IPv4 ir IPv6: Ar skiriasi IPv4 ir IPv6?

Studijuodami tinklų kūrimą, galbūt susidūrėte su tokiais terminais kaip IPv4 ir IPv6. Šie du terminai yra įprasti, kai jūs skaitote apie VPT ir jų ryšio protokolus, kai jie yra IP pakategorės. Pirmiausia turėtumėte sužinoti, kas yra IP. IP – tai konvencijų, kaip duomenis galima valdyti tinkle, rinkinys.


Paprastesniuose protokoluose „IPv4“ ir „IPv6“ skiriasi tik jų specifinės versijos. „IPv6“ yra naujas, palyginti su „IPv4“, ir turi daug privalumų. Laikui bėgant, IPv4 nyksta iš rinkos, o IPv6 jį užkariauja. Panagrinėkime šias versijas ir pateikiame, kaip jas naudoti.

Kas yra IPv4?

Interneto protokole yra daug versijų, o IPv4 yra 4-oji jo versija. IPv4 naudoja 4 baitus, t. Y. 32 bitus, vadinasi, sudarytas derinys yra 2 ^ 32 adresai (3,4 * 10 ^ 38). IPv4 yra pirmasis ryšių paketas, pripažintas tinklų ir telekomunikacijų srityje.

Jis veikia interneto programų modelio nuorodų sluoksnyje. Be to, jis turi didelę naudą pakeisdamas paketus. Viena iš jos užduočių yra nukreipti duomenis geriausiu įmanomu keliu. IPv4 adresuose IP adresas rašomas dešimtųjų tikslumu, padalijant iš taškų. Parašomi 4 skaičiai, sukuriant 32 bitus.

Kaip veikia IPv4?

IP adresai buvo priskirti įrenginiams, kuriuos reikėjo sujungti. Šiems nepaprastai daug IP skyrė IANA, interneto priskirtų numerių tarnybos sutrumpinimas. IANA bendradarbiavo su priskiriamų vardų ir numerių interneto korporacija ICANN.

IPv4 įgalinti buvo naudojami du būdai, pirmasis buvo naudoti privačius IP, o kitas – NAT. Buvo priskirti konkretūs IP adresai, kurie turėjo būti naudojami privačiame tinkle. NAT, tinklo adresų vertimas, padėjo ten, kur turėjo būti prieinamas ryšys su privačiais ir viešaisiais IP.

IPv4 pranašumai

Galima ginčyti tai, kad IPv4 yra pasenęs. Tam tikru mastu tai yra priimtina, tačiau atsižvelgiant į jo naudą, jie buvo pastebimi. Pats svarbiausias „IPv4“ pranašumas buvo tas, kad jis buvo patikimas užtikrinant saugumą. IPv4 leidžia duomenis apsaugoti šifruojant. Be to, padidinamas saugumas, kai svarbūs yra konkretūs duomenų paketai.

Kai kurie privalumai, kuriuos reikėtų atsiminti, yra tai, kad „IPv4“ geriausiai veikia, kai kalbama apie lankstumą. Maršrutai yra efektyvesni ir lankstesni keliuose prievaduose. Žinomos organizacijos naudojasi „IPv4“, tinkančiomis duomenų perdavimo daugialypėms žinutėms. Tinklas užtikrintas, nes sąsaja yra įmanoma nenaudojant NAT. Šiuo metu daugiau nei 80000 maršrutizatorių naudoja IPv4 paskirstymą.

IPv4 trūkumai

Iki IPv6 pasirodymo interneto rinką valdė būtent IPv4. Visais atvejais, kai buvo kalbama apie tinklų kūrimą ir komunikaciją, tačiau tai turėjo savų apribojimų. Su IPv4 susiję trūkumai. Jūs sužinotumėte, kodėl atsirado IPv6?.

Ribota erdvė: – Esant „IPv4“, trūksta viešųjų IP adresų. Daugelis biurų aprūpina IPv4 adresus viešaisiais. Taigi nuolatiniai vartotojai neturi galimybės turėti daug IP. Šis trūkumas tam tikru mastu kainavo privatų bendravimą.

Sunki konfigūracija: – Svarbiausias su „IPv4“ susijęs trūkumas yra tas, kad jį konfigūruoti yra sudėtinga. Nustatymą galima atlikti rankiniu būdu arba automatiškai. Kad nustatytumėte, reikia turėti tinkamų žinių, susijusių su DHCP infrastruktūra, ir tai nėra pyragas.

Suderinamumas: – Didėjant tarpusavyje sujungtų prietaisų skaičiui, reikėjo daugiau dėmesio skirti suderinamumui. „IPv4“ trūksta tinklo infrastruktūros, kuri neleidžia pasiekti tarpusavio ryšio. Taigi, „IPv6“ čia ėmė vadovauti.

Kas yra IPv6?

Tai paskutinis papildymas interneto protokolų šeimoje. IPv6 adresai pateikiami aštuoniose grupėse iš keturių. Taikoma numeravimo sistema yra šešioliktainė, o skaičiai atskirti dvitaškiais. Viena fantastiškų „IPv6“ savybių yra ta, kad ji gali suteikti IP adresų derinių skaičių.

Be to, turėtumėte pasiruošti atsisveikinti su DHCP, nes yra lengviau administruoti. Be to, kai kurie pranašumai pagerina jūsų bendravimo patirtį. Automatinis konfigūravimas, lengvesnis antraštės formatas ir daugiau nėra tinklo adresų vertimo.

Kaip veikia „IPv6“?

„IPv6“ veikia automatiškai konfigūruodama save pagal tinklo standartus. Kadangi „IPv6“ yra daug IP adresų, nes bendravimas yra lengvas. Vienu metu gali būti sąsaja su keliais įrenginiais. Taigi NAT nenaudojama norint perduoti duomenis. Be to, dėl antraščių duomenų perdavimas yra efektyvus nei bet kada anksčiau.

Kai duomenų paketų perdavimas laikomas nesėkmingu, „ICMPv6“ privalo pašalinti triktis ir atsikratyti klaidų, esančių funkcijose. Kai kurios kitos funkcijos, dėl kurių „IPv6“ užduotis tampa sėkminga, yra NAT protokolo vertimas, keli tuneliavimo lygiai ir dvigubos pakopos IP krūva.

IPv6 pranašumai

Ši interneto protokolo versija palengvina maršrutizatoriaus funkcijas. Iš esmės tai turi daugybę galimybių priskirti IP adresus bet kuriam per jį prijungtam įrenginiui. Be to, „IPv6“ gali maksimaliai padidinti perduodamų baitų skaičių.

Failų siųstuvas / siuntėjas turi teisę padalinti duomenis į kelis paketus. Ši funkcija yra įmanoma naudojant „IPv6“. „IPv4“ užima mažesnę rinkos dalį, nes daugiau nei 95% įrenginių naudoja „IPv6“. Turint omenyje visus šiuos pranašumus ir bruožus, sunku stebėtis duomenų perdavimo tempu, jei ten nebuvo „IPv6“.

IPv6 trūkumai

Mes sužinojome apie nesuskaičiuojamus privalumus, kuriuos žada „IPv6“. Tačiau ši puiki naujovė skaitmeninėje srityje turi tam tikrų trūkumų. Trūkumai, kuriuos turi „IPv6“, neturi būti panaikinti bet kokia kaina.

Įrenginio mobilumas: – Įrenginiai, kuriuose veikia „IPv4“, nėra mobilūs, kad galėtų paleisti „IPv6“. Tai bus svarbiausia problema, su kuria susidurs vartotojai, norėdami sąsajoje su keliais prietaisais savo namuose, kurie šiuo metu dirba su IPv4.

Adresų diapazonas: – Akivaizdu, kad kai „IPv6“ perims, bus nepaprastai daug nenaudojamų IP adresų. Taigi standartinis vidutinio IP ilgis bus pratęstas. Taigi atsiminti visus IP adresus bus sudėtinga.

Nėra perėjimo proceso: – Daug spėliojama, kaip įrenginiai, kuriuose veikia „IPv4“, atsinaujins iki „IPv6“. Šiuo metu nėra tokio metodo ar algoritmo, kuris leistų ankstesnius IP adresus paversti naujais IPv6.

Kaip išjungti IPv6?

Kai jūsų VPN neapsaugo jūsų interneto srauto ir nutekina jūsų IP adresą, reikia atlikti vieną dalyką. Jei norite nenaudoti sistemos, ją galite išjungti. Toliau aprašomi keli žingsniai, išmokantys, kaip rankiniu būdu paversti „IPv6“. Tokiu būdu nepaliekama jokių nutekėjimo į kelią srautų.

 • Spustelėkite „Windows“ > Nustatymai > Tinklas & internetas > Tinklo kūrimas & Dalijimosi centras.
 • Spustelėkite Keisti adapterio parametrus > Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tinklą, prie kurio esate prisijungę > Savybės.
 • Pereikite prie 6 interneto protokolo versijos (TCP / IPv6) > panaikinkite langelio žymėjimą.
 • Jei tai padaryta, savo sistemoje sėkmingai išjungėte IPv6.

VPT su IPv6

Dauguma VPN paslaugų neleidžia IPV6 naudotis jų srauto tinklais. Šio veiksmo priežastis yra ta, kad daugelis VPT tiekėjų neatnaujina savo aparatinės ir programinės įrangos, kuri gali palengvinti IPv6. Koks yra VPN naudojimo pranašumas, kai IPT gali stebėti jūsų veiklą?

Kai skeptiškai žiūrite, kad jūsų VPT nesijaudintų dėl jūsų „IPv6“ srauto, atlikite IP nuotėkio testą. Viena svetainė turi atlikti tokią analizę https://ipleak.net/, kad užtikrintų IPv4 ir IPv6 srautą. Baigę testą be VPN, atlikite testą su juo. Jei jūsų pradinis IP adresas rodomas kaip ankstesnis, jūsų VPT nepalaiko IPv6.

Kas bus IPv6??

IPv6 gali sudaryti 3,4 * 10 ^ 38 IP adresų deriniai. Tai tikrai leidžia įsitikinti, kad praeis daug laiko, kol pasibaigsime IP adresų. Kaip apibrėžta aukščiau esančioje lentelėje, „IPv6“ apima nesuskaičiuojamus pranašumus. Tiesioginis antraštės formatas ir nuošalusis NAT yra tik keli pavyzdžiai.

Jos šlovė didėja su laiku. Daugelis operacinių sistemų ir modemų parodo jų vartotojo patirtį naudojant „IPv6“. IPT reguliariai diegia paslaugas, palaikančias šią modernią versiją, šiuo metu iš naujo apibrėždamos interneto patirtį. Yra tik vienas esamų trūkumas – tai yra išlaidos, kurias patiria „IPv6“.

Saugumas naudojant IPv6

Daugelis „tech“ specialistų iškart pasinaudos „IPv6“, nė negalvodami apie jo trūkumus. Pirmasis ir svarbiausias „IPv6“ trūkumas yra tas, kad dauguma VPN to nepalaiko.

Jei jūsų VPN kompromituoja dėl anonimiškumo, pats laikas to nepaisyti. Negalite pasirinkti tokio VPN, kuris nutekina jūsų IP adresą, nes leidžia atidaryti smalsias akis.

Rinkdamiesi VPN, patikrinkite jo siūlomas funkcijas. Atkreipkite dėmesį, ar jis siūlo „IPv6“, ar ne. Jei to nėra, nėra jokios didelės problemos, tačiau yra problema, kai yra vienas galinis durys.

Tai yra užtikrinti vartotojo saugumą, apsaugant jį nuo IP nuotėkio. Pasirinkite VPN, kuris siūlo „Kill Switch“ funkciją. Tai sumažins jūsų ryšį su internetu, kai sumažės jūsų tinklas.

Skirtumai tarp IPv4 ir IPv6

IPv4 ir IPv6 apima daug kontrastų. Žemiau esančioje lentelėje išvardyti reikšmingi šių dviejų egzistuojančių interneto protokolo versijų skirtumai. Pastaba: palygindami juos atidžiai stebėkite skaičių. Labiausiai jie skiriasi dydžiu ir teikiamomis savybėmis.

IPv6

IPv4

Nepateikia transliavimo pranešimųTeikia transliavimo pranešimus
Adresai yra 128 bitų ilgioAdresai yra 32 bitų ilgio
Antraštėje nėra kontrolinės sumos laukoKontrolinės sumos laukas yra
Dvejetainis skaičius pateiktas šešioliktainiu tikslumuDvejetainiai skaičiai po kablelio
Yra plokštelių srauto identifikacijaPaketų srauto identifikacijos nėra

Išvada

Augant interneto vartotojams, daugėja komunikacijos IP adresų, taigi reikia trilijonų adresų. Todėl ši paslauga gali būti įmanoma tik su ja. Tai nereiškia, kad IPv4 nebeliks, kompiuterių tinklai vis tiek bus skolingi.

Nepaisant IPv4, IPv6 taip pat gali paskatinti IoT naujoves. Norint sėkmingai perduoti signalus, norint susisiekti su šaldytuvais, skalbimo mašinomis, buitine technika ir kt., Reikės IP adresų. Taigi įrodyta, kad „IPv6“ yra tinklo kūrimo ateitis.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map