Co to jest serwer VPN i jak działa serwer VPN? |


A jeśli zastanawiasz się również, czym jest VPN, lub po prostu chciałeś szybko odświeżyć, przygotowaliśmy krótką i prostą definicję.

Co to jest VPN?

VPN (Virtual Private Network) to usługa, z której można korzystać podczas łączenia się z Internetem. Zabezpiecza ruch internetowy i dane, zapewniając prywatne przeglądanie i nieograniczony dostęp do dowolnych treści online.

Dlaczego serwer VPN jest ważny?

Zwykle, gdy chcesz połączyć się z witryną w Internecie, cały Twój ruch wychodzący i przychodzący oraz dane przechodzą przez Twojego dostawcę usług internetowych.

Ponieważ wszystkie twoje informacje są w prostym, czytelnym formacie, twój dostawca usług internetowych (i wszyscy inni w tej sprawie – hakerzy, agencje nadzoru lub reklamodawcy) mogą zobaczyć, co robisz w Internecie.

Niechronione połączenie z Internetem

Co więcej, ponieważ Twój prawdziwy adres IP i lokalizacja geograficzna są udostępniane w Internecie, praktycznie każdy może użyć tych informacji, aby dowiedzieć się o Tobie różnych rzeczy – takich jak kraj i miasto, w którym mieszkasz oraz kim jest Twój dostawca usług internetowych.

Zasadniczo bez serwera VPN jesteś jak siedząca kaczka w sieci – jesteś narażony na poważne naruszenia prywatności oraz ryzyko kradzieży danych i tożsamości.

Co to jest serwer VPN?

Serwer VPN to serwer fizyczny lub wirtualny skonfigurowany do hostowania i dostarczania usług VPN użytkownikom na całym świecie. Serwer to połączenie sprzętu VPN i oprogramowania VPN, które umożliwiają klientom VPN łączenie się z bezpieczną siecią prywatną. W przeciwieństwie do większości serwerów, serwer VPN ma zwykle więcej logicznych i fizycznych portów komunikacyjnych.

Jak działa serwer VPN?

Cały proces rozpoczyna się od uruchomienia klienta VPN. Łączy Cię z serwerem VPN i rozpoczyna wysyłanie ruchu do niego za pośrednictwem Twojego dostawcy usług internetowych. Jednak tym razem wszystkie twoje dane są szyfrowane przez protokoły VPN, na których skonfigurowany jest serwer, co oznacza, że ​​twój dostawca usług internetowych (lub ktokolwiek inny) nie może go monitorować.

Gdy serwer VPN otrzyma wszystkie zaszyfrowane informacje, przystąpi do ich odszyfrowania i przesłania do wyznaczonego serwera internetowego. Następnie serwer VPN zaszyfruje dane, które otrzymuje od wspomnianego serwera internetowego, i wyśle ​​je do ciebie za pośrednictwem twojego dostawcy usług internetowych. Gdy otrzymasz te dane na swoje urządzenie, klient VPN je odszyfruje.

Aby lepiej zrozumieć, jak to wszystko działa, wyobraź sobie, że istnieje „tunel” między klientem VPN a serwerem VPN. Wszelkie dane przechodzące przez ten tunel są szyfrowane, a zatem nieczytelne dla każdego, kto znajduje się poza tunelem.

Jak działa schemat VPN

Inną rzeczą, którą zrobi dla Ciebie serwer VPN, jest ukrycie adresu IP i zastąpienie go własnym adresem. Serwer robi to, aby pomóc Ci ukryć swoją geolokalizację w Internecie, pozwalając cieszyć się jeszcze większą prywatnością i ominąć irytujące ograniczenia geograficzne i zapory ogniowe w tym samym czasie.

Co to jest oprogramowanie serwera VPN?

Oprogramowanie serwera VPN pozwala serwerowi oferować użytkownikom usługi VPN. Jest to oprogramowanie opracowane przez twórców protokołów VPN i zainstalowane na serwerze. Oprócz obsługi komunikacji między klientem a serwerem oraz komponentów sieciowych i sprzętowych, oprogramowanie serwera VPN konfiguruje serwery z dodatkowymi zabezpieczeniami, które pozwalają im szyfrować i deszyfrować żądania połączenia i przychodzące informacje.

Oprogramowanie serwera VPN wykorzystuje również protokoły VPN do szyfrowania danych użytkowników i ruchu. Zasadniczo używany jest więcej niż jeden protokół VPN, aby zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad połączeniami. Oto najczęściej używane protokoły VPN:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2
 • SoftEther

W jaki sposób serwer VPN poprawia komfort korzystania z Internetu?

Przede wszystkim serwer VPN szyfruje wszystkie dane i ruch do Twojego urządzenia, zasadniczo upewniając się, że:

 • Twój dostawca usług internetowych nie widzi tego, co robisz online, co oznacza, że ​​nie ma szans na ograniczenie przepustowości lub udostępnienie danych władzom lub reklamodawcom.
 • Nie padniesz ofiarą masowej inwigilacji online, ponieważ Twoja prywatność jest zagrożona przez NSA lub CIA.
 • Twoje prywatne dane nie są narażone na wpadnięcie w niepowołane ręce. Zasadniczo cyberprzestępcy nie będą w stanie wykorzystać słabych punktów sieci (tak, nawet w niezabezpieczonych sieciach WiFi) do kradzieży danych karty kredytowej, informacji o koncie bankowym i danych logowania.

Poza tym serwer VPN ukryje Twój prawdziwy adres IP, zapewniając, że żadna agencja monitorująca, haker, reklamodawca ani strona internetowa nie będą mogli go zobaczyć i znaleźć związanych z nim informacji (takich jak twój kraj, miasto, a nawet dostawca usług internetowych).

Ponadto ukrywanie adresu IP oznacza, że ​​możesz ominąć irytujące ograniczenia geograficzne, które mogą uniemożliwić Ci korzystanie z pożądanych treści online. To samo dotyczy ograniczeń zapory ogniowej w pracy lub szkole.

Szukasz doskonałego serwera VPN?

My tutaj w CactusVPN zapewniamy Ci ochronę – oferujemy wysokiej jakości usługę VPN, która oferuje dostęp do ponad 28 szybkich serwerów z całego świata, które oferują nieograniczoną przepustowość i podwojone jako serwery proxy. Ponadto 8 naszych serwerów oferuje również obsługę P2P.

Co więcej, nasze serwery są wyposażone w 6 protokołów VPN (w tym bardzo bezpieczny protokół OpenVPN) i szyfrowanie AES. Ponadto nasze serwery korzystają również ze współdzielonej technologii IP, dzięki czemu Twoje działania online nie mogą być powiązane z Tobą ani Twoimi urządzeniami.

Poza tym, nasza usługa zawiera inne dodatki, takie jak Killswitch, aplikacje kompatybilne z wieloma platformami, do 5 równoczesnych połączeń jednocześnie oraz usługę Smart DNS, która może pomóc Ci odblokować ponad 300 witryn na całym świecie (w tym Netflix US).

Aplikacja CactusVPN

Uczucie niezdecydowania?

Nie ma problemu – rozumiemy. Właśnie dlatego zachęcamy do wypróbowania naszej bezpłatnej 24-godzinnej wersji próbnej, aby sprawdzić, czy CactusVPN może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby.

I to nie jedyna siatka bezpieczeństwa, którą oferujemy. Po subskrypcji naszego serwisu nadal będziesz objęty naszą 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wniosek

Łączenie się z Internetem bez serwera VPN może być dość ryzykowne – twój adres IP jest narażony (co oznacza, że ​​narażonych jest wiele danych osobowych), twój dostawca usług internetowych może zobaczyć wszystko, co robisz online (podobnie jak inni ludzie – na przykład hakerzy i agencje nadzoru ) i możesz nie mieć dostępu do wszystkich potrzebnych treści (ponieważ platformy korzystające z bloków geograficznych wiedzą, jaki jest twój adres IP).

Co to jest serwer VPN, pytasz? Jest to serwer fizyczny lub VPS (Virtual Private Server), za pośrednictwem którego dostawca VPN oferuje dostęp do swoich usług VPN. Wszelkie dane wymieniane między tobą a serwerem są szyfrowane, więc nikt nie może ich monitorować, a serwer ukrywa również twój prawdziwy adres IP.

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie z Internetem za pośrednictwem serwera VPN jest znacznie bezpieczniejsze i prywatne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map