Często zadawane pytania dotyczące rozwiązywania problemów

Mam problem z połączeniem z VPN, co powinienem zrobić?


 1. Sprawdź dwukrotnie używaną nazwę użytkownika i hasło. Pamiętaj, że jednym z najczęstszych problemów jest nieprawidłowe kopiowanie nazwy użytkownika lub hasła, na przykład pustego znaku.
 2. Sprawdź ustawienia zapory lub programu antywirusowego. Mogą zablokować połączenie.
 3. Nie ignoruj ​​błędów systemowych. Wiele razy staranne czytanie wiadomości pomaga rozwiązać problem.
 4. Jeśli problem będzie się powtarzał, zaloguj się na konto i prześlij zgłoszenie do pomocy technicznej.

  Zobacz, jak poprawnie przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej.

Odpowiedź otrzymasz w ciągu maksymalnie 12 godzin.

Dlaczego moje połączenie jest wolne??

Jak każda trasa, zatory mogą spowolnić, co powinno być szybkim połączeniem do zatrzymania. Kiedy łączysz się z CactusVPN, musisz przejść przez swojego ISP, który następnie łączy Cię z nami. Jeśli zdarzy się, że wybierzesz trasę, która jest albo bardzo zajęta, albo bardzo długa, oznacza to, że twoje połączenie będzie wolne. Może się to zdarzyć w dowolnym miejscu na trasie, chociaż monitorujemy naszą sieć 24 godziny na dobę, aby upewnić się, że nie jesteśmy przyczyną.

Dlaczego mam niskie wyniki na Speedtest.net po połączeniu z VPN??

Speedtest.net to świetna usługa, ale nie zawsze jest odpowiednia do testowania szybkości połączenia VPN. Ich wyniki zależą od wielu czynników, ponieważ każdy może dodać swój serwer jako serwer testowy, a jego prędkość może być nawet niższa niż Twoja. Najlepszym sposobem na sprawdzenie prawdziwej prędkości pobierania jest pobranie popularnego torrenta, gdy jesteś podłączony do naszej sieci VPN.

W jaki sposób zapora lub router wpływają na połączenie VPN?

Porty 1723 i 443 TCP powinny być otwarte, również twój firewall / router / ISP musi zezwalać na przekazywanie VPN / PPTP.

Typowe działanie: wbudowana zapora Microsoft w systemie Windows, Linksys / D-Link / TP-Link / ASUA Router wyprodukowany po roku 2007, łącze szerokopasmowe ADSL.

Typowy niedziałający: zapora ogniowa innej firmy niż Microsoft, router Netgear / Trend, wszystkie modemy ADSL zintegrowane z routerem. Jeśli pojawi się błąd 619 z połączeniem ADSL, usuń router domowy i wyłącz oprogramowanie zapory innej niż Microsoft.

Dlaczego połączenie jest wolniejsze, gdy korzystam z OpenVPN niż podczas korzystania z PPTP lub L2TP?

OpenVPN używa silnego szyfrowania i normalne jest doświadczanie wolniejszych połączeń. Jeśli nie interesuje Cię prywatność, zalecamy korzystanie z połączeń PPTP lub L2TP / IPsec.

Dlaczego niektóre porty są zablokowane??

Musieliśmy zablokować niektóre porty (22 i 25), ponieważ niektórzy klienci nadużywają naszych usług. Zmniejsza to liczbę zgłoszeń o nadużycia 100 razy, co oznacza, że ​​będziemy mieć więcej czasu na ulepszenie Twojego doświadczenia!

Dlaczego nie mogę wysyłać wiadomości e-mail za pomocą mojego klienta poczty e-mail po połączeniu z VPN??

Wydaje się, że używasz SMTP do transportu poczty wychodzącej, która korzysta z portu TCP 25. Wielu spamerów stara się zyskać na usługach VPN do przesyłania spamu. Dlatego zablokowaliśmy port docelowy 25 podczas korzystania z naszych usług.

Jak poprawnie otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej?

Zaloguj się do swojego konta i otwórz zgłoszenie do pomocy technicznej zawierające następujące informacje, abyśmy mogli zrozumieć Twój problem:

 • Twój system operacyjny / urządzenie;
 • Kraj i miasto / serwer, z którym próbujesz się połączyć;
 • Protokół VPN użyty podczas próby połączenia;
 • Nazwa / kod błędu i zrzut ekranu;
 • Jeśli masz problemy z protokołem OpenVPN, podaj nam swój dziennik z OpenVPN.

Odpowiedź otrzymasz w ciągu maksymalnie 12 godzin. Możesz również wysłać do nas e-mail na support (at) cactusvpn.com.

Dlaczego niektóre witryny nadal wykrywają mój prawdziwy adres IP podczas korzystania z VPN?

Jeśli Twój dostawca obsługuje protokół IPv6, istnieje szansa, że ​​niezależnie od tego, czy korzystasz z sieci VPN, czy też nie, witryny wykryją Twój adres IP za pomocą protokołu IPv6. Aby tego uniknąć, wyłącz IPv6 na swoim urządzeniu.

Dlaczego niektóre witryny wciąż wykrywają moją prawdziwą lokalizację podczas korzystania ze Smart DNS?

Mogą to być dwa możliwe powody:

 1. Jeśli Twój dostawca obsługuje IPv6, istnieje szansa, że ​​niezależnie od tego, czy korzystasz ze Smart DNS, czy nie, witryny wykryją Twoją lokalizację przez IPv6. Aby tego uniknąć, wyłącz IPv6 na swoim urządzeniu.
 2. Twój dostawca robi przezroczysty serwer proxy HTTP lub przezroczysty serwer proxy DNS.

Dlaczego mój program antywirusowy oznacza aplikację CactusVPN jako podejrzaną?

Niektóre antywirusy mogą uznać naszą aplikację za podejrzaną. Zwykle dzieje się to w pierwszych dniach po aktualizacji, ponieważ niektóre programy antywirusowe budują swoje bazy danych przy użyciu liczby instalacji określonych aplikacji. Załóżmy, że nasza aplikacja jest zainstalowana na mniej niż 20 komputerach z określonym programem antywirusowym. W takim przypadku ten program antywirusowy może oznaczyć naszą aplikację jako podejrzaną. Zostanie oznaczony jako zaufany, gdy zostanie zainstalowany na większej liczbie komputerów. Nie martw się, twój komputer jest bezpieczny!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map