ProtonVPN Android VPN aplikácia

ProtonVPN je aplikácia VPN zameraná na zabezpečenie a ochranu súkromia pre Android. Ak máte zariadenie so systémom Android a hľadáte spoľahlivého a bezplatného klienta VPN, potom je aplikácia VPN VPN ProtonVPN v sieti Android jednou z najlepších možností.
Zrieknutie sa zodpovednosti, aplikáciu ProtonVPN podporuje Android OS 5.0 a novší.


Jediným klepnutím sa môžete pripojiť k stovkám serverov VPN na celom svete, zobraziť blokované stránky a obsah a zároveň skryť svoju IP adresu. Táto príručka vám ukáže, ako používať VPN v systéme Android s mobilnou aplikáciou ProtonVPN. Poskytuje tiež prehľad rôznych funkcií, ktoré sú súčasťou aplikácie ProtonVPN Android.

Poznámka, ProtonVPN tiež podporuje štandardný protokol OpenVPN, takže môžete používať ProtonVPN v systéme Android s akýmkoľvek klientom OpenVPN. Kliknutím sem sa dozviete, ako nastaviť OpenVPN v systéme Android. Aplikácia ProtonVPN je však najlepšou voľbou VPN VPN pre Android, pretože podporuje rýchlejší a spoľahlivejší protokol IKEv2 (a je jedným z doteraz dostupných klientov IKEv2 pre Android).

1) Ak chcete začať používať aplikáciu ProtonVPN Android, môžete si ju stiahnuť priamo z Obchodu Google Play.

Google Play VPN Android

Stránka aplikácie v Obchode Play bude vyzerať asi takto:

2) Po dokončení inštalácie otvorte aplikáciu.

3) Otvorí sa hlavná ponuka aplikácie. Ak už máte účet, zadajte svoje prihlasovacie údaje k účtu ProtonVPN. Ak ešte nemáte účet, klepnite na „Vytvoriť nový účet“.

4) Po prihlásení do aplikácie sa otvorí hlavné okno so zoznamom serverov. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa pripojiť k serverom VPN. Upozorňujeme, že rôzne plány ProtonVPN vám poskytnú prístup k rôznym serverom. Ak máte platený program Basic alebo Plus, budete mať prístup k viacerým serverom a rýchlejším serverom. Sem môžete skontrolovať dostupnosť servera pre každý plán.

5) Prvým spôsobom pripojenia k serveru je použitie tlačidla Rýchle pripojenie. Prístup k nemu získate klepnutím na kruhové logo ProtonVPN v pravom dolnom rohu obrazovky (vedľa „Nepripojené (nechránené)“). Quick Connect používa komplexný algoritmus, ktorý berie do úvahy rôzne parametre servera, takže sa pripojíte k najrýchlejšiemu VPN serveru na základe vašej polohy a zaťaženia nášho servera. Môžete sa tiež rozhodnúť pripojiť k náhodnému serveru.

6) Druhým spôsobom pripojenia je použitie zoznamu krajín. Karta Krajiny obsahuje zoznam všetkých dostupných krajín, ku ktorým sa môžete pripojiť. Môžete otvoriť ľubovoľnú krajinu a manuálne vybrať server, ku ktorému sa chcete pripojiť, alebo použiť metódu rýchleho pripojenia Fastest Server, ktorá vás pripojí k najrýchlejšiemu serveru na základe vašej polohy a zaťaženia servera..

7) Treťou možnosťou pripojenia je použitie mapy, ku ktorej sa dostanete kliknutím na kartu Zobrazenie mapy. Kliknutím na krajinu sa automaticky pripojíte k najrýchlejšiemu serveru v tejto krajine. Štipnutím môžete priblížiť a oddialiť.

8) Povolením funkcie Secure Core sa servery zobrazené na kartách Krajiny a Zobrazenie mapy zmenia na servery Secure Core. Funkcia Secure Core je dostupná pre používateľov Plus a Visionary. Viac informácií o Secure Core nájdete tu.

9) Môžete tiež vytvoriť profil pripojenia na karte Profily. Pre profil môžete vybrať niekoľko možností – vždy sa pripájať k najrýchlejšiemu (používa sa algoritmus Quick Connect) / náhodnému serveru v konkrétnej krajine alebo sa vždy pripájať k jednému z vašich vybraných jednotlivých serverov. Ak nastavíte profil na predvolené, tlačidlo Rýchle pripojenie sa k tomuto profilu v budúcnosti vždy pripojí a ak nastavíte aplikáciu na automatické spustenie pri štarte zariadenia, automaticky sa pripojí k predvolenému profilu..

10) Môžete tiež nastaviť profil pre servery Secure Core. Pomocou Secure Core môžete manuálne nakonfigurovať svoju krajinu vstupu aj výstupu.

11) Ku všetkým vašim profilom pripojenia sa ľahko dostanete klepnutím na logo ProtonVPN v pravom dolnom rohu a na chvíľu podržaním.

13) Keď sa pokúsite vytvoriť prvé pripojenie, musíte klepnúť na OK na obrazovke Požiadavka na pripojenie.

14) Ak sa chcete odpojiť od servera, potiahnutím nahor otvorte profil pripojenia a klepnite na Odpojiť.

15) A to je všetko! Celú ponuku aplikácií môžete otvoriť klepnutím na ponuku hamburger v ľavom hornom rohu obrazovky.

Ak narazíte na nejaké problémy, kontaktujte náš tím podpory tu: https://protonvpn.com/support-form

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me