Windscribe VPN İncelemesi (2020)

windscribe logo kare


Diğer hususlardan önce maliyet konusunda bilinçli iseniz, belki de Windscribe sizin için doğru VPN’dir.

Çünkü Windscribe, nispeten güvenilir birkaç VPN şirketinden biri. ücretsiz bir versiyon sunun hizmetlerinin. Tabii ki, kaç sunucuya bağlanabileceğiniz ve ne kadar veri kullanabileceğinizle sınırlısınız, ancak bu bazı kullanıcılar için mükemmel bir şekilde kabul edilebilir.

Diğerleri için Windscribe temel bir VPN hizmetidir. Bazı iyi noktaları ve bazı kötü noktaları var. AES 256 bit şifrelemeyle birlikte önerilen OpenVPN protokolünü alırsınız. Torrent ve dosya paylaşımına izin verilir ve Netflix’e özgü sunucular bazen çalışır reklamı olarak.

Ancak, özellikle hizmetin ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız, sınırlı bir sunucu ağına sahiptirler. Ayrıca, bazıları dezavantaj olarak görebileceği Kanada merkezli.

Çünkü Kanada Bir üye Five Eyes ağı, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere’nin de üye olduğu bir istihbarat ittifakı. Tüm bu ülkeler istihbarat verilerini sık sık birbirleriyle paylaşıyor, yani bir devlet kurumu Internet etkinliğinizi ve kişisel verilerinizi keşfederse, tüm bu bilgiler yakında çok sayıda hükümet veritabanına sıçradı. Bu, özel ve anonim kalmayı tercih eden biri için özellikle umut verici değil.

Sorun şu ki, bu ittifaka ait ülkeler ve bunun gibi diğerleri veri saklama konusunda yasalara sahip olma eğilimindedir. Bu, İSS’lerin ve bazı VPN’lerin belirli verileri günlüğe kaydetmesi ve bir süre tutması gerekebileceği anlamına gelir.

Bu veriler saldırıya karşı savunmasız olabilir veya bir ceza soruşturmasında mahkemeye tabi olabilir. Bu size kötü bir haber gibi geliyorsa, muhtemelen merkezi Beş Göz olmayan veya hatta 14 Göz olmayan ağ ülkesinde bulunan bir VPN ile gitmelisiniz. Bugün mevcut olan en iyi VPN’lerden bazıları Nord ve Express gibi bu açıklamaya uyar.

Windscribe’ın Kanada ana üssünden rahatsız değilseniz, bu konuda daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. İyi haberlerden bazıları hizmetin birçok cihazla uyumlu. Mac, Windows, Android, iOS ve Linux çalıştıran kişilerin sorun yaşamaması gerekir.

Ayrıca, Firefox, Chrome ve hatta Opera için uzantıları var. Ayrıca, çeşitli akıllı TV uygulamaları olduğunu da takdir edebilirsiniz. Bu çeşitliliğe devam etmek, Windscribe’a sınırsız sayıda cihaz bağlayın.

Bu, hizmetlerinin özellikle cömert bir parçasıdır, sizin tarafınızdan gerçekten önerilen en iyi VPN’lerden bazıları arasında bile nadir olan.

Windscribe uygulama uyumluluğu

İsterseniz, Windscribe VPN’i yönlendiricinize bağlayabilirsiniz, bu da tüm cihazlarınızın bağlanmasını çok daha kolay hale getirir. Yönlendiricinize yüklendikten sonra oyun konsollarınız Windscribe’a da bağlanabilir, başka bir kesin artı.

Takdir edebileceğiniz bir diğer avantaj da Windscribe gerçekten kullanıcı dostu. VPN’lerde yeni olan kişiler bile kurulum ve başlatma konusunda çok az zorluk yaşayacaktır. Ancak, bazı yapılandırmaları şu şekilde değiştirmek gerekebilir: varsayılan güvenlik ve şifreleme ayarları uygun değildir.

Sonuçta, Windscribe oldukça yavaştı ve bu ücretli versiyon için de geçerli. Hız endişe kaynağıysa veya çok fazla torrent kullanmayı planlıyorsanız, bu muhtemelen sizin için doğru VPN sağlayıcısı değildir. Sunucu ağları da küçüktür, bu da bu hizmetin büyük olasılıkla sınırlı bir çekiciliğe sahip olacağı anlamına gelir.

Windscribe Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kullanımı kolay
Günlük İlkesi:Tanımlayıcı Günlük Yok
Sunucu Boyutu:480 ++ sunucular
Sunucu Dağıtımı:66 Ülke
Destek:Otomatik sohbet desteği
torrenting:İzin
Yayın Akışı:İzin
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN protokolü; 256 bit AES şifreleme
Merkez:Kanada
Fiyat:$ 4.08 / ay
Resmi internet sitesi:https://windscribe.com

Güvenlik ve Şifreleme

windscribe protokol ayarıEn iyi bilinen VPN protokollerinin tümü Windscribe üzerinde bulunmaktadır. OpenVPN bunlardan en önemlisi olarak kabul edilir. Önerilen diğer protokoller IKEv2 ve SOCKS5’tir. Buna rağmen OpenVPN gezegende güvenlik konusunda en iyi şöhrete sahiptir, Windscribe, IKEv2’yi varsayılan protokol yapar.

Bu mantıklı değil çünkü OpenVPN’in endüstri standardı olarak tanımlandığını görmek olağandışı değil. Windscribe ile OpenVPN kullandığınızda, AES 256 bit şifreleme şifrelemesi elde edersiniz, bu da mevcut en iyi olarak kabul edilir.

Bu şifreleme, bir SHA512 yetkisinin yanı sıra 4096 bit RSA anahtarı içerir. BT güvenlik uzmanıysanız, istediğiniz şifreleme düzeyi olduğunu biliyorsunuz.

BT güvenlik uzmanı değilseniz, varsayılanlarla uğraşmak zorunda kalmadan mevcut en iyi şifrelemeye erişebilmeniz gerekir. VPN’lerde yeni olan insanlar muhtemelen bunu anlayabilir, ancak neden ilk etapta OpenVPN varsayılan değil??

Sızıntı ve virüs testi, herhangi bir sorun olmadığını ortaya koydu. Windscribe’i evinizdeki herhangi bir cihaza indirmek ve kullanmak güvenlidir.

Windscribe’ın Sunucu Konumları

Windscribe, neredeyse kendi Yaklaşık 50 ülkede 500 sunucu. Bu çok kötü değil, ancak yüksek kaliteli VPN’lerle karşılaştırıldığında, övünecek bir şey yok.

En saygın VPN şirketlerinin çoğu, NordVPN, 3.000’den fazla sunucudan oluşan devasa bir ağa sahip. Daha da iyisi, bu sunucular 100’den fazla ülkeye dağıtılmıştır. Yakınınızdaki bir sunucuyu bulabilme şansınız bu hizmetlerden biriyle çok daha fazla.

windscribe sunucusu konum menüsü

Ücretsiz bir Windscribe hesabıyla giderseniz, yalnızca birkaç sunucuya erişeceğinizi belirtmek gerekir. Bunlar Kanada, ABD, İngiltere, Hong Kong, Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre, Norveç ve Romanya’da bulunur. Geri kalan ülkelerdeki sunucular ödeme yapan müşterilerin kullanımına ayrılmış.

Birçok Avrupa ülkesi bu listeye dahil edilmiştir. Bunlara İtalya, İrlanda, İspanya, İsveç, Danimarka, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Finlandiya ve diğerleri dahildir. Windscribe’in Rusya’da sunucuları bile var. Meksika listeyi Güney Amerika ülkeleri gibi Brezilya, Kolombiya ve Arjantin’de yapıyor.

Afrika’daki kapsama alanı, alışılmadık bir seçim olan Güney Afrika ve Libya’yı içeriyor. Ortadoğu ülkelerinin İsrail ve Türkiye’nin de sunucuları var. Asya’da şirket Hong Kong, Japonya, Singapur, Güney Kore, Malezya, Vietnam ve Tayland’da sunuculara sahiptir. Avustralya, Yeni Zelanda ve Endonezya’nın da sunucuları var.

windscribe sunucuları

Windscribe VPN ile BitTorrent veya P2P kullanma

Dosya paylaşanlar ve torrent hayranları, Windscribe’in favori çevrimiçi aktivitelerinizle ilgili herhangi bir sorunu olmadığını duymaktan mutluluk duyacaktır. Web sitesindeki eğiticiler, sisteminizi VUZE, uTorrent ve Deluge gibi istemcilerde torrentler için yapılandırmanıza yardımcı olur.

akış hizmetleri vektörAncak, hepsinin Windscribe’ın sunucuları P2P ve torrent uyumludur. Bu hizmetin size uygun olup olmadığına karar vermeden önce, P2P özellikli sunucuların konumlarına göz atın.

Akış hizmetleri aracılığıyla film ve TV izlemek günümüzde popülerdir. Netflix bu sektörde lider olarak kabul edilir. VPN’inizi kullanırken bu akış hizmetini izlemek isteyebileceğinizin nedeni.

Ne yazık ki Netflix, insanların içeriği görüntülemek için VPN kullanmasını sevmez. Bunun nedeni, bir VPN kullanmanın sizi gerçekte olduğunuz yerden farklı bir yerde gibi hissettirmesidir. Buna göre, bölge kısıtlamalı Netflix içeriğine erişebilirsiniz ve bu çok sayıda sözleşmeyi ihlal edebilir.

Netflix, hizmetlerinden VPN kullanan kişileri engelleme konusunda iyi oldu. Windscribe’in tipik sunucularından birine göz atarken Netflix görüntülemeyi engelleyebildiler.

ancak, bu VPN’nin Netflix ile kullanılabilen özel sunucuları vardır. “Windflix” sunucuları, bu alternatifler akış için cazibe gibi çalışır.

Windscribe VPN’in Hız Testi Sonuçları

Windscribe kullanmak veri aktarım hızlarınızı yavaşlatacaktır. Tabii ki, bu tüm VPNS için doğrudur, ancak en iyi VPN’ler bağlantınızı daha düşük olanlardan daha az yavaşlatır.

Ne yazık ki, Windscribe bunlardan biri. Windscribe ile ortalama indirme ve yükleme hızları yüzde 50 oranında yavaşladı. VPN içermeyen karşılaştırma hızları, indirme işlemleri için 98,71 Mbps ve yüklemeler için 53,00 Mbps idi..

Windscribe bağlandığında bunların hepsi değişti.

Bu sunucu Hollanda 42.97 Mbps indirme ve sadece 5.12 Mbps yükleme sağladı. Bir şeyler ABD’de bir sunucuya bağlanırken kötüleşti. 29,74 Mbps indirme hızı ve 2,07 Mbps yükleme hızı ile Windscribe’in bağlantı kurmasını beklemenin zor olacağı açıktı.

windscribe hız testi sonucu

Sonra İngiltere’de sunucu vardı. 17,25 Mbps indirme hızı, kıyaslamadan yüzde 82 daha yavaşken, 4,86 ​​Mbps’lik yükleme hızı yüzde 91 daha yavaştı.

Bu hız testi sonuçları “premium” hesap kullanılarak elde edildi. Bu, bu iğrenç performans için para alışverişi yapıldığı anlamına geliyor..

Bir avuç sunucuya erişim sağlayan ücretsiz bir hesapla sonuçların ne kadar hayal kırıklığına uğradığını hayal etmek zor. Hız sizin için hiç önemli değilse, veri aktarım hızları için daha iyi VPN incelemeleri alan bir hizmete gitmek daha iyi olur.

Windscribe VPN’nin Günlük Kaydı Politikası

Dünyadaki en iyi VPN protokolleri ve şifreleme, VPN’niz etkinlikleriniz ve kimliğinizle ilgili günlük tutuyorsa hiçbir şey ifade etmiyor. Bazı gölgeli VPN’ler bu bilgileri reklam ve pazarlama şirketlerine satar. Diğerleri bunu size pazarlayabilmeleri için tutarlar. Bu günlükler, hükümet yetkilileri tarafından bir ceza soruşturmasında da kullanılabilir.

İyi haber şu ki Windscribe, müşterileri ile ilgili herhangi bir kayıt tutmadıklarını söylüyor. Ne kadar bant genişliği kullandığınızı, özellikle de her ay yalnızca önceden tanımlanmış miktarda veri alan serbest plandaysanız izleyebilirler. Diğer kayıtlara gelince, bunları yalnızca yaklaşık üç dakika.

Sonuç şu ki çevrimiçi etkinliklerinizle ilgili günlüklerin tutulması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, Windscribe, kişisel bilgilerinizin bir kısmını hacklenebileceği bir sunucuda tutmuyor.

Windscribe VPN için Fiyatlandırma Seçenekleri

Hiçbir ücret ödemeden Windscribe kullanmak mümkündür. Ancak, bu seçenek son derece sınırlıdır. Her ay sadece 10 GB veri kullanabilirsiniz. İnternet’in yoğun bir kullanıcısıysanız, her ay kotanızı hızla vurursunuz.

Ayrıca, yalnızca birkaç sunucuya erişebilirsiniz. Bunlar Kanada, ABD, İngiltere, Hong Kong, Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre, Norveç ve Romanya’da bulunmaktadır. Diğer bölgelerde yaşayan potansiyel kullanıcılar, Windscribe’ı makul bir kumar haline getirmek için yeterince iyi performans almayacaklar.

“Pro” ücretli planlarından biriyle gitmeye karar veren kullanıcılar kazanç tüm Windscribe ağına erişim, ancak bu, en iyi VPN’ler tarafından sağlanandan çok daha az etkileyici bir ağdır. Aylık planın maliyeti her ay dokuz dolar. Bu, özellikle çok daha fazla sunucuya, daha iyi kapsama alanına ve daha iyi hız testi sonuçlarına sahip olan ancak yine de çok pahalı olmayan diğer VPN’lerle karşılaştırıldığında oldukça pahalıdır..

Aylık yaklaşık 4,08 ABD dolarına mal olan yıllık bir planla tasarruf edebilirsiniz. Bu plan yıllık 49 $ olarak faturalandırılır.

Alternatif olarak, iki yıl önceden satın alabilirsiniz. Aylık 3,70 ABD dolarına mal olan toplam 89 ABD doları, 24 ayda bir faturalandırılır. Bu planı seçen kişiler, harika bir şifre yöneticisi olan Dashlane’ye altı aylık bir abonelik alır.

windscribe fiyatlandırma tablosu

Windscribe ile kendinizi herhangi bir ücretli plana adamadan önce, geri ödeme politikalarını anlamak yararlı olacaktır. Ödeme yaptıktan sonra, fikrini değiştirmek için sadece üç günün var. Bu üç gün içinde 10 GB’den fazla veri kullandıysanız, şansınız olmayabilir.

Buradaki en cömert geri ödeme politikası değil. Bu sağlayıcıyı ücretsiz bir hizmet olarak test etmek en iyisidir. Bir planı yalnızca ücretsiz hizmet sizin için gerçekten iyi performans gösteriyorsa satın alın.

windscribe iade politikası

Windscribe VPN Tavsiye Ediliyor mu?

Hız testinde nispeten yüksek maliyeti ve yetersiz performansı ile, Windscribe’i tavsiye etmek zor. Ayrıca, geri ödeme politikalarının oldukça korkunç olduğunu ve sunucu ağlarının çok geniş olduğunu unutmayın..

Daha uygun maliyetli bir çözüme ihtiyacınız varsa, sizi doğru yöne yönlendirmemize izin verin. İncelemelerimize göz atın Surfshark ve NordVPN temiz bir nefes almak için. Her ikisi de bugün ve birçok nedenden dolayı en iyi incelenen VPN’ler olmaya devam ediyor. Fiyat, performans ve hız, Windscribe tarafından sunulanlar üzerinde belirgin gelişmelerdir. Kendin için gör.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me