Recenzia VPN s Windscribe (2020)

námestie s logom windscribe


Ak ste si vedomí nákladov pred inými úvahami, pravdepodobne je Windscribe tou pravou VPN pre vás.

Je to preto, že Windscribe je jednou z mála relatívne spoľahlivých spoločností VPN ponúknuť bezplatnú verziu svojich služieb. Pokiaľ ide o to, koľko serverov sa môžete pripojiť a koľko údajov môžete použiť, máte samozrejme obmedzený počet, ktorý by však mohol byť pre niektorých používateľov úplne prijateľný..

Pre ostatných je Windscribe základnou službou VPN. Majú niekoľko dobrých aj zlých. Získate protokol OpenVPN, ktorý sa odporúča, spolu s 256-bitovým šifrovaním AES. Torrenting a zdieľanie súborov sú povolené a ich Servery špecifické pre Netflix niekedy fungujú ako je inzerované.

Majú však obmedzenú sieť serverov, najmä ak používate bezplatnú verziu služby. Sídlia tiež v Kanade, čo niektorí môžu považovať za nevýhodu.

Je to preto, že Kanada je člen z Sieť piatich očí, spravodajská aliancia, ktorej členmi sú aj USA, Austrália, Nový Zéland a Spojené kráľovstvo. Všetky tieto krajiny si často vymieňajú spravodajské údaje, čo znamená, že ak jedna vládna agentúra zistí vašu internetovú aktivitu a osobné údaje, všetky tieto informácie sa čoskoro dostanú do mnohých vládnych databáz. To nie je obzvlášť sľubné pre niekoho, kto by chcel zostať súkromným a anonymným.

Problém je v tom, že krajiny, ktoré patria do tejto aliancie, a ďalšie podobné krajiny majú tendenciu mať zákony o uchovávaní údajov. To znamená, že poskytovatelia internetových služieb a niektoré siete VPN pravdepodobne budú musieť protokolovať určité údaje a uchovávať ich určitý čas.

Tieto údaje môžu byť náchylné na hackovanie alebo môžu byť predmetom predvolania v rámci trestného vyšetrovania. Ak vám to znie ako zlá správa, mali by ste pravdepodobne ísť s VPN, ktorá má ústredie v inej než piatej oči alebo dokonca v inej krajine ako 14 očí. Tento opis sa hodí pre niektoré z najlepších sietí VPN, ktoré sú dnes k dispozícii, napríklad Nord a Express.

Ak vás kanadská domáca základňa Windscribe neobťažuje, možno by ste sa mali o tom dozvedieť viac. Dobrou správou je, že služba je kompatibilný s mnohými zariadeniami. Ľudia používajúci Mac, Windows, Android, iOS a Linux by nemali mať žiadne problémy.

Okrem toho majú rozšírenia pre Firefox, Chrome a dokonca aj Opera. Môžete tiež oceniť, že existujú rôzne aplikácie inteligentnej televízie. Ak chcete ísť s touto rozmanitosťou, je možné pripojte k Windscribe neobmedzený počet zariadení.

Ide o mimoriadne veľkorysú súčasť ich služieb, ktorá je vzácnosťou aj medzi niektorými z najlepších VPN, ktoré skutočne odporúčate..

Kompatibilita s aplikáciou Windscribe

Ak chcete, môžete k smerovaču pripojiť sieť Windscribe VPN, čo uľahčuje pripojenie všetkých vašich zariadení. Po inštalácii na smerovač môžu byť vaše herné konzoly pripojené aj k Windscribe, ďalšie jednoznačné plus.

Ďalšou výhodou, ktorú môžete oceniť, je to Windscribe je skutočne Užívatelsky prívetivý. Dokonca aj ľudia, ktorí sú nováčikmi VPN, budú mať pravdepodobne s inštaláciou a spustením pravdepodobne len malé problémy. Môže však byť potrebné zmeniť niektoré konfigurácie ako predvolené nastavenia zabezpečenia a šifrovania nie sú optimálne.

Nakoniec bol Windscribe dosť pomalý a to platí aj pre platenú verziu. Ak je rýchlosť dôležitá alebo ak plánujete veľa torrentingu, pravdepodobne to nie je ten pravý poskytovateľ VPN pre vás. Ich serverová sieť je tiež malá, čo tiež znamená, že táto služba bude mať pravdepodobne obmedzenú príťažlivosť.

Prehľad Windscribe

FeaturesInformation
Použiteľnosť:Jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania:Žiadne identifikačné protokoly
Veľkosť servera:480 ++ servery
Distribúcia servera:66 krajín
Podpora:Automatizovaná podpora chatu
torrenting:Povolený
Streaming:Povolený
Protokol VPN a šifrovanie:Protokol OpenVPN; 256 bitové šifrovanie AES
centrála:Kanada
Cena:$ 4.08 / mesiac
Oficiálna web stránka:https://windscribe.com

Bezpečnosť a šifrovanie

nastavenie protokolu windscribeNajznámejšie protokoly VPN sú k dispozícii na serveri Windscribe. OpenVPN je považovaný za popredný z nich. Ďalšími odporúčanými protokolmi sú IKEv2 a SOCKS5. Aj keď OpenVPN má najlepšiu reputáciu pre bezpečnosť na planéte, Windscribe robí IKEv2 ich predvolený protokol.

To nedáva zmysel, pretože nie je neobvyklé, keď sa OpenVPN označuje ako priemyselný štandard. Ak používate OpenVPN s Windscribe, získate 256-bitové šifrovanie šifrovania AES, čo sa tiež považuje za najlepšie dostupné.

Toto šifrovanie šifry obsahuje 4096-bitový RSA kľúč, ako aj SHA512 auth. Ak ste odborníkom v oblasti IT, viete, akú úroveň šifrovania požadujete.

Ak nie ste odborníkom v oblasti IT, mali by ste mať stále prístup k najlepšiemu dostupnému šifrovaniu bez toho, aby ste sa museli starať o predvolené nastavenia. Ľudia, ktorí začínajú vo VPN, to pravdepodobne prídu na to, ale na prvom mieste nie je predvolená hodnota OpenVPN?

Testovanie na úniky a vírusy neodhalili žiadne problémy. Stiahnutie a používanie služby Windscribe je bezpečné na akomkoľvek zariadení v domácnosti.

Umiestnenie servera Windscribe

Windscribe hovorí, že vlastní takmer 500 serverov v približne 50 krajinách. To nie je až také zlé, ale v porovnaní s vysokokvalitnými sieťami VPN nie je o čom sa chváliť.

Mnoho z najuznávanejších spoločností VPN, napríklad NordVPN, majú rozsiahlu sieť viac ako 3 000 serverov. Ešte lepšie je, že tieto servery sú distribuované vo viac ako 100 krajinách. Pravdepodobnosť, že budete môcť nájsť server vo vašej blízkosti, je s jednou z týchto služieb oveľa väčšia.

ponuka umiestnenia servera Windscribe

Stojí za zmienku, že ak idete s bezplatným účtom Windscribe, budete mať prístup iba k niekoľkým serverom. Nachádza sa v Kanade, USA, Veľkej Británii, Hongkongu, Francúzsku, Nemecku, Holandsku, Švajčiarsku, Nórsku a Rumunsku. Servery v ostatných krajinách sú vyhradené pre používanie platiacich zákazníkov.

Do tohto zoznamu je zahrnutých mnoho európskych krajín. Zahŕňajú Taliansko, Írsko, Španielsko, Švédsko, Dánsko, Poľsko, Rakúsko, Českú republiku, Maďarsko, Fínsko a ďalšie. Windscribe má dokonca servery v Rusku. Mexiko tiež robí tento zoznam rovnako ako juhoamerické krajiny Brazília, Kolumbia a Argentína.

Pokrytie v Afrike zahŕňa Južnú Afriku a Líbyu, čo je neobvyklá voľba. Krajiny Blízkeho východu Izrael a Turecko majú tiež servery. V Ázii sa spoločnosť môže pochváliť servermi v Hongkongu, Japonsku, Singapure, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a Thajsku. Servery majú aj Austrália, Nový Zéland a Indonézia.

Windscribe servery

Používanie služby BitTorrent alebo P2P so sieťou Windscribe VPN

Zdieľatelia súborov a fanúšikovia torrentu budú radi, keď sa dozvieme, že spoločnosť Windscribe nemá problémy s účasťou na vašich obľúbených online aktivitách. Výukové programy na tejto webovej stránke vám pomôžu nakonfigurovať systém na torrentovanie pre klientov ako VUZE, uTorrent a Deluge.

streamingové služby vektorJe však potrebné poznamenať, že nie všetky Servery Windscribe sú kompatibilné s P2P a torrent. Pred rozhodnutím, či je táto služba pre vás najvhodnejšia, sa pozrite na umiestnenia serverov s povolením P2P.

Sledovanie filmov a televízie prostredníctvom streamovacích služieb je v týchto dňoch populárne. Netflix je považovaný za lídra v tomto odvetví. Je zrejmé, že by ste mohli chcieť sledovať túto službu streamovania počas používania siete VPN.

Netflix bohužiaľ nepáči, aby používatelia používali VPN na prezeranie obsahu. Dôvodom je skutočnosť, že pomocou siete VPN vyzeráte, že ste na inom mieste, ako ste v skutočnosti. V súlade s tým by ste mohli získať prístup k obsahu Netflixu s obmedzenými regiónmi, čo by mohlo porušiť početné zmluvy.

Netflix má dobré výsledky v blokovaní ľudí, ktorí používajú VPN zo svojich služieb. Počas prehliadania jedného z typických serverov Windscribe dokázali zabrániť zobrazovaniu Netflixu.

však, Táto VPN má špeciálne servery, ktoré sú povolené na používanie s Netflixom. Nazýva sa „Windflix“ servery, tieto alternatívy fungujú ako kúzlo na streamovanie.

Výsledky testov rýchlosti VPN od Windscribe

Pomocou Windscribe sa spomalí rýchlosť prenosu dát. To samozrejme platí pre všetky siete VPNS, ale špičkové siete VPN spomalia vaše pripojenie oveľa menej ako tie nižšie..

Windscribe je bohužiaľ jedným z nich. Priemerné rýchlosti sťahovania a nahrávania boli s Windscribe podstatne spomalené o 50 percent. Referenčné rýchlosti bez VPN boli 98,71 Mbps pre sťahovanie a 53,00 Mbps pre upload.

Keď sa pripojil Windscribe, všetko sa zmenilo.

Tento server v Holandsko za predpokladu, že sťahuje 42,97 Mbps a nahráva iba 5.12 Mbps. veci zhoršilo sa pripojenie k serveru v USA. S rýchlosťami sťahovania 29,74 Mbps a rýchlosťami nahrávania 2,07 Mbps bolo jasné, že čakanie na pripojenie Windscribe bude výzvou..

výsledok skúšky rýchlosti vetra

Potom bol server vo Veľkej Británii. Rýchlosť sťahovania 17,25 Mb / s bola o 82 percent pomalšia ako referenčná hodnota, zatiaľ čo rýchlosť odovzdania 4,86 ​​Mb / s bola o 91 percent pomalšia.

Tieto výsledky rýchlostných skúšok sa dosiahli pri použití účtu „premium“. To znamená, že peniaze boli vymenené za tento krutý výkon.

Je ťažké si predstaviť, aké by boli výsledky s bezplatným účtom, ktorý poskytuje prístup k hŕstke serverov. Ak je pre vás rýchlosť veľmi dôležitá, mali by ste radšej ísť so službou, ktorá získa lepšiu kontrolu VPN pre rýchlosť prenosu dát.

Zásady protokolovania VPN pre Windscribe

Najlepšie protokoly VPN a šifrovanie na svete neznamená nič, ak sieť VPN vedie záznamy o vašich aktivitách a identite. Niektoré temné siete VPN predávajú tieto informácie reklamným a marketingovým firmám. Iní si to nechajú, aby vás mohli predať. Tieto záznamy môžu použiť aj štátne orgány pri vyšetrovaní trestných činov.

Dobrou správou je, že Windscribe hovorí, že neuchovávajú žiadne záznamy o svojich zákazníkoch. Môžu sledovať, akú veľkú šírku pásma ste použili, najmä ak ste na bezplatnom pláne, ktorý každý mesiac dostáva iba vopred definované množstvo údajov. Pokiaľ ide o ďalšie záznamy, ukladajú ich iba pre účely asi tri minúty.

Výsledok je taký nemusíte sa obávať, že sa budú viesť záznamy o vašich online aktivitách. Windscribe tiež nedrží veľa vašich osobných informácií na serveri, kde by mohlo dôjsť k ich napadnutiu.

Možnosti tvorby cien pre Windscribe VPN

Je možné používať Windscribe bez akýchkoľvek výdavkov. Táto možnosť je však mimoriadne obmedzená. Každý mesiac môžete používať iba 10 GB údajov. Ak ste silným používateľom internetu, každý mesiac rýchlo dosiahnete svoju kvótu.

Okrem toho budete mať prístup iba k hŕstke serverov. Nachádza sa v Kanade, USA, Veľkej Británii, Hongkongu, Francúzsku, Nemecku, Holandsku, Švajčiarsku, Nórsku a Rumunsku. Potenciálni používatelia, ktorí žijú v iných regiónoch, pravdepodobne nedostanú dostatočný výkon, aby sa Windscribe stal rozumnou hazardnou hrou.

Používatelia, ktorí sa rozhodnú ísť s jedným z programov „Pro“ platených zisk prístup k celej sieti Windscribe, táto sieť je však omnoho menej pôsobivá ako sieť najlepších VPN. Mesačný plán stojí deväť dolárov každý mesiac. To je dosť drahé, najmä v porovnaní s inými sieťami VPN, ktoré majú oveľa viac serverov, lepšie pokrytie a lepšie výsledky testov rýchlosti, ale ešte nestoja toľko.

Môžete ušetriť s ročným plánom, ktorý stojí približne 4,08 dolárov mesačne. Tento program sa účtuje ročne na základe 49 dolárov.

Prípadne môžete kúpiť dva roky vopred. V cene 3,70 USD mesačne sa celková cena 89 dolárov účtuje raz za 24 mesiacov. Ľudia, ktorí si zvolia tento plán, dostanú tiež šesťmesačné predplatné Dashlane, vynikajúceho správcu hesiel.

prehľad cien veterných turbín

Skôr ako sa s Windscribe zaviažete k akémukoľvek platenému plánu, je užitočné porozumieť ich pravidlám vrátenia platby. Po zaplatení, máte len tri dni na to, aby ste zmenili názor. Ak ste za tieto tri dni použili viac ako 10 GB údajov, môžete mať šťastie.

Nie je to najštedrejšia politika vrátenia platby. Najlepšie je vyskúšať tohto poskytovateľa ako bezplatnú službu. Program si zakúpte, iba ak vám bezplatná služba funguje naozaj dobre.

pravidlá pre vrátenie platby za veterný rukáv

Je odporúčaná VPN Windscribe?

Vďaka relatívne vysokým nákladom a nevýraznému výkonu pri testovaní rýchlosti, je ťažké odporučiť Windscribe. Nezabúdajte tiež na to, že zásady ich vrátenia sú dosť hrozné a že ich serverová sieť je sotva rozsiahla.

Ak potrebujete nákladovo efektívnejšie riešenie, dovoľte nám nasmerovať vás správnym smerom. Pozrite sa na naše recenzie Surfshark a NordVPN na dych čerstvého vzduchu. Obe zostávajú dnes aj dnes z mnohých dôvodov najlepšou recenzovanou sieťou VPN. Cena, výkon a rýchlosť sú výrazné vylepšenia oproti tým, ktoré ponúka Windscribe. Presvedčte sa sami.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me