Torrenting için En İyi VPN – P2P Dosya Paylaşımı 2020


Son zamanlarda, tüm gelişmiş ülkeler, ISS’leri ve gözetim ajanslarını bir belgenin veya dosyanın sertifikalı kimliğini savunmaları için yetkilendiren telif hakkı yasalarını onaylamıştır. Ancak yine de, bu amaçla internet kullanıcılarının artışı hükümetin kontrolünde değil.

Torrenting, çok sayıda müşterinin akla gelebilecek kadar hızlı indirme hızlarını güçlendirmek için daha önemli bir belgenin küçük parçalarını paylaştığı yerdir. Ayrıca, torrent indirmesi ayrıca VPN indirmelerinin öneminde bir artış anlamına geliyor.

Çok sayıda İnternet kullanıcısı, veri güvenliğiyle çevrimiçi güvenliklerini artırmak için torrent için en iyi VPN’i kullanıyor. Bu isteği yerine getirmek için çok sayıda VPN var, ancak internet kullanıcıları güvenilir VPN’ye karar vermek konusunda kafa karıştırıyor.

Torrent VPN ağınızı şifreler ve davetsiz misafirleri gizem içinde bırakır. Bu nedenle, herhangi bir hacker kanalınıza girerse, yalnızca kendisi için anlamsız şifrelenmiş kodlar görür. Bu şekilde, BitTorrent’i bir şey indirmek için kullanırken bir VPN kimliğinizi gizler.

Torrenting için En İyi VPN – P2P Dosya Paylaşımı – 2020

rütbeSağlayıcılarıFiyatİndirim
1NordVPNAylık 3,99 ABD doları –% 66 İndirim
2ExpressVPN8,33 $ – aylık35% İndirim
3PureVPNAylık 3,54 ABD doları –68% İndirim
4PIA VPNAylık 3,33 ABD doları –% 12 İndirim

Torrenting için Neden VPN Kullanmaya İhtiyaç Var??

Torrent için en iyi VPN, çevrimiçi kimliğinizi ISS’lerden ve gözetimden korumakla kalmaz, aynı zamanda birçok torrent dosyasının indirilmesi konusunda size anonimlik verir. Bu, bir P2P ağı kullanırken bağlantınızı bilgi sızıntılarından bilgisayar korsanlarına kurtarır.

Bilgisayarınızı P2P dosya paylaşımıyla bağladığınızda, veri gözetmenlerinin erişimi kazanması ve hassas bilgileri kontrol etmesi için net bir yol sağlayan binlerce düğüm üretir. Torrent için en iyi VPN ile veriler şifrelenir ve bilgisayar korsanları gerekli sistemi sonuna kadar bulamaz.

Torrent ile ilgili şaşırtıcı bir gerçek, şımartan kullanıcı sayısıdır. Bir milyar kullanıcı, İngiltere nüfusunun% 10’unu, Avustralya’nın% 4.6’sını içeren günlük torrent indirirken, ABD düzenli olarak aslanın% 35’ini elinde tutuyor. Bu gerçeğin ışığında, VPN kullanmak için bir zorunluluktur.

Torrent için En İyi VPN Nasıl Seçilir?

Torrent VPN bazı faktörlere göre değerlendirilir. Tüm VPN’lerin aynı olmadığı akılda tutulmalıdır. Çok azı torrent gibi bir şey yaparken müşterilerinin mahremiyetini önemsiyor. Çoğu VPN, arayüzlerinde torrent kullanımına izin vermez, bu nedenle bir sağlayıcının politikalarını okuyun.

Torrent için en iyi VPN’in karşılaması gereken üç gereksinim vardır. Bunlara, internetteki çevrimiçi deneyimini yenilemek isteyen bir kişi tarafından bakılmalıdır. Onlar:-

 • VPN hizmeti hangi hızı sağlıyor??
 • Günlük tutmama politikası var mı?
 • Ağda P2P dosya paylaşımına izin veriliyor mu??

Seçtiğiniz VPN bu gereksinimleri karşıladıktan sonra, torrent kullanmaya başlamaya hazırsınız. IP’niz şifreleneceğinden, telif hakkı trollerinin sizi hedefleyeceği konusundaki endişelerinizi bir kenara bırakın. Faaliyetleriniz kapsanırken, P2P üzerinden dosya paylaşırken kimse sizi meraklı tutamaz.

3 Torrenting için En İyi VPN & 2020’de P2P (Test edildi)

Size tatmin edici bir güvenlik hissi veren seçili VPN’leri derledik. Torrent için bu en iyi VPN, bireyin internetteyken gizliliğini korumak için tüm önkoşulları karşılar. Aşağıdakiler, güvenli dosya paylaşımı fikriyle karşılaştığınızda size yardımcı olacaktır.

1. NordVPN – İsimsiz Torrent için mükemmel

NordVPN Panama merkezli bir VPN’dir, 2012 yılında dört kişilik bir grup tarafından geliştirilmiştir. Telif hakkı ihlallerine karşı etkili koruma sağladığı ve torrent sitelerinin tıkanmasını önlediği için torrent için en iyi VPN arasında listelenmiştir. NordVPN, internet trafiğini P2P Sunucularından geçirerek gözetimin erişiminden korur.

NordVPN

NordVPN, VPN istemcisi aracılığıyla internete bağlı bir bireyin yerini gizler. Paylaşılan IP adreslerini atar ve AES Algoritmasını kullanarak verileri parçalayıcı metne dönüştürür. Verileri farklı şifreleme aşamalarına alarak anonimlik sağlar. Bu, bilgileri bilgisayar korsanlarından korur ve gerçek günlük kaynağına ulaşır.

NordVPN, İnternet’i çift sekmeli sunucularla geliştirir. Mekanizma IP adresini değiştirir ve trafiği belirli bir web sitesine yönlendirir. Bu, internetin operasyonlarını güvence altına almak için torrent VPN’in durdurulamaz bir eylemidir. NordVPN sunucuları verileri şifreliyor ve internete aktarılan Tor sunucusuna filtrelenmiş trafik gönderiyor.

2. ExpressVPN – Torrent için Hızlı & P2P

ExpressVPN, sunucuları 90’dan fazla ülkeye yayılmış İngiliz Virgins Island’da bulunmaktadır. Bu, ExpressVPN’i torrent hızında en iyi VPN’lerden biri yapar çünkü hızdan asla ödün vermez. Bu, P2P ağlarını kullanarak dosya indirmek isteyenler için bir bonus.

ExpressVPN

ExpressVPN bir internet öldürme anahtarı sunmasına özen gösterir. VPN’ler için mevcut en güvenilir protokollerle birlikte şifreleme sağlar. Ne aktivite günlükleri tutulur ne de bağlantı günlükleri. Sohbet ve e-posta yoluyla müşteriler için müşteri desteği mevcuttur.

Onları torrent için uygun bir VPN yapan ekstra bir düşünce, 7/24 sohbet botları ve sunucularının sahip oldukları hızlı hızdır. ExpressVPN biraz maliyetli olabilir, ancak güvenli internet ile çevrimiçi anonimliğinizi korur. Yolunda tercih ettiğiniz bir şey bulamazsanız 30 günlük para iade garantisi bile vardır.

3. PIA VPN – BitTorrent Kullanıcılarının Seçimi

Özel İnternet Erişimi, 30’dan fazla ülkede kullanılabilen bir VPN’dir. 3500’den fazla sunucuya sahipti ve torrent almaya kararlıydı.

PIA gizlilikle pazarlık etmez ve torrent faaliyetlerinizi koruyan kanal protokolleriyle 256 bit şifreleme sunar.

PIAVPN

PIA’nın ABD’deki genel merkezi ve yine de, hükümet yetkilileri müşterinin günlük geçmişini göndermeyi talep ettiyse, operasyonlarımızı kapatacağımızı belirttiler. Bu, PIA VPN’nin günlükleri tutmakla ilgilenmediği anlamına gelir.

PIA VPN ayda sadece 3 $, buradaki çoğu VPN’den daha ekonomik. Ayrıca, PIA P2P ağını destekler ve torrent ile ilgili herhangi bir sınırı yoktur.

VPN ile Torrenting Güvenli mi??

DNS veya IP adresiniz internet işlemlerinizi yetkisiz varlıklara sızdırdığında radar altına girersiniz. Torrent için bir VPN kullanmak, bir İnternet Kill Switch ile çalıştığı için çok önemlidir. Bağlantınız yeniden yapılandırılıncaya kadar internet trafiğinin gözetim ajanslarına, İSS’lere ve bilgisayar korsanlarına sızmasını engeller.

Torrent’in ücretli VPN hizmetleri, ücretsiz meslektaşlarına kıyasla otantik. Anonimleştirilmiş bağlantı sürücüsünü gerçekleştirmek için bir VPN yüklediğinizde, diğerlerinde bulamayabileceğiniz birçok avantajla karşılaşacaksınız.

Bunlar, bir VPN’nin torrent için iyi olmasını sağlayan ana noktalardan bazılarıdır:

 • Başarılı eşler arası indirmeler.
 • Coğrafi kısıtlamalı torrent sitelerine erişin.
 • İSS’lerden ve gözetim ajanslarından korunma.
 • Şifrelemeyle ek güvenlik katmanı.

Veriyi sunmak için en iyi VPN’i kullandığınızda, verilerinizden asla ödün verilmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, hala paranoyak hissediyorsanız, torrent’i bir VPN ile indirmek için popüler web sitelerine erişebilirsiniz. Yasal olarak çalışırlar ve oyunlardan filmlere neredeyse her şeye sahip olabilirsiniz.

Torrent için farklı ülkelerde telif hakkı cezaları

Daha önce, netizenlerin herhangi bir engel olmadan sel aramak için erişilebilirdi. Şimdi, hükümetler İnternet’i kapsayan korsan materyaller üzerinde gözetlemeye başladılar. Telif hakkı sahiplerinin gücü ve etkileri, herkesi radarın altına aldı.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ – DMCA’ya göre, bir telif hakkı ihlali tehlikeli durumlarda kendini kabul edebilir. İlk suç altında, bir kurban 50000 $ ve 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılırken, sürekli şımartmak isteyen ihlalciler iki kat ceza ile suçlanabilir.

Kanada – Telif Hakkı Modernizasyonu Yasası adıyla 2014’ün yasası uyarınca, telif hakkı ihlal edenler ISP’leri tarafından bildirimler yayınlamaktadır. Telif hakkı materyali ticarileşmezse, mağdur herhangi bir yasal sorunla karşılaşmaz, ancak ücret 5000 ABD dolarıdır..

İngiltere – Birleşik Krallık “Dijital Ekonomi Yasası” adıyla bir yasa tasarısı kabul etti. Telif hakkı ihlaline neden olan herkesin 10 yıldan fazla bir süre hapse atılabileceğini belirtti..

Avustralya –  Torrent kullanıcıları çevrimiçi varlıklarına karşı dikkatli olmalıdır. Bir telif hakkı ihlaline verilen en az para cezası 2000 $ ‘dan başlayabilir. Ayrıca, popüler torrent web siteleri ülkelerinde engellendi. Bu gibi durumlarda, Avustralya için bir VPN sizin tek vasiniz olmalıdır.

Torrent için en iyi VPN’de görünecek özellikler?

Torrent severlerin bir ağ üzerinden torrent göndermek için bir VPN tanımayı düşünmesi gereken hususlar aşağıdadır. Bu özellikler, şifreli trafik ile birlikte P2P sunucularının rahatlığını sağlar. Genel bir VPN çok sayıda özellik sunar ve bir uzmanı seçtiğinde uzman olmayan bir şaşkınlık bırakır.

Hızlı hız

P2P dosya paylaşımı yoluyla bir filmin veya TV şovunun bir torrentini indirmeye başladığınızda, bant genişliğinin beklenmedik kullanımı hakkında ISS’ye bir davetiye gönderir. İSS aniden internet bağlantısını kısıtlamaya başlar ve bu da belirli bir dosyanın gerçek süresini artırır.

Bu gibi durumlarda, torrent için en iyi VPN’i kullanmanız önerilir çünkü torrent için orijinal IP adresinizi değiştiren ve internet bant genişliğinizi sürekli olarak koruyan ve zamanınızı tüketimden koruyan özel VPN sunucuları sunar..

Günlük İlkesi

Torrent VPN günlüksüz olmalıdır, yani hareketinizle ilgili verileri kaydetmez ve yedeklemez. Bu, öğeyi veya bilgileri geliştirmek için kullanılan yürütme ayrıntıları anlamına gelebilir. VPN’i torrent için tercih etmenin bir başka stratejisi, ülkenin bir günlük politikası olduğu için ABD dışında olup olmadığını kontrol etmektir..

Daha iyi vurgular oluşturmak için kullanılan ve indirdiğiniz şeyleri değerlendiriyorlar. Mükemmel bir dünyada, tedarikçi hiçbir veri toplamaz ve sonuç olarak müşterilerle ilgili teslim verilere saldırılamaz veya baskı yapılamaz..

Bant Genişliği Azaltma

Torrent operatörleri için, bant genişliği daraltma korkunçtur. Belirli sınırlara kadar olan dosyaları indirdikten sonra internet hızınızda ani bir düşüş görmüş olabilirsiniz. Genellikle, torrent için VPN, yükü yaşamamak için bant genişliğini kısar. Bu, maliyetleri düşürerek onları kolaylaştırır.

Böylece, daha az indirme ve düşük kaliteli akış gerçekleşir. VPN’nizi internet bant genişliğinizi azaltıp azaltmadığını sorgulamak tamamen sizin hakkınızdır. Bant genişliği daraltma çoğunlukla belirli bir etkinlik yaptığınızda gerçekleşir.

Öldürme Anahtarı

Bir internet öldürme anahtarı, internette torrent için belirli sayıda en iyi VPN tarafından sağlanan güçlü bir özelliktir. VPN bağlantısı kesilirse, istemcinin IP adresinin web’de gösterilmemesi gerektiğini takip eder. Korumayı geliştirmek için, bir VPN yanlışlıkla kapatıldığında internet bağlantısını anında bırakır. Bu, veri dökülmesine neden olmaz.

Kill switch etkin değilse ve cihazınız internete bağlıysa. Böylece, gerçek IP adresinizi ve konumunuzu aktarın. Yani, bilgisayar korsanlarının, ISP’lerin ve gözetim ajanslarının radarındasınız. İnternet kill switch özelliğine sahip bir VPN sağlayıcı torrent için önemlidir.

NAT Güvenlik Duvarı

Yerleşik NAT güvenlik duvarına sahip en iyi torrent VPN’leri vardır. Bir P2P Ağı ve diğer güvenilir olmayan arayüzler üzerindeki eşlerden gelen bağlantıları engellerler. Bu, etkili bir şekilde çalışması için P2P bağlantılarına dayanan torrentleri durdurur.

Ayarlardan NAT güvenlik duvarını devre dışı bırakma erişiminiz olabilir. Değilse, port yönlendirme uygun bir seçenek olacaktır. Torrent için en iyi VPN, P2P trafiği için kullanılacak benzersiz bir bağlantı noktası atar. Torrent kullanıcıları bu porta erişim için BitTorrent istemcilerini tasarlamalıdır. Bağlantı noktası VPN sağlayıcının web sitesinde değilse kullanıcının müşteri desteğiyle iletişime geçmesi gerekir.

Liman Yönlendirme

Torrent kullanıcıları arasında bu tartışmalı bir konudur. Bazıları, Port yönlendirmenin torrent istemcilerine erişim sağlayarak ve daha fazla eşle bağlantı kurarak indirme hızlarını artırdığını söylüyor. Tartışmada, diğerleri bunun gerekli olmadığını söylüyor ve bu, kullanıcı gizliliğinin değerini düşürüyor.

P2P etkinliğine tek bir kullanıcının izini sürmek için daha erişilebilir ve torrent için en iyi VPN bunun olmasına izin vermez. NAT Güvenlik Duvarı indirme hızını bile azaltır. Bu sorun, torrent trafiğinin NAT Güvenlik Duvarı’ndaki benzersiz bir bağlantı noktasından geçmesini sağlayarak çözülebilir.

Politikalarında Torrent’den bahseden VPN’ler

Elbette, çevrimiçi tercihlerinize uygun torrent için doğru VPN’yi almak yorucu bir iştir. Ek yükte açıklanan VPN’lerin günlüğe kaydedilmesi ve torrent dosyalanması politikalarını gösteren bir liste. Hepsi bir günlüğe kaydetme ilkesi uygulamadığından ve sunucularında torrent oluşturmaya izin verdiği için en iyisi olarak kabul edilebilirler..

VPN SağlayıcılarıGünlük İlkesiTorrent Politikası
ExpressVPNGünlük politikası yokİzin
NordVPNGünlük politikası yokİzin
PIA VPNGünlük politikası yokİzin

Torrenting için VPN kullanmak yasa dışı mı??

Torrent ABD’de tehlikeli bir faaliyet olabilir. Genellikle telif hakkı denetimleri, bilgisayar korsanları ve virüslerle ilgili bir sorunla karşılaşma tehlikesi altındasınız. Bir VPN kullanmanız dışında.

Hırsızlığı durdurmak için dünyanın dört bir yanında çok sayıda torrent sitesi kapatıldı. Bu etkinlik, torrentin yasadışı kullanımını durdurmanın ve kullanıcının gizliliğini sağlamak için torrent için en iyi VPN’i kullanmanın çok uzun bir yolu olmuştur. Bu, istemcileri daha ciddi bir güvenlik düzeyine getirmeye yardımcı olur.

Daha az saygın web sitelerinin düzenli olarak yeri vardır. Bu hedefler, istemcileri çerçevelerini kirleten ve bilgilerini sunan virüs ve kötü amaçlı yazılım tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ekstra güvenlik ve bilgi güvencesi olmadan, torrent dünyadaki bir daha asla korunaklı bir hareket değildir.

Hangi Torrent VPN’leri günlüklerini üçüncü taraflara sızdırdı?

Bazı VPN’ler, günlük olmayan politika sunduklarını bildirir, ancak testler VPN’lerin verilerinizi ve IP adresinizi sızdırdığını doğruladı. VPN’lerin derinlemesine bir çalışmasına göre, VPN’lerin yüzde 84’ü IPv6 desteği eksikliği nedeniyle şifreleme ve sızıntı korumasından yoksun.

Şifreleme ve trafik kaçağı koruması görevi, gözetim kurumları ve İSS tarafından verilerin toplanmasına izin verebilir. Ayrıca, günlükleri olmayan politikaları hakkında yalan söyleyen ve bunun yerine günlükleri PureVPN ve HideMyAss içeren ajanslara teslim eden bazı VPN’ler.

PureVPN, günlükleri siber takip etme davası üzerinden kolluk kuvvetlerine verirken, kayıt tutmama politikasını belirtirken bulundu. Benzer şekilde HideMyAss, ABD ajanslarının günlüklerini onlara teslim ederek “LulzSec fiyasko” ya dahil olan hackerları takip etmelerine yardımcı oldu ve sonuç olarak onu yakaladı..

VPN Torrent IP’nizin sızdırıp sızdırmadığını kontrol edin?

Bazı VPN’ler torrent kullanırken kimliğinizi koruduğunu iddia etseler de, çoğu durumda bunu yapamazlar. Torrent VPN olarak adlandırılan bir P2P ağı kullanıyorsanız, hala tehlikede olduğunuz anlamına gelir.

Bu koşullar altında, fVPN’inizin Torrent IP’nizi sızdırıp sızdırmadığını kontrol etmek için yapmanız gereken adımlar.

 1. Güvenilir bir IP kontrol web sitesine gidin, örneğin IP Magnet, kesin sonuçlarıyla bilinir.
 2. Tıklamak test mıknatıs bağlantısı ve daha sonra “indir” düğmesine tıklayın.
 3. Şimdi, istediğiniz torrent istemcisiyle açın.
 4. Bir süre bekleyin ve tarayıcı IP’nizi ve torrent IP’nizi görüntüleyeceksiniz.
 5. Sunulan IP’leri not edin.

Adımları tamamladıysanız, torrent VPN’inizin doğru bir resmini elde edersiniz. Online deneyiminizi geliştirmek istiyorsanız, internette dolaşmak için en iyi VPN’lere ulaşın. Onlarla birlikte, çevrimiçi olarak uçan tehditlerden, kötü amaçlı yazılımlardan casusluk botlarına kadar güvende olacaksınız.

Torrenting için güvenilir en iyi VPN protokolleri

VPN protokolleri güvenli bir atmosfer sağlamak ve çevrimiçi deneyimini sağlamak için kullanılır. En iyi VPN’ler, web’deki herkesin dokunmasız kalması için torrent protokollerini kullanır.

OpenVPN – Sanal bir ağda özelleştirmeyi sağlayan bir protokol. Bu nedenle güvenli bağlantı oluşturmak için açık kaynaklı bir kaynaktır. Bu torrent kullanımıyla ilgili en uyarlanabilir protokoldür. OpenVPN anonimlik sağlamak için TLS ve TCP / UDP protokollerini kullanır.

PPTP – Diğer çeşitli protokoller aracılığıyla sanal ağın güvenliğini sağladığı için uygun bir protokol haline gelmiştir. Torrent için PPTP tercih edilir. Ayrıca, hızınızı etkilemez, bu nedenle P2P dosya paylaşımı için bu protokolü kullanın.

L2TP – Bu, büyük ölçüde anonimlik sağlayan bir tünel protokolüdür. Kurulumu uygundur ve herhangi bir şifreleme kullanmaz. Bu nedenle, en az tercih edilen VPN protokolüdür ve sadece korkunç ihtiyaçlarda kullanılır.

Torrenting için ücretsiz VPN’den neden kaçının?

Torrent için ücretsiz VPN’ler, kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerinin günlüklerini sakladıkları için kötü şöhretlidir. Dahası, bilgisayar korsanlarının ve dijital gözetmenlerin siber saldırılara yol açması için ağ geçidi haline gelen sınırlı şifreleme kullanıyorlar..

Dahası, torrent için ücretsiz VPN’ler anonimliğiniz üzerinde pazarlık yapar ve günlükleri toplar. Bu, ürünü satın almazsanız, o zaman ürün olmanız demektir. Bu nedenle, bu açıdan ücretli VPN’ler torrent için en iyisidir.

Redditorlara Göre Torrent için En İyi VPN

Çoğu Redditor, internette mevcut torrent için en iyi VPN hakkında farklı görüşlere sahiptir. Reddit kullanıcıları için birden fazla görüşe sahip olmanın en büyük avantajı, önyargılı olmamalarıdır.

Her kullanıcı belirli bir sorunla karşılaşırdı. Bu, torrent için bir VPN’nin tüm yanıtlarını, güvenlik açıklarını ve güçlü yönlerini ayrıntılı bir şekilde almasına neden olurdu..

Alınan tüm görüşler arasından en çok rağbet gören kişi PIA VPN’ye yöneltildi. Redditors, anonim torrent ve özel tarama içeren çeşitli amaçlar için güvenli bir platform sağladığını belirtti.

Bu nedenle, şu an için PIA VPN’nin torrent için en iyi VPN olduğu doğrulanabilir. Bu önemli VPN hizmetinin yanı sıra, Reddit kullanıcıları VPN arayanlara VPN öldürme Anahtarı, DNS sızıntı koruması ve IPv6 sızıntı koruması gibi özellikler aramaları gerektiğini önermektedir..

Sonuç

Çeşitli torrent VPN sağlayıcıları olmasına rağmen, hızlı hızı ve mükemmel sunucu kapsamı olanı kullanışlı olacaktır. Torrent için en iyi VPN’nin listesi, yukarıda belirtilen ölçütlerle birlikte not edilmiştir. Yalnızca en iyi VPN’ler gereksinimleri karşılar.

VPN’den herhangi birini kullanın, sonsuz torrentlere tek tıklamayla erişin. Bilgisayar korsanlarına karşı% 100 koruma ve DMCA, Telif hakkı trolleri ve İSS’ye karşı güvenli anonimlik diğer önemli avantajlardır. 2019’da, özellikle torrent kullanırken bir VPN kullanmak gereklidir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me