Często zadawane pytania dotyczące Smart DNS |

Co to jest Smart DNS?


Smart DNS to usługa umożliwiająca obejście ograniczeń i blokad online. Nie zmienia adresu IP i nie szyfruje połączenia, takiego jak VPN, ale oferuje lepszą prędkość podczas oglądania treści wideo. Jest dostępny na prawie każdym urządzeniu i umożliwia dostęp do stron internetowych z różnych regionów w tym samym czasie bez konieczności zmiany jakichkolwiek ustawień.

Jak działa Smart DNS?

Zmieniając ustawienia DNS, aby pasowały do ​​naszych inteligentnych serwerów DNS. W ten sposób możemy przekierować twoje dane. Ta technologia nie zmieni twojego adresu IP.

Czy Smart DNS wpływa na moją prędkość??

To jedna z zalet tej technologii: prawie nie wpływa na twoją prędkość.

Czy moje połączenie zostanie zaszyfrowane?

Nie, dzięki Smart DNS wszystkie dane są wysyłane bezpośrednio do urządzenia i nie są szyfrowane (chyba że odwiedzasz witrynę https).

Czy moje IP zostanie ukryte / zmienione??

Nie. Inteligentny DNS nie zmienia ani nie ukrywa twojego adresu IP.

Jaka jest nazwa użytkownika i hasło do usługi Smart DNS?

Używamy innej metody uwierzytelniania dla naszej usługi Smart DNS, więc nie masz hasła i nazwy użytkownika. Zamiast tego używamy unikalnego klucza Smart DNS, którego powinieneś używać do logowania się do naszego oprogramowania. Ten klucz jest unikalny i nie należy nikomu go udostępniać. Jeśli nie korzystasz z naszego oprogramowania do łączenia się ze Smart DNS, powinieneś zweryfikować swój adres IP z konta na naszej stronie internetowej – jest to nasz drugi system uwierzytelniania.

Ile urządzeń mogę używać jednocześnie z moją usługą Smart DNS?

Możesz używać tyle urządzeń, ile chcesz, o ile są one w tej samej sieci i mają ten sam zewnętrzny adres IP.

Co to jest przezroczysty serwer proxy HTTP, a co przezroczysty serwer proxy DNS?

Być może nie wiesz o tym, ale Twój dostawca usług internetowych może „proxy” cały ruch internetowy / http za pośrednictwem własnych przezroczystych serwerów proxy.

Przezroczysty serwer proxy HTTP
Przejrzyste proxy (znane również jako przechwytywanie proxy / buforowanie) zyskuje popularność wśród coraz większej liczby dostawców usług internetowych. Dzięki przezroczystemu serwerowi proxy HTTP użytkownik nie musi podawać żadnych szczegółów serwera proxy w przeglądarce ani w żadnym innym miejscu – cały ruch HTTP HTTP będzie zawsze zmuszony do przechodzenia przez serwer proxy. Polega na przechwytywaniu pakietów, które normalnie trafiałyby bezpośrednio do serwerów WWW, i przekierowywaniu ich do serwerów proxy, a następnie do serwerów internetowych.

Przezroczysty serwer proxy DNS
Niektórzy usługodawcy internetowi używają teraz technologii „Przezroczysty serwer proxy DNS”. Za pomocą tej technologii przechwycą wszystkie żądania wyszukiwania DNS (port TCP / UDP 53) i przejrzyście przekażą wyniki. To skutecznie zmusza Cię do korzystania z ich adresów DNS i nie możesz ich zmienić.

Co to jest Dynamic DNS (DDNS) i dlaczego powinienem go używać z moją usługą Smart DNS?

Mówiąc bardzo prosto: Dynamiczny DNS (DDNS) to metoda automatycznego sprawdzania poprawności adresu IP. Pomaga to, jeśli twój dostawca usług internetowych często zmienia twoje IP. Aby z tego skorzystać "włamać się" będziesz potrzebować aktywnej usługi DDNS i routera.

Aby skonfigurować dynamiczny DNS na routerze, wykonaj ten samouczek:

  1. Aby móc zweryfikować swój adres IP za pomocą dynamicznego DNS za pomocą naszej usługi, najpierw musisz mieć swoją dynamiczną nazwę hosta DNS. Jeśli jeszcze go nie masz, musisz zarejestrować konto u dostawcy Dynamic DNS. Aktywuj host przed skonfigurowaniem go na routerze.
  2. Ustaw DDNS na routerze. Powinieneś otrzymać instrukcje od dostawcy Dynamic DNS.
  3. Zaloguj się na swoje konto w witrynie CactusVPN.
  4. Przejdź do ustawień -> Ustawienia dynamicznego DNS.
  5. W „Nazwie hosta” wpisz swoją dynamiczną nazwę hosta DNS (sprawdzimy, czy nie jest jeszcze używana) i kliknij "Aktualizacja" przycisk.

Dlaczego często prosisz mnie o weryfikację mojego adresu IP?

Musisz zweryfikować swój adres IP przy każdej zmianie. Może się to zdarzyć, gdy zmienisz lokalizację lub dostawca usług internetowych zapewni ci dynamiczny adres IP.

  1. Jeśli korzystasz z usług Smart DNS z oprogramowaniem CactusVPN, możesz ustawić automatyczne sprawdzanie poprawności adresu IP. Na karcie Ustawienia ustaw opcję czasu w sekcji "Aktualizuj IP co".

  2. Możesz sprawdzić swój adres IP na swoim koncie -> Ustawienia -> Sprawdź poprawność adresu IP, klikając przycisk "Sprawdź poprawność adresu IP" przycisk.

    Lub możesz to sprawdzić, uzyskując dostęp do "Sprawdź poprawność adresu IP" Link, który możesz dodać do zakładek i otworzyć za każdym razem, aby zweryfikować swój adres IP.

  3. Jeśli skonfigurowałeś usługę Smart DNS na routerze DD-WRT, wykonaj ten samouczek.

Czy mogę jednocześnie korzystać ze Smart DNS i VPN??

Nie można używać zarówno VPN, jak i usługi Smart DNS w tym samym czasie, gdy są one ze sobą w konflikcie.

W przypadku połączenia z VPN i skonfigurowania połączenia VPN z usługą Smart DNS, usługa Smart DNS będzie działać, ale wadą jest to, że zweryfikowanym adresem IP będzie adres IP z serwera VPN. Oznacza to, że jest bardzo prawdopodobne, że inni użytkownicy będą mieli jednocześnie zweryfikowany ten sam adres IP, co spowoduje konflikt z regionem witryny skonfigurowanym przez użytkownika. Innymi słowy, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że wybrany region witryny zostanie załadowany za pomocą połączenia Smart DNS.

Z drugiej strony, jeśli masz skonfigurowane urządzenie / sieć za pomocą Smart DNS, a następnie łączysz się z VPN na tym urządzeniu lub sieci, połączenie VPN zignoruje adresy DNS ustawione w twoim urządzeniu / sieci. Ponadto szyfrowanie VPN wpłynie na szybkość połączenia internetowego i stracisz największą zaletę korzystania ze Smart DNS.

Jest tylko jeden przypadek, w którym praktyczne jest korzystanie z obu usług jednocześnie. Powiedzmy, że chcesz, aby wszystkie urządzenia w twoim domu / biurze korzystały z usługi Smart DNS, ale potrzebujesz także, aby niektóre urządzenia były podłączone do VPN. W takim przypadku najlepszą opcją jest skonfigurowanie adresów DNS na routerze i oddzielne podłączenie urządzeń wymagających połączenia VPN do VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me