IPv4 salīdzinājumā ar IPv6: atšķirība starp IPv4 un IPv6?

Pētot tīkla veidošanu, jūs, iespējams, esat saskāries ar tādiem terminiem kā IPv4 un IPv6. Šie divi termini ir izplatīti, lasot par VPN un to saziņas protokoliem, kamēr tie ir IP apakškategorijas. Pirmkārt, jums vajadzētu uzzināt, kas ir IP. IP ir konvenciju kopums, kā datus var regulēt tīklā.


IPv4 un IPv6 vienkāršākos protokolos atšķiras tikai attiecībā uz to īpašajām versijām. IPv6 ir jauns salīdzinājumā ar IPv4, un tam ir savas priekšrocības. Laikam ejot, IPv4 pazūd no tirgus, un IPv6 to iekaro. Ļaujiet mums uzzināt, kādas ir šīs versijas un kāds ir to lietojums.

Kas ir IPv4??

Interneta protokolā ir daudz versiju, un IPv4 ir tā 4. versija. IPv4 izmanto 4 baitus, t.i., 32 bitus, kas nozīmē, ka izveidotā kombinācija ir 2 ^ 32 adreses (3,4 * 10 ^ 38). IPv4 ir pirmais komunikāciju komplekts, kas atzīts tīklošanai un telekomunikācijām.

Tas darbojas interneta lietojumprogrammas modeļa saišu slānī. Turklāt tam ir ievērojama izmantošana pakešu komutācijā. Viens no tās uzdevumiem ir novirzīt datus pa labāko pieejamo ceļu. IPv4 adresēs IP adresi raksta ar decimāldaļām, atdalot ar periodiem. Uzrakstīti 4 cipari, tādējādi izveidojot 32 bitus.

Kā darbojas IPv4?

IP adreses tika piešķirtas ierīcēm, kurām bija nepieciešama saskarne. Šo milzīgo IP skaitu piešķīra IANA, kas ir interneta piešķirto numuru pārvalde. IANA sadarbojās ar piešķirto vārdu un numuru interneta korporāciju ICANN.

IPv4 iespējošanai tika izmantotas divas tehnikas, pirmā bija privātu IP izmantošana, bet otra bija NAT. Tika piešķirtas īpašas IP adreses, kuras bija jāizmanto privātā tīklā. NAT, tīkla adrešu tulkošana, nāca palīgā, kur bija jāpadara pieejams savienojums ar privātiem un publiskiem IP.

IPv4 priekšrocības

Var apstrīdēt faktu, ka IPv4 ir novecojis. Tas zināmā mērā ir pieņemams, taču, ņemot vērā tā priekšrocības, tie bija pamanāmi. Vissvarīgākā IPv4 priekšrocība bija tā, ka tā bija uzticama, runājot par drošību. IPv4 ļauj datus aizsargāt ar šifrēšanu. Turklāt drošība tiek uzlabota, ja īpašām datu paketēm ir nozīme.

Daži ieguvumi, kas jāpatur prātā, ir tas, ka IPv4 kalpo vislabāk, ja runa ir par elastīgumu. Maršrutēšana ir padarīta efektīvāka un elastīgāka vairākās ostās. Cienījamas organizācijas izmanto IPv4, kas rūpējas par datu pārraides multiraidēm. Tiek nodrošināta tīkla izveide, jo saskarne ir iespējama, neizmantojot NAT. Pašlaik IPv4 piešķiršanu izmanto vairāk nekā 80000 maršrutētāju.

IPv4 trūkumi

Pirms IPv6 parādīšanās interneta tirgu vadīja IPv4. Ikreiz, kad bija runa par tīklošanu un saziņu, taču tam bija savi ierobežojumi. Trūkumi, kas saistīti ar IPv4. Jūs uzzināsit, kāpēc bija nepieciešams IPv6?.

Ierobežota vieta: – Izmantojot IPv4, trūkst publisku IP adrešu. Lielākā daļa biroju IPv4 adreses apkalpo kā publiskas. Tādējādi pastāvīgajiem lietotājiem nav iespējas iegūt daudz IP. Šis trūkums zināmā mērā maksā privātu saziņu.

Grūta konfigurācija: – Visnozīmīgākais trūkums, kas saistīts ar IPv4, ir tas, ka to ir grūti konfigurēt. Iestatījumu var veikt manuāli vai automātiski. Lai uzstādītu, ir jābūt drošām zināšanām par DHCP infrastruktūru, un tas nav gabals.

Saderība: – Tā kā palielinājās savstarpēji savienoto ierīču skaits, lielāka uzmanība bija jāpievērš savietojamībai. IPv4 trūkst tīkla infrastruktūras, kas neļauj sasniegt savstarpēju savienojamību. Tātad IPv6 šeit izvirzījās vadībā.

Kas ir IPv6??

Tas ir nesenais papildinājums interneta protokolu saimei. IPv6 adreses ir pārstāvētas astoņās četrās grupās. Izmantotā numerācijas sistēma ir heksadecimāla, un skaitļus atdala ar koliem. Viena fantastiska IPv6 īpašība ir tā IP numuru kombināciju skaits, ko tas var nodrošināt.

Turklāt jums vajadzētu būt gatavam atvadīties no DHCP, jo ir pieejama vienkāršāka administrēšana. Turklāt dažas priekšrocības uzlabo jūsu saziņas pieredzi. Automātiska konfigurēšana, vienkāršāks galvenes formāts un vairs nav tīkla adrešu tulkošanas.

Kā darbojas IPv6?

IPv6 darbojas, automātiski konfigurējot sevi atbilstoši tīkla standartiem. Tā kā IPv6 satur lielu skaitu IP adrešu, jo saziņa ir atvieglota. Vairākas ierīces var vienlaikus saskarni. Tādējādi NAT neizmanto datu pārsūtīšanai. Turklāt galvenes dēļ datu pārraide ir efektīva nekā jebkad agrāk.

Ja datu pakešu pārsūtīšana tiek uzskatīta par neveiksmīgu, ICMPv6 ir atbildīgs par kļūdu novēršanu un kļūdu novēršanu funkcijās. Dažas citas funkcijas, kas padara IPv6 uzdevumu veiksmīgu, ir NAT protokola tulkošana, vairāki tunelēšanas līmeņi un divpakāpju IP kaudze.

IPv6 priekšrocības

Šī interneta protokola versija atvieglo maršrutētāja funkcionalitāti. Būtībā tam ir dažādas iespējas piešķirt IP adreses jebkurai ierīcei, kas tai pievienota. Turklāt IPv6 spēj maksimizēt pārsūtāmo baitu skaitu.

Failu pārsūtītājs / sūtītājs ir pilnvarots datus sadalīt vairākās paketēs. Šī funkcija ir iespējama, pateicoties IPv6. IPv4 ir mazāka tirgus daļa, jo vairāk nekā 95% ierīču izmanto IPv6. Ņemot vērā visas šīs apspriestās priekšrocības un iezīmes, ir grūti brīnīties par datu pārraides ātrumu, ja IPv6 nebūtu.

IPv6 trūkumi

Mēs esam iepazinuši neizskaitāmās priekšrocības, kuras sola IPv6. Tomēr šai lielajai inovācijai digitālajā jomā ir daži trūkumi. IPv6 trūkumus nedrīkst par katru cenu mazināt.

Ierīces mobilitāte: – Ierīces, kurās darbojas IPv4, nav mobilas, lai darbinātu IPv6. Tā būs galvenā problēma, ar kuru lietotāji saskarsies, kad vēlas saskarties ar vairākām ierīcēm savās mājās, kuras pašlaik strādā ar IPv4.

Adrešu diapazons: – Ir acīmredzams, ka tad, kad IPv6 pārņems, būs milzīgs neizmantoto IP adrešu skaits. Tādējādi vidējā IP standarta garums tiks pagarināts. Tāpēc būs grūti atcerēties visas IP adreses.

Nav pārejas procesa: – Ir daudz spekulāciju par to, kā ierīces, kas darbojas ar IPv4, atjaunojas līdz IPv6. Pašlaik nav tādas metodes vai algoritmu, kas varētu ļaut iepriekšējām IP adresēm pārveidoties par jaunu IPv6.

Kā izslēgt IPv6?

Kad jūsu VPN neaizsargā jūsu interneta trafiku un noplūst jūsu IP adrese, ir jāveic viena lieta. Varat izslēgt sistēmu, lai to neizmantotu. Iepriekš ir aprakstītas dažas darbības, kurās iemācīsit, kā manuāli pārvērst IPv6. Tādējādi jūsu satiksmei nav iespēju noplūst.

  • Noklikšķiniet uz Windows > Iestatījumi > Tīkls & Internets > Tīklošana & Koplietošanas centrs.
  • Noklikšķiniet uz Mainīt adaptera iestatījumus > ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tīkla, ar kuru esat izveidojis savienojumu > Īpašības.
  • Ritiniet līdz 6. interneta protokola versijai (TCP / IPv6) > noņemiet izvēles rūtiņu.
  • Ja tas ir izdarīts, jūs savā sistēmā esat veiksmīgi atspējojis IPv6.

VPN ar IPv6

Lielākā daļa VPN pakalpojumu nepieļauj IPV6, izmantojot savus trafika tīklus. Šīs darbības iemesls ir tas, ka daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji neatjaunina aparatūru un programmatūru, kas var atvieglot IPv6. Kādas ir VPN izmantošanas priekšrocības, kad jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var uzraudzīt jūsu darbības?

Kad esat skeptiski noskaņots, ka jūsu VPN neuztraucas par jūsu IPv6 trafiku, palaidiet IP noplūdes testu. Viena vietne, kurā jāveic šāda analīze https://ipleak.net/, lai nodrošinātu IPv4 un IPv6 trafiku. Kad esat pabeidzis testu bez VPN, palaidiet testu ar to. Ja jūsu sākotnējā IP adrese tiek rādīta kā iepriekšējā, jūsu VPN neatbalsta IPv6.

Kas ir IPv6?

IPv6 var ietvert 3.4 * 10 ^ 38 IP adreses kombinācijas. Tas noteikti padara vienu, un ir pagājis ilgs laiks, kad mums beigsies IP adreses. Kā noteikts iepriekš tabulā, IPv6 sedz neuzskaitāmas priekšrocības. Vienkāršāks galvenes formāts un NAT atskaites punkts ir tikai daži tā piemēri.

Tā slava ar laiku palielinās. Daudzas operētājsistēmas un modemi sniedz viņu lietotāja pieredzi ar IPv6. Interneta pakalpojumu sniedzēji regulāri izvieto pakalpojumus, kas atbalsta šo moderno versiju, šobrīd pārveidojot interneta pieredzi. Pastāv tikai viens trūkums esošajiem, un tas ir IPv6 radītās izmaksas.

Drošība ar IPv6

Lielākā daļa tehnoloģiju ekspertu tūlīt ienirs IPv6, nedomājot par tā trūkumiem. Pirmais un galvenais IPv6 trūkums ir tāds, ka vairums VPN to neatbalsta.

Ja jūsu VPN kompromitē anonimitāti, ir pienācis laiks to neņemt vērā. Jūs nedrīkstat izvēlēties tādu VPN, kas izlaiž jūsu IP adresi, jo tas ļauj jums atvērt ziņkārīgo acis.

Izvēloties VPN, pārbaudiet tā piedāvātās iespējas. Pievērsiet īpašu uzmanību neatkarīgi no tā, vai tas piedāvā IPv6. Ja tā nav, nav lielas problēmas, bet ir problēma, ja ir viena aizmugure.

Tas ir, lai nodrošinātu lietotāja drošību, aizsargājot viņu no IP noplūdēm. Izvēlieties VPN, kas piedāvā funkciju Kill Switch. Tas samazinās jūsu savienojumu ar internetu, kad jūsu tīkls samazinās.

Atšķirības starp IPv4 un IPv6

IPv4 un IPv6 ietver daudz kontrastu. Zemāk esošajā tabulā ir uzskaitītas būtiskās atšķirības, kas pastāv šīm divām interneta protokola versijām. Piezīme: salīdzinot tos, ir jāseko līdzi ciparam. Galvenokārt tie atšķiras pēc lieluma un piedāvātajām funkcijām.

IPv6

IPv4

Nenodrošina apraides ziņojumapmaiņuNodrošina apraides ziņojumapmaiņu
Adreses ir 128 bitu garumāAdreses ir 32 bitu garas
Galvenē nav pieejams kontrolsummas lauksPieejams kontrolsummas lauks
Binārs attēlots heksadecimālā izteiksmēBinārie attēlojumi aiz komata
Placket flow identifikācija ir turPakešu plūsmas identifikācijas nav

Secinājums

Palielinoties interneta lietotājiem, palielinās komunikācijas IP adrešu skaits, līdz ar to ir nepieciešami triljoni pieejamo adrešu. Tādēļ šis pakalpojums ir iespējams tikai ar to. Tas nenozīmē, ka IPv4 pazudīs, datoru tīkli joprojām būs tam parādā.

Neatkarīgi no IPv4, IPv6 var dot stimulu arī IoT jauninājumiem. Lai sazinātos ar tādām mašīnām kā ledusskapji, veļas mazgājamās mašīnas, sadzīves tehnika utt., Būs vajadzīgas arī IP adreses, lai veiksmīgi pārsūtītu signālus. Tādējādi ir pierādīts, ka IPv6 ir tīkla veidošanas nākotne.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me