IPVanish İnceleme (2020)

IPVanish, diğer birçok VPN gibi, “Dünyanın En İyi VPN Hizmeti” olduklarını söylüyor. Ancak, çok sayıda üst düzey VPN’nin uygun fiyatlarla bulunduğu bir dünyada, bu çok uzun bir iddia


Yapmak istediğimiz şey perdeleri geri çekmek, pazarlamadaki hype’ın ötesine geçmek ve hizmetin özüne inmek. Bunu yapmak için dört şeye bakacağız:

 • Sunucu konumu
 • Sunucu hızı
 • Gizlilik Politikası
 • Fiyatlandırma

genel bakış

ipvanish logosu

IPVanish sanal bir özel ağdır World Wide Web’i müşterileri için daha güvenli ve daha güvenli bir yer haline getirmeye odaklanmıştır. Bunu yaparken, IPVanish P2P ve bit torrent trafiğine izin verir. Sunucuları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere son teknoloji ürünü özellikler sunar otomatik IP döngüsü.

IPVanish menşei Amerika Birleşik Devletleri. Ancak, 60 farklı ülkeye yayılmış yüzlerce sunucusu var. IPVanish, web servis sağlayıcısı StackPath tarafından çalıştırılır. Onlar gerçeğini tanıtmaktan gurur duyuyorlar kendi donanımlarıyla çalışırlar.

Ayrıca kendi altyapıları, kabloları, rafları vb. Var.. Bu yalnızca üst düzey bir VPN hizmetiyle gördüğünüz bir şeydir. Tam açıklama ile IPVanish, tescilli ağlarını desteklemek için çeşitli konumlardaki bazı bulut servis sağlayıcılarından yararlanır.

IPVanish, madde üzerine flaş koyan bir şirket değildir. Bu, müşterilerini indirdiğinizde hemen fark edeceğiniz bir şeydir. Düzenlenmiş basit bir gösterge panosuna sahip olduklarını göreceksiniz, ancak çok fazla flaşı yok.

Ekranın ortasında, bağlı olup olmadığınızı göreceksiniz. Bunun altında, durum güncellemelerini, bağlı olduğunuz sunucuyu vb. Göreceksiniz. Arayüz, tıpkı hizmetin kendisi gibi basittir, ancak kullanıcıların gerçekleştirmek istedikleri görevleri gerçekleştirmelerine izin verir..

ipvanish bağlantı kontrol paneli-min

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kötü Kullanıcı Arayüzü
Günlük İlkesi:Günlük kaydı yok
Sunucu Boyutu:1.300 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı:60+ ülke
Destek:İlk gelen, İlk servis 7/24 Canlı Sohbet
torrenting:İzin
Yayın Akışı:Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN, SOCKS5 ve diğerleri; AES-256 şifreleme
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat:$ 4.87 / ay
Resmi internet sitesi:https://www.ipvanish.com
Artıları:
 • Ortalama indirme hızının üstünde
 • Torrent kullanımına izin verilir
 • Güçlü günlük tutma politikaları
 • Güçlü şifreleme
Eksileri:
 • ABD merkezli
 • Pahalı
 • Derinlemesine müşteri desteği yok
Özellikleri:
 • Kullanımı kolay uygulama
 • AES – 256 şifreleme
 • Abonelik başına en fazla beş cihaz bağlayın
 • Sınırsız P2P trafiği
 • Sınırsız bant genişliği
 • Çok platformlu güvenlik
 • Sınırsız sunucu değiştirme
 • Birden çok VPN protokolü

Sunucuları Nerede??

IPVanish sunucuları map-min

IPVanish, gezegendeki bir VPN için en kapsamlı sunucu gruplarından birine sahiptir. 60’tan fazla ülkede 1.000’den fazla sunucuları var. Müşterilerine 40.000’den fazla IPS sunuyorlar. Avrupa’da 426, Kuzey Amerika’da 523, Orta ve Güney Amerika’da 20, Asya’da 47, Afrika ve Orta Doğu’da 14 ve Okyanusya’da 65 sunucuları var.

IPVanish tarafından sunulan çok sayıda sunucu, neyi gerçekleştirmek istediğinize bağlı olarak ihtiyacınız olan sunucuyu seçebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, fiziksel konumunuzda coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek istiyorsanız farklı bir ülkede bir sunucu seçebilirsiniz. Yalnızca IP adresinizi maskelemek için bir sunucu arıyorsanız, size en yakın sunucuyu seçebilirsiniz. IP adresinizi maskeleyebilir ve yine de hızlı hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.

IPVanish, dünya çapındaki sunucuları için stratejik olarak konumları seçti. Anonim torrentlere izin veren sunucular kurdular. Bu bir artı çünkü birçok VPN P2P paylaşımını desteklediklerini söylüyor, ancak gerçekten desteklemiyorlar. IPVanish sunucularında, herhangi bir torrent web sitesine gezegenin herhangi bir yerinden erişebilirsiniz.

IPVanish Netflix ile Çalışıyor mu?

IPVanish, Amerika Birleşik Devletleri dışındayken Netflix’i kullanmaya çalışan kişiler tarafından karşılaşılanlar gibi coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmek için sivilceli bir rekor var. Sitelerine baktığınızda, IPVanish’in Netflix ile çalışacaklarını söylemediğini görüyorsunuz. Bu, bir dizi VPN sağlayıcısından gördüğümüzün tipik bir örneğidir.

Netflix, VPN’ler aracılığıyla coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişimi tespit etmek ve önlemek için çok iyi bir iş çıkardı. Yalnızca ExpressVPN ve NordVPN gibi en üst düzey VPN’ler, müşterilerin akış hizmetlerinde sorunsuz bir şekilde içerik yayınlamasına izin verebilir.

Netflix istatistikleri-dak

IPVanish VPN kullanarak Netflix’e bağlanan servetimizi ABD dışından test etmeye karar verdik. Denediğimiz ilk birkaç sunucu işe yaramadı.

Ancak, dördüncü veya beşinci kez, bilgisayar nihayet Netflix’e bağlanabildi ve algılamayı atladı. Bu yüzden bir galibiyet olsa da, deneyimi azaltan ciddi bir gecikme fark ettik..

Günlük Kayıt Politikası Nedir??

Yüzeyde, IPVanish’in çok sıkı bir kayıt politikası yok gibi görünüyor. Gizlilik politikalarına baktığınızda, bağlantı trafiğinin veya etkin verilerin kayıtlarını tutmadıklarını açıkça belirtirler. Birden fazla kez gizlilik haklarınızı ne kadar derinden önemsediklerini söylediğini göreceksiniz.

ipvanish gizlilik politikası

Ne yazık ki, bir dizi VPN’de gördüğümüz gibi, vaat ettikleri ve gerçekten sundukları dünyalar arasında. Son zamanlarda, IPVanish’in tüm iddialarının aksine, günlük tuttuğu ortaya çıktı. Aslında, IPVanish’in kullanıcı günlüklerini ceza davasını araştıran yetkililere teslim ettiği anlaşılan bir skandal var..

Açıkçası, hiç kimse suç faaliyetinde bulunan suçluları savunmuyor. Ancak, bir VPN sıfır günlük tutmayı vaat ettiğinde ve ardından bu politikayı yerine getiremediğinde, müşterilerine ve halka karşı sorumluluklarının ihlalidir..

İşte IPVanish hakkında hatırlanması gereken bir şey, ABD tabanlı VPN hizmeti. Bu, bilgi talep ettiklerinde Ulusal Güvenlik Departmanı ve diğer ABD hükümet organizasyonlarına uymaları gerektiği anlamına gelir..

anayurt güvenliği belgeleri

2016 yılında bir IPVanish veya daha özel olarak ana şirketi Highwinds Network Group Inc.’in gerçekleşmesi durumunda, müşterilerinden biri ile ilgili bilgileri İç Güvenlik Departmanına iletti. Affidavit’e göre, müşteri anlaşılır bir faaliyette bulundu ve bunun için bir savunma yok.

Ancak, gördüğünüz gibi, İç Güvenlik Bakanlığı “kayıtlar için çağrı” yaptı. Highwinds Ağ Grubu A.Ş.. ilk olarak çağrılara kullanıcı verilerinin olmadığını söyleyerek yanıt verdi çünkü müşterileri hakkında herhangi bir bilgi kaydetmezler. Ancak, araştırmacı ilk talebi takip etti ve bir IPVanish müşterisi hakkında özel bilgi isteyen ikinci bir çağrı gönderdi.

Özellikle belirli bir IP ve bağlantı noktasına bağlı bilgi istediler. Bu ikinci istek yapıldıktan on iki gün sonra, IPVanish aşağıdakileri sağlayarak yanıt verdi:

ipvanish yanıt çağrısı

Affidavit, suç faaliyetlerinin grafiksel tanımlarını içerir. İlgili içerik sayfa 22 ve 23’te yer almaktadır. IPVanish’in yetkililere aradıkları şüphelinin kaynak IP adresini ve şüphelinin ağına bağlandığı ve bağlantısının kesildiği tarih ve saatleri verdiğini gösterir..

Bu bilgileri aldıktan sonra, yetkililer yerini belirlemek için bireyin Comcast IP adresini kullanabildiler ve daha sonra kişiyi tutukladılar. Günün sonunda bir suçlu yakalandı ve bundan şikayet edemezsin. Bununla birlikte, IPVanish’i ve bunların kayıt politikası yok.

Karşılaştırma olarak, kayıt politikaları söz konusu olduğunda en iyi VPN’lerden biri ExpressVPN’dir. 2017 yılında Türk sunucuları yetkililer tarafından ele geçirildi. Kesin bir kayıt politikası yok, Türk yetkililer ExpressVPN’in sunucularındaki müşteriler hakkında hiçbir bilgi bulamadılar.

Fiyatlandırması Nedir??

IPVanish, VPN hizmetlerini bir dizi farklı plana sahip tek bir paket olarak sunuyor.

ipvanish fiyat tablosu

Aylık bazda abone olursanız, ayda 10 dolar ödersiniz. Üç aylık abonelik aylık 8,99 ABD dolarıdır. Bir yıllık abonelik, en iyi değer, ayda 6,49 $.

ipvanish ödeme yöntemiIPVanish birden fazla ödeme şeklini kabul eder. Çoğu VPN gibi, American Express, Visa, MasterCard ve Discover dahil olmak üzere büyük kredi kartlarını kabul edeceklerdir. PayPal, BitCoin ve diğer uluslararası ödeme hizmetlerini kullanarak da ödeme yapabilirsiniz..

IPVanish birkaç VPN’den biridir müşterilerine yedi günlük para iade garantisi sunmak. Bu, hizmeti deneyebileceğiniz ve beğenip beğenmediğinizi görebileceğiniz anlamına gelir. Bunu yapmazsanız, yedi gün içinde iptal edebilir ve tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

IPVanish, bu yedi günlük deneme süresinde herhangi bir sorunuz varsa teknik destek ile iletişime geçmenizi önerir. Hizmetinizi yedi günün sonunda sonlandırmazsanız, tam hizmet için faturalandırılırsınız.

Hizmeti Önerir miyiz?

IPVanish’in bunun için birçok şeyi var. Müşterilerine haftanın 7 günü 24 saat destek hizmeti sunmaktadır.. Tek bir abonelikle, aynı anda 10 cihaza kadar bağlayabilirsiniz.

Anonim olarak torrent işlerini yapabilir ve sınırsız P2P trafiğine erişebilirsiniz. IPVanish’in 60’ın üzerinde ülkede 1.000’den fazla sunucusu var. Müşteriler sınırsız bant genişliğine ve trafik 256 bit AES şifrelemesi ile şifrelenir. IPVanish yedi günlük para iade garantisi sunuyor.

ipvanish logosu

Tüm söylenenlerle, IPVanish’in paraya değer olduğunu düşünmüyoruz. İnsanların bir VPN’de aradıkları iki şey vardır. Mahremiyet istiyorlar ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek istiyorlar. Coğrafi olarak kısıtlanmış içerik söz konusu olduğunda IPVanish vurulur ve kaçırılır. Ve vurulduğunda, servis o kadar yavaş ki en sevdiğiniz akış hizmetini izlemeyi sinirlendiriyor.

Gizlilik söz konusu olduğunda, tüm sözlerine rağmen, IPVanish VPN’in güvenilir olduğunu hissetmiyoruz. Kolluk kuvvetlerinin iğrenç bir suçla itham edilen bireyi yakalamasına yardım etmede oynadıkları rolü alkışlıyoruz, bunu yapabilmelerinin nedeninin trafik kayıtlarını tutmak konusunda hep yalan söyledikleri için hayal kırıklığı yaratıyor. VPN dünyasında, bu affedilemez.

Aramanızda bir mola vermeniz ve hızlı önerilere ihtiyacınız varsa NordVPN ve Surfshark’a göz atın. Surfshark paranın satın alabileceği en güvenli VPN hizmetlerinden biridir. Günlük tutmadıklarını söylediklerinde bunu kastediyorlar. Ve bu iddiayı destekleyecek çok sayıda kanıt var.

Paramız için, test ettiğimiz en iyi VPN – ve arkadaşlara, iş arkadaşlarına ve hatta aileye en sık önerdiğimiz VPN – NordVPN. Güvenlidirler, hızlıdırlar, günlükleri tutmazlar ve Netflix gibi sitelerde coğrafi kısıtlamaları dolaşarak yüzde 100 başarı elde ederler. Gizliliğinizin sizin için daha az değerli olduğunu kabul etmeyin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map