Riešenia správ o zlyhaní overenia OpenVPN

Vyskytujú sa chyby pri overovaní totožnosti pri pripojení k ProtonVPN pri používaní klientov VPN tretích strán? V zozname nájdete zoznam riešení tohto problému.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa pripojiť k ProtonVPN okrem našej natívnej aplikácie (v súčasnosti k dispozícii na Windows). Je tiež možné pripojiť sa pomocou klienta OpenVPN tretej strany, ako je Tunnelblick na počítačoch Mac, balíka OpenVPN v systéme Linux alebo rôznych mobilných klientov v systémoch iOS a Android..


Čo je to chyba zlyhania autentifikácie a prečo sa zobrazuje?

Môže sa stať, že pri niektorých pokusoch o pripojenie sa zobrazí chybová správa AUTH FAILED (AUTOMATICKÉ FAILED) a správa bude vyzerať podobne ako v nasledujúcom prípade:

android-auth-failAuth Fail v systéme Android – OpenVPN pre klienta Android

 

linux-auth-failV systéme Linux – príkazový riadok Ubuntu zlyhal

Toto chybové hlásenie je vyvolané protokolom OpenVPN a môže znamenať jednu z dvoch vecí:

 1. Poverenia sú nesprávne, spôsobené napríklad nesprávnym súborom poverení, preklepom pri zadávaní používateľského mena a hesla, nedávnou zmenou hesla; alebo
 2. Dosiahli ste maximálny počet súbežných relácií. Rôzne plány majú rôzny maximálny počet simultánnych relácií, napr. Zadarmo získate 1 pripojenie, zatiaľ čo Plus získava až 5 pripojení. Viac informácií nájdete v rôznych plánoch ProtonVPN.

Rýchle kroky na opravu chyby zlyhania overenia

Ak narazíte na túto chybu, môžete sa pokúsiť napraviť túto situáciu niekoľko vecí. Skúste problém vyriešiť pomocou nasledujúcich krokov:

 1. Overte, či používate správne poverenia OpenVPN. Uistite sa, že používate svoje poverenia OpenVPN (a nie vaše poverenia Protonu). ProtonVPN používa dve sady poverení, vaše poverenia účtu Proton, ktoré sa používajú na prihlásenie na našej domovskej stránke protonvpn.com (alebo do vášho e-mailu, ak ste používateľom ProtonMail), a vaše poverenia OpenVPN, ktoré sa používajú na autentifikáciu so servermi VPN, ak používate aplikáciu OpenVPN tretej strany. Z bezpečnostných dôvodov musíte pri prihlasovaní prostredníctvom aplikácií tretích strán VPN používať vaše prihlasovacie údaje OpenVPN, a nie svoje prihlasovacie údaje Proton. V tomto článku nájdete podrobnosti o tom, kde nájsť a nastaviť svoje poverenia OpenVPN.
 2. Potvrďte, že pristupujete na servery, ktoré sú pre vás k dispozícii. ProtonVPN plán. Skontrolujte, či je server, ku ktorému sa chcete pripojiť, k dispozícii na odber. ProtonVPN má rôzne ponuky programov a každá úroveň má prístup k inej sade serverov. Napríklad užívatelia ProtonVPN Free získajú prístup iba k bezplatným serverom v týchto krajinách, zatiaľ čo používatelia ProtonVPN Plus získajú prístup ku všetkým serverom vo všetkých krajinách vrátane serverov Secure Core. Viac informácií o rôznych serveroch nájdete tu alebo si pozrite naše rôzne plány.
 3. Uistite sa, že používate seriózneho klienta. Uistite sa, že ste nainštalovali správneho klienta a aktualizovali ho na najnovšiu časť. Napríklad ohromujúci počet klientov VPN (externý odkaz – výskumný dokument CISRO, PDF), ktorý je k dispozícii v obchode Android Play, nie je správne implementovaný a namiesto zvýšenia vášho súkromia predstavuje bezpečnostné riziko. Napriek niekoľkým zlým implementáciám existuje veľa spoľahlivých klientov. Ak máte problémy s autorizáciou, použite jedného z našich odporúčaných klientov z našich príručiek pre systémy Mac, Linux, Android a iOS.
 4. Skontrolujte, či funguje iný server. Pripojte sa k inému serveru v inej krajine a zistite, či tento problém pretrváva. Niekedy je potrebné z dôvodu údržby vykonať určité servery v režime offline, a preto sa môže stať, že budú dočasne nedostupné. V natívnych aplikáciách ProtonVPN sa tieto informácie automaticky zobrazia. Pokiaľ ide o klientov tretej strany, pozrite si stránku servera alebo našu stavovú stránku ProtonMail, aby ste zistili, či existujú hlásené prestoje.
 5. Skontrolujte počet pripojených zariadení / počkajte x minút a skúste to znova. Uistite sa, že nemáte pripojených viac zariadení, ako je maximálny povolený počet pripojení. Je notebook v druhej miestnosti stále pripojený? A čo vaša pracovná stanica? Alebo ten tablet na mieste vašich rodičov / priateľov / partnerov je stále pripojený? Dôkladne skontrolujte svoje minulé zariadenia a uistite sa, že žiadne z nich neudržiava svoje relácie nažive a nevyužívajú pripájacie sloty.
 6. Inovujte na plán, ktorý má viac spojení. Ako už bolo spomenuté, rôzne plány umožňujú rôzne počty simultánnych pripojení a zatiaľ čo sa zvyšuje počet pripojených zariadení všetkých. Ak potrebujete viac pripojení, porovnajte naše plány a zvážte aktualizáciu pre ďalšie pripojenia.
 7. Zmeňte používateľské meno a heslo OpenVPN a skúste pripojenie znova. Ak všetky výsledky nepriniesli dobré výsledky, skúste zmeniť svoje používateľské meno a heslo pre OpenVPN, ako je to vysvetlené tu, a zistite, či vám to umožní opätovné pripojenie. Varovanie: bude si to vyžadovať resetovať všetky ostatné existujúce zariadenia ktoré používajú heslo OpenVPN (natívni klienti sa upravia automaticky). Príklad: Máte tunnelblick úspešne nastavený na Mac, ale narazíte na problémy s pripojením iOS. Ak resetujete svoje poverenia OpenVPN, je potrebné prekonfigurovať obe zariadenia.
 8. Získajte najnovšie konfiguračné súbory OpenVPN. Pravidelne aktualizujeme konfiguračné súbory a servery sú niekedy odstránené, znovu pridelené alebo pridané. Ak pre vás žiadny z vyššie uvedených krokov nefunguje, skúste ísť na hlavný panel ProtonVPN (account.protonvpn.com) a získať najnovšie konfiguračné súbory OpenVPN pre svoju platformu. Prihlasovanie na účet account.protonvpn.com vyžaduje použitie vášho používateľského mena a hesla pre Proton (podrobnosti tu).
 9. Skontrolujte, či ste za služby zaplatili. Keď sa zaregistrujete a zaplatíte za ProtonVPN, bude vám účtovaná suma v okamihu, keď sa zaregistrujete. Po uplynutí času, za ktorý ste zaplatili, budete musieť zaplatiť faktúru, ktorú dostanete na konci predplatného. Faktúry nájdete na informačnom paneli ProtonVPN na stránke Platby. (Http://account.protonvpn.com/)

Stále sa stretávate s AUTH FAILURE?

Ak ste vyskúšali všetky vyššie uvedené kroky a stále sa stretávajú so zlyhaním autentifikácie, kontaktujte náš tím podpory prostredníctvom protonvpn.com/support-form a poskytnite nám výsledky pre každý z vyššie uvedených krokov. Týmto spôsobom môžeme priamo vyzdvihnúť miesto, kde ste prestali, a pokračovať v riešení zlyhania autorizácie a včas pripojiť váš ProtonVPN..

Súvisiace články

Ako nastaviť ProtonVPN na počítačoch Mac

Ako nastaviť ProtonVPN v systéme Linux

Ako nastaviť ProtonVPN v systéme Android

Ako nastaviť ProtonVPN na iOS

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map