12 bezpečnostných tipov na ochranu vášho iPhone

Sme v čase, keď sú všetky naše informácie, od kontaktov až po bankové údaje, digitalizované do smartfónov. Všetky údaje v jednom zariadení sú náchylné na dohľad a krádeže údajov.


Len myšlienka, že naše telefóny iPhone sa dostanú do rúk cudzinca, nás chladí, pretože obsahuje citlivé fotografie, heslá a rôzne ďalšie osobné údaje..

Posledné správy o niektorých aplikáciách pre iOS, ktoré bez oprávnenia zaznamenávajú obrazovku používateľov prostredníctvom súpravy Glassbox SDK. Tieto aplikácie robia snímky obrazovky, vstupy z klávesnice, ako aj ďalšie interakcie na obrazovke a potom ich posielajú na kontrolu do Glassbox SDK. Pre používateľov iPhone to bola dosť alarmujúca situácia.

Stále môžete spravovať zabezpečenie vášho iPhone niekoľkými spôsobmi, ktoré sú k dispozícii na udržanie bezpečnosti. Musíme vás však informovať, že aj keď tieto bezpečnostné tipy pomôžu maximalizovať ochranu vášho iPhone, môžu vás pripraviť o niektoré z jeho praktických funkcií.

12 tipov na maximalizáciu zabezpečenia vášho iPhone

Vaše obavy týkajúce sa zverejnenia informácií vášho telefónu iPhone, ako sú heslá, správy alebo bankové údaje, sú odôvodnené. Táto príručka vám poskytne tipy, ako sa týchto starostí zbaviť. Aj keď samotný systém iOS je dosť bezpečný, existujú určité prístupy na maximalizáciu bezpečnosti iPhone.

1. Pravidelne aktualizujte systém iOS

Ak chcete chrániť svoj iPhone pred potenciálnymi hackermi alebo snoopermi, udržujte svoj iOS aktualizovaný na najnovšiu verziu od spoločnosti Apple. Patria sem aj malé „dot“ aktualizácie, ktoré používatelia zvyčajne prehliadajú.

Pri neustálej práci hackeri často dokážu nájsť medzery alebo nedostatky v kódovaní spoločnosti Apple, čo im umožňuje ich využitie a získanie prístupu k vašim údajom. Aby sa tomu zabránilo, spoločnosť Apple neustále poskytuje aktualizácie v systéme iOS ako spôsob, ako bojovať proti pokusom hackera.

Aktuálna verzia systému iOS je 12.1.4, ale Apple neustále vydáva aktualizácie bodov, preto je potrebné dávať pozor na ne. Tieto aktualizácie sa poskytujú na vylepšenie bezpečnostných funkcií a na opravu predtým prehliadaných nedostatkov.

Pravidelnú aktualizáciu systému iOS je možné vykonávať takto:

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia
 • Karta „všeobecne“.

Ak chcete prevziať a nainštalovať aktualizáciu, postupujte podľa pokynov v časti „Aktualizácia softvéru“ a zobrazí sa nová aktualizácia softvéru.

2. Povoľte „Nájsť môj iPhone“.

Ďalším prístupom, ktorý vám pomôže zaistiť bezpečnosť iPhone, je využitie aplikácie „nájsť môj iPhone“ od spoločnosti Apple. Toto sa hodí, ak sa váš iPhone náhodou stratí alebo je odcudzený. Týmto spôsobom budú vaše údaje na diaľku vymazané pomocou iného zariadenia iOS alebo webu.

Vďaka tomu, aj keď sa hackerovi nepodarí získať prístup k vášmu telefónu, vaše údaje nebudú môcť využiť. Aktivačný kód v zariadení iOS vám umožňuje iba prezerať údaje.

Nasledujú kroky na využitie funkcie „Nájsť môj iPhone“:

 • Prihláste sa do aplikácie „Nájdi môj iPhone“ alebo „iCloud“.
 • Vyberte si svoj „iPhone“.
 • Klepnutím na položku „vymazať údaje“ údaje úplne vymažete.

Dáta sa automaticky vymažú, ak je zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi alebo bude vymazané pri najbližšom pripojení zariadenia k sieti. Ak sa obávate straty údajov, je lepšie zapnúť automatickú synchronizáciu iCloud.

Táto funkcia, ako už názov napovedá, tiež pomáha pri hľadaní polohy strateného zariadenia. Je však dôležité si uvedomiť, že spoločnosť Apple prijíma informácie týkajúce sa chýbajúceho zariadenia iba v prípade, že je povolený režim Lost Mode alebo Send Last Location..

3. Nastavte silné heslo

Silné heslá zabezpečujú lepšiu ochranu údajov. Preto odporúčame „nastaviť“ alfanumerické heslo. Je pravda, že dlhé heslá sa môžu ukázať ako problémy, ale tiež zabezpečujú súkromie.

Okrem toho bol zavedený nový hackerský nástroj známy ako „GrayKey“, ktorý používajú orgány činné v trestnom konaní a vláda. Tento nástroj dokáže zlomiť štvorciferný prístupový kód v priebehu niekoľkých sekúnd, zatiaľ čo šesťciferné kódy sa môžu zlomiť o niekoľko dní.

Vláda alebo polícia síce nemusia mať dôvod preniknúť do vašich telefónov, ale naším bodom je, že ak takýto nástroj existuje, je pravdepodobné, že podobné zariadenia budú mať hackerov alebo zvedavé oči..

Aj keď v poslednej dobe došlo k správam o úspechu spoločnosti Apple pri blokovaní tohto hackerského nástroja „GrayKey“, ktorý porušuje bezpečnosť iOS, stále sa predpokladá, že používa silné alfanumerické heslá na rozdiel od krátkych štvorciferných alebo šesťciferných hesiel, pretože je ťažké sa do nich dostať. Používanie funkcie Touch ID / Face ID sa tiež považuje za spoľahlivé.

Ak chcete vytvoriť silné heslo, postupujte podľa uvedených krokov:

 • Choď do nastavení.’
 • Otvorte položku Touch ID / Face ID a prístupový kód.
 • Zadajte aktuálny prístupový kód.
 • Klepnite na zmeniť prístupový kód.
 • Zadajte prístupový kód.
 • Prejdite na „možnosti prístupového kódu“.
 • Z poskytnutých možností vyberte buď číselný kód, alebo alfanumerický kód.
 • Teraz zadajte nový kód a overte ho.

4. Aktivujte funkciu „Ochrana údajov“

Tento bod môže pre niektorých ľudí znieť nespokojne, ale pomáha zabezpečiť maximálne súkromie. Spoločnosť Apple poskytuje svojim používateľom nastavenie telefónu na vymazanie údajov. Tieto funkcie na ochranu údajov pokračujú v prípade, že ak niekto prejde desiatimi neúspešnými pokusmi o zadanie správneho hesla, údaje v zariadení sa automaticky vymažú..

Je to trochu znepokojujúce pre ľudí, ktorí majú tendenciu zabudnúť svoje heslá, pretože existujú správy o náhodnom vymazaní údajov. Zvyčajne sú to rovnaké osoby, ktoré nepoužívajú automatickú synchronizáciu iCloud.

Preto je pri tejto funkcii nevyhnutné zapnúť synchronizáciu iCloud. Týmto spôsobom v prípade, že zabudnete prístupový kód, alebo ak vaše zariadenie skončí v detskej ruke a údaje sa vymažú, stále budete mať možnosť ho obnoviť z iCloudu..

Nasleduje postup, ako zapnúť funkciu „ochrana údajov“:

 • Otvorte „nastavenia“.
 • Klepnite na Touch ID a prístupový kód alebo Face ID.
 • Povoľte v spodnej časti stránky možnosť „vymazať údaje“.

5. Nepremárňujte svoje zariadenie Apple

Útek z väzenia obchádza obmedzenia, ktoré spoločnosť Apple kladie na operačný systém zariadenia. Umožňuje používateľom prístup k aplikáciám a softvéru, ktoré sú inak obmedzené na používateľov iPhone. Okrem toho umožňuje používateľom prispôsobiteľnejšie možnosti.

Lákavé ako útek z väzenia môže zariadenie znieť, dôrazne sa však neodporúča. Je to z toho dôvodu, že zariadenie, ktoré zlomilo útek z väzenia, by bolo bezmocné voči vírusom a inému škodlivému softvéru. So zariadením Jailbroken by ste boli v nebezpečenstve sťahovania netienených aplikácií, ktoré by so sebou priniesli vírusy a iný malware.

Okrem toho, že útek z väzenia narúša zariadenie, narušuje pôvodný bezpečnostný systém navrhnutý spoločnosťou Apple a robí zariadenie nezabezpečeným. Navyše, keď bude zariadenie uväznené, jeho záruka bude prerušená, takže v prípade akýchkoľvek problémov nemôžete požiadať spoločnosť Apple o pomoc..

6. Zašifrujte zálohu zariadenia iPhone

Toto opatrenie je mimoriadne dôležité, ak máte iPhone synchronizovaný s prenosným počítačom alebo počítačom. To znamená, že akékoľvek údaje, ktoré sa nachádzajú v telefóne, by sa nachádzali aj v synchronizovanom zariadení. Zabezpečte svoje údaje pre iPhone ich šifrovaním.

Môžete to urobiť konkrétne v iTunes, keď sú synchronizované dve zariadenia iPhone. Služba iTunes zvyčajne nezálohuje niektoré údaje, ako sú heslá alebo webová história. Po zapnutí šifrovania môžete tieto údaje zálohovať.

Ak chcete šifrovať zálohu zariadenia iPhone, postupujte takto:

 • Pripojte zariadenie k počítaču.
 • Otvorte iTunes.
 • Vyberte zariadenie, ktorého údaje chcete šifrovať.
 • Prejdite do časti zálohy.
 • Začiarknite políčko „šifrovať“ iPhone / iPad späť.

Funkcia iCloud má funkciu automatického šifrovania záložných údajov, takže túto funkciu nemusíte robiť nič.

Toto sú kroky na povolenie „zálohovania údajov“ prostredníctvom iCloud.

 • Otvorte nastavenie.
 • Prejdite na bannery Apple ID.
 • Spustite iCloud.
 • Prepnite prepínač, ktorý sa nachádza vedľa zálohy iCloud.
 • Teraz klepnite na „záloha“.

7. Vypnite možnosť uzamknutej obrazovky

Aj keď máte veľmi bezpečné heslo na uzamknutie obrazovky, stále je do telefónu iPhone trochu ľahké preniknúť. Asistent spoločnosti Apple Siri je vynikajúcou a užitočnou funkciou, ale pri svojich pokusoch o užitočnosť často odhalí príliš veľa informácií..

Siri často požaduje určité overenie predtým, ako poskytne prístup k fotografiám, kontaktom alebo iným osobným údajom, ale vyskytli sa prípady, keď ľudia našli spôsoby, ako obísť tieto metódy overovania. Preto je lepšie deaktivovať Siri na uzamknutej obrazovke bez ohľadu na to, ako je to pohodlné.

Ďalším spôsobom, ako hackeri získať prístup k vášmu telefónu alebo získať aspoň nejaký čas na obídenie hesla, je prostredníctvom ovládacieho centra na uzamknutej obrazovke. Uzamknutá obrazovka má možnosť zapnúť letový režim. Keď je váš iPhone v režime letu, nebudete ho môcť vyhľadať ani pomocou funkcie Nájsť môj iPhone.

Zakázať uzamknutie obrazovky môžete vykonať pomocou tohto postupu:

 • Choď do nastavení.’
 • Prejdite na položku Touch ID / Face ID a prístupový kód.
 • Vypnite „povoliť prístup pri uzamknutí“ Siri a kontrolného strediska.

8. Vypnite možnosť automatického dopĺňania

Spoločnosť Apple má rozhodujúcu vlastnosť pri podávaní výziev používateľom na uloženie svojich informácií po dokončení možností prihlásenia. Je to veľmi výhodná funkcia, pretože znamená, že si nemusíte pamätať heslá stále. Jednoduché klepnutie umožňuje prístup ku všetkým požadovaným údajom.

Teraz vieme, že môže byť mimoriadne nepríjemné, že musíte zadávať heslá zakaždým, keď sa prihlásite, ale v prípade, že váš telefón skončí v cudzej ruke, bude mať ľahký prístup k vašim osobným informáciám, takže bez ohľadu na to, aké pohodlie je stále podstatné aby bola možnosť „auto fill“ vypnutá.

Vypnutie automatického dopĺňania možno vypnúť pomocou tejto metódy:

 • Choď do nastavení.’
 • Otvorte Safari.
 • Vypnite automatické dopĺňanie.

9. Zapnite dvojfaktorové overenie

Ak máte zapnuté zálohovanie iCloudu, je lepšie mať zapnuté dvojfaktorové overenie. Táto inovatívna funkcia poskytuje svojim používateľom ďalšiu úroveň ochrany. Účelom zavedenia tejto funkcie bolo chrániť vaše Apple ID a účet iCloud pred neoprávneným prístupom.

Dvojstupňová autentifikácia zaisťuje údaje uložené v Apple ID a účet iCloud, ktorý obsahuje dokumenty, obrázky, informácie o platbe atď. So zapnutým dvojstupňovým overením, by niekto potreboval na prístup k účtu ďalšie zariadenie Apple, aj keď máte heslo.

Ak je vo vašom iPhone zapnutá dvojfaktorová autentifikácia, musíte ju spárovať s dôveryhodným zariadením Apple. Pri prvom prihlásení z Apple ID sa na vašom dôveryhodnom zariadení Apple zobrazí overovací kód. Po zadaní tohto bezpečnostného kódu do zariadenia iPhone je zariadenie schválené.

Toto je praktická funkcia, ktorá sa obracia pomocou týchto krokov:

 • Prejdite v aplikácii iPhone do aplikácie „Nastavenia“.
 • V hornej časti klepnite na „vaše meno“.
 • Vyberte položku „heslo a zabezpečenie“.
 • Klepnite na dvojfaktorové overenie.

10. Používajte dôveryhodné dobíjacie stanice

Nabíjacie stanice sú teraz výhodné na letiskách, kaviarňach a iných verejných miestach. Aj keď sú tieto stanice veľmi vhodné, neexistuje žiadna záruka, že budú bezpečné. Káble blesku a nabíjania sa používajú na prenos údajov, takže vždy, keď sa pripájate k nabíjacej stanici, je pravdepodobné, že údaje o telefóne odkryte..

Akonáhle je váš prístroj pripojený k stanici na odšťavovanie šťavy cez USB, je k nemu možné kedykoľvek pristupovať bezdrôtovo bez vášho súhlasu alebo vedomia, pokiaľ je hacker dosiahnuteľný. Preto je lepšie mať plne nabitú energetickú banku, aby ste nemuseli závisieť od nabíjacích staníc.

Nabíjací kábel na blokovanie údajov môžete tiež použiť, keď sa nachádzate mimo zariadenia, alebo môžete zariadenie nechať uzamknuté a používať ho, keď je pripojené k nabíjacej stanici. Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je, že by ste mohli zapnúť funkciu režimu „USB obmedzený“ poskytovanú spoločnosťou Apple.

Túto funkciu zaviedla spoločnosť Apple najmä preto, aby zabránila preniknutiu telefónu zo strany orgánov činných v trestnom konaní a zločincov. Keď je táto funkcia zapnutá, nie je možné pristupovať k zariadeniu bez jeho odomknutia.

Túto funkciu je možné zapnúť nasledujúcim spôsobom:

 • Otvorte položku „Nastavenia“.
 • Prejdite na položku Touch ID a heslo / ID tváre.
 • Pre prístup k nastaveniam zadajte heslo.
 • V spodnej časti prejdite na možnosť „Príslušenstvo USB“.
 • Ak chcete zakázať prístup k svojmu zariadeniu prostredníctvom pripojenia USB, nechajte ho vypnuté, ak od uzamknutia uplynulo viac ako hodinu..
 • Zapnite ho, ak chcete, aby bol váš prístroj prístupný cez pripojenie USB, aj keď ste telefón odomkli hodinu..

11. Použite VPN

Najdôležitejšou možnosťou zabezpečenia vášho iPhone v nedávnej dobe by bolo použitie služby VPN. VPN je inteligentný a ultramoderný softvér, ktorý je navrhnutý tak, aby udržiaval bezpečnosť iPhone. VPN poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany a umožňuje vám používať zariadenie bez akýchkoľvek výhrad.

VPN server poskytuje bezpečný a súkromný prístup na web. Skryje vaše pripojenia prostredníctvom kódu a skryje vašu IP adresu aj od poskytovateľov internetových služieb, takže je takmer nemožné sledovať vaše údaje online..

Bez siete VPN sú vaše informácie otvorené všetkým, na ktorých sa niekto môže plížiť. VPN tieto informácie kóduje a poskytuje bezpečnosť.

Vďaka týmto informáciám nikto nemá prístup k šifrovaným informáciám bez pôvodného šifrovacieho kľúča. Okrem toho so skrytou adresou IP nie je možné, aby vás niekto sledoval. VPN je teda spôsob poskytovania dodatočnej ochrany.

Kroky na nastavenie VPN v iPhone.

 • Najskôr si do svojho iPhone stiahnite aplikáciu VPN.
 • Po zaregistrovaní sa zobrazí výzva na povolenie prístupu k konfigurácii VPN na vašom zariadení.
 • Klepnite na a povoľte konfiguráciu siete VPN na vašom zariadení.
 • Ak chcete zmeniť nastavenie VPN, musíte zadať Touch ID.
 • Potom prejdite na „nastavenia“.
 • Karta „všeobecné“.
 • Tam prejdite na možnosť VPN a prepnite ju na.

12. Zrušte verejné Wi-Fi

Verejné Wi-Fi je dokonalým zdrojom pre hackerov, ktorí lovia potenciálne ciele. Preto sa neodporúča používať verejné pripojenia. Používanie verejného pripojenia na osobné účely, ako je napríklad prenos bankových údajov alebo ich použitie na obchodné účely, znamená, že vaše údaje budú pre kohokoľvek prístupné každému.

iPhone má funkciu automatického pripojenia k verejnej sieti Wi-Fi. Táto funkcia bez ohľadu na to, ako užitočná vás môže vystaviť potenciálnym hackerom a počítačovým zločincom, a preto nie je veľmi chytré používať verejné siete Wi-Fi a aj keď ich používate, je lepšie ich používať s VPN.

záver

Bezpečnosť údajov v iPhone je najdôležitejšou vecou, ​​ktorej by ste sa mali zaoberať. Hoci pre kybernetického zločinca nie je jednoduché preniknúť do iPhone, musíte venovať pozornosť všetkým podrobným bezpečnostným tipom, ktoré zlepšia ochranu údajov.

Zťažte im to, aj keď to bude pre vás robustné. Dotykové ID a silné heslo vám veľa pomáhajú pri budovaní vysokej bezpečnosti. Zabezpečenie tiež zvyšuje dvojstupňové overenie a vyradenie automatického pripojenia Wi-Fi. Navyše, niekoľko ďalších možností, ktoré sme vám povedali vyššie, vám určite pomôže pri budovaní požadovanej a dokonalej bezpečnosti pre iPhone.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me