12 drošības padomi, lai aizsargātu jūsu iPhone

Mēs atrodamies laikā, kad visa mūsu informācija, sākot no kontaktiem un beidzot ar bankas datiem, tiek digitalizēta viedtālruņos. Visu datu ievietošana vienā ierīcē padara to neaizsargātu pret novērošanu un datu zādzībām.


Domāšana par to, ka mūsu iPhone nonāk svešinieka rokās, mūs satrauc, jo satur sensitīvus fotoattēlus, kā arī paroles un dažādu citu personisko informāciju.

Jaunākie ziņojumi par dažām iOS lietotnēm, kas bez autorizācijas reģistrē lietotāju ekrānu, izmantojot Glassbox SDK. Šīs lietotnes uzņem ekrānuzņēmumus, tastatūras ierakstus, kā arī citas ekrāna darbības un pēc tam pārsūta to pārbaudei uz Glassbox SDK. Šī ir bijusi nedaudz satraucoša situācija iPhone lietotājiem.

Jūs joprojām varat pārvaldīt savu iPhone aizsardzību, izmantojot dažus veidus, kas ir pieejami drošības uzturēšanai. Tomēr mums jums jāinformē, ka, lai arī šie drošības padomi palīdzēs palielināt jūsu iPhone privātumu, tie jums var liegt dažas ērtas funkcijas.

12 padomi, kā palielināt jūsu iPhone drošību

Jūsu bažas par iPhone informācijas atklāšanu, piemēram, parolēm, ziņojumiem vai bankas informāciju, ir pamatotas. Šī rokasgrāmata sniedz jums padomus, kā atbrīvoties no šīm raizēm. Kaut arī pati iOS sistēma ir diezgan droša, taču ir dažas pieejas, kā maksimizēt iPhone drošību.

1. Regulāri atjauniniet iOS

Lai aizsargātu savu iPhone no iespējamiem hakeriem vai datu snooperiem, regulāri atjauniniet savu iOS ar jaunāko Apple nodrošināto versiju. Tas ietver mazos “dot” atjauninājumus, kurus lietotāji parasti aizmirst.

Ar pastāvīgu darbu hakeriem bieži izdodas atrast nepilnības vai nepilnības Apple kodēšanā, tādējādi ļaujot viņiem to izmantot un piekļūt jūsu datiem. Lai tas nenotiktu, Apple pastāvīgi nodrošina iOS atjauninājumus, lai cīnītos pret hakeru mēģinājumiem.

Pašreizējā iOS versija ir 12.1.4, taču Apples pastāvīgi izlaiž punktu atjauninājumus, tāpēc tiem ir jāpievērš uzmanība. Šie atjauninājumi tiek nodrošināti, lai uzlabotu drošības funkcijas un salabotu iepriekš nepamanītos trūkumus.

Regulāru iOS atjaunināšanu var veikt šādi:

 • Atveriet lietotni “Iestatījumi”
 • Cilne “vispārīgs”.

Dodieties uz “programmatūras atjaunināšanu”, lai lejupielādētu un instalētu atjauninājumu, parādīsies jauns programmatūras atjauninājums.

2. Iespējojiet “Atrodi manu iPhone”.

Vēl viena pieeja, kas palīdz nodrošināt iPhone drošību, ir Apple piedāvātā lietojumprogrammas “atrast manu iPhone” izmantošana. Tas noder, ja nejauši jūsu iPhone pazūd vai tiek nozagts. Tādā veidā jūsu dati tiks attālināti izdzēsti, izmantojot citu iOS ierīci vai tīmekli.

Tādējādi, pat ja hakerim izdosies piekļūt jūsu tālrunim, jūsu dati viņam nebūs pieejami. Aktivizācijas kods iOS ierīcē ļauj tikai apskatīt datus.

Funkcijas “Atrodi manu iPhone” izmantošanai ir jāveic šādas darbības:

 • Piesakieties vietnē “atrast manu iPhone” vai vietnē “iCloud”.
 • Izvēlieties savu iPhone.
 • Pieskarieties “dzēst datus”, lai pilnībā izdzēstu datus.

Dati tiks automātiski izdzēsti, ja ierīce būs savienota ar Wi-Fi tīklu, vai arī tiks izdzēsti, nākamreiz, kad ierīce tiks pievienota tīklam. Ja jums ir bažas par datu zaudēšanu, labāk ir ieslēgt automātisko iCloud sinhronizāciju.

Šī funkcija, kā norāda nosaukums, palīdz arī atrast pazaudētās ierīces atrašanās vietu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka Apple informāciju par trūkstošo ierīci saņem tikai tad, ja ir iespējota “Lost Mode” vai “Send Last Location”..

3. Iestatiet spēcīgu paroli

Stingras paroles nodrošina labāku datu aizsardzību. Tāpēc mēs iesakām “iestatīt” burtciparu paroli. Atzīstās garās paroles var izrādīties apgrūtinātas, taču tās arī nodrošina privātumu.

Turklāt ir ieviests jauns hakeru rīks, kas pazīstams kā “GrayKey” un kuru izmanto tiesībaizsardzība un valdība. Šis rīks dažu sekunžu laikā var salauzt četrciparu piekļuves kodu, bet sešu ciparu kodus dažu dienu laikā var salauzt.

Kaut arī valdībai vai policijai nav iemesla ielauzties jūsu tālruņos, bet mūsu viedoklis šeit ir šāds: ja pastāv šāda veida rīks, iespējams, ka līdzīgas ierīces atradīsies hakeru vai ziņkārīgu acu priekšā..

Lai gan nesen ir saņemti ziņojumi par Apple panākumiem, bloķējot šo “GrayKey” hakeru rīku no iOS drošības pārkāpumiem, joprojām tiek uzskatīts, ka atšķirībā no īsajām četrciparu vai sešciparu parolēm ir jāizmanto spēcīgas burtciparu paroles, jo tām ir grūti izlauzties. Touch ID / Face ID izmantošana tiek uzskatīta arī par uzticamu.

Veiciet norādītās darbības, lai izveidotu spēcīgu paroli:

 • Dodieties uz iestatījumiem.
 • Atveriet Touch ID / Face ID un piekļuves kodu.
 • Ievadiet pašreizējo piekļuves kodu.
 • Pieskarieties mainīt piekļuves kodu.
 • Ievadiet piekļuves kodu.
 • Dodieties uz piekļuves koda iespējām.
 • No piedāvātajām iespējām izvēlieties vai nu ciparu kodu vai burtu un ciparu kodu.
 • Tagad ievadiet jauno kodu un pārbaudiet to.

4. Aktivizējiet funkciju “Datu aizsardzība”

Šis punkts dažiem cilvēkiem varētu šķist neapmierinošs, taču tas palīdz nodrošināt maksimālu privātumu. Apple saviem lietotājiem nodrošina tālruņu iestatīšanu tā datu dzēšanai. Šīs “datu aizsardzības” funkcijas ir tādas, ka, ja kāds tiek galā ar desmit neveiksmīgiem mēģinājumiem ievadīt pareizo paroli, ierīcē esošie dati tiek automātiski izdzēsti..

Tas nedaudz satrauc cilvēkus, kuri mēdz aizmirst paroles, jo ir ziņojumi par to, ka cilvēki nejauši izdzēš savus datus. Parasti tie ir tie paši cilvēki, kuri neizmanto iCloud automātiskās sinhronizācijas iespēju.

Tāpēc, izmantojot šo funkciju, ir svarīgi ieslēgt iCloud sinhronizāciju. Šādā gadījumā, ja kādreiz aizmirstat piekļuves kodu vai ierīce nonāk bērna rokās un dati tiek izdzēsti, jums joprojām ir iespēja to atgūt no iCloud..

Lai ieslēgtu “datu aizsardzības” funkciju, veiciet tālāk norādītās darbības.

 • Atveriet iestatījumus.
 • Pieskarieties Touch ID un piekļuves kodu vai Face ID.
 • Iespējojiet opciju “dzēst datus”, kas atrodas lapas apakšā.

5. Nelieciet cietumā savu Apple ierīci

Jailbreak apiet ierobežojumus, ko Apple izvirza ierīces operētājsistēmai. Tas lietotājiem ļauj piekļūt lietotnēm un programmatūrai, kas citādi ir paredzēta tikai iPhone lietotājiem. Turklāt tas lietotājiem ļauj pielāgot vairāk iespēju.

Var šķist, ka ierīce ir tik vilinoša kā jaudu laušana, taču to ļoti ieteicams neņemt vērā. Tas notiek tāpēc, ka jailbreaking ierīce padarītu to bezpalīdzīgu pret vīrusiem un citām ļaunprātīgām programmatūrām. Ja ierīce ir nojaukta, jūs varētu lejupielādēt ekranizētas lietojumprogrammas, kurās būtu vīrusi un cita ļaunprogrammatūra..

Neatkarīgi no tā, ka sarežģīta ierīce pārtrauc sākotnējo Apple izstrādāto drošības sistēmu, padarot ierīci nedrošu. Turklāt, tiklīdz ierīce tiek uzlauzta, tās garantija tiek izjaukta, tāpēc ka problēmu gadījumā jūs nevarat lūgt Apple palīdzēt.

6. Šifrējiet iPhone dublējumu

Šis piesardzības pasākums ir īpaši svarīgs, ja jūsu iPhone ir sinhronizēts ar klēpjdatoru vai datoru. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, kādi dati ir jūsu tālrunī, tie būtu arī šajā sinhronizētajā ierīcē. Nostipriniet savus iPhone datus, tos šifrējot.

To var izdarīt iTunes konkrēti, ja tiek sinhronizētas divas iPhone ierīces. iTunes parasti netiek dublēti daži jūsu dati, piemēram, paroles vai tīmekļa vēsture. Kad šifrēšana ir ieslēgta, varat arī dublēt šos datus.

Veiciet šīs darbības, lai šifrētu iPhone dublējumu:

 • Pievienojiet ierīci datoram.
 • Atveriet iTunes.
 • Atlasiet ierīci, kuras datus vēlaties šifrēt.
 • Dodieties uz rezerves daļu.
 • Atzīmējiet izvēles rūtiņu “šifrēt” iPhone / iPad dublēt.

iCloud ir funkcija automātiski šifrēt dublējuma datus, tāpēc jums nav jādara nekas, lai iespējotu šo funkciju.

Šīs ir darbības, lai iespējotu “datu dublēšanu”, izmantojot iCloud.

 • Atveriet iestatījumu.
 • Dodieties uz Apple ID reklāmkarogiem.
 • Iedarbiniet iCloud.
 • Pārslēdziet slēdzi, kas atrodas blakus iCloud Backup.
 • Pieskarieties “backup” tūlīt.

7. Atspējojiet bloķēšanas ekrāna opciju

Pat ja jums ir ļoti droša bloķēšanas ekrāna parole, to joprojām ir nedaudz viegli uzlauzt savā iPhone. Apple palīgs Siri ir lieliska un noderīga funkcija, taču, cenšoties būt noderīga, tā atklāj pārāk daudz informācijas.

Siri bieži pieprasa kādu pārbaudi, pirms nodrošina piekļuvi fotoattēliem, kontaktiem vai citiem personas datiem, taču ir bijuši gadījumi, kad cilvēki ir atraduši veidus, kā apiet šīs verifikācijas metodes. Tāpēc Siri ir labāk atslēgt bloķēšanas ekrānā neatkarīgi no tā, cik ērti tas ir.

Cits veids, kā hakeri var piekļūt jūsu tālrunim vai vismaz kādu laiku apiet paroli, ir caur bloķēšanas ekrānā esošo vadības centru. Bloķēšanas ekrānā ir iespēja ieslēgt lidojuma režīmu. Izmantojot savu iPhone lidojuma režīmā, jūs to nevarēsit meklēt, izmantojot arī funkciju “atrast manu iPhone”.

Atspējot ekrāna bloķēšanu, to var izdarīt, izmantojot šādas darbības:

 • Dodieties uz iestatījumiem.
 • Dodieties uz Touch ID / Face ID un piekļuves kodu.
 • Izslēdziet Siri un vadības centru “atļaut piekļuvi, kad ir bloķēta”.

8. Izslēdziet automātiskās aizpildīšanas iespēju

Apple ir būtiska īpašība, kas pamudina lietotājus saglabāt savu informāciju, kad viņi ir pabeiguši pieteikšanās iespējas. Tā ir ļoti ērta funkcija, jo tas nozīmē, ka jums visu laiku nav jāatceras paroles. Vienkāršs pieskāriens ļauj piekļūt visiem vajadzīgajiem datiem.

Tagad mēs zinām, ka tas var būt ārkārtīgi kaitinoši, ja katru reizi piesakāties, jo ir jāievada paroles, taču gadījumā, ja tālrunis nonāk svešinieka rokās, viņam būs viegli piekļūt jūsu personiskajai informācijai, lai cik ērtības tas joprojām būtu būtisks. lai tiktu atspējota opcija “automātiskā aizpildīšana”.

Automātiskās aizpildīšanas izslēgšanas opciju var atspējot, izmantojot šo metodi:

 • Dodieties uz iestatījumiem.
 • Atveriet Safari.
 • Izslēdz automātisko aizpildīšanu.

9. Ieslēdziet divu faktoru autentifikāciju

Ja jums ir ieslēgts iCloud dublējums, labāk ir ieslēgt divu faktoru autentifikāciju. Šī novatoriskā funkcija lietotājiem nodrošina papildu aizsardzību. Šīs funkcijas ieviešanas mērķis bija aizsargāt jūsu Apple ID, kā arī iCloud kontu no nesankcionētas piekļuves.

Divpakāpju autentifikācija nodrošina Apple ID saglabātos datus, un iCloud kontam, kurā ir dokumenti, attēli, maksājuma informācija utt., Kad kādam ir ieslēgta divpakāpju verifikācija, būs nepieciešama cita jūsu Apple ierīce, lai piekļūtu kontam, pat ja jums ir parole.

Ja iPhone tālrunī ir ieslēgta divu faktoru autentifikācija, jums tas ir jāsavieno pārī ar uzticamu Apple ierīci. Pirmoreiz pierakstoties no Apple ID, uzticamā Apple ierīcē parādīsies verifikācijas kods. Kad esat ievadījis šo drošības kodu savā iPhone, ierīce tiek apstiprināta.

Šī ir ērta funkcija, un tā tiek pagriezta, izmantojot šādas darbības:

 • Dodieties uz sava iPhone lietotni “Iestatījumi”.
 • Pieskarieties augšpusē rakstītajam “jūsu vārds”.
 • Atlasiet “parole un drošība”.
 • Pieskarieties divu faktoru autentifikācijai.

10. Izmantojiet uzticamas uzlādes stacijas

Uzlādes stacijas tagad ir ērtas lidostās, kafejnīcās un citās sabiedriskās vietās. Lai arī šīs stacijas ir ļoti piemērotas, taču nav garantijas, ka tās būs drošas. Zibens un lādēšanas kabeļi tiek izmantoti datu pārsūtīšanai, tāpēc katru reizi, kad pievienojat lādēšanas staciju, pastāv iespēja, ka jūs atklāsit tālruņa datus.

Turklāt, tiklīdz jūsu ierīce ir savienota ar sulu domkrata staciju, izmantojot USB, tai ir iespējams piekļūt bezvadu režīmā jebkurā laikā bez jūsu piekrišanas vai zināšanām, ja vien hakeris ir sasniedzams. Tāpēc labāk, ja ir pilnībā uzlādēta strāvas banka, jo jums nav jābūt atkarīgam no uzlādes stacijām.

Varat arī iegūt datus bloķējošu uzlādes kabeli, ko izmantot, kad neesat darbojies, vai arī varat ierīci bloķēt un nelietot to, kamēr tā ir savienota ar uzlādes staciju. Vēl viena lieta, ko var izdarīt, ir tāda, ka jūs varētu ieslēgt Apple nodrošināto “USB ierobežota” režīma funkciju.

Šo funkciju Apple ir ieviesis galvenokārt tāpēc, lai neļautu tālrunim uzlauzties no tiesībaizsardzības iestāžu, kā arī noziedznieku puses. Ieslēdzot šo funkciju, nav iespējams piekļūt ierīcei, to neatslēdzot.

Šo funkciju var ieslēgt šādā veidā:

 • Atveriet iestatījumus.
 • Atveriet sadaļu Touch ID un parole / Face ID.
 • Ievadiet paroli, lai piekļūtu iestatījumiem.
 • Apakšā ritiniet līdz opcijai “USB piederumi”.
 • Atstājiet to ieslēgtu, ja vēlaties atspējot piekļuvi savai ierīcei, izmantojot “USB savienojumus”, ja kopš tās atbloķēšanas ir pagājusi vairāk nekā stunda.
 • Ieslēdziet to, ja vēlaties, lai ierīcei piekļūtu, izmantojot USB savienojumu, pat ja stundu neesat atbloķējis tālruni..

11. Izmantojiet VPN

Pēdējā laikā visvērtīgākais iPhone tālruņa drošības risinājums būtu izmantot VPN pakalpojumu. VPN ir vieda un īpaši moderna programmatūra, kas paredzēta iPhone drošības uzturēšanai. VPN nodrošina papildu aizsardzības slāni un ļauj izmantot ierīci bez jebkādām atrunām.

VPN serveris nodrošina drošu un privātu piekļuvi tīklam. Tas slēpj jūsu savienojumus ar kodu un slēpj jūsu IP adresi pat no ISP, padarot gandrīz neiespējamu jūsu datu izsekošanu tiešsaistē.

Bez VPN jūsu informācija ir pieejama atklātībai, lai ikviens varētu to meklēt. VPN kodē šo informāciju un nodrošina drošību.

Ar šifrētu informāciju neviens tam nevar piekļūt, ja tam nav oriģinālas šifrēšanas atslēgas. Turklāt ar paslēptu IP adresi nevienam nav iespējams jūs izsekot. Tādējādi VPN ir papildu aizsardzības nodrošināšanas metode.

Darbības, lai iestatītu VPN iPhone.

 • Vispirms “lejupielādējiet” VPN lietotni savā iPhone.
 • Pēc reģistrēšanās parādīsies uzvedne ar atļauju piekļūt VPN konfigurācijai jūsu ierīcē.
 • Pieskarieties pie atļaut ierīcē konfigurēt VPN.
 • Lai mainītu “VPN iestatījumus”, jums būs jāievieto Touch ID.
 • Pēc tam dodieties uz iestatījumiem.
 • Cilni uz “vispārīgs”.
 • Tur dodieties uz “VPN opcija” un ieslēdziet to.

12. Pamest publisko Wi-Fi

Publiskais Wi-Fi ir vislielākais avots hakeriem, kas zvejo potenciālos mērķus. Tāpēc nav ieteicams izmantot publiskos savienojumus. Ja izmantojat publisku savienojumu personīgiem mērķiem, piemēram, bankas informācijas pārsūtīšanai vai izmantošanai biznesa darbos, tas nozīmē, ka jūsu dati tiek pakļauti ikvienam, kurš var snaust.

iPhone ir funkcija automātiski izveidot savienojumu ar publisko Wi-Fi. Šī funkcija neatkarīgi no tā, cik noderīga var jūs pakļaut potenciālajiem hakeriem un kibernoziedzniekiem, tieši tāpēc nav ļoti gudra ideja izmantot publiskos Wi-Fi tīklus un pat ja jūs tos izmantojat, tāpēc labāk to izmantot kopā ar VPN.

Secinājums

Datu drošība iPhone tālrunī ir vissvarīgākā lieta, kas jums vajadzētu uztraukties. Lai arī kibernoziedznieks nav viegli ielauzties iPhone, tomēr jums jāpievērš uzmanība visiem sīki izstrādātajiem drošības padomiem, kas uzlabos datu aizsardzību.

Padariet viņiem grūti, lai arī tas jums tiks padarīts izturīgs. Pieskāriena ID un spēcīga parole jums daudz palīdz izveidot lielisku drošību. Drošības uzlabo arī divpakāpju verifikācija un automātiskā Wi-Fi savienojuma atmešana. Turklāt vairākas citas iespējas, par kurām mēs jums teicām iepriekš, noteikti palīdzēs jums izveidot vēlamo un nevainojamo iPhone drošību.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me