Rozwiązania komunikatów o błędach uwierzytelnienia OpenVPN

Wystąpiły błędy niepowodzenia uwierzytelnienia podczas łączenia z ProtonVPN podczas korzystania z klientów VPN innych firm? Czytaj dalej, aby znaleźć listę rozwiązań tego problemu.

Istnieje wiele sposobów łączenia się z ProtonVPN poza naszą natywną aplikacją (obecnie dostępną w systemie Windows). Możliwe jest również połączenie za pomocą zewnętrznego klienta OpenVPN, takiego jak Tunnelblick na Macu, pakiet OpenVPN na Linuksie lub różnych klientów mobilnych na iOS i Android.


Co to jest błąd niepowodzenia uwierzytelnienia i dlaczego się pojawia?

Może się zdarzyć, że niektóre próby połączenia spowodują wyświetlenie komunikatu o błędzie AUTH FAILED, aw zależności od urządzenia i systemu operacyjnego komunikat będzie wyglądał podobnie do następującego:

android-auth-failAuth Fail na Androidzie – klient OpenVPN dla Androida

 

linux-auth-failAuth Fail w systemie Linux – wiersz polecenia Ubuntu

Ten komunikat o błędzie jest generowany przez protokół OpenVPN i może oznaczać jedną z dwóch rzeczy:

 1. Poświadczenia są niepoprawne, spowodowane na przykład przez użycie niewłaściwego zestawu poświadczeń, literówki podczas wprowadzania nazwy użytkownika i hasła, ostatniej zmiany hasła; lub
 2. Osiągnąłeś maksymalną liczbę równoczesnych sesji. Różne plany mają różną maksymalną liczbę równoczesnych sesji, np. Darmowy użytkownik otrzymuje 1 połączenie, podczas gdy użytkownicy Plus uzyskują do 5 połączeń. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź różne Plany ProtonVPN.

Szybkie kroki, aby naprawić błąd niepowodzenia uwierzytelnienia

Jeśli napotkasz ten błąd, możesz spróbować naprawić tę sytuację. Spróbuj wykonać następujące kroki, aby rozwiązać problem:

 1. Sprawdź, czy używasz prawidłowych danych logowania OpenVPN. Upewnij się, że używasz poświadczeń OpenVPN (a nie twoje protonowe poświadczenia). ProtonVPN wykorzystuje dwa zestawy poświadczeń, poświadczenia konta Proton, używane do logowania na naszej stronie głównej protonvpn.com (lub na adres e-mail, jeśli jesteś użytkownikiem ProtonMail) oraz poświadczenia OpenVPN, które są używane do uwierzytelniania na serwerach VPN, jeśli korzystasz z aplikacji OpenVPN innej firmy. Ze względów bezpieczeństwa musisz używać poświadczeń OpenVPN, a nie poświadczeń Proton podczas logowania za pośrednictwem aplikacji VPN innych firm. Zobacz ten artykuł, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat znajdowania i ustawiania poświadczeń OpenVPN.
 2. Potwierdź, że uzyskujesz dostęp do serwerów, które są dostępne dla Twojego planu ProtonVPN. Sprawdź, czy serwer, z którym próbujesz się połączyć, jest dostępny dla Twojej subskrypcji. ProtonVPN ma różne oferty planów, a każda warstwa ma dostęp do innego zestawu serwerów. Na przykład użytkownicy ProtonVPN Free uzyskują dostęp tylko do bezpłatnych serwerów w tych krajach, podczas gdy użytkownicy ProtonVPN Plus mają dostęp do wszystkich serwerów we wszystkich krajach, w tym serwerów Secure Core. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat różnych serwerów lub sprawdź nasze różne plany.
 3. Upewnij się, że korzystasz z renomowanego klienta. Upewnij się, że zainstalowałeś poprawnego klienta i zaktualizowałeś go do najnowszej sekcji. Na przykład oszałamiająca liczba klientów VPN (link zewnętrzny – dokument badawczy CISRO, PDF) dostępnych w sklepie Android Play nie jest poprawnie wdrożona i stanowi zagrożenie bezpieczeństwa zamiast poprawiać twoją prywatność. Pomimo kilku złych wdrożeń istnieje duża liczba wiarygodnych klientów. Jeśli masz problemy z uwierzytelnianiem, skorzystaj z jednego z naszych rekomendowanych klientów z naszych przewodników dla komputerów Mac, Linux, Android i iOS.
 4. Sprawdź, czy działa inny serwer. Połącz się z innym serwerem w innym kraju i sprawdź, czy problem nadal występuje. Czasami musimy przestawić niektóre serwery w tryb offline w celu konserwacji i dlatego może się zdarzyć, że będą tymczasowo niedostępne. W natywnych aplikacjach ProtonVPN informacje te będą wyświetlane automatycznie. W przypadku klientów innych firm sprawdź stronę serwera lub naszą stronę statusu ProtonMail, aby sprawdzić, czy są jakieś zgłoszone przestoje.
 5. Sprawdź liczbę podłączonych urządzeń / poczekaj x minut i spróbuj ponownie. Upewnij się, że nie masz podłączonych więcej urządzeń niż maksymalna dozwolona liczba połączeń. Czy to laptop w drugim pokoju jest nadal podłączony? Co powiesz na swoją stację roboczą? A może ten tablet w domu Twoich rodziców / przyjaciół / partnerów jest nadal podłączony? Dokładnie sprawdź swoje poprzednie urządzenia i upewnij się, że żadne z nich nie utrzymuje sesji przy życiu i nie zajmuje gniazd połączeń.
 6. Uaktualnij do planu, który ma więcej połączeń. Jak wspomniano, różne plany zezwalają na różną liczbę równoczesnych połączeń i podczas gdy wszystkie podłączone urządzenia rosną. Jeśli potrzebujesz więcej połączeń, porównaj nasze plany i rozważ uaktualnienie w celu uzyskania większej liczby połączeń.
 7. Zmień nazwę użytkownika i hasło OpenVPN i ponów połączenie. Jeśli wszystkie z nich nie przyniosły dobrych rezultatów, spróbuj zmienić nazwę użytkownika i hasło OpenVPN, jak wyjaśniono tutaj, i sprawdź, czy umożliwia to ponowne połączenie. Ostrzeżenie: będzie to wymagać Resetowanie wszystkie inne istniejące urządzenia które używają hasła OpenVPN (natywni klienci dostosowują się automatycznie). Przykład: z powodzeniem skonfigurowano Tunnelblick na komputerze Mac, ale występują problemy z połączeniami z iOS. Jeśli zresetujesz poświadczenia OpenVPN, oba urządzenia muszą zostać ponownie skonfigurowane.
 8. Pobierz najnowsze pliki konfiguracyjne OpenVPN. Okresowo aktualizujemy pliki konfiguracyjne, a serwery są czasami usuwane, ponownie przypisywane lub dodawane. Jeśli żaden z powyższych kroków nie działa, spróbuj przejść do pulpitu nawigacyjnego ProtonVPN (account.protonvpn.com), aby uzyskać najnowsze pliki konfiguracyjne OpenVPN dla swojej platformy. Logowanie do account.protonvpn.com wymaga użycia nazwy użytkownika i hasła Proton (szczegóły tutaj).
 9. Sprawdź, czy zapłaciłeś za usługi. Podczas rejestracji i płacenia za ProtonVPN, opłata zostanie naliczona w momencie rejestracji. Po upływie czasu, za który zapłaciłeś, będziesz musiał zapłacić za fakturę, którą otrzymasz na koniec subskrypcji. Faktury można znaleźć w panelu ProtonVPN, sekcja płatności. (http://account.protonvpn.com/)

Nadal napotyka AUTH FAILURE?

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich powyższych kroków nadal występuje błąd uwierzytelnienia, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem protonvpn.com/support-form i przekaż nam wyniki każdego z powyższych kroków. W ten sposób możemy bezpośrednio odebrać od miejsca, w którym przerwałeś, i nadal rozwiązywać problem z Auth Awarią i szybko połączyć się z ProtonVPN.

Powiązane artykuły

Jak skonfigurować ProtonVPN na Macu

Jak skonfigurować ProtonVPN w systemie Linux

Jak skonfigurować ProtonVPN na Androidzie

Jak skonfigurować ProtonVPN na iOS

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me