Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT

V tomto návode vám ukážeme, ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT, ale najprv sa pozrime, aké sú naše požiadavky a odporúčania..


požiadavky

Na nastavenie siete PPTP VPN budete potrebovať:

 1. Účet CactusVPN. Ak ho nemáte, môžete vyskúšať naše služby zadarmo.
 2. Vaše užívateľské meno, heslo a adresu servera VPN. Nájdete ich vo svojom účte na našich webových stránkach tak, že prejdete na Nastavenia.

odporúčania

 • PPTP nie je najlepšou voľbou pre online bezpečnosť a súkromie. Odporúčame používať OpenVPN.

Ak stále chcete PPTP VPN nastaviť ručne, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

Pokyny na nastavenie VPN PPTP

Aby ste mohli nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT, musíte router blikať firmvérom DD-WRT a lokálnu IP adresu smerovača nastaviť na 192.168.1.1. Skontrolujte tiež, či sa môžete pripojiť k internetu prostredníctvom Wi-Fi zo smerovača DD-WRT. Odporúčame tiež skontrolovať VPN vo vašom PC / Mac, aby ste sa uistili, že vaša konfigurácia siete a poskytovateľ internetových služieb povoľujú pripojenia PPTP VPN.

Pripojte sa k smerovaču. Preto musíte do svojho prehliadača vložiť nasledujúcu adresu: http://192.168.1.1 (Ak to nefunguje, prečítajte si, čo je predvolená adresa brány, v príručke smerovača). Ak sa k smerovaču pripájate prostredníctvom siete Ethernet, musíte tiež nastaviť sieťové pripojenie tak, aby sa adresa IP získala automaticky.

Existujú dva rôzne spôsoby nastavenia PPTP VPN na routeri DD-WRT. Vyberte, či chcete nastaviť PPTP pomocou skriptu alebo bez použitia skriptu.

 • Žiadny skript
 • Použitie skriptu
 1. Prejdite na kartu „Nastavenie“ a potom vyberte „Základné nastavenie“ (1). Z rozbaľovacej ponuky „Typ pripojenia“ vyberte PPTP (2)..

  Do „Gateway (PPTP server)“ (3) zadajte IP adresu servera CactusVPN, ku ktorému sa chcete pripojiť. Všetky dostupné servery vo svojom účte nájdete na našich webových stránkach tak, že prejdete na Nastavenia.

  Do polí „Username“ (4) a „Passwords“ (5) zadajte svoje užívateľské meno a heslo VPN. Nájdete ich vo svojom účte na našich webových stránkach tak, že prejdete na Nastavenia. Uistite sa, že používate svoje užívateľské meno a heslo VPN a NIE poverenia účtu webovej stránky (Aký je rozdiel?).

  Vyberte „Áno“ (6) vedľa „Použiť DHCP“.

  Nastavte „MPPE Encryption“ (7) a „Packet Reordering“ (8) na „Enabled“. Na niektorých verziách DD-WRT existuje aj „šifrovanie PPTP“, nastavte ho tiež na „Enabled“.

  Nastavte režim „Dual-Access mode“ (9) a „Receive IPTV“ (10) na „No“..

  V zóne „Optional Settings“ zmeňte MTU na „Manual“ (11) a do poľa napíšte hodnotu 1460 (12) a nastavte „STP“ na „Disabled“ (13)..

  V časti „Nastavenie siete“ zadajte IP adresu prístupového bodu DD-WRT (14). Dôležité, ak ide o druhý smerovač, musíte nastaviť inú miestnu adresu IP ako hlavný smerovač.

  Vyberte „DHCP Server“ (15) vedľa „DHCP Type“.

  „Povoliť“ server DHCP (16).

  Skontrolujte, či všetky ostatné nastavenia vyzerajú na našej snímke obrazovky.

  Kliknite na „Použiť nastavenia“ (17).

  Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 1

 2. Teraz prejdite na kartu „Zabezpečenie“ (17) a vyberte „Firewall“ (18). Tu nastavte „Firewall SPI“ na „Disable“ (19)..Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 2
 3. Prejdite na „VPN Passthrough“ (20) a vedľa položky „PPTP Passsthrough“ vyberte „Enabled“ (21). Kliknite na „Použiť nastavenia“ (22).Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 3
 4. Prejdite na kartu „Správa“ (23). Prejdite nadol a kliknite na tlačidlo „Reštartovať router“ (24). Tým sa reštartuje váš smerovač.Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 4
 1. Prejdite na „Nastavenie“ -> „Základné nastavenie“ (1).Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 1
 2. Posuňte zobrazenie nadol na „Nastavenia servera sieťových adries (DHCP)“ (2) a povoľte DHCP (3).
  Zmeňte statický DNS 1 (4) na: 8.8.8.8
  Zmeňte statický DNS 2 (5) na: 8.8.4.4
  Zakázať „Použiť DNSMasq pre DNS“ (6).

  Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 2

 3. Prejdite na kartu „Zabezpečenie“ (7) -> “Firewall” (8) nastavil “Disable” na “SPI Firewall” (9).Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 3
 4. Teraz prejdite na kartu „VPN Passthrough“ (10) a vyberte „Enable“ pre „PPTP Passsthrough“ (11), potom kliknite na „Apply settings“ (Použiť nastavenia) (12).Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 4
 5. Prejdite na svoj účet, kliknite na svoj balík a potom na odkaz „Skript na nastavenie PPTP na routeri DD-WRT“ a skopírujte všetok text z novej stránky, ktorá sa otvorí.
 6. Vráťte sa do DD-WRT a prejdite na „Správa“ (13) -> „Príkazy“ (14) a vložte kód zo schránky (15).Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 5
 7. Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na položku „Uložiť spustenie“.
 8. Prejdite na „Administrácia“ -> Karta „Správa“, v dolnej časti stránky nájdete tlačidlo „Reštartovať router“ a kliknite naň.
 9. Po reštartovaní smerovača prejdite na „Správa“ (13) -> „Príkazy“ (14).
  typ: / tmp / cactusvpn / vpn start IP.ADD.RE.SS potom kliknite na položku „Spustiť príkazy“.
  Nahradiť „IP ADRESA“S IP servera, ku ktorému sa chcete pripojiť. Všetky dostupné servery nájdete v detailoch balíkov vo svojom účte.

  Ako nastaviť PPTP VPN na smerovačoch DD-WRT: Krok 6

 10. Prejdite na adresu cactusvpn.com a skontrolujte, či sa nezmenila vaša adresa IP.

Po reštarte je na routeri DD-WRT nastavený PPTP VPN. Ak chcete skontrolovať pripojenie, prejdite na kartu Stav a odtiaľ vyberte možnosť WAN. Stav prihlásenia by mal byť „Pripojené“. Ak sa zobrazí správa „Odpojené“, kliknite na tlačidlo „Pripojiť“ a počkajte asi 1 minútu. Potom by sa malo nadviazať spojenie. Ak chcete skontrolovať, či ste pripojení k serveru VPN, prejdite na stránku www.whatismyip.com a zistite, či sa nezmenila vaša adresa IP.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me