpressVPN’in gizlilik politikasına uygunluğunu denetledi.

Ayrıca, ExpressVPN güvenlik sınırlarını test etmek için düzenli olarak bağımsız uzmanlar tutar. Sahte sahtekarlıkların sahtekarlık sınırlarının birçok potansiyel alıcıyı etkilediği bir endüstride, kendi kendine yapılan çekler olağanüstü bir güven kanıtıdır.

ExpressVPN 256 bit anahtarlı AES kullanır. Bu, ABD hükümetinin kullandığı şifreleme düzeyidir. Dünyadaki güvenlik uzmanlarının çoğunun kullandığı aynı şifreleme düzeyidir..

Hükümetlerin ve güvenlik firmalarının bunu kullanması biraz soyut görünebilir. Ancak bunu şöyle düşünün- ExpressVPN, sahip olduğu bir şifreleme anahtarı kullanıyor. 115.792.089.237.316.195.423.570.985.008.687.907.853.269.294.694.640.560 × 10 (E24) olası kombinasyonlar. expressvpn korumasıGezegendeki en güçlü süper bilgisayarların tümü, tüm zamanlarını ExpressVPN kullanarak çevrimiçi gönderdiğiniz bilgilerin şifresini çözmeye çalışsalar bile, milyarlarca yıl alacaktı.

Bugün alabileceğiniz kadar güvenli. Çevrimiçi trafiğinizi güvende tutmak için ExpressVPN IP adresinizi gizler ve ardından trafiğinizi başkalarının trafiği ile karıştırır.

Bu her şeyi yapar ama üçüncü tarafların bilgilerinizi okuması imkansız. Bu, İnternet servis sağlayıcınızı ve yerel Wi-Fi operatörünüzü içerir. ExpressVPN size çeşitli VPN protokolleri arasından seçim yapma seçeneği sunar. Bu, bilgisayarınız ile kullandığınız VPN sunucusu arasında başka bir güvenlik katmanı ekler.

Bir VPN kullanan çoğu kişi, sağlanan VPN protokolü seçenekleri arasındaki farkı bilmiyor. Bu nedenle, ExpressVPN, kullandığınız ağ için en iyi olacak protokolü otomatik olarak seçme seçeneğine sahiptir.. vpn protokol ayarları

Günlük Kayıt Politikası Nedir??

ExpressVPN’e bir işletme olarak baktığınızda, gizliliğin onlar için oyunun adı olduğu çok açık hale geliyor. Şirketin merkezi İngiliz Virgin Adaları. Bu nedenle, müşterileri hakkında herhangi bir bilgiyi hükümetin istihbarat kuruluşlarına vermekle yükümlü değildirler.

Şirketin yöneticilerini araştırdığınızda, başkan yardımcısı, iletişim müdürü ve diğer birkaç ekip üyesi hakkında biraz bilgi bulabilirsiniz. Ancak, ekibin çoğunluğu anonim olarak çalışır. Şirket, güvenlik nedeniyle sahiplerinin kişisel kimliklerini açıklamamaktadır.

Şirketlerini, sahiplerinin herkese açık olarak bilinmeden yürütmesinin, ExpressVPN kullananlara ek bir güvenlik ve koruma düzeyi verdiğine inanıyorlar. Bu açıklamayı satın alsanız da almasanız da, anonimliklerini korumak isteyen bir grup insanın, müşterilerinin gizliliğinin korunmasını sağlamak için kendi yollarından gideceklerini kabul etmelisiniz..

Ve gizlilik politikalarına baktığınız şey tam da bu. Birçok VPN, müşterilerinin gizliliğini ve anonimliğini ancak daha sonra müşterinin bilgilerini topladıklarını ve üçüncü taraflara sattıkları için korumaya söz verir.. ExpressVPN bunu yapmaz. Sloganları, hiçbir zaman müşteri verisi sunmaya zorlanamayacaklarıdır, çünkü.

ExpressVPN Hangi Verileri Toplayacak??

ExpressVPN’in topladığı bazı şeyler var. Ancak, bu bilgilerin hiçbiri ExpressVPN’in veya bir başkasının bir kişiyi bir ağ, etkinlik veya davranışla eşleştirmesine izin vermez. expressvpn gizlilik politikası ExpressVPN, müşterilerini hizmetlerini nasıl kullandıklarını bilerek sistemlerini kurmamıştır.. Hiç sorulmamışlarsa, belirli bir zamanda belirli bir IP adresine hangi kullanıcıların bağlandıkları hakkında hiçbir fikirleri olmazdı..

Hangi kullanıcıların bir web sitesine veya diğer hassas verilere eriştikleri hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Dürüst olmak gerekirse, ExpressVPN’in gizlilik politikasındaki perdenin arkasına baktığımızda gördüğümüz şeyden memnun olduğumuzu söyleyebiliriz. Yaptıkları ve toplanmadığı bilgiler konusunda şeffaflıkları bizi güvenle yarattı.

ExpressVPN Netflix ile çalışır mı??

Hizmetlerine bağlandığınızda, ABD’de bir sunucu seçebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, ExpressVPN sizi otomatik olarak konumunuz için en iyi VPN sunucusuna bağlayacaktır. Yaptığımız şey bu.

Sonra Netflix’te sadece korkunç Netflix VPN hatasıyla karşılaşacaksınız. ExpressVPN zırhındaki ilk chink’i bulduğumuzu düşündük. Canlı sohbet yoluyla müşteri desteğiyle iletişime geçtik ve onlara Netflix’e neden bağlanamadığımızı sorduk. Açıkladılar ExpressVPN’in akış için özel sunucuları vardır. expressvpn netflix Açıkçası, sunucularının dünyanın neresinde olduğunu yayınlamıyorlar, ama memnuniyetle müşterilerine söyleyecekler. Bize hangi sunucuya bağlanacağımızı söylediler ve Netflix, Amazon Prime, YouTube videoları ve Hulu’yu herhangi bir kısıtlama olmadan yayınlayabildik.

Servisleri Ne Kadar Hızlı??

ExpressVPN sürekli olarak ultra hızlı ve yüksek hız olarak adlandırılır. Ancak diğer tüm VPN’ler de öyle, bu nedenle iddiayı biraz abartılıp aşmadıklarını merak etmek kolay. Daha sonra çoklu hız testleri yapıldı ve bu alanın ExpressVPN’in itibarlarına ulaştığı başka bir alan olduğu anlaşıldı. Hızlı indirme ve yükleme hızlarına sahiptirler. Ve her testte, hızın tutarlı kaldığını gördük. expressvpn hız sonuçları

ExpressVPN Fiyatlandırması: Ekstra Maliyete Değer mi?

Başlangıçta belirttiğimiz gibi, aylık bazda ExpressVPN, mevcut diğer VPN seçeneklerinden daha pahalı olacak. expressvpn fiyatlandırma-dak Bir aydan aya planı size 12,95 dolara mal olacak. Altı aylık abonelik size aylık 9,99 ABD dolarına mal olacak. 12 aylık abonelik size ayda 8,32 ABD dolarına mal olacak. Gördüğün gibi, bir aboneliği ne kadar uzun süre taahhüt ederseniz, aylık ücretiniz o kadar düşük olur.

ExpressVPN, müşterileri için birinci sınıf koruma sağlamaya odaklandıkları için hizmetleri için daha fazla ücret alıyor. ExpressVPN ucuz veya ücretsiz isimsiz VPN’lerle rekabet etmekle ilgilenmiyor. Bu onların pazarı değil. expressvpn 30 günlük para iade garantisiBununla birlikte, ExpressVPN müşterilere ücretsiz VPN hizmeti kazanma yolları sunar.

Örneğin, arkadaşlarınızı ve ailenizi ExpressVPN’e yönlendirebilirsiniz. Kaydolan herkes 30 günlük ücretsiz hizmet alacak ve siz de alacaksınız. ExpressVPN tüm büyük kredi kartlarını ve PayPal’ı kabul eder.

Bitcoin de kabul edilir hizmetlerine ekstra bir anonimlik eklemek isteyen kişiler için. ExpressVPN bugüne kadar gördüğümüz en şeffaf 30 günlük para iade garantilerinden birine sahiptir. Hizmetinizden memnun kalmamanızın bir nedeni varsa, ilk 30 gün içinde size tam bir geri ödeme verecektir..

Müşteri desteği

ExpressVPN tarafından sunulan müşteri desteğinden bahsetmezsek çok memnun oluruz. ExpressVPN ile, destek almanın üç yolu. Sorun giderme kılavuzları, talimatlar ve gerçek zamanlı sohbet var. ExpressVPN Destek Seçeneklerihızlı sohbetNetflix’e bağlanma ve ExpressVPN’i bir yönlendiriciye yükleme hakkında sorular sormak için 7/24 canlı sohbet seçeneğini kullandık. Her seferinde anında cevap verildi.

Sorunumuz çözülene kadar destek teknolojisi bizi takip etti. Ayrıca, APN’yi bir dizi cihaza nasıl yükleyeceğinizi adım adım gösteren bazı şaşırtıcı öğretim videoları da vardır..

Amazon Fire Stick’imize ExpressVPN kurmak istedik. Süreç boyunca bize yol gösteren ve inanılmaz derecede kolay hale getiren güncel bir video vardı. Bugüne kadar, ExpressVPN’in sundukları ile aynı müşteri hizmetleri seviyesine sahip başka bir VPN görmedik.

Hizmeti Önerir miyiz?

Kesinlikle. Privacy Canada’da incelenen tüm en iyi VPN hizmetlerinden Express en üste yakındır (# 1 değilse). ExpressVPN’in sunduklarına yakın bir yere gelen gördüğümüz tek VPN’ler Sufshark ve NordVPN’dir..

NordVPN son derece güvenli ve iki hizmeti kafa kafaya karşılaştırdığımızda yaklaşık ExpressVPN kadar hızlıyken, Surfshark aynı özelliklerin çoğunu fiyatın bir kısmı için sunuyor. Her iki mobil istemci de çok iyi tasarlanmış. Çok fazla dağınıklık yok. Bir VPN acemi bile onu nasıl kullanacağını ve seçtikleri sunucuya nasıl bağlanacağını anlayacak.

expressvpn logosu kare

Netflix ve Prime Video ile coğrafi kısıtlamalardan kurtulmak için bir VPN arıyorsanız, doğru hizmeti buldunuz. ExpressVPN müşteri gizliliğini çok ciddiye almaktadır. Çin ve Türkiye’deki bireyler bile bu olağanüstü hizmeti kullanarak sansürü aşabiliyor.

ExpressVPN herhangi bir günlük tutmadığından ve müşteri verilerini hükümete aktarmalarını gerektiren bir ülkede olmadığı için bağlantınızın özel olduğunu bilirsiniz. Torrent kullanıyor veya indiriyor olsanız bile bu doğrudur.

ExpressVPN orada en ucuz VPN değil, sizin için ödediğinizden çok daha fazlasını alırsınız. Bu, gezegenin neresinde olursanız olun hızlı ve güvenilir bir bağlantı içerir. Onları deneyin, pişman olmayacaksınız.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me