Jakie funkcje VPN są niezbędne dla usługi VPN? |


Postanowiliśmy więc złożyć ten artykuł, aby pomóc ci szybko sprawdzić, jakie funkcje VPN oferuje większość dostawców – w tym krótkie dyskusje na temat tego, dlaczego niektóre funkcje są konieczne.

Ale zanim zaczniemy mówić o tym, jakie funkcje usług VPN są zwykle dostępne na rynku i czego powinieneś szukać, szybko podsumujmy, czym jest VPN.

Co to jest VPN?

VPN (Virtual Private Network) to usługa, za pomocą której możesz ukryć swoją tożsamość online i ominąć geobloki, maskując swój prawdziwy adres IP, a także to, co robisz online przed usługodawcą internetowym, agencjami rządowymi i hakerami poprzez szyfrowanie ruchu internetowego i dane osobowe.

Jakie funkcje VPN powinni oferować dostawcy VPN??

Zanim zaczniemy, powinniśmy wspomnieć, że nie ma gwarancji, że każdy dostawca VPN, z którym się spotkasz, zaoferuje wymienione tutaj funkcje VPN. Naszym celem jest zaoferowanie kompleksowego zrozumienia rodzajów funkcji VPN, których należy szukać przy wyborze dostawcy VPN.

1. Silne szyfrowanie

Potężne szyfrowanie jest koniecznością dla każdej usługi VPN. Bez tego istnieje szansa, że ​​Twój dostawca usług internetowych (lub ktoś inny, jeśli o to chodzi) może monitorować to, co robisz w Internecie – nie wspominając o tym, że hakerzy mogą ukraść poufne dane (takie jak dane karty kredytowej i dane logowania), gdy ty korzystać z sieci Wi-Fi.

Zasadniczo szyfrowanie AES jest zawsze dobrym znakiem (zarówno AES-128, jak i AES-256). Jest to zaawansowany standard szyfrowania, który jest używany nawet przez NSA, Microsoft i Apple, i o ile wiemy, nie został jeszcze oficjalnie złamany. Jeśli chcesz uzyskać więcej pewności, zastanów się nad tym – zdaniem ekspertów ds. Bezpieczeństwa, złamanie AES-128 zajęłoby superkomputerowi 1 miliard miliardów lat.

2. Bezpieczne protokoły VPN

Każdy niezawodny dostawca VPN zapewniłby Ci możliwość połączenia się z serwerem za pomocą OpenVPN – najbezpieczniejszego protokołu VPN. Nie jest to jednak jedyny protokół uważany za bezpieczny. Oto inne przykłady niezawodnych protokołów VPN:

 • IKEv2 / IPSec
 • SSTP
 • SoftEther

Oczywiście nie zaszkodzi, jeśli dostawca VPN zezwoli również na stosowanie mniej bezpiecznych protokołów VPN (na przykład PPTP) – być może czasami trzeba po prostu szybko odblokować treść ograniczoną geograficznie w podróży, a bezpieczeństwo online nie jest troska tu i teraz. Nie zapomnij – im silniejsze szyfrowanie, tym bardziej prawdopodobne jest, że twoje połączenia mogą nieco spowolnić (choć nie zawsze jest to gwarantowane, ale warto o tym pamiętać).

Szyfrowanie VPN

Ogólnie rzecz biorąc, różnorodność protokołów VPN i możliwość wyboru między protokołami przed połączeniem z serwerem VPN to coś, co oferują wszyscy przyzwoici dostawcy VPN.

3. Ochrona przed wyciekiem DNS

Jeśli nie znasz przecieków DNS, dzieje się tak, gdy żądania DNS przeglądarki są wysyłane bezpośrednio do serwera DNS Twojego dostawcy ISP bez uruchamiania ich przez VPN. DNS oznacza także Domain Name System i służy do tłumaczenia adresów IP na nazwy witryn i odwrotnie.

W wyniku tego wyciek DNS może faktycznie pozwolić twojemu dostawcy usług internetowych (i innym podsłuchującym) zobaczyć, do których stron masz dostęp, nawet jeśli korzystasz z VPN.

Teraz niekoniecznie dzieje się tak w przypadku wielu usług VPN (jest to jednak dość powszechne w przypadku sieci VPN z dzielonym tunelem), ale – dla bezpieczeństwa – zalecamy wybranie tylko dostawcy VPN, który aktywnie oferuje ochronę przed wyciekiem DNS.

4. Przełącznik zabijania VPN

VPN Kill Switch to narzędzie, które zasadniczo odcina dostęp do Internetu na twoim urządzeniu, jeśli twoje połączenie z serwerem VPN spadnie. Choć może się to wydawać trudne, jest to jedna z najcenniejszych funkcji usług VPN, ponieważ chroni cię przed przypadkowym dostępem do Internetu.

Spójrzmy prawdzie w oczy – czasami mogą wystąpić problemy z łącznością z serwerem VPN. Może się to zdarzyć z powodu odległości między tobą a serwerem lub z powodu nieaktualności karty Wi-Fi w urządzeniu lub problemów.

Bez względu na przyczynę, jeśli tak się stanie, twój prawdziwy adres IP i ruch online zostaną ujawnione. Jednak dzięki Kill Switchowi cały ruch jest natychmiast zatrzymywany w takiej sytuacji, dopóki nie będzie można poprawnie połączyć się ponownie z serwerem VPN.

Dla niektórych z was może to wydawać się kłopotem, ale Kill Switch to sprytny sposób, aby upewnić się, że dane osobowe nigdy nie są zagrożone w Internecie z powodu rzeczy, które są poza kontrolą.

5. Aplikacje. Zabójca

Aplikacje. Killer jest podobny do Killswitcha, ale zamiast odcinać ruch internetowy w przypadku utraty połączenia z serwerem VPN, wyłącza aplikacje korzystające z Internetu. Oczywiście musisz wybrać aplikacje, które zostaną zamknięte w takiej sytuacji.

Jak aplikacje. Killer jest przydatny, pytasz? Powiedzmy, że grasz w grę online z VPN, ponieważ boisz się dostać DDoS. Jeśli połączenie VPN przestanie działać, Twoja gra online zostanie zatrzymana, aby uniemożliwić atakowanie Cię przez DDoS. Innym przykładem może być korzystanie z aplikacji. Zabójca, aby zamknąć klienta torrenta, jeśli połączenie VPN przestanie działać, aby twój dostawca usług internetowych nie zdawał sobie sprawy z tego, co robisz.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, powinieneś poszukać dostawcy VPN, który oferuje zarówno przełącznik Killswitch, jak i aplikacje. Zabójca.

6. Wspólne adresy IP

Dostawca VPN, który oferuje dedykowane adresy IP, jest czerwoną flagą, ponieważ dedykowany adres IP może zostać z powrotem połączony z tobą. Udostępniony adres IP, jak sama nazwa wskazuje, jest współdzielony przez użytkowników VPN, co praktycznie uniemożliwia połączenie działań online z konkretnymi użytkownikami VPN.

Dedykowane i współdzielone adresy IP

Ponadto należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz – dedykowane adresy IP kosztują dostawców VPN więcej, co oznacza, że ​​ostatecznie obciążą Cię – użytkownika – więcej za swoje usługi na pokrycie ich kosztów. Dostawca VPN, który oferuje współdzielone adresy IP, jest w stanie zaoferować ci znacznie bardziej opłacalne usługi.

7. Wsparcie dla jednoczesnych połączeń

Jeśli dostawcy VPN łączą konta z określonymi urządzeniami, to problem. Jeśli tak, oznacza to, że będziesz potrzebować dodatkowych subskrypcji, jeśli chcesz korzystać z usługi VPN na wielu urządzeniach jednocześnie – lub musisz wylogować się ze swojego konta na urządzeniu przed zalogowaniem się na innym ( dość irytujące).

Dostawcy VPN oferujący jednoczesne połączenia na wielu urządzeniach są lepszą opcją ze względu na większą wygodę.

8. Aplikacje kompatybilne z wieloma platformami

Usługa VPN, która działa tylko na 1-2 urządzeniach, nie jest zbyt elastyczna i może to stanowić problem, ponieważ – podobnie jak wiele innych osób – prawdopodobnie posiadasz co najmniej 3-4 urządzenia, za pomocą których możesz uzyskać dostęp do Internetu (laptopy, telewizory smart) , Komputery PC / Mac, urządzenia iOS / Android itp.).

Właśnie dlatego przyzwoici dostawcy VPN oferują aplikacje kompatybilne z wieloma platformami, aby zapewnić, że ich usługa jest dostępna na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych. W przypadku, gdy nie mogą zaoferować aplikacji na określone urządzenie / system operacyjny (na przykład Linux), nadal udostępniają pliki konfiguracyjne i samouczki, aby użytkownicy mogli wszystko skonfigurować.

9. Szybkie serwery

To w zasadzie nie wymaga myślenia. Każdy dostawca VPN powinien (i większość robi) oferować szybkie serwery, aby użytkownicy mogli cieszyć się płynnością – zwłaszcza, że ​​szyfrowanie VPN może czasami powodować pewne opóźnienia.

Jako dodatkowy bonus, niektórzy dostawcy VPN lubią oferować nieograniczoną przepustowość i upewniają się, że ich serwery również pełnią rolę serwerów proxy.

co to jest serwer VPN

Jeśli chodzi o liczbę serwerów, różnorodność jest ważna, ale nie musisz przesadzać z nią. Spójrzmy prawdzie w oczy – nie musisz mieć do dyspozycji ponad 1000 serwerów. Zwykle, jeśli do wyboru jest ponad 10-20 serwerów na całym świecie, to wystarczy.

Szukasz VPN, który zapewnia wszystkie powyższe (i więcej)?

Zapewniamy Ci ochronę, my tutaj w CactusVPN staramy się oferować naszym użytkownikom płynne, bezpieczne i wygodne korzystanie z Internetu dzięki wysokiej jakości funkcjom VPN.

Zapewniamy wysokiej jakości szyfrowanie AES, ponad 28 serwerów 1 Gb / s z całego świata (które również pełnią funkcję serwerów proxy – bezpłatnie), nieograniczoną przepustowość, Kill Switch i Apps Killer oraz wiele przyjaznych dla użytkownika aplikacji, które działają w wielu urządzenia i systemy operacyjne, do 5 jednoczesnych połączeń, 6 protokołów VPN (OpenVPN, SoftEther, IKEv2, SSTP, L2TP / IPSec, PPTP), ścisłe zasady braku logów.

Jeśli chcesz mieć jeszcze większą różnorodność treści niż oferowane przez nasze serwery VPN, możesz skorzystać z naszej usługi Smart DNS, aby odblokować ponad 300 witryn z ograniczeniami geograficznymi z krajów takich jak USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Szwajcaria, Francja, Szwecja, Polska, Niemcy.

Do tego wszystkiego oferujemy całodobowe wsparcie & Bezpłatna wersja próbna

Możesz wypróbować naszą usługę VPN bezpłatnie przez 24 godziny, aby sprawdzić, czy spełnia wszystkie Twoje oczekiwania – dane karty kredytowej nie są wymagane + masz dostęp do wszystkich funkcji.

Gdy zostaniesz użytkownikiem CactusVPN, otrzymasz także 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli coś nie działa zgodnie z reklamą. Ponadto, jeśli kiedykolwiek napotkasz jakiekolwiek problemy, zawsze możesz liczyć na pomoc naszego całodobowego zespołu obsługi klienta.

Wniosek

Wybierając dostawcę VPN, najważniejsze jest zapoznanie się z funkcjami VPN – im bardziej bezpieczne, wygodne, przyjazne dla użytkownika i nastawione na prywatność, tym lepiej. Podsumowując wszystko, o czym rozmawialiśmy, oto krótka lista głównych funkcji VPN, które oferują najbardziej przyzwoici dostawcy VPN:

 • Silne szyfrowanie (najlepiej AES)
 • Bezpieczne protokoły (OpenVPN + wybór innych jest idealny)
 • DNS Ochrona przed wyciekiem
 • Killswitch
 • Apps.Killer
 • Wspólne adresy IP
 • Obsługa wielu połączeń
 • Klienci VPN kompatybilni z wieloma platformami
 • Szybkie serwery (najlepiej z nieograniczoną przepustowością)
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me