Recenze NordVPN (2020)

NordVPN je kvalitní VPN služba nabízená za cenu, kterou si většina lidí může dovolit.


Je to také aplikace VPN, kterou zde doporučujeme v soukromí na Kanadě. V této recenzi vysvětlím, proč je to…

V první řadě se jejich služba zaměřuje na anonymitu a bezpečnost. Jedná se o zabezpečenou VPN používající tunelovací protokol OpenVPN a šifrování 256 AES.

Když se podíváte na NordVPN na povrchu, vypadá to velmi dobře, ale je to jen dobrý marketing, nebo služba splňuje tyto požadavky? Pojďme to zjistit.

Přehled NordVPN

Náměstí loga Nordvpn

Ve světě VPN se společnost NordVPN odlišuje od konkurence. S více než 5 000 serverů po celém světě má jednu z největších oblastí služeb, kterou jsme kdy viděli. Společnost NordVPN se pyšní ochranou soukromí svých zákazníků. Za tímto účelem nabízejí zákazníkům řadu nástrojů, které většina ostatních sítí VPN nemá.

NordVPN má klientskou konzoli to je velmi snadné použití a atraktivní na pohled. Je k dispozici na mnoha platformách. Je to dobrá volba pro jednotlivce, kteří začínají používat VPN, a také pro ty, kteří mají více zkušeností a hledají robustní službu.

FunkceInformace
Použitelnost:Velmi snadné použití
Zásady protokolování:Přísné nulové protokolování
Velikost serveru:5200+ serverů
Distribuce serveru:62 zemí
Podpěra, podpora:Podpora nepřetržitého živého chatu 24/7
Torrenting:P2P povoleno
Streamování:Povoleno
Protokol VPN a šifrování:Protokol OpenVPN; Šifrování AES-256 bitů
Sídlo společnosti:Panama
Cena:6,99 $ / měsíc
Oficiální webové stránky:https://nordvpn.com
Klady:
 • Více než 5 000 serverů
 • Specializované servery
 • K jednomu účtu můžete připojit až šest zařízení
 • P2P je povoleno
 • Aplikace pro váš prohlížeč
 • Silný postoj k ochraně osobních údajů zákazníků
 • Nabízí přepínač zabíjení
 • Pracuje s Netflixem
Nevýhody:
 • Drahé pro meziměsíční uživatele
 • Problémy s průhledností
Funkce:
 • Killswitch
 • Dvojité servery VPN. Ty šifrují vaše data dvakrát
 • Servery v 62 zemích
 • Aplikace pro Android, iOS, Windows a Mac
 • Onion Over VPN – umožňuje klientům anonymně surfovat po temném webu
 • Smart Play – odemknutí geograficky omezených streamovacích služeb včetně Amazon Prime, Netflix a BBC

Kde jsou umístěny servery?

Společnost NordVPN má jednu z největších sítí serverů jakéhokoli poskytovatele VPN. V současné době, mají více než 5 000 serverů umístěných v 62 zemích. Jediná VPN, o které víme, má více serverů než NordVPN, je soukromý přístup k internetu. S NordVPN si však můžete vybrat přesně ten server, který chcete použít. To je další plus pro tuto vysoce kvalitní službu.

Servery NordVPN se nacházejí v různých geografických lokalitách. Pokud se nepokoušíte připojit k malému ostrovu někde v Baltském moři, NordVPN vám poskytne potřebné pokrytí. V níže uvedených grafech můžete vidět seznam serverů, které NordVPN nabízí.

Zde jsou jejich servery v Asii a Tichomoří:

tichomořské servery nordvpn

Zde jsou jejich evropské servery:

evropské servery nordvpn

Jedná se o jejich servery v Americe:

americké servery nordvpn

A konečně jsou to jejich servery v Africe a na Středním východě:

africké servery nordvpn

Speciální servery a funkce zabezpečení

video streaming vektorKromě běžných serverů má společnost NordVPN servery, které jsou speciálně navrženy k řešení určitých problémů. Například jejich servery P2P používají design pro jednotlivce, kteří chtějí primárně používat VPN k torrentování.

Mají vyhrazené IP servery i dvojité VPN servery, které přidávají další vrstvu ochrany dvojím šifrováním provozu. Servery Onion Over VPN jsou určeny pro jednotlivce, kteří hledají přidanou ochranu při surfování na temném webu.

Servery NordVPN jsou velmi bezpečné. Nabízejí skrytí IP a přístup k geo-omezenému obsahu. Po připojení k VPN získáte možnost použít dva různé typy přepínačů kill. Jeden přepínač zabíjení umožňuje jednoduše zavřít konkrétní aplikaci. Pokud dojde k výpadku služby VPN, druhý přepínač zabíjení úplně přeruší připojení k internetu.

Zabezpečuje vás před úniky DNS

Nabízejí také ochranu před únikem DNS. Požadavky DNS nebudou chráněny, pokud nastavíte připojení VPN ručně nebo pokud resetujete systém Windows. Společnost NordVPN prošla obchodními vazbami, aby zavedla opatření na ochranu před těmito úniky.

Cibule přes VPN poskytuje další vrstvu ochrany jednotlivcům, kteří chtějí navštívit temný web. NordVPN nejprve směruje váš provoz prostřednictvím VPN a poté jej odešle do The Onion Router.

nordvpn s cibulkou přes vpn

Technologie Smart Play je poskytována díky specializovaným streamovacím serverům, které NordVPN používá k obcházení geograficky omezených streamovacích služeb. Existuje mnoho sítí VPN, které slibují, že budou moci odemknout obsah s omezeným přístupem, ale většina z nich selže. Podle našich zkušeností nebyl čas, kdy jsme se nemohli připojit k streamovací službě mimo zemi pomocí NordVPN.

Možnost dvojité ochrany dat nabízená společností NordVPN zašifruje vaše data dvakrát předáním informací prostřednictvím dvou následujících serverů VPN, než se dostane na webovou stránku aplikace, ke které se pokoušíte získat přístup.

A pokud to nestačí, druhá služba VPN nebude mít vaši původní IP adresu. K připojení se používají protokoly UDP a TCP. Jedná se o další vrstvu zabezpečení, kterou většina lidí nepotřebuje, ale pokud ji potřebujete, je dobré vědět, že je k dispozici.

Jaká je jejich logovací politika?

NordVPN tvrdí, že neuchovává žádné protokoly. Je to však něco, co téměř každý slibuje VPN, ale pouze ti nejlepší poskytovatelé VPN splňují tento slib. Jsme rádi, že to můžeme říct Společnost NordVPN plní svůj slib.

nordvpn zásady ochrany osobních údajů

Jako společnost se sídlem v Panamě není společnost NordVPN povinna žádnou vládou prozradit vaše logovací informace. A i kdyby to vláda musela učinit, NordVPN by jim neměla co dát.

Jejich přísná zásada no log znamená, že nesledují čas, kdy používáte jejich službu, ani dobu trvání vaší služby. Nezachovávají adresy IP, použité servery, stažené soubory ani navštívené webové stránky.

NordVPN jde nad rámec toho. Nezachovávají protokolovaná data, jako jsou příchozí adresy IP ani jiné informace o souborech protokolu, ani nesledují přijatou adresu IP. Jedná se o osvěžující změnu oproti tomu, co jsme viděli u jiných sítí VPN. Mnozí říkají žádné protokolování, ale některé z těchto informací zachycují.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti NordVPN

Dalším běžným trendem, pokud jde o zásady ochrany soukromí VPN, je to, že to, co vidíte na domovské stránce webu, není to, co vidíte, když čtete drobný tisk v zásadách ochrany osobních údajů nebo ve smluvních podmínkách.

K našemu překvapení, NordVPN nemá ve svých zásadách ochrany soukromí skrytá žádná překvapení týkající se ochrany soukromí. Společnost o vás má informace. Ale to jste už uhodli. Například mají vaši e-mailovou adresu, se kterou mají komunikovat, mají vaše platební údaje a budou mít zprávy, které jste poslali jejich zákaznickému servisu..

Ale i zde máte schopnost minimalizovat svou expozici. Pokud používáte e-mailovou adresu, kterou používáte pouze pro registraci do VPN, a pokud platíte za bitcoiny, jste zcela anonymní.

V minulosti se objevilo několik zpráv, které naznačují, že společnost NordVPN byla ve vlastnictví společnosti zabývající se těžbou dat. K dnešnímu dni jsme neviděli nic, co by to podpořilo.

NordVPN mlčel a dlouho se nebránil proti těmto obviněním. V poslední době však cítili potřebu dát záznam do pořádku a poskytli podrobnou obhajobu své politiky bez protokolování.

Společnost NordVPN navíc podnikla další krok, když najala profesionální servisní firmu, aby provedla nezávislý audit jako způsob, jak ověřit, že si nevyžadují žádné protokoly. To je velmi slibné, protože to znamená, že společnost NordVPN nejen říká, že se zajímá o soukromí svých zákazníků, ale také to podporuje akcemi.

nordvpn nárok

Jak rychlý je servis NordVPN?

Při návštěvě webů VPN často vidíte reklamy jako „rychlost blesku“ a „superrychlé servery“, které popisují službu, kterou nabízejí. Společnost NordVPN se propaguje jako jedna z nejlepších v oblasti rychlosti a výkonu. Po vyzkoušení jejich služby, můžeme s jistotou říci, že mají pravdu.

Podívali jsme se na rychlost stahování a zjistili jsme, že jsou špičkové. Rychlosti nahrávání byly o něco pomalejší, ale čísla byla stále v rozmezí, které považujeme za slušné a rozhodně mnohem lepší než to, co jsme viděli u jiných sítí VPN. To znamená, že pokud hledáte vyšší rychlost nahrávání, možná budete chtít podívat na ExpressVPN.

nordvpn nejrychlejší výsledky

Ve výchozím nastavení si NordVPN vybere server, o kterém si myslí, že bude poskytovat nejlepší rychlost pro vaši aktuální polohu. A dělá s tím slušnou práci. Viděli jsme, že výběr serveru s nízkým zatížením nám poskytl trochu lepší rychlost než to, co jsme získali z automatického výběru provedeného společností NordVPN. Ale nebyla to velká změna, aby se práce vyplatila.

Co je to cena NordVPN?

nordvpn cenová tabulka

NordVPN má cenový plán, který je snadno srozumitelný a přímo k věcit. Máte možnost zakoupit si dvouletý plán za 3,99 $ měsíčně, šestiměsíční plán za 9 USD měsíčně, jednoroční plán za 6,99 $ měsíčně, nebo můžete platit měsíčně 11,95 $.

nordvpn způsob platby

Můžete platit pomocí PayPal, hlavní kreditní karty, kryptoměny a předplacených dárkových karet. Protože existuje pouze univerzální plán, nedochází k pokusu o prodej. A pokud se vám služba nelíbí, existuje 30denní záruka vrácení peněz. Pokud se rozhodnete pro tříletý plán, je NordVPN jedním z nejlevnějších poskytovatelů VPN, které najdete.

Máte-li jakékoli stížnosti ohledně jejich ceny, bude chvíli trvat, než zaplatí vrácení peněz. Většina sítí VPN vrátí peníze do sedmi dnů. Zpracování vrácení peněz společnosti NordVPN trvá 30 dní.

Nakonec to pro většinu lidí nejde o největší věc na světě, ale nejedná se o nejlepší zákaznický servis. Naštěstí je služba tak dobrá, že drtivá většina lidí se nebude muset starat o vrácení peněz.

Celkově se nám líbí, jak jednoduché a spravedlivé je stanovení ceny NordVPN. Je skvělé, že neexistuje žádný limit šířky pásma, stejně jako ostatní sítě VPN na trhu.

Doporučujeme službu?

Absolutně.

Většina lidí by raději neměla vůbec žádnou ochranu, než se vypořádat s VPN, kterou je těžké používat. To je jeden z důvodů, proč je NordVPN tak populární. Usnadňuje zabezpečení online provozu.

NordVPN nabízí vše, co chcete, aby VPN měla a další. Opravdu se nám líbí skutečnost, že mají specializované servery pro jednotlivce, kteří chtějí streamovat geo-omezený obsah, pro ty, kteří chtějí další zabezpečení a pro ty, kteří chtějí provádět přenosy P2P souborů, jako je torrenting.

Náměstí loga Nordvpn

Oceňujeme také, jak aktivní je NordVPN při aktualizaci svých serverů a komunikaci se svými zákazníky. Když nepravdivé obvinění byly vytvořeny o jejich protokolovacích postupech, odpověděly odpovědně a inteligentně. Domníváme se, že se jedná o dobrý odraz celkové služby, kterou tato společnost nabízí.

Skutečnost, že NordVPN je v Panamě, nám dává větší pocit bezpečí. Víme, že vlády nemohou společnost NordVPN přimět k předávání informací o svých zákaznících. I kdyby to zkusili, díky přísným zásadám společnosti NordVPN o těžbě dřeva by nebylo co předat.

Pokud si službu zakoupíte meziměsíčně, je to o něco dražší než některé jiné možnosti. Když se však podíváte na všechny služby, které nabízejí, cena je více než stojí za to.

Doporučené alternativy

Jediné služby VPN – jiné než PIA -, které mohou hrát s Nordem, jsou ExpressVPN a Surfshark. Jednou z klíčových funkcí, která nastavuje a ExpressVPN a Surfshark kromě NordVPN, je jejich zákaznický servis.

Surfhark i ExpressVPN mají k dispozici živý online chat, který je k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Jejich zástupci zákaznických služeb jsou dobře informováni a okamžitě reagují na vaše dotazy.

Kromě toho jsme viděli, že rychlost odesílání ExpressVPN je o něco vyšší než rychlost, kterou byste získali od NordVPN. Kromě těchto drobných rozdílů jsou tyto služby na stejné úrovni.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map