Co to jest SoftEther? (Kompletny przewodnik) |


Ale czym właściwie jest SoftEther? Co czyni go tak wyjątkowym w porównaniu do innych protokołów?

Oto wszystko, co musisz wiedzieć:

Co to jest SoftEther?

SoftEther to bezpłatne oprogramowanie VPN typu open source, które zostało opracowane w ramach pracy magisterskiej na Uniwersytecie Tsukuba. SoftEther został w pełni wydany w 2014 roku, co czyni go jednym z najnowszych dostępnych protokołów.

Mówiąc o SoftEther, ważne jest, aby wprowadzić rozróżnienie między protokołem SoftEther a serwerem VPN SoftEther:

 • Protokół SoftEther VPN – Protokół służy do bezpiecznej komunikacji klient-serwer. Jest stosunkowo szybki i bezpieczny.
 • Serwer VPN SoftEther – Oprogramowanie serwera obsługuje wiele protokołów VPN, takich jak SoftEther, OpenVPN, IPSec, L2TP / IPSec i SSTP.

Jak działa protokół VPN SoftEther?

Protokół SoftEther VPN jest odpowiedzialny za zabezpieczenie komunikacji między klientem VPN a serwerem VPN. Zasadniczo ustanawia zaszyfrowany tunel między nimi, zapewniając, że żadna informacja, która przechodzi przez ten tunel, nie może być monitorowana przez nikogo.

Ogólne szczegóły techniczne dotyczące SoftEther

 • SoftEther obsługuje komunikację między klientem a serwerem oraz między lokacjami (za pośrednictwem mostu SoftEther).
 • SoftEther obsługuje funkcję głębokiego rejestrowania pakietów.
 • Protokół wykorzystuje tunelowanie SSL-VPN przez HTTPS w celu ominięcia zapór ogniowych.
 • SoftEther nie wymaga statycznego ani stałego adresu IP, ponieważ ma wbudowane funkcje dynamicznego DNS i translacji NAT.
 • SoftEther obsługuje zaawansowane szyfrowanie, takie jak AES-256 i RSA-4096.
 • Przepustowość protokołu SoftEther VPN mierzy się przy wysokiej prędkości około 1 Gb / s.
 • SoftEther może również obsługiwać starszych klientów OpenVPN dzięki funkcji klonowania OpenVPN.
 • Wszystkie ustawienia można skonfigurować za pomocą GUI.
 • SoftEther obsługuje uwierzytelnianie certyfikatów RSA i podwójne układanie IPv4 / IPv6.

Jak korzystać z SoftEther

Protokół SoftEther VPN jest dość prosty w użyciu, ale ponieważ jest to oprogramowanie, musisz najpierw zainstalować klienta VPN SoftEther na swoim urządzeniu. Zwykle dzieje się tak nawet wtedy, gdy masz już subskrypcję usługi VPN.

Przyjrzymy się, jak korzystać z SoftEther w systemie Windows, ale proces instalacji jest podobny na innych platformach.

Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o korzystaniu z SoftEther:

Najpierw instalujesz klienta

Aby uzyskać klienta SoftEther VPN, po prostu przejdź do strony Pobrane w witrynie SoftEther. Po pobraniu instalatora uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Gdy zostaniesz poproszony o wybranie „SoftEther VPN Client” i „SoftEther VPN Client Manager (tylko narzędzia administracyjne)”, wybierz pierwszą opcję. Powinieneś także wiedzieć, że pełna nazwa „SoftEther VPN Client” to „SoftEther VPN Client Manager”.

Po wyświetleniu monitu możesz wybrać inny katalog instalacyjny lub po prostu przejść do domyślnego. Po zainstalowaniu programu możesz uruchomić SoftEther VPN Client Manager.

Następnie skonfiguruj połączenie

Aby to zrobić, po prostu kliknij „Dodaj połączenie VPN” w Menedżerze klientów SoftEther VPN. Zauważysz, że zostaniesz zapytany, czy chcesz skonfigurować wirtualną kartę sieciową. Adapter jest niezbędny do połączenia VPN, więc kliknij „Tak”, aby kontynuować proces.

Po zainstalowaniu adaptera kliknij ponownie „Dodaj połączenie VPN”. W tym momencie zostaniesz powitany przez tabelę właściwości, które musisz wypełnić informacjami dostarczonymi przez twojego dostawcę VPN:

 • Nazwa hosta – Adres IP serwera, z którym chcesz się połączyć.
 • Numer portu – Port, którego będziesz używać. W przypadku SoftEther jest to zwykle 443, ale twój dostawca VPN może również zaoferować inne opcje.
 • Nazwa wirtualnego centrum – Zazwyczaj jest to nazwa usługi dostawcy VPN, ale pole nie zawsze jest obowiązkowe.
 • Typ uwierzytelniania – Rodzaj uwierzytelnienia używanego do połączenia. Twój dostawca zwykle zaleca, którą opcję wybrać.
 • Nazwa Użytkownika – Nazwa użytkownika używana dla konta VPN.
 • Hasło – Hasło, którego używasz do swojego konta VPN.

Jeśli chodzi o pole „Setting Name”, jest to w zasadzie nazwa połączenia VPN. Możesz wpisać co tylko chcesz. Ponadto, jeśli chodzi o opcję „Typ proxy”, najlepiej jest wybrać ustawienie domyślne – Bezpośrednie połączenie TCP / IP (bez proxy). Jeśli chodzi o „Ustawienia zaawansowane”, jest wiele do omówienia, a łatwiej jest po prostu sprawdzić informacje na oficjalnej stronie SoftEther dotyczące tych opcji.

Gdy wszystko zostanie zrobione, kliknij „OK”, a nowe połączenie VPN zostanie dodane do listy SoftEther VPN Client Manager. Aby go uruchomić, kliknij połączenie prawym przyciskiem myszy i wybierz „Połącz”. Jeśli chcesz się rozłączyć, zrób to samo i kliknij „Rozłącz”.

Dodatkowe funkcje, których możesz użyć

Menedżer klienta SoftEther VPN ma całkiem sporo funkcji, których możesz użyć, aby ulepszyć swoje wrażenia:

 • Tryb prosty / tryb normalny – Menedżer klienta SoftEther VPN domyślnie działa w trybie normalnym, ale możesz przejść do trybu prostego, jeśli jesteś nowy we wszystkim lub chcesz tylko uprościć interfejs.
 • Funkcja przezroczystego okna – Ta opcja pozwala wybrać żądany poziom przezroczystości w oknach klienta VPN. Pamiętaj jednak, że nie można ustawić poziomu przezroczystości poniżej 20%.
 • Funkcja konserwacji połączenia z Internetem – Jest to przydatna funkcja, jeśli chcesz, aby klient SoftEther utrzymywał połączenie VPN podobne do połączenia serwera SoftEther VPN.
 • Funkcja przewodnika głosowego – Sprytne małe narzędzie, które może albo wytłumaczyć proces za pomocą przewodnika głosowego lub przeczytać wiadomość. Aby ją włączyć, wybierz „Zwykły przewodnik głosowy” po otwarciu „Głos” w menedżerze klienta.

Testowanie przepustowości połączenia

SoftEther ma narzędzie do testowania prędkości ruchu sieciowego, którego można używać do monitorowania wydajności połączenia VPN. Aby użyć go w SoftEther VPN Client Manager, kliknij menu „Narzędzie” w kliencie, a następnie wybierz „Narzędzie do testowania prędkości ruchu sieciowego”.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat testowania połączenia VPN, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na ten temat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziu do testowania prędkości SoftEther (dalsze konfiguracje i środki ostrożności), kliknij ten link.

Inne przydatne informacje

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje o kliencie SoftEther VPN i o tym, jak działa połączenie, sprawdź ten link. Dostępny jest także podręcznik, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o protokole SoftEther VPN.

Czy korzystanie z SoftEther VPN jest bezpieczne??

Krótka odpowiedź – tak, zdecydowanie.

Szyfrowanie i bezpieczeństwo SoftEther jest bardzo niezawodne i jest doskonałym protokołem do użycia, gdy chcesz zabezpieczyć swoje dane online i ruch.

Oto kilka rzeczy, dzięki którym SoftEther jest tak bezpiecznym protokołem VPN:

 • Protokół jest zaprogramowany w taki sposób, że może zapobiegać atakom Man-in-the-Middle.
 • Procesy szyfrowania, deszyfrowania i uwierzytelniania w SoftEther VPN oparte są na OpenSSL – znanej bibliotece oprogramowania typu open source.
 • SoftEther oferuje obsługę wielu szyfrów szyfrujących, takich jak AES, RC4, DES, Triple-DES, SHA i MDS.
 • SoftEther oferuje wiele opcji uwierzytelnienia użytkownika jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa.
 • Protokół SoftEther VPN oferuje użytkownikom dostęp do filtrowania pakietów i opcji polityki bezpieczeństwa, aby powstrzymać szkodliwe pakiety.

Powinniśmy jednak poinformować, że na początku 2018 r. Przeprowadzono 80-godzinny audyt bezpieczeństwa SoftEther, który stwierdził, że protokół zawiera 11 luk w zabezpieczeniach. Informacje te nie są jednak dogłębne i jednoznaczne na temat problemów bezpieczeństwa, z którymi mogą się zetknąć użytkownicy, i można bezpiecznie założyć, że problemy te zostały już dawno załatane. Oto link, jeśli chcesz rzucić okiem.

Czy protokół VPN SoftEther jest szybki?

Tak, SoftEther oferuje szybkie prędkości online. Według osób odpowiedzialnych za protokół protokół został zaprogramowany z myślą o wysokiej wydajności i przepustowości. Zgodnie z tymi wynikami SoftEther jest szybszy niż OpenVPN i PPTP i jest w stanie przepustowości do 900 Mb / s.

Wydaje się, że osiągnięto także wysokie prędkości SoftEther, ponieważ programiści skupili się na zmniejszeniu liczby kopii pamięci dla każdego cyklu przetwarzania pakietów VPN (ponieważ duża liczba może zmniejszyć prędkości).

Ponadto SoftEther używa mechanizmu tunelowania strumieniowego, aby uniknąć radzenia sobie z problemem „MTU (Maximum Transmission Unit)”, o którym więcej możesz przeczytać na stronie, którą zamieściliśmy powyżej.

SoftEther VPN Zalety i wady

Zalety

 • Połączenia SoftEther są wyjątkowo bezpieczne.
 • SoftEther działa na wielu platformach i jest dość łatwy w konfiguracji.
 • Pomimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa SoftEther protokół jest zaskakująco szybki.
 • SoftEther jest oprogramowaniem typu open source (co czyni go bardzo godnym zaufania) i darmowym.
 • Ponieważ SoftEther używa portu 443, nie można go łatwo zablokować zaporą ogniową.

Niedogodności

 • Niewielu dostawców VPN oferuje dostęp do tego protokołu.
 • Mimo że wyszedł w 2014 roku, nadal jest uważany za stosunkowo nowy protokół.
 • SoftEther nie jest natywnie obsługiwany w systemach operacyjnych i urządzeniach. Ponadto może być konieczne zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, nawet jeśli używasz protokołu od dostawcy VPN.

Co to jest SoftEther VPN?

SoftEther VPN to usługa oferowana przez zewnętrznych dostawców VPN. Jest to w zasadzie usługa VPN korzystająca z protokołu SoftEther. W przypadku niektórych dostawców konieczne jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania z SoftEther, podczas gdy inni dostawcy integrują protokół z ich klientami, co oznacza, że ​​nie trzeba nic więcej robić.

Obecnie nie ma wielu dostawców VPN, którzy oferują dostęp do protokołu SoftEther VPN. Jeśli jesteś zainteresowany takim dostawcą, powinniśmy wspomnieć, że SoftEther jest dostępny na naszych serwerach VPN – obok wielu innych protokołów.

Poszukujesz SoftEther VPN do zabezpieczenia swoich połączeń?

Mamy cię za plecami – CactusVPN oferuje łatwy i bezpieczny dostęp do połączeń SoftEther. Możesz cieszyć się najwyższą prywatnością i bezpieczeństwem, ponieważ nie logujemy żadnych twoich danych, a nasze połączenia używają szyfrów wojskowych.

Co więcej, nie jesteś ograniczony tylko do SoftEther. Chociaż jest to doskonały protokół VPN, zdajemy sobie sprawę, że możesz wypróbować również inne opcje. Dlatego oferujemy również dostęp do: OpenVPN (zarówno TCP, jak i UDP), SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec, PPTP

Z przyjemnością dowiesz się, że nasze aplikacje VPN są bardzo łatwe w konfiguracji i działają na wielu platformach: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV i Amazon Fire TV.

Test-Drive CactusVPN Bezpłatnie

Nie musisz od razu wybierać subskrypcji. Możesz najpierw wypróbować nasze usługi VPN za darmo przez 24 godziny, aby sprawdzić, czy spełniają wszystkie Twoje potrzeby. Nie martw się – nie musisz podawać żadnych danych karty kredytowej.

A oto najlepsza część – kiedy zostaniesz użytkownikiem CactusVPN, nadal będziemy Cię objęci naszą 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Protokół SoftEther VPN w porównaniu do innych protokołów VPN

Chcesz wiedzieć, jak SoftEther wypada w porównaniu z innymi protokołami VPN dostępnymi dla użytkowników online? Oto przegląd wszystkiego, co musisz wiedzieć:

SoftEther vs. OpenVPN

SoftEther jest często porównywany do OpenVPN, jeśli chodzi o bezpieczeństwo – i nie bez powodu. Protokół jest w stanie zaoferować użytkownikom ten sam poziom szyfrowania i ochrony danych, jakie może zapewnić OpenVPN (bezpieczeństwo 256-bitowe, szyfr AES, OpenSSL, SSL 3.0). Co więcej, OpenVPN jest oprogramowaniem typu open source, podobnie jak SoftEther, dzięki czemu oba są bardzo wiarygodne. Jedynym sposobem, w jaki OpenVPN jest lepszy pod tym względem, jest fakt, że jest starszy od SoftEther, więc ma „więcej doświadczenia za pasem”, że tak powiem.

Jeśli chodzi o szybkość, SoftEther ma jednak przewagę. Według osób odpowiedzialnych za SoftEther protokół jest 13 razy szybszy niż OpenVPN. SoftEther faktycznie ma przepustowość do 900 Mb / s, podczas gdy przepustowość OpenVPN wynosi około 100 Mb / s lub mniej. Co więcej, SoftEther oferuje funkcje, których nie ma w OpenVPN, takie jak:

 • Filtrowanie pakietów
 • Funkcja wirtualnego DHCP
 • Obsługa wielu najemców
 • Funkcja przejścia NAT
 • Skonfiguruj pismo ręczne
 • Obsługa kart inteligentnych i tokenów USB

Warto również wspomnieć, że chociaż zarówno SoftEther, jak i OpenVPN pozwalają użytkownikom na uruchamianie własnych serwerów, tylko serwer SoftEther VPN obsługuje wiele protokołów, takich jak SoftEther, SSTP, L2TP / IPSec, IPSec i sam OpenVPN. Z drugiej strony serwer OpenVPN może obsługiwać tylko niestandardowy protokół OpenVPN.

Jeśli chodzi o zgodność między platformami, zarówno SoftEther, jak i OpenVPN można ogólnie skonfigurować na tych samych platformach. Jednak SoftEther często wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – nawet podczas korzystania z niego na serwerach dostawcy VPN. Ale SoftEther jest również stosunkowo łatwiejszy w konfiguracji niż OpenVPN. Podczas gdy jesteśmy na ten temat, niewielu dostawców VPN oferuje protokół SoftEther VPN (prawdopodobnie ze względu na to, jak „młody” jest), podczas gdy można łatwo znaleźć mnóstwo dostawców oferujących dostęp do połączeń OpenVPN.

Ogólnie rzecz biorąc, oba protokoły VPN są bardzo przyzwoite, ale jeśli chcesz cieszyć się całym bezpieczeństwem, jakie ma do zaoferowania OpenVPN (i nie tylko) przy dużych prędkościach, zalecamy SoftEther. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o protokole OpenVPN, kliknij ten link.

SoftEther vs. PPTP

Pod względem bezpieczeństwa SoftEther jest wyraźnym zwycięzcą. Nie tylko obsługuje 256-bitowe szyfrowanie i wiele szyfrów, ale własne szyfrowanie PPTP (MPPE) nie jest wcale wiarygodne, ponieważ jest podatne na wiele exploitów.

Co więcej, PPTP można łatwo zablokować za pomocą zapory ogniowej (zwłaszcza zapory NAT). Z drugiej strony SoftEther używa portu 443 (portu ruchu HTTPS), co uniemożliwia jego zablokowanie. Ponadto SoftEther może przenosić dowolny rodzaj pakietów, podczas gdy PPTP jest ograniczony tylko do pakietów IPv4. Istnieje również problem polegający na tym, że PPTP ma zamknięty kod źródłowy i najwyraźniej został złamany przez NSA.

Jedną z głównych rzeczy, które sprawiają, że PPTP jest tak popularny, pomimo jego wad bezpieczeństwa, jest szybkość protokołu. O dziwo, SoftEther jest w rzeczywistości szybszy niż PPTP (a dokładniej cztery razy), mimo że oferuje tak wysoki poziom szyfrowania.

Praktycznie jedyny sposób, w jaki PPTP jest lepszy niż SoftEther, to proces instalacji i dostępność na różnych platformach. Nie oznacza to, że SoftEther nie działa na tylu platformach, co PPTP, ale protokół nie jest wbudowany w nie natywnie. Na przykład możesz łatwo skonfigurować połączenie PPTP w systemie Windows 7 za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a konfiguracja połączenia SoftEther wymaga nieco więcej pracy.

Powinieneś jednak wiedzieć, że PPTP może w przyszłości nie być już obsługiwany przez nowsze systemy operacyjne i urządzenia. macOS i iOS zrezygnowały już z natywnej obsługi PPTP od czasu macOS Sierra i iOS 10 (prawdopodobnie z powodu braku bezpieczeństwa), a coś takiego może się zdarzyć również na innych platformach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o PPTP? Sprawdź nasz szczegółowy artykuł na ten temat.

SoftEther vs. L2TP / IPSec

Na początek oba protokoły oferują obsługę szyfrowania 256-bitowego i potężnych szyfrów, ale bezpieczeństwo SoftEther jest znacznie lepsze, ponieważ wykorzystuje również SSL 3.0 i jest open source, dzięki czemu jest bardziej wiarygodnym protokołem. Powinieneś również wiedzieć, że Edward Snowden wcześniej twierdził, że L2TP / IPSec został celowo osłabiony przez NSA, ale nie ma jasnych dowodów, które mogłyby pokazać, jak uzasadnione są te roszczenia.

Pod względem stabilności SoftEther radzi sobie lepiej, ponieważ może korzystać z portu 443. Ponieważ L2TP jest sparowany z IPSec, może zostać zablokowany, jeśli protokoły 50 i 51 są zablokowane. Ponadto L2TP może napotkać problemy z NAT, jeśli L2TP Passthrough nie jest włączony na routerze.

Protokół SoftEther VPN zapewnia także lepszą prędkość połączenia, ponieważ L2TP / IPSec zwykle negocjuje tunel VPN dłużej – nie wspominając już o funkcji podwójnego hermetyzacji, która również może zmniejszyć prędkości.

Jeśli chodzi o dostępność, L2TP / IPSec jest lepszym wyborem, ponieważ jest wbudowany w wiele platform. Bardzo łatwo jest skonfigurować połączenie. Ponadto istnieje więcej dostawców VPN, którzy oferują połączenia L2TP / IPSec, niż dostawcy, którzy oferują połączenia SoftEther.

Podobnie jak omówione powyżej protokoły, serwer SoftEther VPN oferuje także obsługę L2TP / IPSec.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o L2TP / IPSec, kliknij ten link.

SoftEther vs. IPSec

Większość dostawców VPN łączy IPSec z L2TP i IKEv2, ale nadal możesz znaleźć niektóre usługi, które same oferują dostęp do IPSec. Zasadniczo jest to dość bezpieczny protokół VPN, ale jeśli nie zostanie skonfigurowany i skonfigurowany poprawnie, oferowana ochrona może być wadliwa.

Jeśli chodzi o stabilność, IPSec jest znacznie łatwiejszy do blokowania za pomocą zapory ogniowej niż SoftEther ze względu na użycie ograniczonych i łatwych do zablokowania portów. SoftEther jest również szybszy niż IPSec, a serwer SoftEther VPN faktycznie obsługuje protokół IPSec.

IPSec działa na wielu platformach – prawie tych samych, na których działa SoftEther. Jednak IPSec jest wygodniejszy w konfiguracji, ponieważ zwykle nie trzeba pobierać dodatkowego oprogramowania.

Wreszcie, SoftEther obsługuje więcej pakietów niż IPSec, który zwykle jest ograniczony do pakietów IPv4. Jako szybki przykład SoftEther może również przesyłać IPv6, PPPoE, STP, VLAN i RIP.

Podsumowując, IPSec jest przyzwoitym protokołem, ale SoftEther jest po prostu znacznie lepszym wyborem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o IPSec, oto nasz artykuł na ten temat.

SoftEther vs. SSTP

SSTP oferuje prawie taki sam poziom bezpieczeństwa jak SoftEther. Jedynym powodem, dla którego nie jest lepszy od SoftEther w tym względzie, jest to, że nie jest to oprogramowanie typu open source i ponieważ jest ono wyłącznie własnością Microsoft – firmy, która znana jest z zapewniania dostępu NSA do zaszyfrowanych wiadomości i współpracy zarówno z NSA, jak i FBI. Jeśli jednak to ci nie przeszkadza, możesz śmiało powiedzieć, że SSTP jest tak samo bezpieczny w użyciu jak SoftEther.

Powinieneś jednak wiedzieć, że chociaż SSTP może korzystać z portu 443, używa tylko protokołu transmisji TCP. Z tego powodu protokół może być podatny na problem „TCP Meltdown”, co może powodować problemy z łącznością. Ponadto SSTP nie oferuje wsparcia dla uwierzytelnionych serwerów proxy. Niestety, jeśli używa nieuwierzytelnionych serwerów proxy sieci Web, administrator sieci może wykryć nagłówki SSTP i porzucić połączenie, jeśli chcą.

Jeśli chodzi o prędkości, można bezpiecznie założyć, że SoftEther jest znacznie szybszy niż SSTP. Dlaczego? Ponieważ prędkości online SSTP są często porównywane z prędkościami połączeń oferowanymi przez OpenVPN, a widzieliśmy już, że SoftEther jest szybszy niż OpenVPN.

Protokół SoftEther VPN oferuje również lepszą zgodność między platformami, ponieważ SSTP jest dostępny natywnie tylko w systemie Windows (Vista i nowszym). Poza tym protokół można również skonfigurować na routerach, Linuxie i Androidzie. Z drugiej strony SoftEther działa na wszystkich tych platformach (w tym Windows XP i Windows 98), a także na wielu innych systemach operacyjnych i urządzeniach:

 • System operacyjny Mac
 • iOS
 • Solaris
 • FreeBSD

I tak jak w przypadku większości omawianych protokołów VPN, serwer SoftEther VPN może obsługiwać SSTP, podczas gdy serwer SSTP nie może obsługiwać protokołu SoftEther.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o SSTP, oto przewodnik, który napisaliśmy na ten temat.

SoftEther vs. IKEv2 / IPSec

Zarówno SoftEther, jak i IKEv2 / IPSec są naprawdę bezpieczne i oferują przyzwoite prędkości, ale istnieje szansa, że ​​SoftEther może być szybszy po prostu ze względu na sposób jego zaprogramowania. Jednak IKEv2 / IPSec jest łatwiejszy do zablokowania, ponieważ używa tylko portu UDP 500. IKEv2 / IPSec jest zwykle z zamkniętym kodem źródłowym (opracowanym przez Microsoft razem z Cisco), ale istnieją implementacje IKEv2 typu open source.

Jeśli chodzi o stabilność, IKEv2 / IPSec może wypaść lepiej niż SoftEther na urządzeniach mobilnych. Dlaczego? Ponieważ protokół został opracowany tak, aby był odporny na zmiany w sieci, co oznacza, że ​​możesz łatwo przełączać się z sieci Wi-Fi na pakiet danych w podróży, nie martwiąc się o zerwanie połączenia VPN. Chociaż SoftEther jest zdecydowanie niezawodny, a jego funkcje szybkiego automatycznego łączenia są zawsze zaletą, nie może on naprawdę konkurować z funkcją IKEv2.

A jeśli chodzi o dostępność, oba protokoły są dość powiązane. Mimo to IKEv2 / IPSec może mieć tę zaletę, że działa również na urządzeniach BlackBerry, co czyni go lepszym wyborem dla użytkowników mobilnych.

Na koniec zalecamy używanie IKEv2 / IPSec tylko wtedy, gdy obawiasz się, że SoftEther porzuci połączenie po zmianie sieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o IKEv2 / IPSec, kliknij ten link.

SoftEther vs. Wireguard

Podobnie jak SoftEther, Wireguard jest protokołem typu open source. Jest rzekomo tak bezpieczny jak SoftEther i ma bardzo lekką budowę, co oznacza, że ​​może osiągnąć przyzwoitą prędkość online.

W rzeczywistości, zgodnie z testami na stronie Wireguard, protokół jest znacznie szybszy niż OpenVPN. Wireguard może potencjalnie być szybszy niż SoftEther, ponieważ jego przepustowość wzrasta do około 1000 Mbps, podczas gdy SoftEther zwiększa się do około 900 Mbps.

W tej chwili Wireguard jest dopiero w fazie eksperymentalnej. Zasadniczo jest to praca w toku, więc w tej chwili nie jest dobrym substytutem SoftEther, ponieważ nie jest stabilny. Ponadto działa tylko w systemie Linux. W przyszłości Wireguard może potencjalnie przewyższyć SoftEther lub – kto wie – protokół może uzyskać wsparcie na serwerze SoftEther VPN.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Wireguard? Zapoznaj się z przewodnikiem protokołu.

Czy więc SoftEther jest najlepszą opcją??

W obecnej chwili powiedzielibyśmy, że tak. SoftEther jest bardzo bezpieczny, działa na mnóstwie platform i oferuje duże prędkości online oraz doskonałą stabilność. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać dostęp do treści blokowanych geograficznie, zabezpieczyć swoje dane online w publicznej sieci Wi-Fi, czy po prostu chronić swoją prywatność w Internecie przed nadzorem online, SoftEther jest doskonałym wyborem.

Co to jest SoftEther? Główny pomysł

SoftEther to bezpłatne oprogramowanie VPN typu open source, które oferuje zarówno bezpieczny protokół VPN, jak i wszechstronny serwer VPN, który może obsługiwać wiele protokołów (SoftEther, OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec i SSTP). Mimo że jest stosunkowo nowy, protokół SoftEther VPN jest dość popularny, ponieważ oferuje silne szyfrowanie, a jednocześnie zapewnia duże prędkości. Ponadto jest bardzo kompatybilny z wieloma platformami.

SoftEther jest tak dobrze zaprogramowany, że jest lepszym wyborem niż większość protokołów VPN. Jedynym, który obecnie do niego zbliża, jest OpenVPN, ale jest on znacznie wolniejszy niż SoftEther. Niestety znalezienie dostawcy VPN oferującego połączenia SoftEther jest nieco trudne. W razie potrzeby skorzystaj z naszej usługi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map