Często zadawane pytania na temat VPN |

Co to jest VPN?


VPN (Virtual Private Network) to technologia, która ukrywa Twój adres IP i szyfruje wszystkie przychodzące i wychodzące dane podczas korzystania z Internetu. W ten sposób zyskujesz anonimowość i jesteś bezpieczny, ponieważ nikt nie widzi, co robisz podczas surfowania w Internecie.

Z twojego punktu widzenia, będąc jednym z wielu klientów CactusVPN, VPN to technologia, która pozwala ci łączyć się z naszymi serwerami w Europie, Ameryce, Azji lub Australii i uzyskać możliwość korzystania ze zdalnych zasobów sieciowych tak, jakbyś tam był. Wystarczy zainstalować oprogramowanie CactusVPN, wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknąć przycisk Połącz!

Jak działa VPN?

Gdy tylko połączysz się z naszym serwerem VPN, komputerowi zostanie przydzielony nowy adres IP i nowe programy rozpoznawania nazw DNS. Następnie cały Twój ruch internetowy jest szyfrowany i tunelowany na naszym serwerze VPN. Tam jest odszyfrowywany i może podróżować do miejsca docelowego. Twój lokalny dostawca usług internetowych zobaczy tylko jeden zaszyfrowany strumień danych między tobą a naszym serwerem VPN. Twój dostawca usług internetowych nie może już monitorować, rejestrować ani kontrolować korzystania z Internetu i możesz ominąć swoje ograniczenia.

Jak zachowana jest moja prywatność?

Po połączeniu z CactusVPN tworzymy „Tunel”. Wszystkie dane w tym „tunelu” są szyfrowane, dzięki czemu tylko Ty wiesz, co jest wysyłane. Dane są szyfrowane do 128 bitów. Jest to doskonały poziom bezpieczeństwa, który utrzymuje również dobry poziom wydajności, nawet na starszych komputerach lub urządzeniach o niższej mocy, takich jak telefony i netbooki.

Jakiego protokołu VPN powinienem użyć?

Wszystkie protokoły VPN mają prawie taką samą funkcję: szyfrują cały ruch i ukrywają cię za naszymi serwerami. Jednak w zależności od celów niektóre protokoły są lepsze niż inne. Tutaj znajdziesz krótkie porównanie głównych właściwości protokołów VPN:

PPTP L2TP / IPSec IKEv2 / IPSec IPSec SSTP OpenVPN TCP OpenVPN UDP SoftEther Wireguard
Protokół VPNPrędkość połączeniaPoziom szyfrowaniaStabilność połączeniaStreaming multimediówPobieranie torrentówKompatybilny zDostępne w kliencie CactusVPN
Bardzo szybkiUbogiBardzo stabilnyDobrzeUbogiWiększość systemów operacyjnych i urządzeńW systemie Windows
ŚredniŚredniStabilnyDobrzeŚredniWiększość systemów operacyjnych i urządzeńW systemie Windows
Bardzo szybkiDobrzeBardzo stabilnyDobrzeDobrzeWiększość systemów operacyjnych i urządzeńW systemach Windows, macOS i iOS
ŚredniDobrzeStabilnyDobrzeDobrzeWiększość systemów operacyjnych i urządzeńNie
SzybkiDobrzeBardzo stabilnyŚredniDobrzeWindows, Ubuntu, Android i routeryW systemie Windows
ŚredniBardzo dobreStabilnyŚredniDobrzeWiększość systemów operacyjnych i urządzeńW systemie Windows i Android
SzybkiBardzo dobreŚredniDobrzeDobrzeWiększość systemów operacyjnych i urządzeńW systemie Windows i Android
Bardzo szybkiBardzo dobreBardzo stabilnyDobrzeDobrzeWiększość systemów operacyjnych i urządzeńNie
SzybkiDobrzeJeszcze nie stabilnyŚredniŚredniLinux, macOS, iOS i AndroidNie

Weź również pod uwagę, że nie wszystkie protokoły działają dla wszystkich użytkowników. Może to zależeć od twojego dostawcy usług internetowych i innych czynników. Jeśli protokół nie spełnia twoich potrzeb, powinieneś wypróbować inne protokoły.

Ile urządzeń mogę połączyć z Twoimi serwerami VPN?

Konta CactusVPN nie są powiązane z konkretnym urządzeniem, więc można go używać na wielu urządzeniach (komputer domowy, laptop, komputer biurowy, tablet, telefon itp.), Ale istnieje ograniczenie jednoczesnego korzystania z niego na maksymalnie 5 urządzeniach o tym samym czasie. Załóżmy, że masz usługę „VPN + Smart DNS”. W takim przypadku możesz podłączyć komputer stacjonarny do serwera w Amsterdamie, aby pobrać torrenty, tablet do serwera w Londynie, aby oglądać treści multimedialne w Wielkiej Brytanii, a telefon do serwera w USA, aby słuchać lokalnego radia.

Czy oferujecie dedykowany adres IP??

Nie. Otrzymasz statyczny wspólny adres IP. W ten sposób cały Twój ruch jest mieszany z ruchem wszystkich innych użytkowników naszej sieci VPN, więc nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój ruch.

Czy Twoja bezpłatna wersja próbna VPN ma jakieś ograniczenia??

Nasza bezpłatna wersja próbna VPN jest dokładnie taka sama jak nasza największa "VPN + Smart DNS" usługa. Będziesz miał dostęp do WSZYSTKICH serwerów VPN przy użyciu wszystkich protokołów: SSTP, L2TP / IPSec, OpenVPN, SoftEther i PPTP. Będziesz także mieć dostęp do Smart DNS i naszego serwera proxy. Nie ograniczamy w żaden sposób twojej przepustowości ani wykorzystywanego ruchu. Dzięki bezpłatnej wersji próbnej VPN masz dostęp do naszego wysoce profesjonalnego zespołu wsparcia. Nie wyświetlamy żadnych reklam ani żadnych innych niepożądanych informacji. JEDYNA różnica między darmową wersją próbną VPN a usługami Premium VPN polega na tym, że jest ona aktywna przez 24 godziny od rejestracji konta, ponieważ służy wyłącznie do celów testowych.

Czy CactusVPN oferuje przekierowanie portów?

Nie, nie oferujemy przekierowania portów.

Jakie typy szyfrowania używasz?

W przypadku szyfrów SSL nasze serwery VPN są ustawione na AES-256-CBC, używając 256-bitowego skrótu wiadomości „SHA256” do uwierzytelniania HMAC i 2048 bitowego uzgadniania RSA i protokołu uzgadniania klucza Diffie – Hellman (ECHDE) o krzywej eliptycznej.

Nazwa algorytmu szyfrowania wybrana dla protokołów OpenVPN, SSTP i SoftEther to ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384. Innymi słowy, maksymalne szyfrowanie, które można uzyskać za pośrednictwem naszych serwerów VPN to: AES-256-CBC, przy użyciu 384-bitowego skrótu wiadomości „SHA384” do uwierzytelnienia HMAC i 2048-bitowego uzgadniania RSA.

 • Dla L2TP / IPsec utworzyliśmy dwa profile: AES128-SHA1 i AES256-SHA1. W zależności od wersji systemu operacyjnego otrzymasz automatycznie szyfrowanie AES128 lub AES256.
 • Do SSTP i SofetEther do wymiany kluczy używamy protokołu uzgadniania klucza Diffie – Hellmana (ECHDE) z krzywą eliptyczną, szyfru AES 128 GCM i uzgadniania RSA 2048 (ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256).
 • IKEv2 jest skonfigurowany z 256-bitową krzywą eliptyczną NIST do wymiany kluczy, 128-bitowym AES, przy użyciu 256-bitowego skrótu wiadomości „SHA256” do uwierzytelnienia HMAC, z 2048-bitowym uzgadnianiem RSA.
 • Protokół OpenVPN jest skonfigurowany z minimalnym AES 128 CBC, używając 160-bitowego skrótu wiadomości „SHA1” do uwierzytelniania HMAC z 2048-bitowym uzgadnianiem RSA.

  Wszystkie obsługiwane algorytmy w OpenVPN są następujące:

  Szyfry: [NULL-CIPHER] NULL AES-128-CBC AES-192-CBC AES-256-CBC BF-CBC CAST-CBC CAST5-CBC DES-CBC DES-EDE-CBC DES-EDE3-CBC DESX-CBC RC2- 40-CBC RC2-64-CBC RC2-CBC CAMELLIA-128-CBC CAMELLIA-192-CBC CAMELLIA-256-CBC

  Auth: SHA SHA1 SHA256 SHA384 SHA512 MD5 MD4 RMD160

 • Dla protokołu PPTP VPN używamy 128-bitowego MPPE.

tak poza tym! Wbrew powszechnym przekonaniom szyfrowanie AES-128 niekoniecznie jest słabsze niż AES-256. AES-128 jest bardzo silny i nie można go złamać podczas wyszukiwania na pełną skalę klucza. Chociaż możesz mieć prawo sądzić, że dłuższe klucze oferują więcej korzyści dla bezpieczeństwa, prawda jest taka, że ​​algorytm nie może być "mniej zepsute" niż "nie zepsute". Nie ma więc dodatkowej korzyści dla bezpieczeństwa związanej ze zwiększeniem wielkości klucza do 256 bitów.

Jest to również praktyczna wada, ponieważ AES-256 zużyje do 40% więcej procesora w porównaniu do AES-128. Jest to bardzo ważny aspekt dla serwera z bardzo szybką łącznością sieciową lub takiego, który ma słabszy procesor.

Czy oferujecie mieszkaniowe adresy IP??

Nie, nie oferujemy domowych adresów IP.

Czy masz ochronę przed wyciekiem DNS??

Tak, nasze aplikacje Windows i macOS mają wbudowaną funkcję ochrony przed wyciekiem DNS. W naszej aplikacji na Androida korzystamy z protokołu OpenVPN, który domyślnie korzysta z publicznego Google DNS, dzięki czemu będziesz chroniony przed wyciekami DNS. Jeśli konfigurujesz połączenia VPN ręcznie, możesz również samodzielnie skonfigurować połączenia w celu korzystania z publicznego Google DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4).

Jak odinstalować połączenia CactusVPN?

Jeśli łączyłeś się ręcznie, po prostu przejdź do ustawień sieciowych i usuń połączenie CactusVPN.

Jeśli zainstalowałeś naszą aplikację CactusVPN, po prostu ją odinstaluj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map