Často kladené otázky o inteligentnom DNS |

Čo je inteligentný DNS?


Inteligentný DNS je služba na obídenie online obmedzení a blokov. Nezmení to vašu IP adresu a nešifruje vaše pripojenie ako VPN, ale ponúka lepšiu rýchlosť pri sledovaní videoobsahu. Je k dispozícii takmer na akomkoľvek zariadení a umožňuje vám prístup k webovým stránkam z rôznych oblastí súčasne bez toho, aby ste museli meniť akékoľvek nastavenia.

Ako funguje inteligentný DNS?

Zmenou nastavení DNS tak, aby zodpovedali našim inteligentným serverom DNS. Týmto spôsobom môžeme presmerovať vaše údaje. Táto technológia nezmení vašu IP adresu.

Ovplyvňuje funkcia Smart DNS moju rýchlosť?

Toto je jedna z krás tejto technológie: takmer to neovplyvní vašu rýchlosť.

Bude moje pripojenie šifrované?

Nie, so službou Smart DNS sa všetky údaje odosielajú priamo do vášho zariadenia a nie sú šifrované (pokiaľ nenavštevujete web https).

Bude moja adresa IP skrytá / zmenená?

Nie. Inteligentný DNS nezmení alebo nezakryje vašu IP adresu.

Aké je moje užívateľské meno a heslo pre službu Smart DNS??

Pre našu službu Smart DNS používame iný spôsob overenia, takže nemáte heslo a používateľské meno. Namiesto toho používame jedinečný kľúč Smart DNS, ktorý by ste mali použiť na prihlásenie do nášho softvéru. Tento kľúč je jedinečný a nemali by ste ho zdieľať s nikým. Ak nepoužívate náš softvér na pripojenie k inteligentnému DNS, mali by ste overiť svoju IP zo svojho účtu na našej webovej stránke – toto je náš druhý autentifikačný systém.

Koľko zariadení môžem používať súčasne so službou Smart DNS?

Môžete použiť toľko zariadení, koľko chcete, ak sú v rovnakej sieti a majú rovnakú externú IP.

Čo je to priehľadný proxy server HTTP a čo je to priehľadný server proxy proxy?

Možno to nepoznáte, ale poskytovateľ internetových služieb pravdepodobne „proxy“ všetok váš webový / http prenos prostredníctvom svojich transparentných proxy serverov..

Transparentný HTTP proxy
Transparentné proxy (známe tiež ako zachytávanie a ukladanie do pamäte) získava na popularite u stále väčšieho počtu poskytovateľov internetových služieb. V prípade transparentného servera proxy HTTP by používateľ nemusel do svojho prehľadávača ani nikde inde zadávať žiadne podrobnosti servera proxy – všetka prevádzka webového protokolu HTTP bude vždy nútená prejsť serverom proxy. Zahŕňa odpočúvanie paketov, ktoré by normálne smerovali priamo na webové servery, a ich presmerovanie, aby prešli cez svoje proxy servery a potom na webové servery..

Transparentný proxy server DNS
Niektorí poskytovatelia internetových služieb teraz používajú technológiu nazývanú „Transparentný server proxy DNS“. Pomocou tejto technológie zachytia všetky požiadavky na vyhľadávanie DNS (port TCP / UDP 53) a transparentne zosynchronizujú výsledky. To vás skutočne núti používať ich adresy DNS a vy ich nemôžete zmeniť.

Čo je to dynamický DNS (DDNS) a prečo by som ho mal používať so svojou inteligentnou službou DNS?

Je to veľmi jednoduché: Dynamický DNS (DDNS) je metóda automatického overenia vašej IP adresy. To pomáha, ak poskytovateľ internetových služieb často mení vašu IP adresu. Ak chcete použiť "kopnutie" budete potrebovať aktívnu službu DDNS a smerovač.

Pri nastavovaní dynamického DNS na vašom smerovači postupujte podľa tohto návodu:

  1. Aby ste mohli s našou službou overiť svoju IP adresu prostredníctvom dynamického DNS, mali by ste mať najprv dynamický názov hostiteľa DNS. Ak ešte nemáte účet, musíte sa zaregistrovať u poskytovateľa dynamických DNS. Pred konfiguráciou hostiteľa na smerovači aktivujte hostiteľa.
  2. Nastavte smerovač DDNS. Mali by ste mať pokyny od vášho poskytovateľa dynamických DNS.
  3. Prihláste sa do svojho účtu na webovej stránke CactusVPN.
  4. Choď do nastavení -> Dynamické nastavenia DNS.
  5. V časti „Názov hostiteľa“ zadajte svoje dynamické meno hostiteľa DNS (skontrolujeme, či sa už nepoužíva) a kliknite na ikonu "aktualizovať" gombík.

Prečo ma žiadate, aby som veľmi často overoval svoju IP adresu?

Svoju adresu IP musíte overiť vždy, keď sa zmení. Môže sa to stať, keď zmeníte svoju polohu alebo váš poskytovateľ internetových služieb vám poskytuje dynamickú IP adresu.

  1. Ak používate softvér Smart DNS so softvérom CactusVPN, môžete ho nastaviť tak, aby automaticky overoval vašu IP adresu. Na karte Nastavenia v časti nastavte možnosť času "Aktualizujte IP každý".

  2. Svoju adresu IP môžete overiť zo svojho účtu -> nastavenie -> Overte svoju IP adresu kliknutím na ikonu "Overte IP" gombík.

    Alebo to môžete overiť prístupom na "Overte IP" Odkaz, ktorý si môžete kedykoľvek uložiť ako záložku a otvoriť, čím overíte svoju IP adresu.

  3. Ak nastavujete službu Smart DNS na smerovači DD-WRT, postupujte podľa tohto návodu.

Môžem používať Smart DNS a VPN súčasne?

Nemôžete používať VPN aj službu Smart DNS súčasne, keď sú navzájom v konflikte.

V prípade, že ste pripojení k VPN a pripojenie VPN je nastavené pomocou služby Smart DNS, služba Smart DNS bude fungovať, ale nevýhodou je, že overenou IP adresou bude IP zo servera VPN. To znamená, že je veľmi pravdepodobné, že ostatní používatelia budú mať rovnakú IP overenú súčasne, čo bude v rozpore s oblasťou webových stránok nastavenou používateľom. Inými slovami, šanca, že sa vybraná oblasť webových stránok načíta pomocou vášho pripojenia Smart DNS, je nízka.

Na druhej strane, ak máte zariadenie / sieť nastavené pomocou služby Smart DNS a potom sa na tomto zariadení alebo sieti pripojíte k sieti VPN, pripojenie VPN bude ignorovať adresy DNS, ktoré ste nastavili vo vašom zariadení / sieti. Šifrovanie VPN tiež ovplyvní rýchlosť internetového pripojenia a stratíte najväčšiu výhodu pri používaní služby Smart DNS.

Existuje iba jeden prípad, keď je praktické využívať obe služby súčasne. Povedzme, že chcete, aby všetky zariadenia vo vašej domácnosti / kancelárii používali službu Smart DNS, ale tiež vyžadujete pripojenie niektorých zariadení k sieti VPN. V tomto prípade je najlepšou voľbou nastaviť naše DNS adresy na smerovači a mať zariadenia, ktoré vyžadujú pripojenie VPN, pripojené k VPN osobitne..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me