Funkcja VPN Kill Switch (Twój kompleksowy przewodnik) |


Co to jest przełącznik zabijania VPN?

Kill Switch to funkcja oferowana przez niektórych dostawców VPN, która automatycznie zatrzymuje cały ruch internetowy, jeśli stracisz połączenie z serwerem VPN. W ten sposób Kill Switch zapewnia, że ​​Twoje prywatne dane i prawdziwy adres IP nigdy nie zostaną ujawnione, gdy jesteś w sieci.

Dlaczego występują rozłączenia VPN?

Większość serwerów VPN jest ogólnie niezawodna – szczególnie te należące do porządnych, płatnych dostawców VPN. Jednak nawet wtedy zawsze istnieje ryzyko (choć bardzo małe), że mogą wystąpić problemy z łącznością z następujących powodów:

 • Połączenie z serwerem VPN zostało utracone, ponieważ występują błędy w kliencie VPN, które powodują nagłą awarię, twój dostawca usług internetowych zakłóca połączenie, serwer VPN przestał działać lub port sieciowy, z którego korzystasz, ma problemy.
 • Masz niski sygnał Wi-Fi, co może spowodować nadmierną utratę danych. To z kolei sprawia, że ​​Twoje połączenie VPN jest bardziej prawdopodobne, aby upuścić. Nadmierne korzystanie z sieci Wi-Fi może również przyczynić się do tego (na przykład, jeśli korzystasz z Wi-Fi na lotnisku).
 • Twój program antywirusowy / anty-malware i / lub zapora zakłócają twoje połączenie VPN, ponieważ nie jest dodawane jako wyjątek, co powoduje jego upuszczenie.
 • VPN jest uruchamiany za pomocą domyślnego protokołu UDP zamiast protokołu TCP, co może czasami powodować niestabilne połączenia.

Jakie są rodzaje przełączników Kill VPN??

Jako użytkownik VPN zwykle będziesz mógł używać dwóch rodzajów przełączników zabicia:

1. Przełączniki zabijania na poziomie systemu

Ten typ VPN Kill Switch całkowicie wyłącza całą aktywność sieci, dopóki połączenie VPN nie zostanie pomyślnie ustanowione lub do momentu zresetowania karty sieciowej. Zwykle ten typ Kill Switch można tylko włączyć lub wyłączyć.

2. Przełączniki zabijania na poziomie aplikacji

Przełącznik zabijania na poziomie aplikacji pozwala wybrać aplikacje i aplikacje internetowe, które mają uniemożliwiać dostęp do Internetu (na przykład aplikacje poczty e-mail lub klienci torrent). Niektórzy dostawcy VPN mogą odnosić się do tego rodzaju przełączników Kill jako Killers aplikacji.

CactusVPN Apps Killer

Należy pamiętać, że użycie Kill Switch na poziomie aplikacji może uniemożliwić aktualizację oprogramowania do nowszych wersji. Ze względu na bezpieczeństwo i prywatność powinieneś się upewnić, że twoje programy antywirusowe / anty-malware nie są zabezpieczone przed aktualizowaniem.

Jak działa przełącznik zabijania VPN??

Myśląc o tym, jak działa VPN Kill Switch, zawsze powinieneś mieć na uwadze podstawową funkcjonalność zapory ogniowej – fakt, że może ona blokować nieautoryzowane połączenia, jednocześnie oferując obsługę wyjątków.

Cóż, Kill Switch wykorzystuje funkcjonalność opartą na regułach zapory i kieruje cały ruch sieciowy przez szyfrowany tunel ustanowiony przez VPN. Następnie Kill Switch będzie stale monitorował twoje połączenie VPN. Jeśli zauważy nagłą zmianę stanu połączenia VPN lub adresu IP, Kill Switch zablokuje wszystkie połączenia, aby upewnić się, że ruch internetowy nie przechodzi przez adres IP przypisany przez dostawcę usług internetowych.

Normalny dostęp do Internetu zostanie przywrócony po przywróceniu połączenia VPN lub po zamknięciu aplikacji VPN.

Kiedy dokładnie aktywuje się przełącznik Kill VPN?

Wspomnieliśmy już, że przełącznik Kill VPN uruchomi się, jeśli wykryje, że połączenie VPN zostało zerwane, ale oto kilka konkretnych przykładów, kiedy może się zdarzyć coś takiego:

 • Po rozłączeniu z serwerem VPN, ponieważ ma on problemy z łącznością.
 • Gdy występują niewiarygodne połączenia sieciowe (na przykład w publicznej sieci Wi-Fi), co może spowodować utratę połączenia z serwerem VPN.
 • Istnieje szansa, że ​​VPN Kill Switch zostanie aktywowany, gdy zdecydujesz się na zmianę serwerów VPN.

Funkcje VPN Kill Switch są aktywowane automatycznie?

Nie zawsze. Chociaż niektórzy dostawcy VPN mogą oferować klientom VPN, którzy mają wstępnie aktywowane Kill Switche, przez większość czasu musisz je ręcznie włączyć. Zazwyczaj można to zrobić, włączając funkcję VPN Kill Switch w kliencie VPN.

Aktywowany Kill Switch

Na przykład w aplikacji CactusVPN wystarczy przejść do „Ustawień” i włączyć opcję „Zatrzymaj ruch internetowy, jeśli połączenie VPN zostanie przerwane”.

Kto najbardziej korzysta z przełącznika zabijania VPN?

VPN Kill Switch naprawdę przydałby się każdemu, kto regularnie pobiera torrenty i mieszka w kraju, w którym udostępnianie plików może mieć kłopoty prawne. Teraz nie zachęcamy do nielegalnego naruszania praw autorskich ani nic podobnego, ale mamy świadomość, że niektórzy ludzie mogą uzyskać dostęp do plików i rozrywki, których potrzebują, dzięki torrentom.

Zasadniczo VPN Kill Switch może zwiększyć twoje szanse na nieotrzymanie powiadomień DMCA, ryzyko nałożenia kar prawnych lub zmuszenie twojego ISP do zakończenia subskrypcji, ponieważ złapiesz torrentowanie, jeśli twoje połączenie VPN przestanie działać.

Poza tym przełącznik zabijania VPN byłby bardzo przydatny, jeśli jesteś osobą bardzo zainteresowaną swoją prywatnością w Internecie. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz analizę swoich konkurentów biznesowych, chcesz mieć pewność, że Twój dostawca usług internetowych nie widzi tego, czego szukasz, czy też jest informatorem lub dziennikarzem mającym dostęp do poufnych informacji, Kill Switch może pomóc zapewnić Twoja prywatność nigdy nie jest zagrożona z powodu problemu z łącznością.

Czy są jakieś alternatywy VPN Kill Switch?

Tak, istnieją programy innych firm, których można używać do monitorowania połączeń VPN. Jednak większość z nich pozwala tylko wybrać aplikacje, które chcesz zamknąć lub uniemożliwić dostęp do Internetu, gdy połączenie VPN zostanie zerwane.

VPN Watcher jest dobrym przykładem, podobnie jak VPNNetMon.

Alternatywnie, jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, możesz użyć wbudowanego Harmonogramu zadań. Wystarczy utworzyć zadanie, które automatycznie zamknie żądaną aplikację (np. Klienta torrent) po zakończeniu połączenia VPN.

Podsumowując, lepiej jest po prostu korzystać z VPN z funkcjami Kill Switch. Jest to o wiele wygodniejsze, naprawdę nie musisz wszystko konfigurować, a masz wszystko, czego potrzebujesz w jednym prostym kliencie. Ponadto niektóre narzędzia do monitorowania połączeń VPN innych firm również wiążą się z dodatkowymi kosztami, więc samo korzystanie z VPN z funkcją Kill Switch jest bardziej opłacalne.

Jak przetestować funkcje VPN Kill Switch

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy działa VPN Kill Switch, jest wykonanie następujących kroków:

 1. Uruchom VPN i połącz się z serwerem.
 2. Wejdź na stronę internetową lub uruchom swojego klienta torrent.
 3. Odłącz się od serwera VPN, ale nie zamykaj klienta VPN.
 4. Jeśli połączenia internetowe i ruch torrentowy przestaną działać, Kill Switch działa dobrze.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej metody testowania przełącznika zabijania VPN, oto co możesz zrobić:

 1. Wybierz witrynę, z którą chcesz się połączyć, i zanotuj jej adres IP. Aby znaleźć adres IP witryny, po prostu otwórz wiersz polecenia (lub jego alternatywę w różnych systemach operacyjnych) i wpisz „ping websitename.com”.
 2. Pobierz i zainstaluj Wireshark.
 3. Uruchom Wireshark.
 4. Uruchom VPN i połącz się ze stroną internetową, której adres IP znasz.
 5. Po połączeniu ze wspomnianą witryną zakończ połączenie VPN.
 6. Twoja sesja / karta przeglądarki / okno również powinny zostać teraz zakończone.
 7. Sprawdź Wireshark, aby sprawdzić, czy po zakończeniu sesji VPN nawiązano jakiekolwiek połączenia z adresem IP witryny.
 8. Jeśli nie widzisz żadnych problematycznych połączeń, oznacza to, że VPN Kill Switch działa tak, jak powinien.

Szukasz VPN z funkcjami Kill Switch?

CactusVPN zapewnia ci ochronę. Oferujemy nie tylko niezawodny i bardzo łatwy w użyciu przełącznik Kill, ale także zapewniamy wbudowany App Killer w naszej aplikacji VPN. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać aplikację, którą chcesz zamknąć, gdy połączenie VPN zostanie zakończone na liście i możesz już iść.

Tak więc bardzo łatwo jest upewnić się, że Twoja prywatność nie jest narażona, gdy korzystasz z Internetu za pomocą CactusVPN.

Zabezpiecz swoją prywatność dzięki wysokiej jakości usłudze VPN

Dzięki naszej usłudze zawsze będziesz cieszyć się bezpieczną obsługą online. Używamy tylko silnych algorytmów szyfrujących (takich jak AES), nie przechowujemy żadnych dzienników i pozwalamy wybierać między maksymalnie 6 protokołami VPN (w tym bardzo bezpiecznymi protokołami OpenVPN i SoftEther).

Ponadto zapewniamy ponad 28 szybkich, stabilnych serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Oferują również nieograniczoną przepustowość, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się płynnym dostępem do Internetu.

Najpierw sprawdź nasze usługi

Nie musisz podejmować zobowiązania od samego początku. Przed wybraniem abonamentu możesz faktycznie przetestować naszą usługę VPN bezpłatnie przez 24 godziny – dużo czasu, aby sprawdzić, czy nasz Kill Switch spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Ponadto, gdy zostaniesz użytkownikiem CactusVPN, nadal będziesz mógł skorzystać z naszej 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, jeśli usługa nie działa zgodnie z reklamą.

Wniosek

VPN Kill Switch to funkcja oferowana przez dostawców VPN w celu dalszego zabezpieczenia prywatności użytkowników w Internecie. Zasadniczo Kill Switch wyłączy cały ruch internetowy, jeśli wykryje, że połączenie VPN zostało zerwane. Kill Switch może również mieć postać App.Killer, który pozwala wybrać, które aplikacje powinny zostać zakończone, gdy połączenie VPN zostanie rozłączone.

Przełącznik zabijania VPN jest bardzo przydatny dla osób, które chcą mieć pewność, że ich prywatność w Internecie jest w 110% bezpieczna, a także dla użytkowników online, którzy regularnie pobierają torrenty.

Chociaż istnieją alternatywy Kill Switch (na przykład narzędzia do monitorowania połączenia VPN), lepiej jest po prostu wybrać VPN z funkcjami Kill Switch po prostu dlatego, że jest o wiele wygodniejszy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me