TunnelBear VPN İncelemesi (2020)

Kanada merkezli bir VPN sağlayıcı olan TunnelBear oldukça sağlam hizmetler sunuyor.


Diğer şirketler tarafından geliştirilen bazı gelişmiş özelliklerden yoksundurlar, ancak temel teklifleri genellikle VPN dünyasına aşina olan kullanıcılar için yeterince iyidir..

tünel ayı logosu

Ne yazık ki, hizmetleri hız testinde özellikle iyi performans göstermedi, daha sofistike kullanıcıları caydırma olasılığı yüksek bir gerçek. Şirket “ücretsiz” bir plan sunuyor ve bu potansiyel müşterilere, kendilerini taahhüt etmeden önce bir test çalıştırması için iyi bir fırsat sunuyor..

Ryan Dochuk ve Daniel Kaldor Her ikisi de iyi bir VPN hizmeti sunmak için gerekli bilgi ve deneyimi sağlayan teknoloji girişimlerinde geniş bir geçmişe sahip. Bazı açılardan başarılı oldular.

TunnelBear tutarlı temasıyla dikkat çekiyor. Ayı grafikleri ve terminolojisi (paketlerinden biri “Grizzly” olarak bilinir) yorucu olmadan şaşırtıcı bir şekilde beğenilebilir.

Buna göre, TunnelBear’ın arayüzü, konuları karmaşıklaştırma veya daha steril bir çalışma alanı sağlama eğilimi gösteren diğer şirketlerin teklifleriyle karşılaştırıldığında oldukça eğlenceli ve oldukça kullanıcı dostudur. Muhtemelen daha önce VPN kullanmayan insanlar bile yapılandırmalarda gezinebilir ve çok az güçlükle bağlanabilirler.

Son zamanlarda, TunnelBear tanınmış ABD siber güvenlik sağlayıcısı McAfee tarafından satın alındı. Şirketin merkezi Toronto’dadır ve ABD’li ve Kanadalı bir merkezin bu birleşimi, Kırmızı bayrak birçok potansiyel VPN müşterisine.

Toronto merkezli bir şirket Kanadalılar için nasıl bir sorun olabilir? Açıklamama izin ver…

Çünkü hem Kanada hem de ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’yı da içeren uluslararası bir güvenlik ittifakı olan Five Eyes ağının üyeleridir. Beş Gözün üye ülkeleri birbirleriyle bilgileri kolayca paylaşır.

Bu bilgilerin çoğu sürveyans ve diğer casusluk tipi faaliyetlerle edinilmiş Bir üye ülkenin diğeri içinde çalışan temsilcileri tarafından yürütülür. Bu, hükümetlerin normalde kendi vatandaşlarına casusluk yapmadan casusluk yapmasını engelleyecek yerel yasaları atlatmalarını sağlar..

Göz izleme vektörBu ülkelerin her biri, VPN sağlayıcıları gibi belirli şirketlerin, müşterilerinin çevrimiçi ortamda yaptıklarına ilişkin kayıtlar tutmasını gerektiren veri saklama ile ilgili yasalar çıkarmıştır. Bir soruşturmanın ortasında bu kayıtları VPN sağlayıcısından isteyebilirler.

Bir VPN almanın tüm amacı, gizliliği ve onunla birlikte gelen çevrimiçi anonimliği korumak olduğundan, müşterilerin VPN sağlayıcılarının çevrimiçi dünyada yaptıklarıyla ilgili her türlü kapsamlı veriyi korumasını istemeyeceği anlaşılmaktadır..

ABD sahibi ve Kanada genel merkezi ile, belli ki TunnelBear yasal olarak daha fazla kayıt tutmak için gereklidir merkezi büyük gözetim ağlarının dışındaki bir ülkede bulunan bir VPN sağlayıcısından Toplam gizlilik hedefinizse, TunnelBear değil sizin için VPN sağlayıcısı.

TunnelBear Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kolay
Günlük İlkesi:Günlük kaydı yok
Sunucu Boyutu:1000 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı:20 Ülke
Destek:Bilet sistemi
torrenting:İzin verilmedi
Yayın Akışı:Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN ve IPSec / IKEv2; 256 bit AES şifreleme
Merkez:Kanada
Fiyat:4,99 $ / ay
Resmi internet sitesi:https://www.tunnelbear.com/

Güvenlik ve Şifreleme

TunnelBear, müşterileri çevrimiçi dünyada güvenli, güvenli ve anonim tutmak için iyi bir iş çıkarır. Mac, Windows ve Android cihazları çalıştıran tüm müşteriler OpenVPN protokolünü kullanabilir. İOS çalıştıranlar IPSec / IKEv2 kullanır. Linux kullanıcıları şu ana kadar TunnelBear’da şanssız. Belki de Linux cihazları daha sonraki bir tarihte şirketin serisine eklenecek.

TunnelBear’ın kullandığı her iki protokol de endüstri standardıdır, yani şu anda mevcut olan en iyi güvenlik. Daha sofistike kullanıcılar diğer seçeneklerin olmaması nedeniyle rahatsız olabilir, ancak her ikisi de sunulan OpenVPN ve IPSec / IKEv2 ile çoğu insan memnun olmalıdır.

tünel ayı şifreleme tablosu

bunlara ek olarak, TunnelBear, AES 256 bit şifreleme kullanır. Bu şifreleme yöntemi, dünyadaki askeri ve hükümet kuruluşları tarafından kullanılmaktadır, bu nedenle kişisel kullanım için kesinlikle güvenilirdir..

TunnelBear, müşterileri çevrimiçi olduklarında korumak için tasarlanmış başka özellikler de sunar. Bunlardan biri öldürme anahtarı. Temel olarak, bu özellik VPN hizmeti beklenmedik bir şekilde kullanılamadığında tarama oturumunu durdurur.

Bu özelliğe sahip olmayan VPN hizmetleri sizi meraklı gözlere karşı savunmasız bırakır. Ancak, kullanıcılar TunnelBear’ın kill anahtarının varsayılan bir özellik olmadığı gerçeğini göz ardı etmemelidir. Çalıştırmak için açılmalıdır.

Bazı daha gelişmiş VPN sağlayıcıları gibi, TunnelBear ek bir gizleme özelliği sunar çevrimiçi etkinliklerini gizleme konusunda dikkatli olan kullanıcılar için. Bu, baskıcı hükümetler altında yaşayan insanlar için İnternet erişimini ve bu sınırlara meydan okuyanlar için ağır cezaları sınırlayan özellikle yararlı ve gerekli bir özelliktir. Bu özellik güvenlik ayarlarından açılabilir. Yalnızca Windows, Mac OS ve Android çalıştıran kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

TunnelBear’ın bu ek güvenlik özelliklerini kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirmesi harika. Bununla birlikte, Surfshark gibi makul bir fiyata daha iyi hız ve performans sunan diğer VPN sağlayıcıları da.

TunnelBear’ın Sunucu Konumları

tunnelbear sunucusu konumu globalBu, TunnelBear’ın daha fazla çabalarına odaklanması gereken bir alandır. Şu anda 20 ülkede sunucuları var. Başlıca oyuncuların çoğu Kanada, Birleşik Devletler, Birleşik Krallık, Avustralya, Japonya, Hindistan ve Singapur.

Aslında, batı Avrupa ve Kuzeyinde Amerika oldukça iyi, ancak diğer bölgelerde sunucu eksikliği var. Brezilya, listeyi yapan tek Güney Amerika ülkesi ve Afrika’da veya Orta Doğu’da temsil yok.

Yine de, TunnelBear’ın sunucularının bulunduğu yerlerde yaşayan insanlar, şirket yaklaşık 1.000 sunucuya sahip. Bu oldukça iyi bir sayıdır, yani kullanıcıların dolaşmak için daha fazla bant genişliği vardır ve bu daha iyi veri aktarım hızlarına dönüşmelidir. TunnelBear’ın sundukları en iyi VPN sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında oldukça ince görünüyor.

TunnelBear’ın daha iyi konum çeşitliliği olsaydı, konumunuzu taklit edebilirdiniz. Ayrıca, bulunduğunuz yere oldukça yakın olan ve daha hızlı yükleme ve indirme hızları sunacak bir sunucu bulma şansınızı artıracaktır..

Kuzey Amerika, Avrupa veya Asya’nın bazı bölgelerinde yaşayanlar muhtemelen başka bir yere bakmak için daha iyi bir VPN. Örneğin, NordVPN’in neredeyse 100 ülkeye yayılmış 5.000’den fazla sunucusu var.

TunnelBear ile BitTorrent veya P2P Kullanımı

dosya paylaşımı vektörTunnelBear’ı bir süre önce kontrol eden ve hizmete kaydolmaya karar veren kişiler, şirketin torrentler ve P2P dosya paylaşımı konusundaki tutumlarını değiştirdiğini öğrenmek hoş bir sürpriz olabilir. Bu faaliyetler daha önce TunnelBear tarafından yasaklanmış olsa da, şimdi izin veriliyor.

Ancak şirket, politikalarında telif hakkı yasalarını ihlal ettiğini açıkça belirtiyor kullanıcılar için yasak bir etkinlik olmaya devam ediyor hizmetlerinin. Öncelikle dosya paylaşmak veya torrent indirmek için çevrimiçi olursanız, hangi hizmet sağlayıcıların bu etkinlikler için özel olarak oluşturulmuş sunucuları olduğunu görmek için VPN incelemelerimize göz atmak akıllıca olabilir..

Başka bir iyi haber ise TunnelBear artık TOR ile uyumlu. Soğan Yönlendirici, kullanıcılara çevrimiçi dünyada başka bir güvenlik katmanı sağlar. Önceden, TOR ve TunnelBear’ı birlikte kullanmak mümkün değildi ve bu değişiklik gizlilik konusunda uyanık olanlar için hoş bir değişiklikti..

Ayrıca, bir VPN’nin Netflix’ten zevk almanızı mümkün kılacağını düşünüyorsanız, başka bir yere bakmalısınız. Netflix, VPN üzerinden akış yapan kullanıcıları engelleme söz konusu olduğunda oyunlarını ciddiye alıyor. Testler, TunnelBear aktifken Netflix’i izlemenin neredeyse imkansız.

TunnelBear’ın Hız Testi Sonuçları

Veri aktarım hızı testleri TunnelBear hayal kırıklığı yaratan sonuçlar verdi. Genellikle herhangi bir VPN kullanmanın web trafiğini biraz yavaşlatmaya bağlı olduğu anlaşılmaktadır. Bununla birlikte, en iyi VPN’lerin bazıları veri aktarım hızlarını neredeyse hiç etkilememektedir. TunnelBear’da durum böyle değil.

New York’ta bir sunucuda oturum açarken, testler karşıdan yüklemeler için 33,38 Mbps ve yüklemeler için 15,04 Mbps sonuçlar verdi. Bu çok etkileyici değil. Aslında, web trafiğinizin hızları bu kadar yavaş olsaydı, çevrimiçi hayatınızı sürekli hayal kırıklığına uğratırdınız.

İşler sadece biraz daha iyiydi Amsterdam’daki sunucuya bağlanırken. Yüksek kaliteli VPN’lerle hala 52,26 Mb / sn ve 27,20 Mb / sn’lik indirme sayısı hala mevcut değil.

tünel ayı hızı sonucu

Londra’daki bir sunucuya bağlanmak biraz daha yavaş sonuç verdi. Ortalama 50,10 Mbps indirme ve ortalama 48,36 Mbps yükleme, TunnelBear’a her türlü övünme hakkı vermez.

Ancak, en olumsuz performans Hong Kong’daki sunucudan çıktı. Sadece 7,54 Mbps indirme hızı ve 2,63 Mbps plodding yükleme hızı ile normal çevrimiçi görevleri gerçekleştirmek günler sürecek.

Çevrimiçi olduğunuzda mükemmel veri aktarım hızları talep ediyorsanız, farklı bir VPN sağlayıcısına gitmelisiniz.

TunnelBear’ın Günlük Kaydı Politikası

Birçok VPN sağlayıcısı gibi, Tunnel Bear da “kayıt tutmama” politikası yayınlar. Ancak, bir ABD sahibi ve Kanada merkez bürosunda bu doğru olmayabilir. Şirketin gizlilik politikasını okumak, şirketin büyük olasılıkla birçok kullanıcının isteyebileceğinden çok daha fazla veri izlediğini ortaya koyuyor.

TunnelBear’ın gizlilik politikası ve günlük tutma standartları özellikle berbat değildir. Şirketin, IP adreslerinin web sitelerini ziyaret ettiği kayıtları veya kullanıcıların hizmet sırasında ziyaret ettikleri IP adreslerini bile tutmadığını açıkça belirtiyorlar..

DNS sorguları da benzer şekilde gizlidir. Müşterilerin VPN’ye bağlıyken eriştikleri çevrimiçi hizmetler, web siteleri veya uygulamalar TunnelBear tarafından kaydedilmez.

tünel ayı günlüğü politikası

Bununla birlikte, her kullanıcının kişisel bilgileriyle ilgili kayıt tuttuklarını belirtmek önemlidir. Bu, müşterinin kullandığı işletim sistemini, adını, e-posta adresini ve faturalandırma amacıyla kullandıkları kredi kartının son dört hanesini içerir. Bireysel müşteriler tarafından ne kadar veri kullanıldığına ilişkin kayıtlar da tutulur.

Sonuçta, bu tek bir yerde saklanan biraz bilgi. TunnelBear muhtemelen yeterli güvenliğe sahiptir, ancak kişisel bilgilerinizi koruma konusunda gerçekten hassassanız, tamamen anonim kalmanıza izin veren ve hediye kartları gibi anonim bir yöntemle ödeme yapma olanağı sunan bir VPN hizmetini düşünmek isteyebilirsiniz..

TunnelBear için Fiyatlandırma Seçenekleri

Diğer birçok VPN şirketinin aksine, TunnelBear hizmetlerini ücretsiz olarak deneyimlemenize izin verecektir. Aslında, yalnızca bazı etkinlikleriniz için çevrimiçi güvenliğinizi koruma gereğini hissediyorsanız, hiçbir maliyeti olmayan “Küçük” paket sizin için iyi sonuç verebilir.

Bu planda ayda yalnızca 500 Mb veri alacağınızı unutmayın. Çoğu kullanıcı için, bu onların devam etmesini sağlamak için yeterli veri değildir. Bu yüzden, tüm bozları almadan önce ücretsiz planı test ettiğinizden emin olun..

tünel ayı fiyatlandırma

Aylık olarak ödemek isteyen kişiler “Dev” planını seçebilirler. Aylık 9,99 ABD doları karşılığında sınırsız veri alırlar. Ancak, TunnelBear en popüler planlarının Grizzly olduğunu belirtiyor. Bu paket, bir yıllık hizmet için peşin ödeme yapmanızı gerektirir. Fiyat, ayda sadece beş dolar olarak hesaplanıyor, bu da veri aktarım hızlarınızdan ve TunnelBear’ın sağladığı güvenlikten memnun kaldıysanız kötü bir anlaşma değil.

TunnelBear, diğer VPN sağlayıcıları kadar çok ödeme seçeneği sunmuyor. Büyük kredi kartlarının çoğuna ek olarak, Bitcoin’i de kabul ediyorlar. Bazı büyük sağlayıcılarda olduğu gibi perakende hediye kartlarıyla ödeme yapamazsınız.

TunnelBear Tavsiye Ediliyor?

tünel ayı logosu

TunnelBear’ın rahatsız edici derecede yavaş veri aktarım hızları, önerilen bir VPN hizmeti değil. Buna ek olarak, dünyanın gerçekten güvenilir VPN hizmetine ihtiyaç duyan birçok alanı hiç temsil edilmediğinden, sunucu ağları biraz hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Bu sınırlı ağ, kullanıcıların konumlarını yeterince aldatmasını zorlaştırıyor.

TunnelBear’ın hizmetlerini ücretsiz olarak denemenize izin vermesi güzel. Ancak, güçlü sunucu ağına ve rakipler tarafından sunulan veri aktarım hızına sahip değildir. Surfshark veya NordVPN. Sisteminizden en iyi performansı almaya kararlıysanız, en iyi VPN sağlayıcısıyla çalışmanız hayati önem taşır..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map