Surfshark İnceleme

Surfshark, sanal özel ağ sağlayıcılarının kalabalık segmentinde yeni bir giriş ve HBO GO, Netflix, Hulu, YouTube ve diğer birçok akış platformunun hayranları arasında çok popüler olduğu kanıtlandı..


Genellikle yeni bir VPN sağlayıcısı pazara girdiğinde olduğu gibi, Surfshark’ı çevreleyen yutturmaca fabrikası dikkate değerdir; bazı insanlar buna en iyi VPN hizmeti diyor, ya da Netflix’in engelini kaldırma kralı olarak NordVPN’i yakında tahttan indirebilecek en az biri.

Bu Surfshark incelemesi, bu yeni VPN çözümü tarafından sunulan artı ve eksilerin yanı sıra ana Surfshark VPN protokolleri, güvenlik, şifreleme, Netflix engelleme kaldırma yeteneği ve özel özellikler de dahil olmak üzere çeşitli özelliklere bakacaktır..

genel bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi:Kesinlikle kayıt yok
Sunucu Boyutu:1040+ sunucu
Sunucu Dağıtımı:61 ülke (ve geçerli)
Destek:7/24 Canlı Sohbet
torrenting:İzin
Yayın Akışı:İzin
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN, IPSec & IKEs2; 256 bit AES
Merkez:İngiliz Virgin Adaları
Fiyat:$ 1.99 / ay
Resmi internet sitesi:https://surfshark.com

Kasabada Yeni Bir Köpekbalığı Var

Surfshark ile suya atlayan ilk şey, bunun göreceli bir yeni oyuncu olması, ancak VPN segmentinde bu pek sorun değil çünkü yeni oyuncular birkaç ayda bir geliyor. Ekim 2019’dan itibaren Surfshark yaklaşık bir yıldır aktiftir, ancak zaten VPN sularındaki dalgalanmalar.

surfshark logosu

Bir teknoloji şirketi olarak, Surfshark bir Karayip yerlisi. Güneşli İngiliz Virgin Adaları’nda, özellikle Porto Riko’nun batısında Tortola’da.

İngiliz Virgin Adaları (BVI) İngiltere’ye bağımlı olsa da, yerel yasaları ve mahkemeleri yasal olarak bağımsız; şirket, ticaret, ticaret ve gizlilik yasaları açısından, bu yetki alanı en yüksek gizliliği sunmak ve şirketlerin elektronik verileri saklamasını gerektirmemekle dikkat çekmektedir. r

Gayrimenkul benzer, VPN dünyasında konum, ve Surfshark, milletvekilleri burada iş yapan bireylerin ve şirketlerin elektronik mahremiyetini korumaya devam ettikleri sürece BVI’nin yasal sularında yüzmekten mutluluk duyacaktır. Yargı güvenliği konusunu tartıştığımız için, Surfshark’ın emri kanarya olarak bilinen uygulamaya bağlı kaldığına ve şu ana kadar şarkı söylemediğine dikkat edilmelidir..

Bu, pek çok şirketin arkasında güçlü bir hukuk ekibi olmadıkça evlat edemediği bir şeffaflık doktrini; özünde, bir emanet kanarya Surfshark şirket müşterilerine bilgi zorlamak için bir sipariş ile hizmet verilmişse iflas sağlar. Nisan 2019 sonu itibariyle, Surfshark’taki varant kanadı sessiz.

Temel Surfshark Özellikleri

Hiçbir Surfshark incelemesi, özelliklerinin hızlı bir turu olmadan tamamlanamaz ve çoğu en iyi VPN sağlayıcıları arasında standarttır. Netflix, Hulu ve BBC iPlayer anlamına gelen akıştaki Big Three’nin engellemesini kaldırmaya gelince, Surfshark ana rakipleri gibi yüzme performansına sahiptir ve bu büyük bir satış noktası olarak kanıtlanmıştır..

vpn ile netflix diyagramı

Doğal olarak, “Game of Thrones” u veya Netflix’teki çeşitli Marvel Comics serilerini izlemekten daha fazlası için VPN çözümlerine ihtiyaç duyan küresel bir İnternet pazarı var ve Surfshark da bu kullanıcılara hitap ediyor.

Surfshark VPN protokolü varsayılan olarak IKEv2 / IPSec tüneli 256 bit AES şifreleme ile. Internet Key Exchange protokolü, diğer kullanıcılar için, özellikle de iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarından bir VPN ile internete erişenler için gizlilik ve güvenlik sağlamak amacıyla kullanılır..

Bu, IKEv2 / IPsec ile sıkışıp kaldığınız anlamına gelmez; her zaman VPN protokollerinin altın standardına geçebilirsiniz, OpenVPN protokolü. VPN tünelleri SHA512 kimlik doğrulama karması ve bir 2048 bit DHE-RSA anahtar değişimi maksimum güvenlik için.

Uygulama Arayüzü ve İşletim Sistemi uygunluk

Uygulama arayüzü çok kullanıcı dostudur ve VPN saniyeler içinde açılıp kapatılabilir, Surfshark macOS, Linux, Windows, iOS, Android, Xbox, PlayStation, Fire TV ve Apple TV dahil olmak üzere çeşitli tatlar sunar.

Surfshark VPN uyumlu işletim sistemi

Google Chrome ve Firefox tarayıcılarına sadık kalan İnternet kullanıcıları bir Surfshark uzantısı yükleyebilir, ancak korumalarının olacağını unutmayın. bu uygulamalarla sınırlı. Gezinmeyi daha güvenli hale getirmek için Surfshark’ı bir işletim sistemi uygulaması olarak veya daha iyisi doğrudan yönlendiricinize yüklemek her zaman daha iyidir.

Surfshark, aşağıdaki ürün yazılımı ile yönlendirici uyumluluğu sunar:

 • DD-WRT ürün yazılımı
 • Domates ürün yazılımı
 • Asus ürün yazılımı

Kurulumla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, kılavuzlarına göz atabilirsiniz: Surfshark ile yönlendirici nasıl kurulur.

Gelişmiş Surfshark Özellikleri

Doğru veri şifrelemesi olmadan, bir ev güvenlik sistemi veya bir şifre yöneticisi bile işe yaramaz hale getirilebilir.

Neyse ki, Surfshark şifreleme protokolleri AES 256 bit Galois / Sayaç Modunu takip ediyor, bu da ABD Ulusal Güvenlik Ajansı bilgisayarınızda ortadaki bir adam saldırısı gerçekleştirse bile, teknisyenlerini oldukça ele geçirdikleri verileri deşifre etmek için birkaç on yıl süper bilgisayar kullanımı.

Surfshark özellikleri

Gelişmiş Surfshark şifrelemesinin yanı sıra, bu VPN çözümü başka birçok gelişmiş özellik de sunar:

 • MultiHop modu, bu da kullanıcıların aynı anda birden çok sunucu konumu üzerinden bağlanmasına olanak tanır. Bu, ticaretlerini ve kaynaklarının kimliğini korumak için dijital ayak izlerini maskelemek isteyen politik blogcular ve araştırmacı gazeteciler için çok yararlıdır..
 • Kamuflaj Modu tüm VPN etkinliklerini internet servis sağlayıcılarınızdan gizleyecektir. Bu, hiç kimsenin ilk başta bir VPN kullandığınızı öğrenmediği anlamına gelir. Kamuflaj Modu özellikle, kolluk kuvvetleri ve kurumsal hukuk ekiplerinin VPN’ler aracılığıyla bağlanan kullanıcılar hakkında bilgi için ISS’leri sürekli olarak sarstığı ABD’de faydalıdır..
 • Sınırsız Mod internete erişme umudu kısıtlayıcı bir ağ üzerinden olan kullanıcılar için bir özelliktir; Bu genellikle ÇHC’de ve Orta Doğu’daki Sınır Tanımayan Modun şiddetle teşvik edildiği bazı yargı bölgelerinde geçerlidir..
 • CleanWeb yalnızca internet kullanıcılarının çevrimiçi davranışlarını izlemeye çalışan reklamları, izleme çerezlerini ve kötü amaçlı JavaScript kodlarını engelleyen bir tarama modudur.
 • Whitelister bir VPN alanı dışında erişilmesi gereken belirli web sitelerini seçmenizi sağlar; Örneğin, bankaya birkaç günlüğüne Moskova’ya seyahat edeceğinizi bildirmedikçe, bir Rus sunucusuna bağlıyken internet bankacılığı oturumuna başlamak istemeyebilirsiniz. URL’leri beyaz listeye koyduktan sonra Surfshark’ı kapatmanız gerekmeyecek; ancak, güvenlikle ilgili endişeleriniz varsa, sadece bir tıklama veya dokunuşla internetten tamamen bağlantıyı kesen bir kill-switch özelliği de vardır..

Bağımsız denetimler, son kullanıcı işlevlerini göz önünde bulunduran özellikler olmayabilir, ancak abonelere gönül rahatlığı sağlama açısından çok önemlidir. Tüm VPN çözümü sağlayıcıları, DNS veya IP adresi sızıntısı olmadığı konusunda pazarlama taleplerini destekleyecek bağımsız bir denetime göndermeyecek, ancak Surfshark bu adımı attı.

Bağımsız bir denetimden geçmek, bunun mümkün olduğunca uzun süre işte kalmak isteyen bir şirket olduğuna dair güçlü bir işarettir ve Surfshark’ın 2020’de VPN kasabasının konuşmasının bir başka nedeni de budur..

Tüm Cihazlarınız için Sınırsız VPN Erişimi

Bu, VPN pazarındaki nispeten kısa süresine rağmen Surfshark için büyük bir hype yaratan özel bir özelliktir. Mayıs 2019’a kadar, Surfshark’ı kurabileceğiniz cihaz sayısında bir sınırlama yoktur.

Sony PlayStation, MacBook, Android akıllı telefon, iPad, Apple TV ve Windows PC’niz varsa hepsi Surfshark aboneliğinize dahil edilebilir.

Surfshark çoklu platform kullanıcı arayüzü

Tüm cihazlarınız evinizdeki aynı Wi-Fi ağı üzerinden bağlanırsa, yönlendiriciye Surfshark yükleyerek korunabilirler, ancak şifrelenmiş ve güvenli bağlantıların sayısı konusunda herhangi bir sınırlama olmayacaktır..

Piyasadaki en popüler ve sofistike VPN çözümleri bile cihaz bağlantılarının sayısını sınırlandıracak, ancak Surfshark bu konuda farklı bir yöne gitmeye karar verdi.

Gelecekte bu özelliğin sunulmaya devam edip etmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek; umarım ya da en azından erken aboneler büyükbabadır, bu güzel bir jest olacaktır. Şu an için, Uzun süreli bir Surfshark aboneliği almak akıllı bir seçenek olacaktır çok sayıda cihazı korumak istiyorsanız.

Dosya Paylaşımı ve Torrentler

Bir kez daha, yargı yetkisi seçimi, bir VPN servis sağlayıcısının eşler arası dosya paylaşım ağları veya BitTorrent gibi uygulamalar kullanan kullanıcılar için bilgi isteklerini güvenli bir şekilde göz ardı edip edemeyeceğini belirleyen bir faktördür..

ISS’nizin torrent etkinliğine (Kanada’da maalesef oldukça yaygın olan) karşı çıkması konusunda endişeleriniz varsa, VPN ayak izinizi gizlemek için beyaz liste özelliği.

Surfshark sahiptir P2P dosya paylaşımı ve torrentler için optimize edilmiş 800’den fazla hizmet 50 farklı ülkede 6 farklı kıtaya yayılmıştır. Özel DNS hizmetleri ve yerleşik sızıntı koruma teknolojisi ile korunurken dosyaları indirip paylaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

torrentde vpn koruma şeması

Ayrıca İngiliz Virgin Adaları’nda Birleşik Krallık’ın Soruşturma Yetkileri Yasası’na benzer bir yasa olmadığı da belirtilmelidir, bu da Surfshark müşteri aktivitesinin izlenmesinin internet kullanıcılarının dijital paylaştığı durumlarda bile yasamaya karşı çıkacağı anlamına gelir. Dosyalar.

Esasen, müşteri faaliyeti gerektiren yasalar yoktur. Orada bile, teknolojilerinde güvenlik önlemleri bulunur. Herhangi bir torrent sitesine göz atabilir ve ihtiyacınız olan herhangi bir dosyayı indirebilirsiniz.

Akış Netflix ve HBO

Televizyon ağlarının dijital video akışı devrimine dayanmak için iş modellerini ve stratejilerini yeniden düşündüğü bir zamanda, HBO gibi şirketler her şeyi doğru yapıyor gibi görünüyor.

Orijinal kablo programlama çağında en çok dinlenen dizilerden biri “Game of Thrones” oldu ve bu şiddetli fantastik hikayenin son sezonu dünyanın dört bir yanından bir milyardan fazla izleyiciyi cezbetti..

Surfshark NetflixDiyelim ki Kuzey Dakota’da evde çok kanallı bir HBO kablo paketine abone oldunuz; bu HBO GO’ya erişmenizi sağlayacaktır, ancak Amerika Birleşik Devletleri dışında seyahat ederseniz, web uygulaması belirli ülkelerde engelleniyor veya video kataloğu çok sayıda program içermiyor dünyaca ünlü “Game of Thrones” gibi.

Surfshark VPN aboneliğiniz varsa, “Game of Thrones” un son bölümlerini kaçırmak veya önceki sezonları yakalamak endişelenmeniz gereken bir şey değildir. HBO ile birlikte Surfshark şu anda Netflix için de en iyi VPN’lerden biri olarak kabul ediliyor.

Surfshark sadece birkaç aydır olduğu için Netflix ABD’ye bağlanırken herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız unutulmamalıdır. Netflix, coğrafi blokları atlatmak için teknolojilerini kıramadı gibi görünüyor. Tıpkı her şey gibi, bunun sürüp sürmeyeceğini sadece zaman gösterecek. Ancak şu ana kadar akış sorunsuz oldu.

Günlük İlkesi

Böyle yeni bir VPN şirketinin doğru yola başlaması oldukça rahatlatıcı. VPN sağlayıcılarının çoğu kullanımınızı, geçmişinizi ve ziyaret ettiğiniz web sitelerini günlüğe kaydederken, Surfshark kendisini paketten ayırır ve herhangi bir IP adresi kaydetmez, tarama geçmişi, oturum bilgileri, kullanılan bant genişliği, bağlantı zaman damgaları, ağ trafiği veya diğer kullanıcı verileri.

Surfshark gizlilik ilkesi

Surfshark Fiyatlandırması

Abonelik fiyatlandırması söz konusu olduğunda, bu şu anda son derece makul çünkü bu nispeten yeni bir hizmettir, bu yüzden şimdi giriş seviyesi fiyatlandırmadan yararlanmak isteyebilirsiniz.

İçin abone olabilirsiniz ayda 1,99 $ kadar düşük 2 yıllık bir plana kaydolursanız, tüm VPN sağlayıcılarının en ucuz 2 yıllık planı.

Surfshark fiyatları

Ödemeniz işleme koyulduktan ve tamamlandıktan sonra, korumak istediğiniz tüm cihazlara Surfshark yüklemeye devam edebilirsiniz. Şirket bile 30 günlük garanti sunuyor, yani hizmetten memnun kalmazsanız ödemeniz geri ödenebilir.

Surfshark Müşteri Hizmetleri

Surfshark müşteri desteğiMüşteri hizmetlerine gelince, en iyi seçeneğiniz canlı sohbet, çeşitli dillerde sunulsa da, çoğu zaman İngilizce ve İspanyolca konuşan temsilciler mevcut gibi görünüyor. Anında e-posta desteği bir hit veya miss durum olabilir ve bu çok anlaşılabilir çünkü birçok insan bugünlerde canlı sohbeti tercih ediyor gibi görünüyor.

Surfshark’ı asmak için teknoloji meraklısı olmanıza gerek yok; sorularınız varsa, çeşitli derslerde cevap bulabilmeniz ve Surfshark’ın web sitesinde sunduğu SSS’lere cevap vermeniz.

Son düşünceler

surfshark logosu

Surfshark’ı çevreleyen hype, birçok özelliği ile desteklenebilir. Hiç şüphe yok ki Surfshark, büyüyen VPN pazarından büyük bir ısırık almaya hazır olan kafesten çıktı ve kendini büyük bir balık olarak konumlandırdı, ancak bazı kullanıcılar değişken hızlar bildirdiler.

Dünyanın yarısında bulunan bir sunucu seçiyorsanız, göz atma deneyiminizin bir hit yapmak zorunda olduğunu unutmayın. Bir New York City sunucusunda bir HBO şovunu canlı olarak izlemek için bir Slingbox bağlıyorsanız, iki NBA takımı bir play-off oyununda yer alıyorsa, en hızlı tarama oturumunu beklememelisiniz. 

Surfshark’ın sunucuları muhtemelen çok fazla trafik işleyecek, şu anda NordVPN gibi yerleşik bir VPN kadar sunucuları yok, ancak sunucu sayıları son aylarda% 50’den fazla büyüdü. Bu oranda, muhtemelen yıl sonundan önce Nord ve Express’i yakalayacaklar.

Özellikle ağır BitTorrent kullanıcılarına, siyasi aktivistlere veya kimliklerini gizli tutmak isteyen oyunculara yönelik diğer VPN çözümlerinin aksine, Surfshark tüm kullanıcıları memnun etmeyi hedefliyor.

Şirket aşağıdakileri içeren çeşitli kullanım durumlarından bahseder:

 • Kimlik hırsızlığı önleme
 • Genel Wi-Fi etkin noktalarının güvenli kullanımı
 • Güvenli internet bankacılığı oturumları
 • Engellemeyi kaldır Netflix
 • Tarama kısıtlamalarını atlamak
 • Kripto para birimi ticaret oturumlarını güvende tutma
 • İnternet sansüründen kaçının
 • Siyasi konuşmanın korunması

Biz bu incelemede gösterdiği gibi Surfshark inanılmaz fiyatlarla büyük değer sağladığı açıktır. VPN almak için nedenleriniz ne olursa olsun – torrent, Netflix veya HBO’nun engellemesini kaldırma, coğrafi kısıtlamalı web sitelerinin engellemesini kaldırarak veya gizliliğinizi potansiyel saldırılara karşı koruyarak çevrimiçi olarak daha fazla özgürlük elde etme – Surfshark’ı iyi bir bütçe VPN’i olarak öneriyoruz. Bugün Surfshark’ın VPN planlarında en son indirimi almak için buraya tıklayın.

SSS

S: Ücretsiz Surfshark’ı Deneyebilir miyim?

A: Bulunduğunuz yere bağlı olarak, Surfshark ücretsiz VPN denemesi aramak 30 gün boyunca iyi bir reklam döndürebilir. Bu güzel teklif size uzatılmışsa, değerlendirmeniz için tüm özellikler etkinleştirilecektir.

S: Surfshark’ın Güvenilir Olduğunu Nasıl Bilebilirim??

A: Varant kanaryası, yargı yetkisi seçimi ve bağımsız denetimler, bunun güvenliği önemseyen bir VPN sağlayıcısı olduğunu ve bu iş kesiminde gerçekten önemli olan şeyi söyleyecektir. Netflix’in engellemesini kaldırmak isteyen her kullanıcı için güvenli tarama konusunda endişe duyan birçok kullanıcı var ve bu Surfshark’ın itiraz etmeye çalıştığı müşteri tabanı.

S: Yönlendiricimde Surfshark Kullanabilir miyim?

A: Yönlendiriciniz OpenVPN protokolünü desteklediği sürece, Surfshark’ı kurabilirsiniz. Şirket tarafından en popüler üç yönlendirici ile ilgili öğreticilerin anlaşılması ve takip edilmesi kolaydır.

S: Surfshark ExpressVPN’den Daha Güvenli mi?

A: Her iki şirket de ilginç güvenlik özellikleri sunuyor, ancak Surfshark bağımsız denetimleri tercih ediyor, bu da ona bu konuda üstünlük sağlıyor. Her iki VPN sağlayıcısının ücretsiz deneme tekliflerinden yararlanabilir, bunları Skype gibi VoIP uygulamalarıyla test edebilir ve IP adresinizi sızdırıp sızdırmadığını belirleyebilirsiniz. Her iki VPN de sızıntısız olduğunu kanıtlasa bile, sadece Surfshark bağımsız denetimlerle bunu kanıtlayabilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map