Recenze PureVPN (2020)

purevpn logo náměstí


PureVPN byl jeden z dřívějších účastníků do pole VPN. To znamená, že měli dostatek času na zdokonalení svých služeb, ale testování odhalí, že tato společnost má stále prostor ke zlepšení, než bude moci konkurovat nejlepším službám VPN.

Použitím PureVPN se potýká s problémy. Zdá se, že mnoho funkcí nefunguje pravidelně, a to může být katastrofální pro uživatele, který klade důraz na zachování anonymity, zejména pokud tyto problémy způsobují úniky DNS.

dodatečně, Výsledky rychlostních testů PureVPN byly propastné. I když je fakt, že používání jakékoli sítě VPN zpomalí rychlost přenosu dat, existují i ​​další nejlepší poskytovatelé VPN, kteří mohou poskytovat lepší čísla než PureVPN..

Sídlo PureVPN se navíc nachází v Hongkongu. S rostoucím vlivem Číny v této oblasti to může signalizovat potíže každému, kdo se snaží dostat ven z represivních zákonů o internetu.

Přesto existují společnosti VPN, které slibují mnohem méně než PureVPN, a vaše individuální zkušenost se může lišit ve srovnání s výsledky testů zaznamenanými zde. Pokud se zaregistrujete pro PureVPN, mějte na paměti jejich zásady vracení peněz, abyste mohli své peníze vrátit, pokud se rozhodnete zrušit.

Na dobré straně, PureVPN hostuje a spravuje proprietární síť spolu s vlastním hardwarem DNS. To je na rozdíl od ostatních poskytovatelů VPN a může to znamenat navíc trochu zabezpečení pro váš webový provoz a soukromá data.

Stejně jako u většiny poskytovatelů VPN tvrdili roky, že nemají zásady protokolování. Pokud se vás někdo z vás zajímá, přinášíme vám skvělé zprávy. Od července 2019 jsou oficiálně certifikováni jako poskytovatel bez protokolování. Byli auditováni společností Altius IT, předním auditorem kybernetické bezpečnosti v oblasti podnikání. Zjištění z jejich bezpečnostního auditu si můžete prohlédnout na webových stránkách PureVPN.

V její prospěch je také slučitelnost služby se zařízeními Mac, Windows, Android, iOS a Linux. Podobně lze PureVPN nakonfigurovat tak, aby fungoval na vašem routeru, jakýchkoli streamovacích službách, které používáte, a v chytrých televizích.

nastavení routeru vpn

Jednou z lepších funkcí PureVPN je virtuální router, který lze použít se zařízeními Windows. Pokud pracujete na počítači se systémem Windows, v zásadě se můžete připojit pomocí virtuálního směrovače až 10 jednotlivých zařízení.

Vzhledem k tomu, že PureVPN můžete také použít se skutečným routerem, znamená to, že můžete současně připojit obrovskou škálu zařízení. Je pravděpodobné, že nemáte ani dostatek zařízení, aby bylo možné využívat všechna možná připojení.

Dalším užitečným prvkem je rozdělení tunelů. To umožňuje vybrat si, kam a jak bude webový provoz směrován. Pro některé činnosti můžete chtít používat vašeho poskytovatele internetových služeb jako obvykle, zatímco pro jiné činnosti může být rozumné používat VPN. S touto službou máte na výběr.

Přehled PureVPN

FunkceInformace
Použitelnost:Snadné použití
Zásady protokolování:Sporná politika protokolování
Velikost serveru:2000 ++ servery
Distribuce serveru:180 zemí
Podpěra, podpora:Podpora chatu
Torrenting:Povoleno
Streamování:Velmi omezené
Protokol VPN a šifrování:OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPSec, SSTP a PPTP; 256bitové šifrování AES
Sídlo společnosti:Hongkong
Cena:3,33 $ / měsíc
Oficiální webové stránky:https://www.purevpn.com/

Zabezpečení a šifrování

PureVPN podnikl slušné kroky k zajištění vaší bezpečnosti. Většina hlavních protokolů VPN je k dispozici prostřednictvím této služby, včetně OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPSec, SSTP a PPTP..

Většina uživatelů nebude potřebovat nic jiného než OpenVPN, což je zdaleka nejnovější a největší VPN protokol, ale jiné možnosti se mohou líbit určitým uživatelům nebo těm, kteří používají zařízení omezená na jeden z ostatních protokolů.

nastavení šifrování zabezpečení purevpn

Také ve svůj prospěch, PureVPN používá 256bitové šifrování AES. Toto je široce považováno za průmyslový standard a vojenské a vládní organizace se spoléhají na toto šifrování po celém světě.

PureVPN vynaložil úsilí, aby se ujal další míle, pokud jde o vaši bezpečnost. Mají vypínač zabíjení, který automaticky zastaví vaši relaci prohlížení, pokud se VPN náhle stane nedostupnou.

Navíc máte možnost používat funkce, jako je pokročilé předávání portů, NAT firewall, split tunneling a ochrana DDoS. I když to zní skvěle, realita není nijak zvlášť působivá.

Zdá se, že se na PureVPN vztahuje časté výpadky a přerušení službys. Od funkce přepínače kill jednoduše prostého selhání po úniky dat, PureVPN má příliš mnoho problémů.

Ukázka zákaznických posudků ukazuje, že mnoho uživatelů objevilo úniky osobních IP adres a DNS při používání PureVPN. Protože primárním důvodem pro použití VPN je zabezpečení, to znamená, že PureVPN neudržuje svůj konec dohody.

Umístění serveru PureVPN

Toto je oblast, ve které PureVPN stojí nad ostatními aplikacemi VPN. Jsou přítomny na serveru ve více než 140 zemích.

U více než 2 000 serverů by mělo být pro většinu lidí snadné najít server, který je relativně blízko jejich fyzické poloze. To by mohlo být zásadním hlediskem, protože čím blíže je uživatel k serveru VPN, tím vyšší by měla být rychlost přenosu dat.

PureVPN má poměrně komplexní pokrytí Severní Ameriky 667 servery. Většina z nich se nachází v USA, ale pyšní se také asi 60 servery v Kanadě v Montrealu, Quebecu a Vancouveru. Zastoupeny jsou Mexiko, Guatemala, Salvador, Honduras a Nikaragua a na Bahamách ostrovy jako Trinidad a Tobago, Portoriko, Kuba, Jamajka a Freeport. U ostatních serverů na Panenských ostrovech, na Haiti, v Dominikánské republice a dalších je pokryta Severní Amerika.

Střední a Jižní Amerika také získává více pokrytí PureVPN než získají z mnoha dalších služeb. Belize, Kostarika, Aruba, Bolívie, Paraguay, Surinam a Guyana tvoří seznam kromě dalších lépe zastoupených zemí, jako je Brazílie, Chile, Kolumbie a Ekvádor..

Oceánie je dobře zastoupena také s téměř 100 servery. Převážná část z nich je v Austrálii, ale přítomnost mají také Nový Zéland a Nová Guinea. PureVPN dále vykonává dobrou práci, včetně zapojení afrického kontinentu. Mnoho poskytovatelů pokrývá pouze Jihoafrickou republiku a snad i Egypt nebo Keňu. PureVPN jde na míli navíc zahrnutím téměř 20 afrických zemí do jejich seznamu serverů.

Servery PureVPN

S více než 800 servery v Evropě, je snadné si představit, že prakticky kdokoli na tomto kontinentu bude moci najít nedaleký server. Nejvíce serverů se může pochlubit Velká Británie, Francie, Německo, Nizozemsko a Švédsko, ale zastoupena je i řada menších zemí. Patří sem Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Monako, Moldavsko a Černá Hora. Rusko, Ukrajina a Turecko mají také servery.

PureVPN se může pochlubit více než 300 servery v Asii včetně míst v Číně, Afghánistánu, Kazachstánu a dalších oblastech, kde může být online anonymita obzvláště důležitá.

Používání BitTorrentu nebo P2P s PureVPN

Mnoho lidí získává síť VPN, protože chtějí mít možnost sdílet a stahovat soubory bez omezení. Mnoho společností VPN bohužel omezuje tuto aktivitu nebo hraje hry, které mají odradit uživatele od sdílení souborů P2P a souvisejících praktik.

purevpn p2p režim sdílení souborů

Toto není případ PureVPN. Společnost je v táboře „pro torrenting“, takže můžete sdílet soubory libovolně. Není dokonce nutné používat konkrétní servery pro tento úkol.

Neočekávejte však, že budete moci získat neomezený přístup k Netflixu při používání PureVPN. Netflix zakazuje lidi, kteří používají VPN pro přístup ke své streamovací službě. Testování odhalilo, že Netflix určitě identifikoval uživatele PureVPN a zablokovali přístup. Pokud používáte tuto službu VPN, musíte najít jiný způsob, jak sledovat Stranger Things.

Výsledky PureVPN Speed ​​Test

Rychlost je jedna metrika, se kterou PureVPN opravdu bojuje. U všech těchto serverů se zdá, že by měly mít lepší rychlost přenosu dat. Je to proto, že dobrý počet serverů by měl všem uživatelům poskytnout dostatečnou šířku pásma k nalezení serveru, který pro ně pracuje. Výsledky testů rychlosti bohužel ukázaly, že PureVPN prostě není vynikající, pokud jde o tuto metriku.

Při použití serveru umístěného v New Yorku byla rychlost stahování 29,41 Mbps, zatímco rychlost uploadu byla v podstatě stejná při 29,06 Mbps. Server v Amsterdamu nepřinesl mnohem lepší výsledky. Rychlost stahování 35,49 Mb / s a ​​rychlost nahrávání 27,29 prostě není o čem psát.

purevpn test rychlosti

Věci se zhoršily pouze při přihlášení k serveru v Hongkongu. Stahování rychlostí 6,77 Mb / s a ​​nahrávání rychlostí 3,62 Mb / s je dostačující k tomu, aby se někdo zbláznil frustrací. Vzhledem k tomu, že v Hong Kongu je sídlo společnosti, by měl být výkon mnohem lepší.

Věci se zlepšily při používání jednoho ze serverů v Londýně. Stahování 62,48 Mb / s a ​​nahrání 45,90 není příliš špatné, ale existují více vysoce hodnocené VPN služby, které běžně poskytují mnohem rychlejší rychlost přenosu dat.

Zásady protokolování PureVPN

PureVPN slibuje, že budou dodržovat přísné zásady „žádné protokolování“. Pokud nejste obeznámeni s konceptem protokolování, je čas na úvod. Je běžné, že poskytovatelé internetových služeb uchovávají u svých zákazníků komplexní protokoly.

To zahrnuje rutinní informace, jako je jméno, e-mailová adresa, telefonní číslo a číslo kreditní karty, ale také to může zahrnovat data, jako jsou webové stránky, které navštěvujete, jak dlouho tam zůstanete, co děláte, když jste tam, a transakce, které můžete provádět.

Protokoly jsou špatné zprávy alespoň z několika důvodů. Pokud váš poskytovatel internetových služeb uchovává všechna tato data o vás, je pro hackery snadné vstoupit a vzít všechna tato data pro své vlastní škodlivé účely. Kromě toho, pokud donucovací orgány nebo vládní orgány klepnou na dveře, společnost bude muset tyto záznamy předat, pokud o to bude požádána..

Chcete společnost VPN, která skutečně neuchovává protokoly. To znamená, že nemají hackerům co ukrást a nemají žádné záznamy, které by se mohly obrátit na úřady. Nejlepší VPN neuchovávají protokoly, což znamená, že je zaručeno vaše soukromí a anonymita.

Jak bylo zmíněno na začátku, PureVPN je nyní certifikovanou společností bez protokolů. Je však důležité to nepochopit. Žádné protokoly neznamenají, že nezachycují identifikovatelná data ani data, která by mohli sledovat zpět k vám, ale neznamená to, že neukládají některé informace.

purevpn zásady ochrany osobních údajů

Možnosti cen pro PureVPN

Tento poskytovatel VPN určitě nabízí některé pěkné a užitečné funkce, když fungují. Jejich cena za měsíc je 10,95 $ za měsíc, což není špatné, pokud služba byla tak dobrá, jak společnost slibuje. Ve srovnání s jinými poskytovateli VPN, kteří nabízejí spolehlivější výkon a lepší zabezpečení za nižší ceny, PureVPN jednoduše nestojí za to.

PureVPN nové ceny

Pokud si koupíte roční předplatné předem, můžete ušetřit dost peněz. Cena je jen 4,08 $ měsíčně, což je celkem dobrý obchod, ale pouze pokud dostáváte slušné rychlosti přenosu dat a zjistíte, že některé z nejcennějších funkcí, jako je vypínač zabíjení, fungují většinu času..

Ještě větší úspory mají lidé, kteří si zvolí dvouletý plán. Cena je pouhá 2,88 $ za měsíc. Stejně jako u všech ostatních balíčků je i tento podléhají 31denní záruce vrácení peněz. Měsíc by vám měl poskytnout dostatek času na rozhodnutí, zda pro vás PureVPN pracuje.

Dobrou zprávou je, že můžete zaplatit za PureVPN pomocí prakticky libovolné metody, jakou si lze představit. Od tradičních debetních karet a běžných účtů až po bitcoiny a dárkové karty od společnosti Starbucks můžete být stejně anonymní, jak se vám líbí.

Platební metody PureVPN

Je doporučeno PureVPN?

Přestože PureVPN má nějaké pěkné zvonky a píšťalky, je těžké dát mu úplné srdce. Mají skvělou síť serverů, ale jejich přenosová rychlost je frustrovaně nízká. Zkuste PureVPN vyzkoušet, zda můžete najít server, který je pro vás neustále rychlý, v tomto případě to může být užitečné. V opačném případě vyhledejte jinou službu, jako je Surfshark nebo NordVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map