Jakie rodzaje adresów IP oferują dostawcy VPN? |


Właśnie na to chcemy odpowiedzieć w tym szczegółowym artykule – jakie typy adresów IP ogólnie oferują dostawcy VPN, co je wyróżnia i które z nich byłyby najlepsze dla Ciebie w zależności od Twoich zainteresowań online.

Co to jest VPN?

VPN (Virtual Private Network) to usługa, której można użyć do ochrony danych online i ruchu internetowego poprzez ich szyfrowanie. Jest to również usługa, która może zabezpieczyć Twoją tożsamość online i pomóc w ominięciu bloków geograficznych, ukrywając swój prawdziwy adres IP.

Co to jest adres IP??

IP oznacza protokół internetowy i jest zbiorem reguł, które określają, w jaki sposób urządzenia podłączone do Internetu komunikują się ze sobą przez sieć. Adres IP to unikalny identyfikator przypisany do konkretnego urządzenia podłączonego do sieci, aby był rozpoznawalny online.

Co dzieje się z Twoim adresem IP podczas korzystania z VPN??

Zasadniczo, gdy używasz VPN do łączenia się z serwerem VPN, twój prawdziwy adres IP zostaje zastąpiony własnym adresem IP serwera VPN. W rezultacie każda witryna, z którą się łączysz, lub każdy, kto próbuje wyszukać Twój adres IP, zobaczy tylko adres serwera.

7 rodzajów adresów IP, które możesz uzyskać od dostawców VPN

1. Statyczne adresy IP

Co to jest statyczny adres IP?

Statyczny adres IP to stały adres IP za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem. Zasadniczo, gdy korzystasz z urządzenia w celu uzyskania dostępu do sieci, to temu urządzeniu VPN zostanie przypisany statyczny adres IP. Za każdym razem, gdy będziesz używać tego urządzenia do łączenia się z Internetem, będzie mu przypisany ten sam adres IP.

Plusy

 • Niektóre strony internetowe (szczególnie platformy oparte na subskrypcji – takie jak strony z grami) mogą wymagać użycia statycznego adresu IP, aby mogli zidentyfikować Cię jako użytkownika cyklicznego.
 • Jeśli używasz komputera jako serwera, może być możliwe uzyskanie lepszych prędkości pobierania i wysyłania ze statycznym adresem IP, chociaż nie jest to gwarantowane.
 • Jeśli chcesz uzyskać zdalny dostęp do komputera, łatwiej będzie to zrobić za pomocą statycznego adresu IP.

Cons

 • Podczas korzystania z VPN masz przypisany adres IP do swojej aktywności online. Łatwiej jest połączyć wyszukiwania online z określonym użytkownikiem.
 • Statyczne adresy IP są zwykle droższe niż ich odpowiedniki dynamiczne. W rezultacie dostawca VPN, który korzysta ze statycznych adresów IP, może pobierać więcej opłat za swoje usługi w celu pokrycia kosztów.

2. Dynamiczne adresy IP

Co to jest dynamiczny adres IP?

Dynamiczny adres IP to adres, który stale się zmienia za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu. Tak więc urządzenie, którego używasz do uzyskiwania dostępu do sieci przez VPN, otrzyma inny, tymczasowy adres IP za każdym razem, gdy łączy się z Internetem.

Plusy

 • Dynamiczne adresy IP zapewniają lepszą ochronę prywatności, ponieważ twoich działań online nie można powiązać z określonym adresem IP.
 • Dynamiczne adresy IP są tańsze do uzyskania, więc dostawca VPN, który oferuje dynamiczne adresy IP, prawdopodobnie zaoferuje bardziej opłacalne subskrypcje.
 • Dynamiczny adres IP jest przydatny, jeśli chcesz, aby witryna internetowa lub aplikacja zarejestrowała Cię jako nowego użytkownika (na przykład, gdy grasz online).

Cons

 • Dynamiczne adresy IP nie są dla ciebie wyłączne, ponieważ będziesz otrzymywać nowy za każdym razem, gdy będziesz online.
 • Według niektórych użytkowników online istnieje ryzyko napotkania problemów z łącznością podczas korzystania z VoIP i grania w gry online. Jednak nie zawsze jest to gwarantowane.

3. Wspólne adresy IP

Co to jest wspólny adres IP?

Udostępniony adres IP to adres IP, który – jak sama nazwa wskazuje – jest współdzielony przez użytkowników VPN. Tak więc adres IP, który zostanie przypisany do twojego urządzenia, gdy uzyskasz dostęp do sieci połączonej z VPN, zostanie również przypisany do innych użytkowników VPN w tym samym czasie.

Plusy

 • Współużytkowane adresy IP zapewniają wysoki stopień prywatności, ponieważ zwykle są one udostępniane przez setki, jeśli nie tysiące osób jednocześnie. Dlatego połączenie adresu IP z aktywnością online konkretnego użytkownika jest prawie niemożliwe.
 • Podobnie jak dynamiczne adresy IP, współdzielone adresy IP są zwykle tańsze w uzyskiwaniu i utrzymaniu, więc oferujący je dostawcy VPN mogą zapewnić użytkownikom usługi bardziej przyjazne dla budżetu.

Cons

 • Spowolnienie połączenia może potencjalnie wystąpić, jeśli zbyt wiele osób korzysta z tego samego serwera IP. Warto jednak wspomnieć, że zwykle dzieje się tak tylko w przypadku bezpłatnych sieci VPN. Płatne sieci VPN, które mogą pozwolić sobie na oferowanie lepszych usług, zwykle potrafią uniknąć tego problemu, korzystając z serwerów z nieograniczoną przepustowością.
 • Jeśli niektórzy użytkownicy, którzy współużytkują adres IP, wykorzystują go do nielegalnych działań online (takich jak kradzież tożsamości) lub do wysyłania spamu, adres IP może zostać zablokowany przez niektóre strony internetowe lub zauważony przez władze. W przypadku dostawców VPN wysokiej jakości nie stanowi to jednak problemu, ponieważ szybko rozwiążą problem, aby upewnić się, że korzystanie z Internetu nie ucierpi. Ponadto, jeśli mają one zasady braku logowania, nie musisz się martwić, że władze dostaną twoje dane.

4. Dedykowane adresy IP

Co to jest dedykowany adres IP?

Dedykowany adres IP jest zarezerwowany dla jednego użytkownika VPN. Oznacza to, że za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do Internetu za pomocą usługi VPN, tylko twoje urządzenie otrzyma ten konkretny adres IP i nikt inny.

Można łatwo pomylić Dedykowane adresy IP ze statycznymi adresami IP, ale oto główna różnica – Dedykowany adres IP jest zarezerwowany dla jednego użytkownika VPN, podczas gdy statyczny adres IP jest zarezerwowany dla jednego serwera VPN (wszyscy użytkownicy podłączeni do tego serwera Udostępnij to).

Plusy

 • W przeciwieństwie do współdzielonych adresów IP, nie musisz się martwić o innych użytkowników, którzy dzielą ten sam adres IP, gdy blokujesz go, blokujesz lub śledzisz z powodu problematycznych działań online.
 • Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem sieci VPN korzystającym z adresu IP, istnieje niewielka szansa, że ​​możesz cieszyć się lepszymi prędkościami, ponieważ cała przepustowość została Ci przydzielona. Jednak ta korzyść jest bardziej oczywista, jeśli korzystasz z bezpłatnych sieci VPN lub sieci VPN o ograniczonej / ograniczonej przepustowości.

Cons

 • Dedykowane adresy IP mogą być bezpieczne, ale Twoja prywatność może być hitem. Nawet jeśli Twój prawdziwy adres IP zostanie ukryty, Twoje działania online będą nadal powiązane z jednym, rozpoznawalnym adresem IP.
 • Podobnie jak statyczne adresy IP, dedykowane adresy IP kosztują więcej dostawców VPN, więc prawdopodobnie zapłacisz więcej za korzystanie z tego typu adresu IP.

5. Mieszkalne adresy IP

Co to jest mieszkaniowy adres IP?

Prywatne adresy IP są rodzajem dedykowanych adresów IP, które oferują jeszcze więcej wyłączności – zamiast pochodzić z ogólnoświatowych centrów danych, adresy te należą do indywidualnych użytkowników online, którzy „sprzedają” lub „wynajmują” innym użytkownikom. Na przykład ktoś z Nowego Jorku może sprzedać / wynająć adres IP routera osobie z Japonii.

Plusy

 • Domowe adresy IP rzadziej znajdą się na czarnej liście stron internetowych (takich jak Netflix), ponieważ dla nich wyglądają jak zwykłe adresy IP dostawców usług internetowych zamiast adresów z centrów danych należących do sieci VPN.

Cons

 • Mieszkalne adresy IP mogą być bardzo drogie. Wielu dostawców internetowych oferuje je na zasadzie subskrypcji / limitu danych, a koszty zaczynają się od około 20 USD / miesiąc i łatwo sięgają 500 USD / miesiąc lub więcej. Tak więc, jako użytkownik VPN, zapłacisz dużo więcej za usługę VPN i być może będziesz musiał pogodzić się z ograniczeniami przepustowości.
 • Dostawcom VPN trudno jest stwierdzić, czy adres IP, który otrzymują dla swoich użytkowników, jest prawidłowy, czy nie. Czasami może to być adres IP centrum danych, który wygląda jak mieszkaniowy, podczas gdy – innym razem – adres IP może zostać skradziony.
 • Jeśli Twój mieszkaniowy adres IP w jakiś sposób zostanie wpisany na czarną listę lub zostanie utracony (z powodu rozpadu usługodawcy internetowego), może być bardzo trudno go wymienić.

6. Adresy IPv4

Co to jest adres IPv4?

IPv4 jest obecnie najczęściej używaną wersją protokołu internetowego. Adres IPv4 służy do identyfikacji podłączonych do Internetu urządzeń w Internecie i są one przypisywane do twojego urządzenia (urządzeń) podczas łączenia się z serwerem VPN IPv4. Adresy IPv4 używają formatu dziesiętnego i 32-bitowego – oto przykład: x.x.x.x (gdzie „x” może być dowolną liczbą od 0 do 255).

Plusy

 • IPv4 oferuje łatwiejsze podsieci i jest kompatybilny z większą liczbą urządzeń.
 • Dzięki IPv4 nie jesteś narażony na potencjalne wycieki IPv6.
 • Adresy IPv4 są znacznie łatwiejsze do zapamiętania (ważne, jeśli musisz je zapisać lub użyć do zdalnego dostępu).

Cons

 • Liczba adresów IPv4 zaczyna się wyczerpywać, ponieważ łączna liczba wynosi około 4,3 miliarda, a całkowita liczba użytkowników Internetu na świecie przekroczyła już 4 miliardy.

7. Adresy IPv6

Co to jest adres IPv6?

IPv6 jest uważany za następcę IPv4. Adres IPv6 jest unikalnym identyfikatorem przypisanym do urządzenia podłączonego do Internetu i używa formatu szesnastkowego i 128-bitowego.

Adresy IPv6 mogą być wyświetlane na 2 sposoby:

 1. Czyste formaty – x: x: x: x: x: x: x: x, gdzie „x” może być wartością szesnastkową między 0 a FFFF.
 2. Podwójne formaty – x: x: x: x: x: x: y: y: y: y, gdzie „x” może być wartością szesnastkową między 0 a FFFF, a „y: y: y: y” reprezentuje IPv4 adres.

Adresy IPv6 są automatycznie przypisywane do twojego urządzenia (urządzeń) za każdym razem, gdy łączysz się z serwerem VPN, który obsługuje IPv6.

Plusy

 • Nie ma potrzeby martwić się o konieczność walki o adresy IPv6, ponieważ istnieje około 340 adresów niepełnych (w zasadzie 340 bilionów bilionów bilionów).
 • Protokół IPv6 zapewnia większe bezpieczeństwo niż protokół IPv4, ponieważ ma wbudowaną kontrolę pakietów, uwierzytelnianie i obsługę protokołu IPSec.

Cons

 • Większość urządzeń podłączonych do Internetu nie obsługuje jeszcze protokołu IPv6, a wiele urządzeń IPv4 nie jest kompatybilnych z IPv6. W rzeczywistości tylko około 25% sieci połączonych online reklamuje obecnie połączenia IPv6.
 • Jeśli masz adres IPv6, musisz go wyłączyć podczas korzystania z VPN, aby uniknąć narażenia na wycieki ruchu IPv6 podczas komunikacji ze stronami internetowymi IPv4.
 • Ponieważ adresy IPv6 i nagłówki zajmują więcej miejsca w pakiecie danych, istnieje szansa (choć niewielka), że niektórzy użytkownicy mogą napotkać problemy z łącznością.
 • Ponieważ przejście z IPv4 na IPv6 jest dość drogie, istnieje ryzyko, że jako użytkownik VPN zapłacisz więcej za usługę VPN, ponieważ jest to droższe.

Dostawcy VPN nie oferują tylko jednego rodzaju adresu IP

Rozumiemy przez to, że nie powinieneś oczekiwać, że dostawca VPN oferuje ci dostęp tylko do dedykowanego adresu IP lub dynamicznego adresu IP. Na przykład, jeśli dostawca VPN oferuje statyczny adres IP, może to być również adres współdzielony (ponieważ będziesz go udostępniać wszystkim użytkownikom na serwerze). Innym przykładem może być dostawca VPN oferujący mieszkaniowy wspólny adres IP IPv6.

Niektórzy dostawcy VPN mogą nawet oferować określony rodzaj adresu IP jako dodatkową płatną funkcję obok usługi VPN – na przykład płatną funkcję dedykowanego adresu IP.

Porównania

Statyczne a dynamiczne adresy IP

Statyczne adresy IP lepiej nadają się, gdy potrzebujesz stron internetowych do rozpoznania twojego adresu IP – albo dlatego, że musisz wybrać usługę / grę wideo, w której przerwałeś, albo dlatego, że porzuciłeś koszyk i chcesz, aby twoje przedmioty nadal były zapisywane. Są również przydatne, gdy trzeba szybko uzyskać dostęp do urządzenia.

Z drugiej strony, dynamiczne adresy IP są lepszym wyborem, jeśli prywatność jest dla Ciebie najważniejsza i jeśli – z jakiegokolwiek powodu – chcesz zostać zarejestrowany jako nowy użytkownik przez stronę internetową.

Dedykowany adres IP a wspólne adresy IP

Współużytkowane adresy IP są bardziej zalecane, jeśli chcesz lepiej chronić swoją prywatność, upewniając się, że nie można powiązać adresu IP z tym, co robisz w Internecie, a także, jeśli chcesz również niedrogich ofert.

Dedykowane adresy IP działają lepiej, jeśli nie przejmujesz się dodatkowymi kosztami i potrzebujesz ekskluzywnego adresu IP, który jest tylko twój (może być ważny, jeśli korzystasz z VPN do pracy) i nie może zostać umieszczony na czarnej liście ani zablokowany z powodu działań innych użytkownicy. Mieszkalny adres IP (rodzaj dedykowanego adresu IP) powinien być brany pod uwagę tylko wtedy, gdy absolutnie potrzebujesz 110% pewności, że adres IP nie zostanie umieszczony na czarnej liście, a pieniądze nie stanowią dla ciebie problemu.

Adresy IP IPv4 vs. IPv6

W tej chwili lepiej jest z adresami IPv4. Lepiej dla twojej prywatności, ponieważ nie musisz martwić się o wycieki IPv6, praktycznie nie ma problemów z kompatybilnością, a usługa VPN jest ogólnie bardziej opłacalna.

Więc jaka jest najlepsza opcja?

Nie ma tu prawdziwej odpowiedzi – wszystko zależy od twoich preferencji. Z wyjątkiem adresów IPv4 i IPv6. W takim przypadku obecnie najlepszą opcją jest adres IPv4, ponieważ wdrożenie IPv6 nie jest duże i nie jest wystarczająco obsługiwane.

Poza tym, jeśli bardzo zależy ci na prywatności, dynamiczne i współdzielone adresy IP działają najlepiej, podczas gdy dedykowane i statyczne adresy IP są bardziej odpowiednie, jeśli masz reputację online, której potrzebujesz, i jeśli potrzebujesz szybkiego, wygodnego dostępu do urządzeń zdalnych.

Pamiętaj, że prawdopodobnie nie znajdziesz dostawcy VPN, który oferuje wszystkie te typy adresów IP razem. Tak więc rodzaj adresu IP, który chcesz, powinien być szczegółem, który bierzesz pod uwagę przy wyborze VPN.

Możemy jednak zaoferować Ci zalecenie – nie szukaj tylko jednego typu adresu IP. Zamiast tego wybierz miks. Na przykład statyczny współużytkowany adres IP to dobry wybór, ponieważ możesz cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów (prywatność i wygoda witryn opartych na subskrypcji zapamiętujących twój adres IP i nie oznaczających cię jako nowego użytkownika).

Szukasz VPN z adresami IP zorientowanymi na prywatność & Usługi?

Mamy cię za plecami – CactusVPN to usługa, która wie, jak chronić ORAZ szanować Twoją prywatność. Po pierwsze, używamy wysokiej jakości szyfrowania AES, aby chronić twoje dane osobowe i ruch online przed próbami monitorowania i hakerami. Ponadto możesz zabezpieczyć swoje połączenia za pomocą bardzo bezpiecznego protokołu OpenVPN przy każdym połączeniu z Internetem.

Ponadto w naszej firmie egzekwujemy surowe zasady dotyczące braku logów, co oznacza, że ​​żadne dane użytkownika nie będą przez nas rejestrowane.

Wszystkim naszym użytkownikom oferujemy statyczne współdzielone adresy IP IPv4

Okazało się, że jest to idealna mieszanka – nigdy nie będziesz musiał się martwić, że ktokolwiek będzie w stanie powiązać Twój ruch online z tobą konkretnie, ponieważ jest on mieszany z ruchem innych użytkowników CactusVPN.

Ponadto w ten sposób nie musisz się martwić, że Twoje zwykłe strony internetowe Cię nie rozpoznają z powodu innego adresu IP za każdym razem, gdy będziesz online – wszystko to bez prywatności.!

Aha, i nie martw się o potencjalne ograniczenia przepustowości, ponieważ korzystamy ze współużytkowanych adresów IP – wszystkie nasze szybkie serwery mają nieograniczoną przepustowość. Ponadto współdzielone adresy IP pomagają nam również oferować lepszą cenę.

Więcej niż tylko usługa VPN

Nasza usługa VPN jest również dostarczana w pakiecie z usługą Smart DNS dla tych, którzy chcą cieszyć się jeszcze większą różnorodnością treści. Zasadniczo dzięki naszemu Smart DNS odblokujesz ponad 300 witryn z ograniczeniami geograficznymi z takich krajów jak USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Francja.

Wypróbuj najpierw naszą usługę za darmo

Zachęcamy do szybkiego przetestowania naszej usługi VPN, aby sprawdzić, czy może spełnić wszystkie Twoje potrzeby, zanim podejmiesz zobowiązanie. Nie musisz podawać żadnych danych karty kredytowej.

Co więcej, po zarejestrowaniu się w CactusVPN nadal będziesz objęty naszą 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wniosek

Dostawcy VPN zazwyczaj oferują użytkownikom jeden lub dwa z następujących adresów IP:

 • Statyczne adresy IP
 • Dynamiczne adresy IP
 • Dedykowane adresy IP
 • Wspólne adresy IP
 • Mieszkalne adresy IP
 • Adresy IP IPv4
 • Adresy IP IPv6

Wszystkie mają swoje zalety i wady, ale główną ich zaletą jest to, że dynamiczne i współdzielone adresy IP są bardziej zorientowane na prywatność i tańsze w utrzymaniu (w związku z tym usługi VPN kosztują mniej dla użytkowników), podczas gdy statyczne i dedykowane adresy IP są bardziej ekskluzywne, droższe i oferują mniejszą ochronę prywatności, ale rzadziej dostaną się na czarną listę na podstawie działań innych użytkowników (rzetelni dostawcy VPN mogą jednak zarządzać i zapobiegać temu problemowi) i zostaną oznaczeni przez witryny subskrypcji za „podejrzane” działania.

Ogólnie „mieszany” adres IP (taki jak statyczny wspólny adres IP) jest najlepszym sposobem, ponieważ możesz cieszyć się tym, co oferują oba rodzaje adresów.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map