NordVPN İncelemesi (2020)

NordVPN, çoğu insanın karşılayabileceği bir fiyata sunulan kaliteli bir VPN hizmetidir.


Ayrıca, Privacy Canada’da buradakinden daha fazlasını önerdiğimiz VPN uygulaması. Bu derlemede bunun neden olduğunu açıklayacağım…

Her şeyden önce, hizmetleri anonimlik ve güvenliğe odaklanır. 256 AES şifrelemesinin yanı sıra OpenVPN tünel protokolünü kullanarak, bu güvenli bir VPN’dir.

Yüzeydeki NordVPN’e baktığınızda, çok iyi görünüyor, ama bu sadece iyi bir pazarlama mı, yoksa hizmet bu iddiaları karşılıyor mu? Hadi bulalım.

NordVPN’e Genel Bakış

Nordvpn logo meydanı

VPN dünyasında NordVPN kendisini rakiplerinden ayırdı. Daha fazlasıyla 5.000 sunucu dünyada gördüğümüz en büyük hizmet alanlarından birine sahiptir. NordVPN, müşterilerinin mahremiyetini korumakla gurur duymaktadır. Bunu yapmak için, müşterilere diğer VPN’lerin çoğunda olmayan bir dizi araç sunarlar..

NordVPN’in bir müşteri konsolu var bu kullanımı çok kolay ve bakmak çekici. Birkaç platformda mevcuttur. VPN kullanmaya yeni başlayan bireylerin yanı sıra daha deneyimli ve sağlam bir hizmet arayanlar için iyi bir seçimdir.

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi: Katı Sıfır Günlük Kaydı
Sunucu Boyutu: 5200+ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 62 Ülke
Destek: 7/24 canlı sohbet desteği
torrenting: P2P kullanımına izin verilir
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN Protokolü; AES-256 bit şifreleme
Merkez: Panama
Fiyat: $ 6.99 / ay
Resmi internet sitesi: https://nordvpn.com
Artıları:
 • 5.000’den fazla sunucu
 • Uzman sunucular
 • Bir hesapla en fazla altı cihaza bağlanabilirsiniz
 • P2P’ye izin verilir
 • Tarayıcınız için uygulamalar
 • Müşteri gizliliğine ilişkin güçlü bir duruş
 • Bir öldürme anahtarı sunar
 • Netflix ile çalışır
Eksileri:
 • Aydan aya kullanıcılar için pahalı
 • Şeffaflık sorunları
Özellikleri:
 • Killswitch
 • Çift VPN sunucuları. Bunlar verilerinizi iki kez şifreler
 • 62 ülkede sunucu
 • Android, iOS, Windows ve Mac için uygulamalar
 • VPN Üzerinden Soğan – istemcilerin karanlık web’de anonim olarak gezinmesine olanak tanır
 • Smart Play – Amazon Prime, Netflix ve BBC dahil coğrafi kısıtlamalı akış hizmetlerinin kilidini açma

Sunucular Nerede?

NordVPN, herhangi bir VPN sağlayıcısının en büyük sunucu ağlarından birine sahiptir. Şu anda, 62 ülkede 5.000’den fazla sunucuları var. NordVPN’den daha fazla sunucuya sahip olduğunu bildiğimiz tek VPN Özel İnternet Erişimi’dir. Ancak, NordVPN ile kullanmak istediğiniz sunucuyu tam olarak seçebilirsiniz. Bu, bu yüksek kaliteli hizmet için başka bir artı.

NordVPN’in sunucuları çeşitli coğrafi konumlardadır. Baltık Denizi’nin bir yerinde küçük bir adaya bağlanmaya çalışmadığınız sürece, NordVPN size ihtiyacınız olan kapsama alanını sağlayabilecektir. Aşağıdaki grafiklerde NordVPN’in sunduğu sunucuların bir listesini görebilirsiniz.

Asya-Pasifik’teki sunucuları:

nordvpn asya pasifik sunucuları

İşte onların Avrupa sunucuları:

nordvpn avrupa sunucuları

Bunlar Amerika’daki sunucuları:

nordvpn amerika sunucuları

Ve son olarak, bunlar Afrika ve Orta Doğu’daki sunucularıdır:

nordvpn afrika sunucuları

Özel Sunucular ve Güvenlik Özellikleri

video akışı vektörNormal sunuculara ek olarak, NordVPN belirli endişeleri gidermek için özel olarak tasarlanmış sunuculara sahiptir. Örneğin, P2P sunucuları öncelikle VPN’i torrent için kullanmak isteyen kişiler için bir tasarım kullanır.

Adanmış IP sunucularının yanı sıra, trafiğinizi iki kez şifreleyerek ekstra bir koruma katmanı ekleyen çift VPN sunucularına sahiptir. VPN Üzerinden Soğan sunucuları, karanlık web’de gezinirken ek koruma arayan kişiler içindir.

NordVPN’in sunucuları çok güvenli. IP gizleme ve coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişim sunar. VPN’ye bağlandığınızda, iki farklı tür kill anahtarı kullanma seçeneğine sahip olursunuz. Bir kill anahtarı, belirli bir uygulamayı kapatmanıza izin verir. VPN hizmetinin kesilmesi durumunda diğer kill anahtarı İnternet bağlantısını tamamen keser.

Sizi DNS Sızıntılarından Korur

Ayrıca DNS sızıntılarına karşı koruma sağlar. Manuel olarak bir VPN bağlantısı kurarsanız veya Windows’u sıfırlarsanız DNS istekleri korunmaz. NordVPN, sizi bu sızıntılardan korumak için önlemler uygulamak için ticaret bağlantılarından geçti.

VPN Üzerinden Soğan, karanlık ağı ziyaret etmek isteyen kişiler için ekstra bir koruma katmanı sağlar. NordVPN trafiğinizi önce VPN’leri üzerinden yönlendirecek ve daha sonra Soğan Yönlendiriciye gönderecektir.

vpn üzerinde soğan ile nordvpn

Smart Play Teknolojisi, NordVPN’in coğrafi kısıtlamalı akış hizmetlerinden yararlanmak için kullandığı özel akış sunucuları sayesinde sağlanır. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldıracağına söz veren birçok VPN var, ancak çoğu başarısız oluyor. Deneyimlerimize göre, NordVPN kullanarak ülke dışından bir akış hizmetine bağlanamadığımız bir zaman yoktu.

NordVPN tarafından sunulan Çift Veri koruma seçeneği erişmeye çalıştığınız uygulamanın web sayfasına ulaşmadan önce bilgileri sonraki iki VPN sunucusu üzerinden aktararak verilerinizi iki kez şifreleyecektir.

Ve bu yeterli değilse, ikinci VPN hizmeti orijinal IP adresinize sahip olmayacaktır. Bağlantı yapmak için UDP ve TCP protokolleri kullanılır. Bu, çoğu insanın ihtiyaç duymayacağı ekstra bir güvenlik katmanıdır, ancak ihtiyacınız varsa, kullanılabilir olduğunu bilmek iyidir.

Günlük Kayıt Politikası Nedir??

NordVPN herhangi bir kütük tutmadığını iddia ediyor. Ancak, bu hemen hemen her VPN’in vaat ettiği bir şeydir, ancak bu vaadinde sadece en iyi VPN sağlayıcıları sunar. Bunu söylemekten mutluluk duyuyoruz NordVPN vaadini yerine getiriyor.

nordvpn gizlilik ilkesi

Panama merkezli bir şirket olarak NordVPN hiçbir hükümet tarafından günlük bilgilerinizi açıklamak zorunda değildir. Ve bir hükümet tarafından bunu yapmak zorunda olsalar bile, NordVPN’in onlara verecek hiçbir şeyi olmayacaktı.

Onların katı günlük yok politikaları, hizmetlerini kullandığınız zamanı veya hizmetinizin süresini izlemedikleri anlamına gelir. IP adreslerini, kullanılan sunucuları, indirdiğiniz dosyaları veya ziyaret ettiğiniz web sitelerini tutmazlar.

NordVPN bunun ötesine geçer. Gelen IP adresleri veya diğer günlük dosyası bilgileri gibi günlük verilerini tutmaz veya aldığınız IP’yi izlemezler. Bu, diğer VPN’lerde gördüğümüzden ferahlatıcı bir değişiklik. Birçoğu günlük kaydı yok, ancak bu bilgilerin bir kısmını yakalıyor.

NordVPN Gizlilik Politikası

VPN gizlilik politikaları söz konusu olduğunda diğer bir yaygın eğilim, web sitesinin ana sayfasında gördüğünüz şeyin gizlilik politikasında veya Hizmet Şartlarında ince baskıyı okuduğunuzda gördüğünüz şey olmamasıdır..

Bizim için sürpriz, NordVPN’in gizlilik politikalarında gizlenmiş gizlilikle ilgili sürprizleri yoktur. Şirketin sizinle ilgili bilgileri var. Ama bu önceden tahmin ettiğiniz şeyler. Örneğin, iletişim kurmak için e-posta adresiniz var, ödeme bilgileriniz var ve müşteri hizmetlerine gönderdiğiniz iletiler olacak.

Ancak burada bile maruz kalmanızı en aza indirme yeteneğine sahipsiniz. Yalnızca VPN’lere kaydolurken kullandığınız bir e-posta adresi kullanırsanız ve Bitcoin ile ödeme yaparsanız, tamamen anonim olursunuz.

Geçmişte NordVPN’in veri madenciliği yapan bir şirkete ait olduğunu gösteren bazı haber raporları vardı. Bugüne kadar, bunu destekleyecek hiçbir şey görmedik.

NordVPN sessiz kaldı ve uzun süredir bu suçlamalara karşı kendilerini savunmadı. Ancak son zamanlarda, rekoru düzleştirme ihtiyacı duydular ve günlük tutma politikalarının ayrıntılı bir savunmasını sağladılar.

Buna ek olarak, NordVPN günlük kaydı iddiasını doğrulamanın bir yolu olarak bağımsız bir denetim yapmak için profesyonel bir hizmet firması işe almak için ekstra adım attı. Bu çok umut vericidir, çünkü NordVPN sadece müşterilerinin gizliliği hakkında endişe duyduklarını değil, aynı zamanda eylemlerle desteklediklerini söylüyor.

nordvpn iddiası

NordVPN’in Hizmeti Ne Kadar Hızlı?

VPN web sitelerini ziyaret ettiğinizde, sundukları hizmeti tanımlamak için sık sık “yıldırım hızı” ve “süper hızlı sunucular” gibi reklamlar görürsünüz. NordVPN, hız ve performans söz konusu olduğunda kendilerini en iyilerinden biri olarak tanıtıyor. Hizmetlerini test ettikten sonra, güvenle doğru olduklarını söyleyebiliriz.

İndirme hızlarına baktık ve birinci sınıf olduklarını gördük. Yükleme hızları biraz daha yavaştı, ancak sayılar hala saygın ve kesinlikle diğer VPN’lerde gördüğümüzden çok daha iyi olduğunu düşündüğümüz bir aralıktaydı. Bununla birlikte, daha yüksek yükleme hızı arıyorsanız, ExpressVPN’e bakmak isteyebilirsiniz.

nordvpn speedtest sonuçları

Varsayılan olarak NordVPN, geçerli konumunuz için en iyi hızı sağlayacağını düşündüğü sunucuyu seçecektir. Ve bununla iyi bir iş çıkarıyor. Düşük yük sunucusunun seçilmesinin bize NordVPN tarafından yapılan otomatik seçimden daha iyi bir hız verdiğini gördük. Ama işi değerli kılmak büyük bir değişiklik değildi.

NordVPN’in Fiyatlandırması nedir?

nordvpn fiyat tablosu

NordVPN’in anlaşılması kolay ve doğrudan noktaya göre bir fiyatlandırma planı vart. Ayda 3,99 ABD doları için iki yıllık bir plan, ayda 9 ABD doları için altı aylık bir plan, ayda 6,99 ABD doları için bir yıllık bir plan satın alma seçeneğiniz vardır veya aylık 11,95 ABD Doları’ndan ödeme yapabilirsiniz..

nordvpn ödeme yöntemi

PayPal, büyük bir kredi kartı, kripto para birimleri ve ön ödemeli hediye kartları kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Sadece tek bedene uyan bir plan olduğundan, satış yapmaya yönelik bir girişim yoktur. Ve eğer hizmetten hoşlanmıyorsanız, 30 günlük para iade garantisi var. Üç yıllık planı tercih ederseniz, NordVPN bulacağınız en ucuz VPN sağlayıcılarından biridir.

Fiyatlandırmaları hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa, geri ödeme yapmaları biraz zaman alacaktır. Çoğu VPN yedi gün içinde paranızı iade eder. NordVPN geri ödemenizin işleme koyulması 30 gün sürer.

Günün sonunda, çoğu insan için bu dünyadaki en büyük şey değil, ama en iyi müşteri hizmeti değil. Neyse ki, hizmet o kadar iyi ki insanların büyük çoğunluğu geri ödeme alma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Genel olarak, NordVPN’in fiyatlandırmasının ne kadar basit ve ne kadar adil olduğunu seviyoruz. Piyasadaki diğer VPN’ler gibi bant genişliği sınırı olmaması harika.

Hizmeti Önerir miyiz?

Kesinlikle.

Çoğu insanın, kullanımı zor bir VPN ile uğraşmaktan daha fazla koruması yoktur. NordVPN’in bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de budur. Çevrimiçi trafiğinizin güvenliğini kolaylaştırır.

NordVPN, bir VPN’in olmasını istediğiniz her şeyi ve daha fazlasını sunar. Coğrafi olarak kısıtlanmış içerik akışı gerçekleştirmek isteyen kişiler, ek güvenlik isteyenler ve torrent gibi P2P dosya aktarımları yapmak isteyenler için özel sunuculara sahip olmalarını gerçekten seviyoruz..

Nordvpn logo meydanı

Ayrıca, NordVPN’in sunucularını güncelleme ve müşterileriyle iletişim kurma konusunda ne kadar aktif olduğunu takdir ediyoruz. Ne zaman yanlış suçlamalar kayıt uygulamaları hakkında yapılmış, sorumlu ve akıllı bir şekilde yanıt vermişlerdir. Bunun, şirketin sunduğu genel hizmet için iyi bir yansıma olduğunu düşünüyoruz.

NordVPN’in Panama’da olması bize ek bir güvenlik hissi veriyor. Hükümetler NordVPN’i müşterilerinin bilgilerini teslim etmeye zorlayamayacağını biliyoruz. Denemeseler bile, NordVPN’in katı günlük tutma politikası sayesinde, teslim edilecek hiçbir şey olmayacaktı.

Hizmeti bir aydan bir aya satın alırsanız, buradaki diğer seçeneklerden biraz daha pahalıdır. Ancak, sundukları tüm hizmetlere baktığınızda, fiyat buna değer.

Önerilen Alternatifler

Nord ile top oynayabilen PIA dışında tek VPN hizmetleri ExpressVPN ve Surfshark’tır. NordVPN’den ayrı olarak ExpressVPN ve Surfshark’ı belirleyen temel özelliklerden biri müşteri hizmetleri.

Hem Surfhark hem de ExpressVPN, duyarlı canlı çevrimiçi sohbete sahiptir Haftanın yedi günü 24 saat. Müşteri hizmetleri temsilcileri bilgili ve sorularınıza anında yanıt veriyor.

Ayrıca, ExpressVPN’in yükleme hızının NordVPN’den alacağınızdan daha yüksek bir dokunuş olduğunu gördük. Bu küçük farkların dışında, bu hizmetler birbiriyle eşittir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map