Co to jest VPN? (Wszystko, co musisz wiedzieć)


Co to jest VPN?

Mówiąc najprościej, jest to usługa online, która może ukryć twój adres IP w celu maskowania twojej geolokalizacji oraz szyfrować dane i ruch online, aby chronić je przed rządową inwigilacją, szpiegowaniem ISP i cyberprzestępcami.

Ale co oznacza VPN?

Cóż, akronim określa wirtualną sieć prywatną, co oznacza, że ​​pozwala ona skonfigurować sieć prywatną (która nie jest fizyczna – stąd „część wirtualna”) nad publiczną (w tym przypadku Internet).

Korporacyjne sieci VPN a osobiste sieci VPN

Aby lepiej zrozumieć, czym jest VPN, musisz nauczyć się odróżniać korporacyjne VPN od prywatnych.

W skrócie, osobisty VPN to usługa oferowana przez dostawców VPN – firmy zewnętrzne oferujące funkcjonalność VPN każdemu użytkownikowi online. Celem osobistych sieci VPN jest pomoc użytkownikowi – przeciętnemu użytkownikowi Internetu – w bezpiecznym przeglądaniu Internetu i omijaniu napotkanych ograniczeń.

Z drugiej strony, korporacyjna sieć VPN (zwany także VPN z dostępem zdalnym) to połączenie VPN, które duże firmy konfigurują we własnym zakresie. Korporacyjne sieci VPN mają głównie jeden cel – zapewnienie pracownikom, właścicielom i interesariuszom bezpiecznego zdalnego dostępu do danych firmy.

Co to jest dostawca VPN?

Dostawca VPN jest firmą zewnętrzną, która oferuje swoje połączenia VPN, które składają się z aplikacji, szyfrowania, protokołów i serwerów jako usługi. Zwykle musisz uzyskać abonament, ale niektórzy dostawcy mogą oferować swoje usługi bezpłatnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dostawcach VPN, kliknij ten link.

Jak działa VPN?

Mówiąc najprościej, w momencie uruchomienia klienta VPN i zainicjowania połączenia z serwerem VPN, klient zacznie szyfrować cały ruch wysyłany na serwer. Gdy klient ustanowi połączenie z serwerem, twój adres IP zostanie zastąpiony adresem serwera.

Jak działa schemat VPN

Następnie serwer odszyfrowuje wszystkie dane, które od ciebie otrzymuje, i przesyła żądania połączenia do witryny, do której chcesz uzyskać dostęp. Po otrzymaniu żądanych danych (np. Strony internetowej) serwer szyfruje je i przekazuje do klienta. Gdy klient VPN na twoim urządzeniu w końcu odbiera ruch, odszyfrowuje go za Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają sieci VPN? Oto przewodnik, który napisaliśmy na ten temat.

Co to jest serwer VPN?

Serwer VPN to fizyczne lub wirtualne urządzenie, którego dostawcy VPN używają do dostarczania swoich usług użytkownikom. Udaje im się to, instalując oprogramowanie VPN na serwerze. Niektórzy dostawcy mają własne serwery fizyczne, ale większość z nich wynajmuje serwery o wysokim poziomie bezpieczeństwa z niezawodnych centrów danych. Fizyczne serwery VPN są nieco bardziej popularne niż wirtualne, ale są równie bezpieczne, o ile są odpowiednio skonfigurowane.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o serwerach VPN i ich działaniu, sprawdź ten artykuł.

Co to jest klient VPN?

Klient VPN to oprogramowanie instalowane na urządzeniu i używane do inicjowania połączeń z serwerem VPN. Są odpowiedzialni za szyfrowanie ruchu wysyłanego na serwer i odszyfrowywanie wszystkich danych otrzymanych z serwera. Większość klientów VPN ma również dodatkową funkcjonalność – na przykład umożliwia przełączanie się między protokołami VPN, wybieranie różnych portów i włączanie lub wyłączanie dodatkowych funkcji (takich jak Kill Switch).

Ważne jest, aby odróżniać wbudowanych klientów VPN od klientów innych firm. Te pierwsze są rodzimym oprogramowaniem, które jest wstępnie skonfigurowane w systemie operacyjnym (np. Klient VPN systemu Windows 10). Te ostatnie to aplikacje otrzymywane od zewnętrznych dostawców VPN.

Na przykład oto, jak wygląda aplikacja CactusVPN:

Aplikacja CactusVPN

Aby dowiedzieć się więcej o klientach VPN, kliknij ten link.

Co to jest protokół VPN?

Protokoły VPN to zestawy instrukcji i zasad, których używają dostawcy VPN, aby upewnić się, że połączenia, z których korzystają ich użytkownicy, są stabilne i bezpieczne. Potężność protokołu wpłynie na bezpieczeństwo połączenia VPN.

Co to jest tunelowanie VPN i jak to działa

Tunel VPN to po prostu szyfrowane połączenie między urządzeniem a Internetem, które konfiguruje dla Ciebie usługa VPN. Jeśli chodzi o sposób działania tunelu VPN, to zasadniczo obejmuje on ruch w zaszyfrowanych pakietach danych. Oznacza to, że „tunel” jest warstwą szyfrowania, którą VPN dodają do twoich połączeń. Ponadto sieci VPN wykorzystują protokoły tunelowania (znane jako protokoły VPN) w celu dalszej konfiguracji i optymalizacji połączeń.

Co to jest szyfrowanie VPN?

Szyfrowanie VPN to sposób, w jaki usługi VPN przekształcają ruch i dane (które każdy może zobaczyć) w nieczytelny format. Po zaszyfrowaniu tylko serwer VPN i klient mogą odszyfrować informacje.

Co właściwie robi VPN??

Teraz, gdy wiesz już, czym jest VPN, czas przyjrzeć się, co może dla Ciebie zrobić.

Oto główne zalety, z których możesz korzystać podczas korzystania z VPN:

 1. Dostaniesz zwiększone bezpieczeństwo online. Dzięki temu cyberprzestępcy nie będą musieli martwić się o to, co robisz, i kradzież danych.
 2. Dasz radę ominąć wszelkie ograniczenia napotkasz – zarówno zapory ogniowe, jak i geoblokady – ponieważ VPN ukryje twój adres IP.
 3. Dzięki VPN będziesz mógł znacznie wzmocnij swoją prywatność w Internecie upewniając się, że usługodawcy internetowemu, agencjom rządowym i reklamodawcom nie uda się monitorować nawyków online.

dlaczego ludzie używają VPN

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach korzystania z VPN, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem.

Jeśli chodzi o czas korzystania z VPN, wystarczająca jest jedna z następujących sytuacji:

 • Za każdym razem, gdy nie możesz uzyskać dostępu do stron internetowych, ponieważ nie są one dostępne w Twojej okolicy.
 • Gdy twój rząd zdecyduje się cenzurować określone treści online.
 • Gdy jesteś w pracy i nie możesz połączyć się z niektórymi witrynami, ponieważ zapory blokują je.
 • Za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do Internetu w niezabezpieczonej publicznej sieci WiFi.
 • Gdy podróżujesz za granicę i nie możesz oglądać treści z własnego kraju.
 • Podczas pobierania torrentów.
 • Ilekroć grasz w gry wideo online.
 • Ilekroć chcesz poprawić swoje działania SEO.
 • Za każdym razem, gdy chcesz ominąć dyskryminację cenową w Internecie.
 • Gdy chcesz ukryć swoje cyfrowe ślady do pewnego stopnia.

Oto, co VPN ci nie pomoże

Jak każda usługa, VPN ma swoje ograniczenia. Ważne jest, aby o nich wiedzieć, ponieważ łatwiej będzie ci zdecydować, czy jest to właściwa usługa dla Ciebie. Oto, czego nie powinieneś oczekiwać od usługi VPN:

 • Chroń cię przed prawem – W żaden sposób nie mówimy, że jesteś przestępcą lub czymkolwiek podobnym, ale musisz zrozumieć, że nie możesz używać sieci VPN do robienia czegokolwiek, co może być nielegalne w twoim kraju (na przykład angażowania się w nękanie online lub zastraszanie, na przykład ). Należy również pamiętać, że w zależności od prawa kraju, w którym znajduje się dostawca VPN, organy rządowe mogą być w stanie prawnie zmusić dostawcę do udostępnienia im danych użytkowników.
 • Zabezpiecz się przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami – Sieci VPN po prostu nie są zaprojektowane do ochrony urządzenia i systemu operacyjnego przed złośliwym oprogramowaniem i infekcjami wirusowymi. Dlatego zawsze należy korzystać z niezawodnego rozwiązania antywirusowego / antymalware wraz z usługą VPN.
 • Sprawi, że będziesz w 100% anonimowy online – VPN może szyfrować wiele twoich danych online i ruchu, tak, ale po prostu nie może sprawiać wrażenia, że ​​jesteś „niewidoczny” w sieci. Usługa nie może uniemożliwić stronom internetowym umieszczania plików cookie na Twoim urządzeniu, sprawdzania, jaki typ urządzenia lub rozdzielczości pulpitu posiadasz, ani sprawdzania, jaki rodzaj karty graficznej posiadasz lub jakiego systemu operacyjnego używasz.

Jak bezpieczny jest VPN?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Prawdziwa odpowiedź brzmi: „To zależy”.

Na czym? Na przykład, jakie standardy szyfrowania lub protokoły VPN wykorzystuje dostawca VPN. Na przykład sieć VPN, która oferuje tylko połączenia PPTP, nie jest wcale bezpieczna, ponieważ ruch NTP może zostać złamany przez NSA.

Ponadto ważne jest, ile danych użytkownika rejestruje dostawca VPN. Podobnie jest w kraju, w którym mają swoją siedzibę. W końcu jeśli dostawca mieszka w kraju, w którym jest prawnie zmuszony do udostępniania danych użytkowników rządowi (np. Rosja), nie będziesz w stanie cieszyć się żadnym poziomem prywatności w Internecie.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na stwierdzenie, że VPN jest bezpieczny w użyciu jest to, że dostawca:

 • Używa silnego szyfrowania (takiego jak 128/256-bitowe szyfry AES).
 • Korzysta z bezpiecznych protokołów – takich jak OpenVPN, SoftEther i IKEv2.
 • Wyjaśnia, że ​​nie rejestrują danych użytkownika.
 • Ma swoją siedzibę główną w kraju, w którym obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące prywatności lub które nie są objęte żadnymi umowami wywiadowczymi dotyczącymi udostępniania danych (takimi jak Gibraltar, Szwajcaria lub Mołdawia).
 • Oferuje przełącznik zabijania, który zapewnia zamknięcie ruchu w przypadku awarii połączenia VPN.

Czy VPN są legalne?

W większości krajów na całym świecie korzystanie z usługi VPN jest całkowicie legalne. Możesz swobodnie pobierać i instalować klientów VPN na swoich urządzeniach, a także używać ich do zabezpieczania połączeń i odblokowywania treści internetowych.

Czy VPNy są legalne?

Jednakże, jest kilka wyjątków. W następujących krajach korzystanie z VPN jest niezgodne z prawem lub możesz korzystać wyłącznie z zatwierdzonej przez rząd usługi VPN:

 • Chiny
 • Rosja
 • Oman
 • ZEA
 • Iran
 • Irak
 • indyk
 • Białoruś
 • Turkmenia
 • Uganda
 • Korea Północna
 • Egipt

Oczywiście fakt, że korzystanie z VPN jest niezgodne z prawem lub regulowane w tych krajach, nie oznacza, że ​​użytkownicy online nie znajdują sposobów na ominięcie ograniczeń rządowych i mimo to swobodnie korzystają z VPN.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj ten artykuł.

Jak uzyskać VPN

Uzyskanie VPN jest dość proste. Wystarczy znaleźć odpowiedniego dostawcę, wybrać jeden z jego abonamentów i założyć konto. Po zakończeniu wystarczy pobrać i zainstalować aplikację VPN dostawcy.

Ile kosztuje VPN?

Usługa VPN może kosztować zaledwie 4–5 USD miesięcznie, a nawet 12–13 USD miesięcznie. Zazwyczaj im więcej serwerów, funkcji, dodatkowych usług i aplikacji kompatybilnych z wieloma platformami oferuje dostawca, tym więcej będą musieli pobierać miesięcznie, aby pokryć koszty.

Ogólnie możesz uzyskać całkiem przyzwoite zniżki, jeśli wybierzesz roczną lub kwartalną subskrypcję – na przykład płacąc tylko 4 USD miesięcznie zamiast 7 USD.

Jak wybrać VPN – czerwone flagi, na które należy uważać

Wybór odpowiedniego dostawcy VPN wszystko zależy od twoich preferencji. Oto kilka czerwonych flag, które powinny pomóc odfiltrować złych dostawców:

 • Ograniczone limity danych, ograniczanie przepustowości lub dowolne ograniczenia przepustowości i prędkości.
 • Każdy rodzaj rejestrowania danych – szczególnie jeśli obejmuje dzienniki użytkowania.
 • Ograniczona obsługa klienta lub brak bezpośredniej metody skontaktowania się z zespołami wsparcia, jeśli coś pójdzie nie tak.
 • Brak właściwego szyfrowania i dostęp tylko do słabych protokołów (PPTP, L2TP).
 • Obecność reklam u klientów.
 • Wszelkie ograniczenia dotyczące liczby serwerów, z którymi można się połączyć lub częstotliwości przełączania serwerów.
 • Brak bezpłatnego okresu szkolenia lub gwarancji zwrotu pieniędzy.

Potrzebujesz niezawodnej usługi VPN?

Zapewniamy Ci ochronę – CactusVPN oferuje wysokiej klasy VPN, który oferuje szyfrowanie wojskowe, wsparcie 24/7, Kill Switch, ponad 28 szybkich serwerów z nieograniczoną przepustowością oraz do sześciu protokołów VPN do wyboru. Co więcej, nie rejestrujemy żadnych danych, a nasza usługa działa na wielu platformach.

CactusVPN

A jeśli chcesz wypróbować inne sposoby odblokowywania stron internetowych, oferujemy również usługę Smart DNS, która odblokowuje dla Ciebie ponad 300 witryn. To i wszystkie nasze serwery VPN podwójnie działają jak serwery proxy.

Wypróbuj najpierw naszą usługę za darmo

Zgadza się – oferujemy bezpłatny 24-godzinny okres próbny dla naszych usług. Dane karty kredytowej nie są konieczne, a otrzymasz wszystkie funkcje.

A kiedy zostaniesz użytkownikiem CactusVPN, nadal będziemy mieli twoje plecy z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

„Jak uzyskać VPN za darmo?”

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać darmowego dostawcę VPN. Powinieneś jednak wiedzieć, że darmowe VPN są znacznie bardziej ryzykowne niż płatne VPN. Możesz skradzić przepustowość, zainfekować urządzenie złośliwym oprogramowaniem i wiele więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na uzyskanie bezpłatnego połączenia VPN jest wybór dostawcy, który oferuje bezpłatny okres próbny. W ten sposób możesz przetestować usługę przed dokonaniem jakichkolwiek płatności.

„Czy mogę się dowiedzieć, jak skonfigurować własną sieć VPN?”

Tak, możesz, jeśli masz cierpliwość. Najpierw musisz zdobyć serwer. Możesz wynająć przyzwoity dedykowany z centrów danych. W zależności od potrzeb możesz zapłacić za to od 15 do 100 USD miesięcznie. Wybierz serwer wirtualny, ponieważ zwykle są tańsze.

Funkcje VPN

Następnie możesz spróbować użyć skryptów Algo VPN typu open source, aby zainstalować zależności na swoim urządzeniu. Instrukcje instalacji można znaleźć tutaj. Korzystanie z Algo VPN jest wygodne, ponieważ automatyzuje proces instalacji VPN. Dodatkowo, jeśli korzystasz z DigitalOcean, skrypty nawet utworzą i skonfigurują serwer, ponieważ Algo VPN korzysta z interfejsu API platformy.

Alternatywnie możesz spróbować użyć SoftEther VPN lub OpenVPN, aby skonfigurować i skonfigurować połączenia.

Mimo to powinieneś wiedzieć, że konfiguracja własnego VPN ma swoje wady:

 • Samodzielna konfiguracja sieci VPN może być dość trudna, jeśli nie jesteś zbyt zaawansowany technologicznie (nawet w przypadku przyjaznego dla użytkownika Algo VPN). A jeśli spróbujesz skonfigurować połączenie OpenVPN lub SoftEther, sprawy staną się jeszcze bardziej skomplikowane.
 • Będziesz musiał poradzić sobie z ograniczeniami, gdy chcesz odblokować zawartość. W końcu nie będziesz mieć dostępu do kilkudziesięciu serwerów z całego świata. Oczywiście możesz wynająć więcej serwerów z różnych obszarów, ale może to szybko kosztować.

Ponieważ będziesz głównym użytkownikiem adresu IP swojego serwera, nie uzyskasz tych samych przywilejów związanych z prywatnością Użytkownicy VPN ze współdzielonymi adresami IP otrzymają.

Jak korzystać z VPN

Korzystanie z VPN jest bardzo proste.

 1. Najpierw musisz założyć konto u dostawcy VPN lub uzyskać własny serwer dedykowany.
 2. Następnie wystarczy pobrać i zainstalować klienta VPN, uruchomić go i połączyć się z wybranym serwerem VPN (lub własnym serwerem).
 3. To wszystko – kiedy klient ustanowi połączenie z serwerem, możesz zacząć.

W zależności od dostawcy VPN może być możliwe dostosowanie ustawień połączenia przed połączeniem z serwerem VPN – na przykład wybór protokołu VPN, z którego chcesz korzystać, jeśli chcesz korzystać z ochrony przed wyciekiem DNS i czy chcesz mieć funkcje takie jak Kill Switch i funkcja Auto-Reconnect włączona. To tylko niektóre przykłady – istnieje mnóstwo innych funkcji, które można dostosować podczas korzystania z klienta VPN.

Na jakich platformach działają sieci VPN?

Sieci VPN są dość elastyczne, jeśli chodzi o zgodność między platformami. Działają na najpopularniejszych platformach, takich jak Windows, macOS, iOS i Android. Jednak połączenia VPN można zwykle skonfigurować lub zainstalować na innych platformach, takich jak:

 • Dystrybucje systemu Linux (takie jak Ubuntu)
 • Android TV
 • Amazon Fire TV
 • Przeglądarki (Firefox, Google Chrome)
 • telefon Windows
 • Boxee Box
 • Chromebook
 • FreeBSD
 • Solaris
 • e-czytniki (jak Kindle Fire)
 • Jeżyna
 • Synology NAS

Niektóre platformy nie oferują jednak natywnej obsługi sieci VPN. Na przykład nie można bezpośrednio skonfigurować połączenia VPN na konsoli PlayStation, niektórych typach telewizorów smart lub przystawce STB. W takich sytuacjach musisz skonfigurować połączenie VPN na routerze. W ten sposób każde urządzenie podłączone do sieci, które masz w domu, będzie korzystało z połączenia VPN, ilekroć uzyska dostęp do Internetu przez router.

Możesz dostać gotowy do użycia router VPN, ale mogą być one dość drogie. Najlepszą opcją jest zdobycie routera z pamięcią flash lub flashowanie oprogramowania układowego routera, a następnie skonfigurowanie na nim usługi VPN. Proces ten może być nieco złożony, ale jeśli Twój dostawca oferuje samouczki krok po kroku, nie powinno to być zbyt trudne.

„Skąd mam wiedzieć, czy moja sieć VPN działa?”

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy Twoje połączenie VPN działa, jest skorzystanie z naszego własnego narzędzia do wykrywania adresów IP. Uzyskaj dostęp do witryny, gdy masz połączenie z serwerem VPN, i zobacz, który adres IP jest wyświetlany – twój prawdziwy lub adres serwera.

Sprawdź wycieki IP

Aby być jeszcze dokładniejszym, możesz wypróbować następujące narzędzia:

 • IPLEAK.NET – Sprawdź, czy Twój adres IP przecieka podczas korzystania z VPN.
 • DNSLeakTest – Sprawdź, czy twoje połączenie VPN ma wycieki DNS, czy nie.
 • Test szczelności WebRTC – Upewnij się, że twoje połączenie VPN nie jest podatne na wycieki WebRTC.

Aby uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik, jak upewnić się, że twoja sieć VPN działa dobrze, skorzystaj z tego linku.

„Dlaczego moje połączenie VPN jest tak wolne?”

Ważne jest, aby zrozumieć, że VPN może spowolnić prędkość online. Dzieje się tak głównie ze względu na szyfrowanie VPN – szczególnie jeśli jest bardzo silne. Jak mocny jest twój procesor, jak daleko jesteś od serwera, którego używasz, i jak szybko twoja oryginalna prędkość Internetu wpływa również na to, jak duża prędkość VPN może spowolnić twoje prędkości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Powinieneś używać VPN podczas torrentowania?

Wspomnieliśmy już, że podczas pobierania torrentów możesz używać VPN, ale oto główne powody, dla których warto to zrobić:

 • Może zapewnić bezpieczeństwo przed powiadomieniami DMCA i przed zamknięciem usługi ISP.
 • Torrentowanie za pomocą VPN chroni twoją prywatność przed innymi użytkownikami Swarm (całkowita liczba przesyłających / pobierających torrent), ponieważ nie widzą twojego prawdziwego adresu IP.
 • Jest to niezwykle przydatne podczas podróży. Hotele mogą wykopać cię z sieci, jeśli złapią cię na uruchamianiu klientów torrent lub pobieraniu torrentów, więc korzystanie z VPN może pomóc ci pozostać pod radarem.

ZRZECZENIE SIĘ: W CactusVPN nie zachęcamy ani nie popieramy nielegalnego naruszania praw autorskich i torrentowania. Jesteśmy jednak świadomi, że wiele osób na całym świecie może uzyskać pliki rozrywkowe, szkolne i służbowe lub oprogramowanie, którego potrzebują, dzięki torrentowi.

„Co widzi mój dostawca usług internetowych, gdy korzystam z usług VPN?”

Zasadniczo, dopóki korzystasz z usługi VPN, która oferuje potężne szyfrowanie, twój dostawca usług internetowych nie będzie mógł zobaczyć, co robisz w Internecie. Nie będą wiedzieli, do których witryn uzyskujesz dostęp, jakie pliki pobierasz ani jakie filmy oglądasz. Zobaczą tylko bełkot.

Nadzór

Jedyne rzeczy, które Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć, to:

 • Fakt, że masz połączenie z VPN. Ich dane nie mówią im wprost, ale mogą zgadywać na podstawie faktu, że ruch jest szyfrowany.
 • Czas połączenia VPN.
 • Adres IP serwera VPN, z którym jesteś połączony.
 • Ilość danych, które wysyłasz i odbierasz, ale nie jakie dane.

Właśnie dlatego wiele osób korzysta z VPN, aby ominąć ograniczanie przepustowości ISP.

Dlaczego Netflix blokuje usługi VPN??

Netflix próbuje zablokować usługi VPN od 2016 roku. Jego wysiłki zostały w pewnym stopniu udane, ponieważ platforma zdołała umieścić na czarnej liście niektórych dostawców.

Dlaczego Netflix tak bardzo koncentruje się na VPNach? Wynika to głównie z faktu, że platforma nie jest właścicielem praw autorskich do wszystkich wyświetlanych treści. Ponadto, aby nadawać programy i filmy na całym świecie, Netflix i właściciele praw autorskich musieliby kupić prawa licencyjne. A to może stać się bardzo drogie, więc nic dziwnego, że Netflix i właściciele wyświetlanych treści nie chcą, aby amerykańskie treści były dostępne dla całego świata.

Tak więc Netflix blokujący VPN jest w zasadzie próbą przestrzegania przez firmę wszystkich umów licencyjnych zawartych z studiami filmowymi i telewizyjnymi oraz sieciami.

Netflix za granicą

W jaki sposób Netflix radzi sobie z blokowaniem niektórych sieci VPN? Mówiąc najprościej, wykorzystuje zaawansowane metody wykrywania w celu wykrycia użytkowników VPN. Ponieważ wielu dostawców oferuje wspólne adresy IP, platforma może sprawdzić, czy wiele danych i żądań pochodzi z jednego określonego adresu. Gdy serwery Netflix odkryją, że adres IP należy do dostawcy VPN, umieszcza go na czarnej liście.

Czasami Netflix może masowo blokować adresy IP, ponieważ niektórzy dostawcy VPN kupują je w ten sposób. Może to jednak często przynieść efekt odwrotny, ponieważ platforma może w efekcie zablokować poszczególne adresy IP należące do ich użytkowników.

Oczywiście nie oznacza to, że wszystkim dostawcom VPN Netflix udało się zablokować w ten sposób. Wielu dostawców stale opracowuje obejścia, więc nie jest tak, że Netflix jest stale niedostępny dla użytkowników VPN.

Ale jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że będziesz mieć nieprzerwany dostęp do Netflix, powinieneś wybrać dostawcę, który nie oferuje wyłącznie usług VPN, ale także usług proxy i Smart DNS. W ten sposób masz wiele sposobów na odblokowanie Netflix. A jeśli Netflix nagle zablokuje jakąkolwiek usługę, będziesz mieć plan tworzenia kopii zapasowych (lub dwa).

Co to jest obsługa podwójnej sieci VPN?

Obsługa podwójnej sieci VPN oznacza, że ​​dostawca umożliwia korzystanie z dwóch serwerów VPN jednocześnie. Zasadniczo twój ruch i dane są zabezpieczone dwa razy – raz przez pierwszy serwer VPN, a drugi raz przez drugi serwer.

Niektórzy użytkownicy online wolą ten rodzaj połączenia VPN, ponieważ zapewnia ono lepszą prywatność (drugi serwer nie zna twojego prawdziwego adresu IP) i większe bezpieczeństwo (przy każdym połączeniu dodawana jest kolejna warstwa szyfrowania).

Jednak podwójne VPN bardzo obciążają prędkość online i pamięć systemową. Skończy się z niską prędkością połączenia, jeśli połączenia nie są odpowiednio skonfigurowane, a przepustowość i procesor nie są w stanie ich obsłużyć.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat podwójnych sieci VPN, sieci VPN dla wielu sklepów i łańcuchów VPN? Sprawdź ten przewodnik.

Co to jest VPN? Dolna linia

Czym więc jest VPN?

Upraszczając, jest to usługa, która pomaga ukryć adres IP oraz zabezpieczyć ruch internetowy i dane. Oczywiście robi o wiele więcej, ale to jest główna idea.

Próbowaliśmy odpowiedzieć na wszystkie istotne pytania, o których moglibyśmy pomyśleć w tym artykule. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sieciach VPN, daj nam znać w komentarzach, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map