Recenzia NordVPN (2020)

NordVPN je kvalitná služba VPN ponúkaná za cenu, ktorú si väčšina ľudí môže dovoliť.


Je to tiež aplikácia VPN, ktorú tu odporúčame viac ako ktorákoľvek iná skupina na súkromí v Kanade. V tomto prehľade vysvetlím, prečo to je …

Ich služba sa v prvom rade zameriava na anonymitu a bezpečnosť. Toto je zabezpečená VPN pomocou protokolu tunelovania OpenVPN a šifrovania 256 AES.

Keď sa pozriete na povrch spoločnosti NordVPN, zdá sa to veľmi dobre, ale je to len dobrý marketing alebo služba spĺňa tieto požiadavky? Poďme zistiť.

Prehľad NordVPN

Námestie loga Nordvpn

Vo svete VPN sa spoločnosť NordVPN od konkurencie odlišila. S viac ako 5 000 serverov po celom svete má jednu z najväčších oblastí služieb, ktoré sme videli. Spoločnosť NordVPN je hrdá na ochranu súkromia svojich zákazníkov. Za týmto účelom ponúkajú zákazníkom množstvo nástrojov, ktoré väčšina ostatných sietí VPN nemá.

NordVPN má klientskú konzolu to je veľmi ľahké a atraktívne na pohľad. Je k dispozícii na mnohých platformách. Je to dobrá voľba pre jednotlivcov, ktorí začínajú používať VPN, ako aj pre tých, ktorí majú viac skúseností a hľadajú robustnú službu.

FeaturesInformation
Použiteľnosť:Veľmi jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania:Prísne vynulovanie protokolov
Veľkosť servera:5200+ serverov
Distribúcia servera:62 krajín
Podpora:Podpora živého chatu 24/7
torrenting:P2P povolené
Streaming:Povolený
Protokol VPN a šifrovanie:Protokol OpenVPN; AES-256 bitové šifrovanie
centrála:Panama
Cena:$ 6.99 / mesiac
Oficiálna web stránka:https://nordvpn.com
Pros:
 • Viac ako 5 000 serverov
 • Špecializované servery
 • S jedným účtom môžete prepojiť až šesť zariadení
 • P2P je povolené
 • Aplikácie pre váš prehliadač
 • Silný postoj k súkromiu zákazníka
 • Ponúka prepínač zabíjania
 • Pracuje s Netflixom
Zápory:
 • Drahé pre používateľov z mesiaca na mesiac
 • Otázky transparentnosti
Vlastnosti:
 • Hlavný vypínač
 • Dvojité servery VPN. Tieto šifrujú vaše údaje dvakrát
 • Servery v 62 krajinách
 • Aplikácie pre Android, iOS, Windows a Mac
 • Onion Over VPN – umožňuje klientom anonymne surfovať po temnom webe
 • Smart Play – odomknutie geograficky obmedzených streamovacích služieb vrátane Amazon Prime, Netflix a BBC

Kde sa nachádzajú servery?

Spoločnosť NordVPN má jednu z najväčších sietí serverov akéhokoľvek poskytovateľa VPN. v súčasnosti, majú viac ako 5 000 serverov umiestnených v 62 krajinách. Jediná sieť VPN, o ktorej vieme, že má viac serverov ako server NordVPN, je súkromný prístup na internet. Avšak s NordVPN si môžete skutočne vybrať presný server, ktorý chcete použiť. To je ďalšie plus pre túto vysoko kvalitnú službu.

Servery spoločnosti NordVPN sa nachádzajú na rôznych geografických miestach. Pokiaľ sa nepokúšate pripojiť k malému ostrovu niekde v Baltskom mori, spoločnosť NordVPN vám poskytne potrebné pokrytie. V nižšie uvedených grafoch nájdete zoznam serverov ponúkaných spoločnosťou NordVPN.

Tu sú ich servery v Ázii a Tichomorí:

tichomorské servery nordvpn

Tu sú ich európske servery:

európske servery nordvpn

Toto sú ich servery v Amerike:

nordvpn americké servery

A nakoniec sú to ich servery v Afrike a na Strednom východe:

africké servery nordvpn

Špeciálne servery a bezpečnostné funkcie

vektor na streamovanie videaOkrem bežných serverov má spoločnosť NordVPN servery, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby riešili určité obavy. Napríklad ich servery P2P používajú dizajn pre jednotlivcov, ktorí chcú predovšetkým používať VPN na torrenting.

Disponujú vyhradenými servermi IP a dvojitými servermi VPN, ktoré zvyšujú úroveň ochrany dvojnásobným šifrovaním prenosu. Servery Onion Over VPN sú určené pre jednotlivcov, ktorí hľadajú ďalšiu ochranu pri surfovaní na temnom webe.

Servery spoločnosti NordVPN sú veľmi bezpečné. Poskytujú skrytie IP a prístup k obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením. Keď sa pripojíte k sieti VPN, budete mať možnosť použiť dva rôzne typy prepínačov kill. Jeden prepínač zabíjania vám umožňuje jednoducho zavrieť konkrétnu aplikáciu. Druhý prepínač zabíjania úplne preruší pripojenie k internetu, ak dôjde k výpadku služby VPN.

Chráni vás pred únikmi DNS

Poskytujú tiež ochranu pred únikom DNS. Požiadavky DNS nebudú chránené, ak nastavíte pripojenie VPN ručne alebo ak resetujete systém Windows. Spoločnosť NordVPN prešla obchodnými vzťahmi, aby vykonala opatrenia na ochranu vás pred týmito únikmi.

Cibuľa cez VPN poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany jednotlivcom, ktorí chcú navštíviť temný web. Spoločnosť NordVPN najskôr nasmeruje vašu komunikáciu prostredníctvom VPN a potom ju odošle do smerovača The Onion Router.

nordvpn s cibuľou cez vpn

Technológia Smart Play je poskytovaná vďaka špecializovaným streamovacím serverom, ktoré NordVPN používa na obchádzanie geograficky obmedzených streamovacích služieb. Existuje veľa sietí VPN, ktoré sľubujú, že budú môcť odblokovať geograficky obmedzený obsah, ale väčšina z nich zlyhá. Podľa našich skúseností nebol čas, kedy by sme sa nemohli pripojiť k streamingovej službe zvonka z krajiny pomocou služby NordVPN.

Možnosť dvojitej ochrany údajov ponúkaná spoločnosťou NordVPN zašifruje vaše údaje dvakrát tak, že tieto informácie odovzdá prostredníctvom dvoch nasledujúcich serverov VPN predtým, ako sa dostane na webovú stránku aplikácie, ku ktorej sa snažíte získať prístup..

Ak to nestačí, druhá služba VPN nebude mať pôvodnú adresu IP. Na pripojenie sa používajú protokoly UDP a TCP. Toto je ďalšia vrstva zabezpečenia, ktorú väčšina ľudí nepotrebuje, ale ak ju potrebujete, je dobré vedieť, že je k dispozícii.

Aká je ich logovacia politika?

NordVPN tvrdí, že neuchováva žiadne záznamy. Je to však niečo, čo takmer všetky sľuby VPN sľubujú, ale iba tí najlepší poskytovatelia VPN ich splnia. Sme radi, že to môžeme povedať NordVPN plní svoj sľub.

nordvpn zásady ochrany osobných údajov

Ako spoločnosť so sídlom v Paname nie je spoločnosť NordVPN povinná žiadnou vládou zverejniť vaše prihlasovacie údaje. A aj keby boli nútení vládou to urobiť, spoločnosť NordVPN by im nemala čo dať.

Ich prísne zásady denníka neznamenajú, že nevedú prehľad o čase, keď používate ich službu alebo o trvaní vašej služby. Neuchovávajú adresy IP, použité servery, stiahnuté súbory ani navštívené webové stránky.

NordVPN ide nad rámec toho. Nezachovávajú protokolované údaje, ako sú prichádzajúce adresy IP ani iné informácie o protokolových súboroch, ani nesledujú prijatú adresu IP. Toto je osviežujúca zmena oproti tomu, čo sme videli s inými sieťami VPN. Mnohí tvrdia, že sa neprihlasujú, ale niektoré z týchto informácií zachytávajú.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN

Ďalším bežným trendom, pokiaľ ide o zásady ochrany osobných údajov VPN, je to, že to, čo vidíte na domovskej stránke webu, nie je to, čo vidíte, keď čítate drobnú tlač v pravidlách ochrany osobných údajov alebo v zmluvných podmienkach..

Na naše prekvapenie, NordVPN nemá vo svojich zásadách ochrany osobných údajov skryté žiadne prekvapenia týkajúce sa ochrany osobných údajov. Spoločnosť má o vás informácie. Ale to ste už uhádli. Napríklad majú vašu e-mailovú adresu, s ktorou môžu komunikovať, majú informácie o platbe a budú mať správy, ktoré ste poslali ich zákazníckemu servisu..

Ale aj tu máte možnosť minimalizovať svoju expozíciu. Ak používate e-mailovú adresu, ktorú používate iba na registráciu do sietí VPN, a ak platíte za bitcoíny, ste úplne anonymní.

V minulosti sa vyskytlo niekoľko správ, ktoré naznačujú, že spoločnosť NordVPN vlastní spoločnosť zaoberajúca sa získavaním údajov. Doteraz sme nevideli nič, čo by to podporovalo.

NordVPN zostal pokojný a dlho sa nebránil proti týmto obvineniam. Nedávno však pociťovali potrebu vyrovnať rekord a poskytli podrobnú obhajobu svojej politiky bez protokolovania.

Okrem toho spoločnosť NordVPN urobila ďalší krok, keď si najala profesionálnu servisnú firmu na vykonanie nezávislého auditu, aby sa overilo, či si nevyžiadajú záznamy. Je to veľmi sľubné, pretože to znamená, že spoločnosť NordVPN nielenže hovorí, že sa obávajú o súkromie svojich zákazníkov, ale aj to, že ich podporia akciami.

nordvpn nárok

Aká rýchla je služba spoločnosti NordVPN?

Keď navštevujete webové stránky VPN, často sa vám zobrazujú reklamy ako „rýchlosť blesku“ a „superrýchle servery“, ktoré popisujú službu, ktorú ponúkajú. Spoločnosť NordVPN sa propaguje ako jedna z najlepších v oblasti rýchlosti a výkonu. Po otestovaní ich služby, môžeme s istotou povedať, že majú pravdu.

Pozreli sme sa na rýchlosť sťahovania a zistili sme, že sú špičkové. Rýchlosti nahrávania boli trochu pomalšie, ale čísla boli stále v rozsahu, ktorý považujeme za slušný a určite oveľa lepší ako to, čo sme videli pri iných sieťach VPN. To znamená, že ak hľadáte vyššiu rýchlosť nahrávania, mali by ste sa pozrieť na ExpressVPN.

nordvpn najrýchlejšie výsledky

V predvolenom nastavení si spoločnosť NordVPN vyberie server, o ktorom si myslí, že bude poskytovať najlepšiu rýchlosť pre vašu aktuálnu polohu. A robí s tým slušnú prácu. Videli sme, že výber servera s nízkym zaťažením nám poskytol trochu lepšiu rýchlosť, ako sme dosiahli pri automatickom výbere spoločnosti NordVPN. Nie je to však taká veľká zmena, aby sa práca oplatila.

Čo je cena spoločnosti NordVPN?

nordvpn cenová tabuľka

NordVPN má cenový plán, ktorý je ľahko zrozumiteľný a priamo k vecit. Máte možnosť kúpiť si dvojročný plán za 3,99 dolárov mesačne, šesťmesačný plán za 9 dolárov mesačne, jednoročný plán za 6,99 dolárov mesačne alebo môžete platiť mesačne za 11,95 dolárov.

spôsob platby nordvpn

Môžete platiť pomocou PayPal, hlavnej kreditnej karty, kryptomeny a predplatených darčekových kariet. Keďže existuje iba univerzálny plán, neexistuje pokus o predaj. A ak sa vám nepáči služba, záruka vrátenia peňazí je 30 dní. Ak sa rozhodnete pre trojročný plán, spoločnosť NordVPN je jedným z najlacnejších poskytovateľov VPN, ktoré nájdete.

Ak máte akékoľvek sťažnosti týkajúce sa ich ceny, bude chvíľu trvať, kým zaplatia vrátené prostriedky. Väčšina sietí VPN vráti vaše peniaze do siedmich dní. Spracovanie vrátenia prostriedkov spoločnosti NordVPN trvá 30 dní.

Nakoniec to nie je pre väčšinu ľudí to najväčšie na svete, ale nie je to najlepší zákaznícky servis. Našťastie je služba tak dobrá, že veľká väčšina ľudí sa nebude musieť starať o vrátenie peňazí.

Celkovo sa nám páči, aké jednoduché a spravodlivé je stanovenie cien spoločnosti NordVPN. Je skvelé, že neexistuje žiadny limit šírky pásma, podobne ako iné siete VPN na trhu.

Odporúčame službu?

absolútne.

Väčšina ľudí by radšej nemala vôbec žiadnu ochranu, ako sa zaoberať VPN, ktorá sa ťažko používa. Toto je jeden z dôvodov, prečo je NordVPN tak populárny. Uľahčuje to zabezpečenie vášho online prenosu.

NordVPN ponúka všetko, čo chcete, aby VPN mala a ďalšie. Veľmi sa nám páči skutočnosť, že majú špecializované servery pre jednotlivcov, ktorí chcú streamovať obsah s obmedzeným geografickým pokrytím, pre tých, ktorí chcú ďalšiu bezpečnosť, a pre tých, ktorí chcú prevádzať súbory P2P, napríklad torrenting.

Námestie loga Nordvpn

Oceňujeme tiež, ako aktívny je NordVPN pri aktualizácii svojich serverov a pri komunikácii so svojimi zákazníkmi. Kedy falošné obvinenia boli vyrobené o svojich postupoch pri ťažbe, odpovedali zodpovedne a inteligentne. Domnievame sa, že ide o dobrý odraz celkovej služby, ktorú táto spoločnosť ponúka.

Skutočnosť, že spoločnosť NordVPN je v Paname, nám dodáva väčší pocit bezpečia. Vieme, že vlády nemôžu nútiť spoločnosť NordVPN, aby odovzdala informácie o svojich zákazníkoch. Aj keby sa o to pokúsili, vďaka prísnym pravidlám spoločnosti NordVPN o ťažbe dreva by nebolo čo odovzdať.

Ak si službu zakúpite mesačne, je o niečo drahšia ako niektoré iné možnosti. Avšak, keď sa pozriete na všetky služby, ktoré ponúkajú, cena je viac ako stojí za to.

Odporúčané alternatívy

Jediné služby VPN – iné ako PIA -, ktoré môžu hrať loptu so spoločnosťou Nord, sú ExpressVPN a Surfshark. Jednou z kľúčových funkcií, ktorá odlišuje od spoločnosti NordVPN a ExpressVPN a Surfshark, je ich zákaznícky servis.

Surfhark aj ExpressVPN majú k dispozícii živý online chat, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne sedem dní v týždni. Ich zástupcovia zákazníckeho servisu sú oboznámení a okamžite reagujú na vaše otázky.

Okrem toho sme videli, že rýchlosť nahrávania ExpressVPN je o niečo vyššia ako rýchlosť, ktorú by ste dostali od NordVPN. Okrem týchto malých rozdielov sú tieto služby na rovnakej úrovni.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map