Najlepsze aplikacje bezpiecznych wiadomości na Androida i iOS


Era Internetu i komunikacji rozwija się w najszybszym jak dotąd tempie, z ciągle rosnącymi funkcjami technologicznymi. Jednak działania związane z nadzorem znacznie się zwiększają na całym świecie wraz z wdrażaniem przepisów dotyczących zatrzymywania danych. To ogromnie zwiększyło śledzenie danych użytkowników i wzbudziło obawy wśród ludzi.

Dlatego, aby rozwiązać ten problem, właściciele technologii zrewolucjonizowali swoje aplikacje, czyniąc je aplikacjami do szyfrowania wiadomości w celu bezpiecznej komunikacji. Te aplikacje komunikatora zostały zaprojektowane w taki sposób, aby komunikacja między tobą a inną osobą była bezpieczna przed śledzeniem. Jest to możliwe dzięki funkcji znanej jako szyfrowanie end-to-end.

Ramy szyfrowania typu end-to-end mają na celu zmiażdżenie wszelkich starań podczas rozpoznania lub zmiany w świetle faktu, że żadna osoba z zewnątrz nie jest w stanie rozdzielić przekazanych lub odłożonych informacji. Na przykład organizacje korzystające z szyfrowania typu end-to-end nie mogą przekazywać władzom pism wiadomości od swoich klientów.

Kompleksowe aplikacje do szyfrowania wiadomości?

W ramach E2EE klucze szyfrowania powinny być po prostu znane stronom przekazującym. Aby osiągnąć ten cel, platformy E2EE mogą kodować informacje z wykorzystaniem wstępnie zorganizowanej serii obrazów, zwanej wstępnie współdzielonym sekretem (PGP) lub jednorazowym sekretem uzyskanym z takiego wstępnie współdzielonego sekretu (DUKPT). Mogą również zorganizować tajny klucz na miejscu, korzystając z handlu kluczami Diffie-Hellmana (OTR).

Bezpieczna aplikacja do przesyłania wiadomości utrudnia cyber-szaleńcom i węszącym oczom dostęp do osobistej komunikacji. Rozmowa między tobą a osobą po drugiej stronie jest niemożliwa do rozpoznania dla każdej innej osoby i jej odszyfrowanie jest prawie niemożliwe.

Ta kompleksowa funkcja szyfrowania zabezpiecza komunikację przed wykorzystaniem przez cyberatak i nielegalnym użyciem. Jednak w niektórych aplikacjach musisz włączyć tę funkcję, w przeciwnym razie zostanie ona automatycznie włączona.

Zachowując prywatność rozmowy między nimi, niektóre z tych najlepiej zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości zostały przedstawione i omówione poniżej.

WhatsApp

Najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości w końcu zaimplementowała szyfrowanie typu end-to-end. Pełne wdrożenie tej funkcji zajęło im około 6 miesięcy. Dzięki tej akcji twórców aplikacji stało się zupełnie jasne, że ważne jest szyfrowanie.

Zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepiej zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości, które oferują pełne szyfrowanie od końca do końca. Cyberprzestępcy mają teraz trudności z naruszeniem WhatsApp i odszyfrowaniem twoich informacji. WhatsApp nie przechowuje żadnych wiadomości na swoich serwerach. Co więcej, jest to darmowa aplikacja i ma ponad 1 miliard użytkowników na całym świecie.

Wady:

Inżynier bezpieczeństwa i felietonista w Intercept, Micah Lee, zwrócił uwagę na to, że WhatsApp jest szyfrowany, jednak zgodnie z informacją zawartą w komunikacie o ochronie, WhatsApp może przechowywać dane znacznika daty i godziny związane z skutecznie przekazanymi wiadomościami oraz numery telefonów komórkowych powiązane z handel treściami.

Poza tym aplikacja do przesyłania wiadomości zbiera również „dowolne inne dane”, których gromadzenie jest prawnie ograniczone. Pomimo tego, czego można się było spodziewać, WhatsApp zagwarantował wcześniej, że żadne informacje dotyczące rozmów lub jakichkolwiek powiązanych z nimi danych nie będą odkładane na jego serwerach.

WhatsApp jest własnością Facebooka, a Facebook wydobywa dane Meta swoich użytkowników. Jest osłonięty, aby zaakceptować, że zrobi to samo dla WhatsApp; w ten sposób 100 za każdą ochronę grosza jest nieosiągalne z punktu widzenia klienta.

Użytkownik Twittera o nazwie YourAnonNews (nie wiadomo, czy jest identyfikowany z Anonimowym) ostrzegł klientów, aby nie byli wzmacniani w zakresie szyfrowania typu end-to-end, ponieważ ich organizacją nadrzędną jest Facebook.

Nie ekscytuj się szyfrowaniem #WhatsApp, prawdopodobnie mają one backdoor, nadal są własnością #Facebook (wykonawca rządowy)

– Anonimowy (@YourAnonNews) 5 kwietnia 2016 r

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/whatsapp- messenger / id310633997? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Viber

Viber to także aplikacja do natychmiastowego szyfrowania wiadomości, wprowadziła kompleksowe szyfrowanie w najnowszej wersji 6.0. Udostępnili także przegląd szyfrowania, aby ci, którzy szukają zaawansowanych zabezpieczeń, mogli to zrozumieć.

Wspomnieli o wyjątku, którego to szyfrowanie nie obejmie, czyli załącznikami za pośrednictwem rozszerzenia udostępniania iOS.

Oficjalne oświadczenie:

Załączniki wysłane tą metodą są nadal szyfrowane podczas przesyłania (przy użyciu HTTPS), ale nie są szyfrowane od końca do końca. Aby mieć pewność, że Twoje zdjęcia i filmy są w pełni zaszyfrowane od końca do końca, wyślij je bezpośrednio z aplikacji Viber, a nie z biblioteki obrazów iOS. To ograniczenie dotyczy tylko iOS i zostanie rozwiązane w przyszłej wersji.

Biorąc to pod uwagę, musisz koniecznie zastosować metodę udostępniania wskazaną przez Viber. Wszystkie Twoje dane będą szyfrowane od końca aż do odbiorcy. Viber to darmowa aplikacja, która ma około 754 milionów użytkowników.

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/viber- messenger-text-call / id382617920? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

LINIA

Linia została zbudowana przez japońskich inżynierów. Wynalazek tej aplikacji ma dziwną historię. Został zbudowany do komunikacji po wielkim trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Japonię w 2011 roku. Infrastruktura telekomunikacyjna została zniszczona z powodu katastrofy, dlatego jedynym sposobem na komunikację pozostały platformy internetowe.

Jednak kiedy pojawił się w użytku publicznym, użytkownicy znacznie się rozwinęli. W 2015 r. Użytkownicy przekroczyli 700 milionów, aw tym samym roku linia wprowadziła kompleksowe szyfrowanie. Funkcja została nazwana jako uszczelnianie liter, włącz tę funkcję i jesteś gotowy do pracy. W związku z tym Line można również uznać za bezpieczną zaszyfrowaną aplikację do przesyłania wiadomości.

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.naver.line.android&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/line/ id443904275? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Telegram Messenger

Telegram to także bezpieczna aplikacja do przesyłania wiadomości, która koncentruje się na szybkości i bezpieczeństwie. Kiedy WhatsApp został zbanowany w Brazylii, ludzie zaczęli używać telegramu jako alternatywy, co pomaga aplikacji zwiększyć siłę użytkownika. Jest to bezpłatna aplikacja z ponad 100 milionami użytkowników.

Telegram ma szyfrowanie typu end-to-end, które jest uważane za najlepiej chronioną platformę przesyłania wiadomości. Usunięcie wiadomości z twojej strony spowoduje usunięcie tych samych wiadomości z drugiej strony.

Oferuje również funkcję, która powoduje samozniszczenie wiadomości, zdjęć, filmów i plików po ich otwarciu i zobaczeniu przez odbiorcę. Twoje wymagane pliki zostaną usunięte w określonym czasie. To samozniszczenie spowoduje usunięcie wiadomości z urządzenia, a także z urządzenia znajomego.

Tajne czaty telegramu są specyficzne dla urządzenia, ale nie są częścią chmury telegramu. Ten czynnik wyjaśnia, że ​​możesz uzyskać dostęp do wiadomości z oryginalnego urządzenia, z którego zostały wysłane. Oznacza to, że Twoje wiadomości są bezpieczne do momentu, aż urządzenie będzie z Tobą.

Kroki, aby włączyć opcję tajnego czatu?

  • Przejdź do ustawień zaawansowanych
  • Włącz „tajne czaty”

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/telegram- messenger / id686449807? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

IMessage i FaceTime

To kolejna zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości, ale tylko dla użytkowników telefonów iPhone i komputerów Mac. Jeśli komunikujesz się za pomocą tej aplikacji, Twoje informacje są chronione na wszystkich urządzeniach. Szyfruje wszystkie wiadomości na twoim urządzeniu w sposób, który jest dostępny tylko za pomocą hasła.

Apple twierdzi, że nie ma sposobu na odszyfrowanie wiadomości wysyłanych lub odbieranych za pośrednictwem iMessages i FaceTime. Wyjaśnili też, jak naprawdę bezpieczny jest iMessage.

Pobierz: [kolor przycisku = ”zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://itunes.apple.com/us/app/voxer-walkie-talkie-messenger/id377304531?mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Signal Private Messenger

Ten bezpieczny komunikator ma również swoje miejsce w najbardziej zaszyfrowanych aplikacjach do przesyłania wiadomości i ma długą historię, którą postaramy się dla Ciebie podsumować. Whisper Systems zaprojektował Signal jako potomek dwóch osobnych aplikacji poświęconych szyfrowaniu wiadomości tekstowych i szyfrowanym połączeniom głosowym.

Szyfrowanie zawsze było głównym celem produktów firmy. Kiedy Twitter zaktualizowano w 2011 roku, celem było zwiększenie bezpieczeństwa zasad mikroblogowania.

Firma nieustannie dokładała starań i uruchomiła Open Whisper Systems, który jest oprogramowaniem typu open source i współpracuje. Signal został również zaprojektowany w tym samym kontekście i jest również oprogramowaniem typu open source.

Wybitne postaci cyberbezpieczeństwa i prywatności, takie jak Edward Snowden i Bruce Schneier, używają Signal. Jedynym powodem sukcesu tej aplikacji jest to, że cała komunikacja jest szyfrowana od końca do końca.

Pobierz: [kolor przycisku = ”zielony” rozmiar = ”” typ = ”kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=org.thoughtcrime.securesms&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/signal- private-messenger / id874139669? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Voxer

Voxer (Android, iOS) stosuje bardziej ukierunkowaną na głos strategię niż mnóstwo tych różnych aplikacji, umożliwiając klientom wysyłanie wiadomości głosowych takich jak krótkofalówki lub gadżet „Naciśnij i mów”. Klienci mogą dostroić się do wiadomości na żywo w aplikacji lub odtworzyć wiadomości takie jak wiadomość głosowa później; mogą również wysyłać i otrzymywać treści, zdjęcia, nagrania i wiadomości obszarowe.

Niezależnie od tego aplikacja stanowi podstawę do zebrań do 500 osób i dyskrecjonalnego szyfrowanego przesyłania wiadomości z wykorzystaniem protokołu Signal. Aplikacja jest darmowa, ale członkostwo na najwyższym poziomie otwiera najważniejsze informacje, na przykład, nieograniczoną historię wiadomości, kontrolery administratora do zbierania wizyt i tryb walkie-talkie bez rąk. Powinieneś wybrać szyfrowane wiadomości w trybie prywatnego czatu, w przeciwieństwie do domyślnego włączania.

Pobierz: [kolor przycisku = ”zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://itunes.apple.com/us/app/voxer-walkie-talkie-messenger/id377304531?mt = 8 ″] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku = ”zielony” rozmiar = ”” type = ”square” target = ”” link = ”https://itunes.apple.com/us/app/voxer-walkie -talkie-messenger / id377304531? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Cyber ​​pył

Funkcje tej aplikacji mogą sprawić, że pomyślisz o Snapchacie. Jest to nieco inna zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości, która oferuje szyfrowanie całościowe jako główny cel ochrony prywatności i bezpieczeństwa.

Cyber ​​Dust pozwala wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, naklejki, linki, obrazy, filmy i wiele więcej. Zasadniczo pozwala komunikować się niezależnie.

Nikt nie może zrobić zrzutu ekranu z twoimi wiadomościami, również wiadomość znika, gdy czytasz, ale jeśli chcesz przechowywać wiadomości, możesz włączyć tę opcję.

W rzeczywistości Cyber ​​Dust to platforma, która zwiększa Twoje bezpieczeństwo i prywatność. Business Insider, Financial Times, Forbes i Inc używają tej aplikacji na co dzień.

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = ”kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.radicalapps.cyberdust&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/dust- bezpieczniejsze miejsce na tekst / id690158616? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Threema

Na początku wynalazcy nazwali ją „EEEMA”, która została skrócona jako „End-to-End Encrypted Messaging Application”, ale trzy „Es” wyglądały na uciążliwe, więc zostało zmodyfikowane jako „Threema”.

Posiada kompleksowe szyfrowanie nie tylko dla wiadomości, ale także dla plików multimedialnych, czatów grupowych i aktualizacji statusu. Twórcy aplikacji twierdzą również, że aplikacja usuwa wiadomości ze swoich serwerów, gdy tylko zostaną wysłane i odebrane.

Wynalazcy należą do niezależnej firmy w Szwajcarii. Jest to płatna aplikacja, która kosztowała 2,99 EUR, do 2015 roku miała 3,5 miliona użytkowników.

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.threema.app&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/threema/ id578665578? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Pryvate

Pryvate (Android, iOS) to kolejna zaszyfrowana aplikacja do obsługi wiadomości, działająca z uwzględnieniem sprawnych i biznesowych klientów. W każdym razie aplikacja nadal oferuje pewną użyteczność nawet w planie uzupełniającym. Delegat Pryvate Now oferuje szyfrowaną komunikację głosową i komunikacyjną RSA 4096, a także wiadomości autodestrukcyjne.

Klienci chętni do ubiegania się o członkostwo premium otrzymują prywatne połączenia głosowe i wideo, zabezpieczone połączenia telefoniczne, prywatne wiadomości e-mail, gromadzenie dokumentów i wrogie środki blokowania w celu uniwersalnego korzystania z aplikacji. Kolejna idealna aplikacja do przesyłania wiadomości z szyfrowaniem.

Pobierz: [kolor przycisku = „zielony” rozmiar = ”” typ = „kwadrat” cel = ”” link = ”https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pryvate&hl = pl ”] Android [/ przycisk] i [kolor przycisku =„ zielony ”rozmiar =” ”type =” square ”target =” ”link =” https://itunes.apple.com/us/app/pryvate- now-secure-comms-app / id914948581? mt = 8 ″] iOS [/ przycisk]

Wniosek

Z upływem czasu innowacje w technologii zmieniły dynamikę bezpieczeństwa i prywatności. Świetnym przykładem jest szyfrowanie, na początku było ograniczone do kilku celów, ale teraz przekształciło się w każde pojedyncze urządzenie sieciowe.

Zebraliśmy najbezpieczniejsze zaszyfrowane aplikacje do przesyłania wiadomości, z których korzystają znane postacie branży bezpieczeństwa oraz wiele wybitnych osobistości. Zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości jest najbardziej odpowiednim wyborem, jeśli chcesz poprawić swoje bezpieczeństwo przesyłania wiadomości.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map