Často kladené otázky o VPN |

Čo je to VPN?


VPN (Virtual Private Network) je technológia, ktorá pri používaní Internetu skryje vašu IP adresu a šifruje všetky prichádzajúce a odchádzajúce údaje. Týmto spôsobom získate anonymitu a zostanete v bezpečí, pretože nikto nemôže vidieť, čo robíte, keď surfujete na internete.

Z vášho pohľadu je VPN jedným z mnohých klientov CactusVPN. VPN je technológia, ktorá vám umožňuje pripojiť sa k našim serverom v Európe, Amerike, Ázii alebo Austrálii a získať možnosť využívať zdroje vzdialenej siete, akoby ste tam boli. Jednoducho nainštalujte softvér CactusVPN, zadajte svoje používateľské meno a heslo a kliknite na tlačidlo Pripojiť!

Ako funguje VPN?

Hneď ako sa pripojíte k nášmu VPN serveru, vášmu počítaču bude pridelená nová IP adresa a nové DNS prekladače. Potom je všetka vaša internetová prevádzka šifrovaná a tunelovaná na náš server VPN. Keď sa tam nachádza, dešifruje sa a môže cestovať na miesto určenia. Váš miestny poskytovateľ internetových služieb uvidí iba jeden šifrovaný dátový tok medzi vami a našim serverom VPN. Váš poskytovateľ internetových služieb už nemôže sledovať, protokolovať ani kontrolovať používanie internetu a môžete obísť obmedzenia poskytovateľa internetových služieb.

Ako sa zachováva moje súkromie?

Po pripojení k CactusVPN vytvoríme „tunel“. Všetky údaje v tomto „tuneli“ sú šifrované, takže iba vy viete, čo sa odosiela. Dáta sú šifrované na 128 bitov. Je to vynikajúca úroveň zabezpečenia, ktorá tiež udržuje dobrú úroveň výkonu, a to aj na starších počítačoch alebo zariadeniach s nižšou spotrebou energie, ako sú telefóny a netbooky..

Aký protokol VPN by som mal používať?

Všetky protokoly VPN majú takmer rovnakú funkciu: šifrujú všetku vašu komunikáciu a skrývajú vás za našimi servermi. V závislosti od vašich účelov sú však niektoré protokoly lepšie ako iné. Tu nájdete stručné porovnanie hlavných vlastností VPN protokolov:

PPTP L2TP / IPSec IKEv2 / IPSec IPSec SSTP OpenVPN TCP OpenVPN UDP SoftEther Wireguard
Protokol VPNRýchlosť pripojeniaÚroveň šifrovaniaStabilita pripojeniaStreamovanie médiíSťahovanie torrentovKompatibilné sDostupné v klientovi CactusVPN
Veľmi rýchloChudobnýVeľmi stabilnýdobrýChudobnýVäčšina operačných systémov a zariadeníV systéme Windows
strednástrednástabilnýdobrýstrednáVäčšina operačných systémov a zariadeníV systéme Windows
Veľmi rýchlodobrýVeľmi stabilnýdobrýdobrýVäčšina operačných systémov a zariadeníV systémoch Windows, MacOS a iOS
strednádobrýstabilnýdobrýdobrýVäčšina operačných systémov a zariadenížiadny
rýchlydobrýVeľmi stabilnýstrednádobrýWindows, Ubuntu, Android a smerovačeV systéme Windows
strednáVeľmi dobrestabilnýstrednádobrýVäčšina operačných systémov a zariadeníV systéme Windows a Android
rýchlyVeľmi dobrestrednádobrýdobrýVäčšina operačných systémov a zariadeníV systéme Windows a Android
Veľmi rýchloVeľmi dobreVeľmi stabilnýdobrýdobrýVäčšina operačných systémov a zariadenížiadny
rýchlydobrýStále nie stabilnýstrednástrednáLinux, MacOS, iOS a Androidžiadny

Nezabúdajte, že nie všetky protokoly fungujú pre všetkých používateľov. Môže to ovplyvniť váš poskytovateľ internetových služieb a ďalšie faktory. Ak protokol nespĺňa vaše potreby, mali by ste vyskúšať iné protokoly.

Koľko zariadení sa môžem pripojiť k vašim serverom VPN?

Účty CactusVPN nie sú prepojené s konkrétnym zariadením, takže ich môžete používať na viacerých zariadeniach (domáci počítač, prenosný počítač, kancelársky počítač, tablet, telefón atď.), Ale existuje obmedzenie na súčasné používanie až na 5 zariadeniach v rovnaký čas. Povedzme, že máte službu „VPN + inteligentný DNS“. V tomto prípade môžete pripojiť svoju pracovnú plochu k serveru Amsterdam na stiahnutie torrentov, svoj tablet na server London a pozerať mediálny obsah vo Veľkej Británii a svoj telefón na server USA, aby ste mohli počúvať miestne rádio..

Ponúkate vyhradenú adresu IP?

Získate statickú zdieľanú IP adresu. Takto sa celá vaša prevádzka zmieša s prevádzkou všetkých ostatných používateľov našej siete VPN, takže neexistuje spôsob, ako zistiť, aká je vaša prevádzka..

Má vaša bezplatná skúšobná verzia VPN nejaké obmedzenia?

Naša bezplatná skúšobná verzia VPN je presne ako naša najväčšia "VPN + inteligentný DNS" service. Budete mať prístup ku všetkým serverom VPN pomocou všetkých protokolov: SSTP, L2TP / IPSec, OpenVPN, SoftEther a PPTP. Tiež budete mať prístup k inteligentnému DNS a nášmu proxy. V žiadnom prípade neobmedzujeme vašu šírku pásma alebo použitú komunikáciu. S ponukou bezplatnej skúšobnej siete VPN máte prístup k nášmu vysoko profesionálnemu tímu podpory. Nezobrazujeme žiadne reklamy ani iné nežiaduce informácie. Jediný rozdiel medzi bezplatnou skúšobnou verziou VPN a prémiovými službami VPN spočíva v tom, že je aktívny 24 hodín od registrácie účtu, pretože slúži iba na skúšobné účely..

Ponúka CactusVPN presmerovanie portov?

Nie, neponúkame presmerovanie portov.

Aké typy šifrovania používate?

Pre SSL šifry máme naše servery VPN nastavené na AES-256-CBC, pomocou 256-bitového hash hash ‘SHA256’ pre autentifikáciu HMAC a 2048 bitového RSA handshake a protokolu eliptickej krivky Diffie – Hellman (ECHDE).

Názov šifrovacieho algoritmu vybraného pre protokoly OpenVPN, SSTP a SoftEther je ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384. Inými slovami, maximálne šifrovanie, ktoré môžete získať prostredníctvom našich serverov VPN, je: AES-256-CBC, ktorý používa 384-bitové hashovacie správy ‘SHA384’ na overenie HMAC a 2048-bitové podanie RSA..

 • Pre L2TP / IPsec vytvorili sme dva profily: AES128-SHA1 a AES256-SHA1. V závislosti od vašej verzie operačného systému dostanete automaticky šifrovanie AES128 alebo AES256.
 • Pre SSTP a SofetEther na výmenu kľúčov používame protokol Diffie-Hellman (ECHDE) pre Elliptic-curve, šifru AES 128 GCM a handshake 2048 RSA (ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256).
 • IKEv2 je nastavený s 256 bitmi NIST Elliptic Curve na výmenu kľúčov, 128 bit AES, pomocou 256 bitovej hash správy „SHA256“ na overenie HMAC, s 2048 bitovým RSA handshake.
 • Protokol OpenVPN je nakonfigurovaný s minimom AES 128 CBC pomocou 160 bitovej hashovej správy „SHA1“ na overenie HMAC s 2048 bitovým RSA handshake.

  Všetky podporované algoritmy na OpenVPN sú nasledujúce:

  Šifry: [NULL-CIPHER] NULL AES-128-CBC AES-192-CBC AES-256-CBC BF-CBC CAST-CBC CAST5-CBC DES-CBC DES-EDE-CBC DES-EDE3-CBC DESX-CBC RC2- 40-CBC RC2-64-CBC RC2-CBC CAMELLIA-128-CBC CAMELLIA-192-CBC CAMELLIA-256-CBC

  Autor: SHA SHA1 SHA256 SHA384 SHA512 MD5 MD4 RMD160

 • Pre protokol PPTP VPN používame 128-bitový MPPE.

Mimochodom! Na rozdiel od všeobecnej viery nie je šifrovanie AES-128 nevyhnutne slabšie ako AES-256. AES-128 je veľmi silný a nedá sa prelomiť úplným vyhľadaním kľúča. Aj keď si možno budete myslieť, že dlhšie kľúče ponúkajú viac bezpečnostných výhod, pravdou je, že algoritmus nemôže byť "menej rozbité" než "nie rozbité". Neexistuje teda žiadna ďalšia výhoda pre bezpečnosť zo zalomenia kľúča na 256 bitov.

Existuje aj praktická nevýhoda, pretože AES-256 použije až o 40% viac CPU v porovnaní s AES-128. Toto je veľmi dôležitý aspekt pre server s veľmi rýchlym pripojením k sieti alebo taký, ktorý má slabší procesor.

Ponúkate obytné adresy IP?

Nie, neponúkame rezidenčné adresy IP.

Máte ochranu pred únikom DNS?

Áno, naše aplikácie pre Windows a MacOS majú zabudovanú funkciu ochrany proti úniku DNS. Pre našu aplikáciu pre Android používame protokol OpenVPN, ktorý štandardne používa verejné DNS Google, takže budete chránení pred únikmi DNS. Ak nastavujete pripojenie VPN ručne, môžete tiež nastaviť pripojenia, aby ste mohli používať verejný server DNS Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4)..

Ako odinštalovať pripojenia CactusVPN?

Ak ste sa pripojili manuálne, jednoducho prejdite na nastavenia siete a vymažte pripojenie CactusVPN.

Ak ste nainštalovali našu aplikáciu CactusVPN, jednoducho ju odinštalujte.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map