12 wskazówek bezpieczeństwa, aby chronić swój iPhone

Jesteśmy w czasach, w których wszystkie nasze informacje, od kontaktów po dane bankowe, są przetwarzane na smartfony. Umieszczenie wszystkich danych w jednym urządzeniu naraża je na inwigilację i kradzieże danych.


Już sama myśl, że nasze iPhone’y trafią w ręce nieznajomego, wywołuje dreszcz, ponieważ zawiera wrażliwe zdjęcia, a także hasła i różne inne dane osobowe.

Najnowsze raporty dotyczące niektórych aplikacji na iOS rejestrujących ekran użytkowników za pośrednictwem zestawu SDK Glassbox bez autoryzacji. Te aplikacje wykonują zrzuty ekranu, wpisy klawiatury, a także inne interakcje na ekranie, a następnie przesyłają je do zestawu Glassbox SDK w celu sprawdzenia. To była nieco niepokojąca sytuacja dla użytkowników iPhone’a.

Nadal możesz zabezpieczyć iPhone’a za pomocą kilku dostępnych sposobów utrzymania bezpieczeństwa. Musimy jednak poinformować Cię, że chociaż te wskazówki bezpieczeństwa pomogą zmaksymalizować prywatność iPhone’a, mogą pozbawić cię niektórych jego wygodnych funkcji.

12 wskazówek, jak zmaksymalizować bezpieczeństwo iPhone’a

Twoje obawy dotyczące ujawnienia informacji z telefonu iPhone, takich jak hasła, wiadomości lub dane bankowe, są uzasadnione. Ten przewodnik zawiera wskazówki, jak pozbyć się tych zmartwień. Chociaż sam system iOS jest dość bezpieczny, ale istnieją pewne podejścia, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo iPhone’a.

1. Regularnie aktualizuj iOS

Aby chronić iPhone’a przed potencjalnymi hakerami lub szpiegami danych, aktualizuj swój system iOS w najnowszej wersji dostarczonej przez Apple. Obejmuje to małe aktualizacje „kropkowe” zwykle pomijane przez użytkowników.

Dzięki ciągłej pracy hakerom często udaje się znaleźć luki lub usterki w kodzie Apple, umożliwiając im to wykorzystanie i uzyskanie dostępu do twoich danych. Aby temu zapobiec, Apple stale zapewnia aktualizacje na iOS jako sposób walki z próbami hakera.

Obecna wersja iOS to 12.1.4, ale Apple stale wydaje aktualizacje punktowe, więc należy na nie uważać. Te aktualizacje mają na celu ulepszenie funkcji bezpieczeństwa i usunięcie wcześniej pomijanych wad.

Regularną aktualizację iOS można wykonać jako:

 • Otwórz aplikację „Ustawienia”
 • Karta „ogólne”.

Przejdź do instrukcji „aktualizacja oprogramowania”, aby pobrać i zainstalować aktualizację. Pojawi się nowa aktualizacja oprogramowania.

2. Włącz opcję „Znajdź mój iPhone”.

Innym podejściem, które pomaga zapewnić bezpieczeństwo iPhone’a, jest skorzystanie z aplikacji „znajdź mojego iPhone’a” firmy Apple. Jest to przydatne, gdy przypadkowo Twój iPhone zgubi się lub zostanie skradziony. W ten sposób Twoje dane zostaną zdalnie wyczyszczone przy użyciu innego urządzenia z systemem iOS lub Internetu.

Dzięki temu nawet jeśli hakerowi uda się uzyskać dostęp do Twojego telefonu, Twoje dane nie będą dostępne do wykorzystania. Kod aktywacyjny na urządzeniu z systemem iOS umożliwia tylko przeglądanie danych.

Poniżej przedstawiono kroki, aby skorzystać z funkcji „Znajdź mój iPhone”:

 • Zaloguj się do aplikacji „znajdź mojego iPhone’a” lub witryny „iCloud”.
 • Wybierz „iPhone”.
 • Stuknij w „wymaż dane”, aby całkowicie usunąć dane.

Dane zostaną automatycznie usunięte, jeśli urządzenie zostanie podłączone do sieci Wi-Fi lub zostaną usunięte przy następnym podłączeniu urządzenia do sieci. Jeśli obawiasz się utraty danych, lepiej włączyć automatyczną synchronizację iCloud.

Ta funkcja, jak sama nazwa wskazuje, pomaga również znaleźć lokalizację zagubionego urządzenia. Należy jednak pamiętać, że Apple otrzymuje informacje dotyczące brakującego urządzenia tylko wtedy, gdy jest włączony tryb „Lost Mode” lub „Send Last Location”.

3. Ustaw silne hasło

Silne hasła zapewniają lepszą ochronę danych. Dlatego zalecamy „konfigurowanie” hasła alfanumerycznego. Wprawdzie długie hasła mogą być kłopotliwe, ale zapewniają także prywatność.

Ponadto wprowadzono nowe narzędzie hakerskie zwane „GrayKey”, które jest wykorzystywane przez organy ścigania i rząd. To narzędzie może złamać czterocyfrowy kod w ciągu kilku sekund, a sześciocyfrowy kod może zostać złamany w ciągu kilku dni.

Chociaż rząd lub policja mogą nie mieć powodu, aby włamać się do twoich telefonów, ale naszym celem jest to, że jeśli istnieje tego rodzaju narzędzie, istnieje prawdopodobieństwo, że podobne urządzenia będą obecne przy hakerów lub wścibskich oczach.

Chociaż ostatnio pojawiły się doniesienia o tym, że Apple skutecznie blokuje to narzędzie hakerskie „GrayKey” przed naruszeniem bezpieczeństwa iOS, nadal uważa się, że używa silnych haseł alfanumerycznych, w przeciwieństwie do krótkich czterocyfrowych lub sześciocyfrowych haseł, ponieważ trudno je włamać. Korzystanie z Touch ID / Face ID jest również uważane za niezawodne.

Wykonaj podane kroki, aby utworzyć silne hasło:

 • Przejdź do ustawień.’
 • Otwórz Touch ID / Face ID i hasło.
 • Wprowadź aktualny kod dostępu.
 • Stuknij w Zmień hasło.
 • Wpisz swój kod dostępu.
 • Przejdź do „opcji kodu dostępu”.
 • Z podanych opcji wybierz kod numeryczny lub kod alfanumeryczny.
 • Teraz wprowadź nowy kod i sprawdź go.

4. Aktywuj funkcję „Ochrona danych”

Ten punkt może wydawać się niezadowalający dla niektórych osób, ale pomaga zapewnić maksymalną prywatność. Apple zapewnia użytkownikom konfigurowanie telefonów w celu usunięcia danych. Ta funkcja „ochrony danych” działa, ponieważ jeśli ktoś przejdzie dziesięć nieudanych prób wprowadzenia prawidłowego hasła, dane znajdujące się w urządzeniu zostaną automatycznie usunięte.

Jest to nieco niepokojące dla osób, które mają tendencję do zapominania swoich haseł, ponieważ istnieją doniesienia o przypadkowym skasowaniu danych. Są to zwykle te same osoby, które nie korzystają z funkcji automatycznej synchronizacji iCloud.

Dlatego przy włączonej tej funkcji niezbędne jest włączenie synchronizacji iCloud. W ten sposób na wypadek zapomnienia hasła lub gdy urządzenie trafi w ręce dziecka, a dane zostaną usunięte, nadal możesz odzyskać je z iCloud.

Oto kroki, aby włączyć funkcję „ochrony danych”:

 • Otwórz „Ustawienia”.
 • Stuknij w Touch ID i hasło lub Face ID.
 • Włącz opcję „usuń dane” znajdującą się na dole strony.

5. Nie jailbreak urządzenia Apple

Jailbreak obchodzi ograniczenia, które Apple nakłada na system operacyjny urządzenia. Umożliwia użytkownikom dostęp do aplikacji i oprogramowania, które w innym przypadku są ograniczone do użytkowników iPhone’a. Co więcej, pozwala na bardziej konfigurowalne opcje dla użytkowników.

Choć kuszące jest jailbreak, urządzenie może brzmieć, ale zdecydowanie odradza się. Wynika to z tego, że włamanie do urządzenia powoduje, że staje się ono bezradne dla wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Z jailbroken urządzenia groziłoby pobranie nieekranowanych aplikacji, które przyniosłyby ze sobą wirusy i inne złośliwe oprogramowanie.

Oprócz tego jailbreakowanie urządzenia zakłóca oryginalny system bezpieczeństwa zaprojektowany przez Apple, czyniąc urządzenie niezabezpieczonym. Co więcej, gdy urządzenie zostanie zerwane, jego gwarancja zostanie przerwana, więc w przypadku jakichkolwiek problemów nie możesz poprosić Apple o pomoc.

6. Zaszyfruj kopię zapasową iPhone’a

To zabezpieczenie jest szczególnie ważne, jeśli iPhone jest zsynchronizowany z laptopem lub komputerem. Oznacza to, że niezależnie od tego, jakie dane są obecne w telefonie, będą one również znajdować się w tym zsynchronizowanym urządzeniu. Zabezpiecz swoje dane iPhone’a, szyfrując je.

Możesz to zrobić w iTunes, zwłaszcza gdy dwa urządzenia iPhone są zsynchronizowane. iTunes zwykle nie tworzy kopii zapasowych niektórych danych, takich jak hasła lub historia online. Po włączeniu szyfrowania możesz również wykonać kopię zapasową tych danych.

Wykonaj następujące kroki, aby zaszyfrować kopię zapasową iPhone’a:

 • Podłącz urządzenie do komputera.
 • Otwórz iTunes.
 • Wybierz urządzenie, którego dane chcesz zaszyfrować.
 • Przejdź do sekcji kopii zapasowej.
 • Zaznacz pole wyboru kopii zapasowej „szyfruj” iPhone’a / iPada.

iCloud ma funkcję automatycznego szyfrowania danych kopii zapasowej, więc nie musisz nic robić, aby włączyć tę funkcję.

To są kroki, aby włączyć „tworzenie kopii zapasowych danych” za pośrednictwem iCloud.

 • Otwórz „ustawienie”.
 • Idź do banerów Apple ID.
 • Uruchom iCloud.
 • Przełącz przełącznik znajdujący się obok iCloud Backup.
 • Stuknij w „kopia zapasowa” teraz.

7. Wyłącz opcję blokady ekranu

Nawet jeśli masz bardzo bezpieczne hasło do ekranu blokady, nadal łatwo jest włamać się do iPhone’a. Asystent Apple Siri to świetna i pomocna funkcja, ale często stara się być przydatna, ale w końcu ujawnia zbyt wiele informacji.

Siri często prosi o weryfikację przed udostępnieniem zdjęć, kontaktów lub innych danych osobowych, ale zdarzały się sytuacje, w których ludzie znajdowali sposoby na ominięcie tych metod weryfikacji. Dlatego lepiej jest wyłączyć Siri na ekranie blokady, bez względu na to, jak jest to wygodne.

Innym sposobem hakerów, aby uzyskać dostęp do telefonu lub przynajmniej trochę czasu na ominięcie hasła, jest centrum kontroli obecne na ekranie blokady. Na ekranie blokady można włączyć tryb samolotowy. Gdy Twój iPhone działa w trybie samolotowym, nie będziesz w stanie sprawdzić go również w funkcji Znajdź mój iPhone.

Można wyłączyć blokadę ekranu poprzez:

 • Przejdź do ustawień.’
 • Przejdź do Touch ID / Face ID i hasło.
 • Wyłącz „Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu” w Siri i centrum kontroli.

8. Wyłącz opcję automatycznego wypełniania

Apple ma istotną funkcję polegającą na zachęcaniu użytkowników do zapisywania informacji po zakończeniu logowania. Jest to bardzo wygodna funkcja, ponieważ oznacza, że ​​nie musisz cały czas pamiętać haseł. Proste dotknięcie umożliwia dostęp do dowolnych danych.

Wiemy, że wprowadzanie haseł za każdym razem, gdy się logujesz, może być wyjątkowo irytujące, ale w przypadku, gdyby Twój telefon znalazł się w rękach nieznajomego, miałby on łatwy dostęp do twoich danych osobowych, więc bez względu na wygodę, jest on nadal znaczny aby wyłączyć opcję „automatycznego wypełniania”.

Wyłącz opcję automatycznego wypełniania można wyłączyć za pomocą tej metody:

 • Przejdź do ustawień.’
 • Otwórz Safari.
 • Wyłącz autouzupełnianie.

9. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Jeśli masz włączoną kopię zapasową iCloud, lepiej włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Ta innowacyjna funkcja zapewnia użytkownikom dodatkową warstwę ochrony. Celem wprowadzenia tej funkcji była ochrona Twojego identyfikatora Apple ID oraz konta iCloud przed nieautoryzowanym dostępem.

Uwierzytelnianie dwuetapowe zabezpiecza dane zapisane w Apple ID, a konto iCloud, które zawiera dokumenty, zdjęcia, informacje o płatnościach itp. Przy włączonej weryfikacji dwuetapowej, ktoś potrzebuje innego urządzenia Apple, aby uzyskać dostęp do konta, nawet jeśli masz hasło.

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego w telefonie iPhone potrzebujesz go sparowanego z zaufanym urządzeniem Apple. Podczas pierwszego logowania z Apple ID kod weryfikacyjny pojawi się na zaufanym urządzeniu Apple. Po wprowadzeniu tego kodu zabezpieczającego w telefonie iPhone urządzenie zostanie zatwierdzone.

Jest to wygodna funkcja, którą można włączyć, wykonując następujące czynności:

 • Przejdź do aplikacji „Ustawienia” na telefonie iPhone.
 • Stuknij w „swoje imię” napisane u góry.
 • Wybierz „hasło i bezpieczeństwo”.
 • Stuknij w uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

10. Użyj zaufanych stacji ładowania

Stacje ładowania są teraz wygodą na lotniskach, kawiarniach i innych miejscach publicznych. Chociaż stacje te są bardzo odpowiednie, ale nie ma gwarancji ich bezpieczeństwa. Kable błyskawicowe i ładujące są używane do przesyłania danych, więc za każdym razem, gdy podłączasz się do stacji ładującej, istnieje szansa na ujawnienie danych telefonu.

Co więcej, po podłączeniu urządzenia do stacji do podnoszenia soków przez USB, można uzyskać do niego dostęp bezprzewodowy w dowolnym momencie bez Twojej zgody i wiedzy, o ile haker jest dostępny. Dlatego lepiej mieć w pełni naładowany power bank, abyś nie musiał polegać na stacjach ładowania.

Możesz również uzyskać kabel do blokowania danych, który będzie używany, gdy będziesz poza domem, lub możesz zablokować urządzenie i nie używać go, gdy jest podłączony do stacji ładującej. Inną rzeczą, którą można zrobić, jest włączenie funkcji trybu „Ograniczony USB” zapewnianej przez Apple.

Ta funkcja została wprowadzona przez Apple głównie po to, aby zapobiec włamaniu się telefonu do organów ścigania oraz przestępców. Po włączeniu tej funkcji nie można uzyskać dostępu do urządzenia bez jego odblokowania.

Tę funkcję można włączyć w następujący sposób:

 • Otwórz „Ustawienia”.
 • Przejdź do Touch ID i hasła / Face ID.
 • Wprowadź hasło, aby uzyskać dostęp do ustawień.
 • Przewiń w dół do opcji „Akcesoria USB”.
 • Pozostaw tę opcję wyłączoną, jeśli chcesz wyłączyć dostęp do swojego urządzenia za pośrednictwem „połączeń USB”, jeśli upłynęło ponad godzinę od momentu odblokowania.
 • Włącz tę opcję, jeśli chcesz, aby urządzenie było dostępne za pośrednictwem połączenia USB, nawet jeśli telefon nie został odblokowany przez godzinę.

11. Użyj VPN

W ostatnim czasie najcenniejszą opcją zabezpieczenia iPhone’a byłoby skorzystanie z usługi VPN. VPN to inteligentne i ultranowoczesne oprogramowanie, które zostało zaprojektowane w celu utrzymania bezpieczeństwa iPhone’a. VPN zapewnia dodatkową warstwę ochrony i pozwala korzystać z urządzenia bez żadnych zastrzeżeń.

Serwer VPN zapewnia bezpieczny i prywatny dostęp do sieci. Ukrywa połączenia za pomocą kodu i ukrywa twój adres IP nawet przed dostawcami usług internetowych, dzięki czemu śledzenie danych online jest prawie niemożliwe.

Bez sieci VPN Twoje informacje są dostępne dla każdego, kto może się na nie natknąć. VPN koduje te informacje i zapewnia bezpieczeństwo.

Dzięki zaszyfrowanym informacjom nikt nie może uzyskać do nich dostępu bez oryginalnego klucza szyfrowania. Ponadto przy ukrytym adresie IP nikt nie może cię wyśledzić. Dlatego VPN jest metodą zapewniającą dodatkową ochronę.

Kroki, aby skonfigurować VPN na iPhonie.

 • Najpierw „pobierz” aplikację VPN na iPhone’a.
 • Po rejestracji pojawi się monit o zezwolenie na dostęp do konfiguracji VPN na twoim urządzeniu.
 • Stuknij, zezwól na skonfigurowanie VPN na swoim urządzeniu.
 • Aby zmienić „Ustawienia VPN”, musisz wprowadzić Touch ID.
 • Następnie przejdź do „ustawień”.
 • Tab do „ogólne”.
 • Przejdź do „opcji VPN” i włącz ją.

12. Porzuć publiczne Wi-Fi

Publiczne Wi-Fi jest najlepszym źródłem dla hakerów, którzy szukają potencjalnych celów. Dlatego zaleca się, aby nie używać połączeń publicznych. Korzystanie z publicznego połączenia do celów osobistych, takich jak przekazywanie danych bankowych lub wykorzystywanie go do pracy w biznesie, oznacza udostępnienie Twoich danych innym osobom.

iPhone ma funkcję automatycznego łączenia się z publiczną siecią Wi-Fi. Ta funkcja bez względu na to, jak użyteczna może narazić Cię na ryzyko potencjalnych hakerów i cyberprzestępców, dlatego korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi nie jest zbyt mądrym pomysłem, a nawet jeśli korzystasz z takiej sieci, lepiej jest używać jej z VPN.

Wniosek

Bezpieczeństwo danych na iPhonie to najważniejsza rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Chociaż cyberprzestępca nie jest łatwo włamać się do iPhone’a, musisz jednak zwrócić uwagę na wszystkie szczegółowe wskazówki bezpieczeństwa, które zwiększą ochronę danych.

Utrudniajcie im, choć będzie dla was solidna. Touch ID i silne hasło pomagają w budowaniu doskonałego bezpieczeństwa. Dwustopniowa weryfikacja i odrzucenie automatycznego połączenia Wi-Fi również poprawiają bezpieczeństwo. Co więcej, kilka innych opcji, o których mówiliśmy powyżej, z pewnością pomoże w budowaniu pożądanego i idealnego bezpieczeństwa dla iPhone’a.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map