Podwójna sieć VPN i jak skonfigurować łańcuch VPN |


Co to jest podwójna łączność VPN?

Chociaż nazwa może sugerować, że korzystasz z 2 sieci VPN jednocześnie, zazwyczaj tak nie jest – chyba że konfigurujesz podwójne połączenie VPN z dwoma różnymi dostawcami VPN. Zwykle podwójne połączenie VPN ma miejsce, gdy korzystasz z dwóch serwerów VPN jednocześnie.

Jak działa podwójna sieć VPN?

Zasadniczo, zamiast tylko raz zabezpieczyć ruch i dane online przez jeden serwer VPN, będzie on zabezpieczony dwa razy przez dwa serwery VPN.

Wiele osób uważa, że ​​podwójne połączenie VPN oznacza, że ​​zamiast szyfrowania AES-256, na przykład, będą chronione przez szyfrowanie AES-512. Chociaż nie do końca jest to poprawne, nie jest to zbyt dalekie od prawdy.

Zamiast podwoić ten sam poziom szyfrowania, dodaje się do niego kolejny poziom szyfrowania. Zwykle ruch internetowy dociera do sieci po przejściu przez serwer VPN.

W przypadku podwójnego połączenia VPN ruch przechodzi przez jeden serwer VPN, a następnie zostaje przekierowany przez inny serwer VPN i dopiero wtedy żądania połączenia docierają do Internetu.

Aby lepiej zrozumieć, jak działa podwójna sieć VPN, oto prosty przegląd procesu połączenia:

Podwójna sieć VPN

Ogólnie rzecz biorąc, ruch online jest szyfrowany, odszyfrowywany, ponownie szyfrowany i odszyfrowywany jeszcze raz, zanim dotrze do sieci na całym świecie. Następnie przechodzi ten sam proces, zanim żądane dane dotrą do Twojego urządzenia.

Ponadto przy podwójnym połączeniu VPN twój prawdziwy adres IP jest maskowany dwa razy zamiast tylko raz, ponieważ jest ukryty za dwoma adresami serwera.

Czy możesz korzystać z wielu sieci VPN jednocześnie??

Tak, w rzeczywistości nie jesteś ograniczony do dwóch jednoczesnych połączeń VPN. Możesz mieć wiele połączeń VPN jednocześnie. Jednak po wykonaniu tej czynności nie jest już nazywane podwójnym połączeniem VPN, ale łańcuchem VPN, kaskadowaniem VPN lub VPN typu Multihop (ponieważ ruch przeskakuje przez wiele serwerów).

Łączenie VPN

Dlatego zamiast przepuszczać ruch przez dwa serwery VPN, możesz na przykład przejść przez trzy lub cztery serwery. Każdy serwer oferuje dodatkową warstwę szyfrowania i dodaje inny adres IP w mieszance, dodatkowo zabezpieczając twoją tożsamość online.

Zalety podwójnych połączeń VPN

Większość korzyści, o których powinieneś wiedzieć, to wyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności w Internecie.

Ogólnie rzecz biorąc, oto konkretne zalety korzystania z podwójnego połączenia VPN:

  • Drugi serwer VPN, z którym się łączysz, nie będzie wiedział, jaki jest twój prawdziwy adres IP, ponieważ zobaczy tylko adres pierwszego serwera VPN.
  • Twój ruch online i dane są szyfrowane dwa razy (lub więcej, jeśli skonfigurujesz łańcuch VPN z wieloma przeskokami).
  • Połączenia między serwerami można przełączać między TCP i UDP, oferując nieco wyższy poziom bezpieczeństwa online.
  • Podwójne połączenie VPN zmniejsza ryzyko narażenia się na atak korelacji ruchu (korelacja między ruchem przychodzącym i wychodzącym na serwerze VPN). Chociaż ważne jest, aby wspomnieć, że taki atak jest bardzo mało prawdopodobny jako użytkownik VPN. Mimo to jest to zaletą korzystania z podwójnego połączenia VPN.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się skonfigurować połączenie VPN dla wielu sklepów, będziesz mógł ukryć swoje cyfrowe ślady za wieloma lokalizacjami geograficznymi (ponieważ używasz więcej niż dwóch serwerów VPN).

Wady podwójnych połączeń VPN

„O co muszę się martwić, jeśli korzystam z podwójnego połączenia VPN lub łańcucha VPN?”

Szczerze mówiąc, niewiele. Głównym i pojedynczym problemem związanym z ustawianiem podwójnego połączenia VPN lub łańcucha VPN dla wielu sklepów jest zmniejszenie prędkości połączenia. W końcu mówimy o tym, aby Twoje połączenie przechodziło przez dwa lub więcej serwerów VPN i wiele procesów szyfrowania jednocześnie. To odbije się na szybkości Internetu.

Możesz zapobiec pewnej utracie prędkości, używając tylko serwerów VPN, które są blisko Ciebie, ale procesy szyfrowania, deszyfrowania i ponownego szyfrowania prawdopodobnie nadal będą spowalniały Twoją prędkość online.

Teraz jest wiele rzeczy, które wpływają na to, jaką prędkość VPN uzyskasz, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z tym przewodnikiem, który napisaliśmy na ten temat. Ale główną ideą jest to, że powinieneś spodziewać się pewnej utraty wydajności, jeśli uruchomisz podwójne lub wielopunktowe połączenie VPN.

Aby dowiedzieć się, o czym mówimy, jeśli masz połączenie 100 Mb / s, połączenie VPN z czterema przeskokami może obniżyć prędkość pobierania do około 25 Mb / s (pod warunkiem, że masz stabilne połączenie internetowe i urządzenie, które nie jest zbyt duże oczywiście nieaktualne).

Poza tym podwójne lub łańcuchowe połączenie VPN jest zwykle droższe niż zwykłe. Bez względu na to, czy mówimy o dostawcy VPN, który oferuje wbudowane podwójne lub łańcuchowe połączenia VPN, czy po prostu korzysta z wielu serwerów różnych dostawców, w końcu zapłacisz więcej pieniędzy.

Jak łączyć sieci VPN

Istnieje wiele sposobów skonfigurowania podwójnego połączenia VPN lub połączenia łańcuchowego VPN. Według naszych badań są to najlepsze opcje:

1. Sieci VPN Doublehop

Doublehop VPN jest zwykle funkcją oferowaną przez niektórych dostawców VPN. Zasadniczo, gdy łączysz się z określonym serwerem VPN, twoje połączenie jest natychmiast łączone z innym serwerem, a dopiero potem twoje żądania docierają do sieci.

Na przykład przykładem połączenia VPN typu doublehop byłby dostawca oferujący połączenie Kanada-USA. Po połączeniu się z serwerem Canada VPN ruch jest następnie przesyłany przez serwer amerykański do Internetu.

Pamiętaj, że połączenia są na ogół statyczne, co oznacza, że ​​nie możesz wybrać serwerów VPN, które będą używane w podwójnym połączeniu VPN.

2. Samokonfigurowalne połączenia Multihop VPN

Połączenia te są w zasadzie kaskadowe VPN, ale dostawca VPN pozwala skonfigurować je w kliencie VPN. Zasadniczo możesz wybrać, które serwery mają być częścią kaskady VPN.

Całkowita liczba przeskoków zależy od tego, co oferuje dostawca VPN, ale standardem są maksymalnie cztery przeskoki serwera VPN.

Należy pamiętać, że dostawcy VPN oferujący takie funkcje zwykle mają droższe plany subskrypcji.

3. Konfiguracja routera + połączenia klienta VPN

Relatywnie łatwym sposobem na skonfigurowanie podwójnego połączenia VPN jest skonfigurowanie usługi VPN na routerze, a następnie zainstalowanie klienta VPN na jednym z urządzeń (na przykład na telefonie komórkowym).

Konfiguracja routera VPN VPN

W ten sposób za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem w domu za pośrednictwem wspomnianego urządzenia, będziesz używać podwójnego połączenia VPN, ponieważ ruch najpierw będzie przechodził przez serwer VPN skonfigurowany na routerze, a następnie przez drugi serwer VPN, z którym łączysz się Klient.

4. Rozszerzenie przeglądarki + połączenia klienta VPN

Jeśli Twój dostawca VPN oferuje bezpieczny serwer proxy przeglądarki wraz z klientem, możesz połączyć oba z nich w jedno połączenie. Chodzi o to, aby najpierw połączyć się z serwerem VPN za pośrednictwem klienta, a następnie za pośrednictwem rozszerzenia przeglądarki.

Pamiętaj, że jeśli to zrobisz, nie uzyskasz podwójnego połączenia VPN, ponieważ większość rozszerzeń VPN to proxy (inne niż VPN), co oznacza, że ​​zamiast tego otrzymujesz połączenie VPN + proxy. Mimo to postanowiliśmy dodać tę metodę do listy, ponieważ nadal jest to dobry sposób na ukrycie Twojej lokalizacji geograficznej za dwoma różnymi serwerami jednocześnie.

Jeśli planujesz to zrobić, zalecamy trzymanie się oficjalnych rozszerzeń zapewnianych przez wiarygodnych, płatnych dostawców VPN. Chociaż istnieje wiele bezpłatnych, samodzielnych serwerów proxy przeglądarki, korzystanie z nich naprawdę nie jest bezpieczne. Tego rodzaju rozszerzenia okazały się wcześniej takie, jak sprzedaż przepustowości użytkownika lub przeciekanie adresów IP użytkowników.

5. Maszyna hosta + maszyna wirtualna

Pomysł jest dość prosty, ale konfiguracja wszystkiego może być nieco złożona, jeśli nie znasz koncepcji maszyny wirtualnej.

Zasadniczo korzystasz z usługi takiej jak VirtualBox (bezpłatny), aby zainstalować wirtualny system operacyjny w istniejącym systemie operacyjnym (np. Wirtualnie zainstalowany Windows XP w systemie Windows 7).

Po zakończeniu instalacji konfigurujesz klienta VPN na maszynie wirtualnej. Następnie najpierw uruchom VPN na maszynie hosta (główny system operacyjny), a następnie uruchom drugiego klienta VPN na maszynie wirtualnej.

Jedyną wadą tej metody jest to, że potrzebujesz stosunkowo potężnego systemu, który może obsługiwać wiele procesów szyfrowania i deszyfrowania VPN, a także samej maszyny wirtualnej.

Oczywiście możesz skonfigurować inną maszynę wirtualną w ramach istniejącej maszyny wirtualnej, aby bieżące podwójne połączenie VPN stało się potrójnym połączeniem VPN (i tak dalej), ale może to spowodować większe obciążenie zasobów systemu.

6. Łańcuch VPN z różnymi dostawcami

W takim przypadku konfigurujesz łańcuch VPN z więcej niż jednym dostawcą VPN, używając serwera VPN z każdego z nich. Całkowita liczba dostawców zależy od tego, czy chcesz tylko podwójną sieć VPN, czy też sieć VPN dla wielu sklepów z maksymalnie czterema przeskokami lub więcej.

Jeśli chodzi o sposób łączenia sieci VPN w ten sposób, możesz w zasadzie użyć dowolnej z wyżej wymienionych opcji.

Na przykład możesz skonfigurować usługę VPN od jednego dostawcy na routerze, zainstalować klienta VPN od innego dostawcy na swoim laptopie, a następnie uruchomić innego klienta od innego dostawcy VPN na maszynie wirtualnej na swoim laptopie.

Oczywiście ta metoda będzie dość droga, ponieważ będziesz musiał zapłacić za oddzielne subskrypcje.

Potrzebujesz silnej sieci VPN, aby zabezpieczyć połączenia?

Jeśli chcesz skonfigurować sieć VPN z serwerami wielu dostawców, CactusVPN zapewnił Ci szybkie serwery na całym świecie, które oferują nieograniczoną przepustowość.

Każdy serwer jest zabezpieczony wysokiej klasy szyfrowaniem AES, dzięki czemu masz pewność, że Twoje połączenie będzie bezpieczne i będzie działać, gdy przejdzie przez nasz serwer. Co więcej, możesz także wybrać, którego protokołu VPN użyć (oferujemy bardzo bezpieczne protokoły, takie jak SoftEther i OpenVPN), i nie przechowujemy żadnych dzienników.

Poza tym oferujemy przyjazne dla użytkownika aplikacje na najpopularniejsze platformy.

Aplikacja CactusVPN

Skorzystaj z naszej bezpłatnej wersji próbnej

Jeśli chcesz upewnić się, że nasza usługa może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby, zanim wybierzesz abonament, możesz przetestować naszą usługę VPN bezpłatnie przez pierwsze 24 godziny – nie są wymagane dane karty kredytowej.

I to nie wszystko – kiedy zostaniesz użytkownikiem CactusVPN, nadal będziemy mieć twoje plecy z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, jeśli usługa nie będzie działać zgodnie z reklamą.

Wniosek

Podwójne połączenie VPN ma zasadniczo miejsce, gdy korzystasz z dwóch serwerów VPN jednocześnie. Twój ruch jest szyfrowany dwukrotnie, a twoja lokalizacja geograficzna jest ukryta za dwoma adresami IP. Możliwe jest także wiele połączeń z serwerem VPN w tym samym czasie (np. Maksymalnie trzy, cztery lub więcej), a gdy to zrobisz, nazywa się to kaskadowaniem VPN, łącznością VPN wielu sklepów lub łańcuchem VPN.

Niektórzy dostawcy VPN oferują wbudowane funkcje, które umożliwiają korzystanie z podwójnego połączenia VPN lub konfigurowanie łańcucha VPN, ale coś takiego ma wyższą cenę. Możesz także skonfigurować takie połączenie na inne sposoby – na przykład przy użyciu serwerów wielu dostawców VPN, przy użyciu maszyn wirtualnych lub konfiguracji VPN na routerze i kliencie VPN na urządzeniu.

Czy warto podwójne połączenie VPN lub łańcuch VPN? Cóż, oferują wyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, ale mogą również negatywnie wpłynąć na szybkość połączenia i spowolnić je. Ogólnie rzecz biorąc, tego rodzaju połączenia VPN są bardziej odpowiednie dla osób wymagających dużego bezpieczeństwa w Internecie – na przykład dziennikarzy i informatorów.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me