Visdrošākie pārlūkprogrammas pilnīgai anonimitātei (2020. gada atjauninājums)

Vai jūs meklējat vislabāko drošo pārlūku? Ja tā, tad neesi viens. Vairāk cilvēku meklē veidus, kā nodrošināt, ka viņu tiešsaistes laiks ir arī privātais laiks.


Droša pārlūkprogrammaTomēr tagad cilvēki uzzina, ka viņiem ir jādara vairāk nekā tikai jāslēpj sava IP adrese ar VPN un jāizmanto droša paroļu pārvaldniece. Mūsdienās ir svarīgi atrast arī drošāko pārlūku.

Ko nozīmē droša pārlūkošana? Tas nozīmē pārvietoties pa internetu, neatstājot digitālu pēdu visur, kur klejojat. Tikpat svarīgi kā labākais drošais pārlūks nodrošina to, ka neviens jūs nespiež. Jūsu iespējas inficēties ar ļaunprātīgu programmatūru vai vīrusu ir samazinātas. Ja veicat bankas pakalpojumus vai iepērkaties tiešsaistē, pateicoties drošai pārlūkprogrammai, varat justies drošāk par šo darījumu privātumu.

Problēma ar daudziem visbiežāk izmantotajiem pārlūkiem

Kad patērētājs iegādājas jaunu ierīci vai operētājsistēmu, tam ir pievienots interneta pārlūks. Tam var būt pazīstams vārds, piemēram Chrome vai Microsoft Edge.

Šī pazīstamība padara pārlūku drošu. Tomēr šie iepriekš ielādētie interneta pārlūki nav visdrošākās tīmekļa pārlūkprogrammas ka jūs varat atrast.

Piemēram, šīs pārlūkprogrammas tiks konfigurētas maksimālam ātrumam un pieejamībai. Tas izklausās labi, taču šie iestatījumi ir vismazāk droši. Turklāt šīm pārlūkprogrammām nav iebūvētas iespējas neļaut apmaldījušiem cilvēkiem un organizācijām atrasties ārpus jūsu privātā biznesa.

Īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad ierīce vai operētājsistēma ir komplektā ar citām programmatūras programmām. Tas reizina ievainojamību skaitu, ļaujot jums vēl vairāk atvērt uzbrukumam.

Pat ja jūs rūpējaties apmeklēt vietnes, kurās tiek izmantoti HTTPS un SSL sertifikāti, jūs joprojām varat justies neaizsargāts, pateicoties pārlūkam, kas nav drošs.

Pievienojiet tam faktu, ka vidusmēra patērētājs bieži nezina, kā konfigurēt pārlūku optimālai drošībai, un jums ir katastrofas recepte.

Atbilde ir izvēlēties labāko drošo pārlūku, kam jau ir vairāki aizsardzības līmeņi. Tas ir vienkāršs risinājums, kura izmantošanai jums nav vajadzīgas lielas tehniskās zināšanas.

Kas ir drošs pārlūks?

Ir svarīgi saprast, ka vidusmēra pārlūks neuztraucas par lietotāju drošību vai privātumu. Daži no tiem pārdodiet savu personisko informāciju ikvienam, kurš to lūdz. Tā rezultātā lietotājs var tikt hit ar ļoti mērķētām reklāmām. Alternatīvi tas var arī nozīmēt, ka jūsu privātie dati nonāk nepareizās rokās.

Atcerieties, ka vidējā pārlūkprogrammā tiek uzskaitīta daudz informācijas par jums. Viņi izmanto ģeogrāfiskās atrašanās vietas lietotni, lai noskaidrotu, kur atrodaties pasaulē, un viņi izseko visas jūsu kustības sociālajos medijos. Jūsu pārlūkprogramma pat zina visu par jūsu izmantoto aparatūru un operētājsistēmu.

Ja jūsu pārlūkprogrammā ir populārais WebRTC spraudnis, iespējams, ir papildu ievainojamības. Tīmekļa reāllaika komunikācija ir paredzēta, lai pilnveidotu pārlūka un pārlūka saziņas procesu. Tomēr WebRTC zvaniem var būt drošības problēmas. Pateicoties WebRTC noplūdēm, vietnes, iespējams, varēs apskatīt jūsu IP adresi un citu identificējošu informāciju. Tā kā WebRTC ir izplatīts spraudnis populārām pārlūkprogrammām, tās, iespējams, nav visdrošākās iespējas.

Lai padarītu tiešsaistes pieredzi drošāku, varat veikt vairākas darbības. Tie ietver jūsu pārlūkprogrammas atjaunināšanu, paroļu neuzglabāšanu pārlūkprogrammā, uznirstošo logu bloķēšanu un trešo pušu sīkdatņu atspējošanu. Protams, ja izvēlaties drošāku tīmekļa pārlūku, daudzas no šīm darbībām jums jau ir veiktas. Izmantojot papildu aizsardzību, piemēram, izsekošanas blokatorus, jūs esat gatavs anonīmai pieredzei.

Kāpēc jums ir nepieciešams drošs pārlūks??

Padomājiet par visām lietām, kurām katru dienu izmantojat internetu. Daži no tiem ir diezgan nekaitīgi un nav īpaši privāti, piemēram, meklējot jaunu vakariņu recepti vai uzzinot par ieguvumiem videi, ko rada pats veļas mazgāšanas līdzeklis.

Jums var nepatikt prātā, ja jūsu pārlūkprogramma, interneta pakalpojumu sniedzējs, jūsu meklētājprogramma un jebkurš svešinieku skaits zina, ka jūs interesē šīs tēmas. Tomēr ir lielas izredzes, ka jūs tiešsaistē darāt daudz vairāk, nekā tikai meklējat receptes.

Ja maksājat rēķinus tiešsaistē, apskatiet bankas izrakstu krājaizdevu sabiedrības vietnē vai izmantojat savu kredītkarti mazumtirdzniecības vietnē, jūs, iespējams, vēlaties, lai šie darījumi būtu pilnīgi privāti un droši.

Vai jums patīk izmantot sociālos medijus? Varbūt jums nav prātā, ja visa pasaule redz visus jūsu ierakstus, bet dažiem cilvēkiem patīk lietas saglabāt diskrētākas. Vislabākās drošās pārlūkprogrammas palielina iespēju, ka jums patiešām ir kontrole pār to, kam ir pieeja jūsu sociālā multivides profilam.

Ir svarīgi arī izmantot drošu e-pasta pakalpojumu. Ja to nedarāt un neizmantojat nepieciešamo piesardzību, saņemot nepazīstamus vai aizdomīgus e-pastus, jūs riskējat ar pikšķerēšanu un citiem izplatītiem tiešsaistes uzbrukumiem.

Pat ja jums šķiet, ka tiešsaistē nedarāt neko īpaši privātu, ņemiet vērā, ka hakeri un citas nekonkrētas puses vienmēr meklē jūsu sistēmas ievainojamības. Viņi darīs gandrīz visu, lai jūsu sistēmu inficētu ar ļaunprātīgu programmatūru, reklāmprogrammatūru, spiegprogrammatūru, Trojas zirgiem vai vīrusiem.

drošu pārlūkprogrammu infographic

Jebkura no šīm programmām varētu jūsu ierīci novietot ceļos. Vai nav jēgas izmantot drošu tīmekļa pārlūku, lai tas nenotiktu??

Droša pārlūka izvēle

Daudzi tīmekļa pārlūkprogrammas ir pieejamas, taču dažas no populārākajām un plaši izmantotajām izvēlēm nav visdrošākās. Tomēr citi pārlūkprogrammas izcili nodrošina privātumu un drošību. Šeit ir četri no tiem.

1. TOR

TOR logotips“TOR” ir saīsinājums no “sīpolu maršrutētāja”. Kad uzzināsit vairāk par tā darbību, redzēsit, cik piemērots ir nosaukums. Ikviens, kurš kādreiz ir sagriezis sīpolu, zina, ka tas sastāv no daudziem slāņiem. TOR filozofija ir šāda daudzi šifrēšanas slāņi lietotājiem nodrošina drošāku darbību. Tādējādi šis ir labākais drošais pārlūks, jo tas izmanto trīs slāņu starpniekserveri.

Kādam, kurš izmanto TOR pārlūku, tīmekļa trafiks tiek nosūtīts, izmantojot nejaušās izvēles TOR relejus, pirms tas sasniedz pieprasīto galamērķi. Šis slēpj lietotāja faktisko fizisko atrašanās vietu un IP adresi lai viņi varētu baudīt anonīmu un pilnīgi privātu tiešsaistes pieredzi.

Plusi

 • Ir praktiski neiespējami izsekot tīmekļa trafiku, kas tiek virzīts caur TOR
 • Papildu drošībai TOR var izmantot kopā ar VPN
 • Viegli lietot: vienkārši lejupielādējiet un palaidiet

Mīnusi

 • Iespējams, ka anonīmos, brīvprātīgo darbinātos serveros ir ievainojamības
 • Skriptus un spraudņus joprojām var izmantot
 • Datu pārsūtīšanas ātrums var būt lēns

TOR ir tikpat ērti lietojams kā jebkuru no biežākajiem pārlūkiem, neskatoties uz visu sarežģītāko apstrādi, kas notiek aizkulisēs. Pirms nosūtīšanas internetā TOR jūsu tīmekļa trafiks tiek sakārtots daudzslāņu, šifrētā paketē. Pēc tam to atlec virkne serveru, kurus darbina brīvprātīgie.

Katrā serverī no šifrēšanas tiek noņemts viens šifrēšanas slānis. Tas nozīmē, ka katrs serveris zina tikai par iepriekšējo un nākamo releju, ne vienmēr apzinoties izcelsmi vai galamērķi. Šis sarežģītības slānis padara visu, bet neiespējamu, lai izsekotu jūsu tīmekļa trafiku, kad izmantojat TOR.

2. Drosmīgais pārlūks

Drosmīgs pārlūka logotipsJa jūs ienīst reklāmas, tad Drosmīgs ir jums.

Brave Browser ir pazīstamu tehnoloģiju pionieru, kuri ir strādājuši ar Mozilla un JavaScript, ideja par spēles mainītāju šajā nozarē..

Tas ir uz Chromium balstīta atvērtā pirmkoda programmatūra. Tomēr atšķirībā no citiem pārlūkiem, kas iepriekš ir bijuši. Tas ir saistīts ar tās attieksmi pret reklāmām. Tas bloķē reklāmas, kuras lietotāji parasti redzētu ar citām pārlūkprogrammām, aizstājot tās ar reklāmām no sava tīkla, ja izvēlaties tās redzēt. Reklāmas izsekotāju pilnīgi nav Brave, taču reklāmas joprojām tiek atrastas meklēšanas rezultātos. Brave izmanto reklāmu bloķējošu paplašinājumu, lai novērstu nevēlamās reklāmas, kas nozīmē, ka katra vietne, kuru apmeklē lietotāji, lejupielādē daudz mazāk datu, saglabājot ātrumu, kas pārsniedz pieļaujamo līmeni.

Plusi

 • Bloķē reklāmas un izsekotājus, lai uzlabotu anonimitāti
 • Ātri datu pārsūtīšanas ātrumi
 • Chrome interneta veikalā ir pieejams daudz paplašinājumu

Mīnusi

 • Drosmīgais atalgojums šķiet mazliet sarežģīts
 • Iespējamas WebRTC noplūdes
 • Visuresošās AdWords reklāmas joprojām tiek rādītas meklēšanas rezultātos

Brave ir jauns ieraksts pārlūka arēnā, kas tikko ienāca tirgū 2016. gadā. Izmantojot reklāmu bloķēšanu un citas tehnoloģijas, Brave darbojas diezgan liesās jūsu sistēmā, izmantojot mazāk atmiņas un mazāk CPU ciklu nekā konkurenti..

Lai gan Brave bloķē reklāmas, kas organiski parādītos tīmekļa lapās, pakalpojuma veidotāji arī saprot, ka tiešsaistes uzņēmumiem ir jāpelna nauda. Attiecīgi lietotāji var izvēlēties programmu Brave Rewards, kas piešķir žetonus noteiktu reklāmu skatīšanai. Pēc tam lietotāji izvēlas piešķirt dažām vietnēm “dzeramnaudu”.

Tā kā Brave pamatā ir Chromium, varat pievienot vairāk funkcionalitātes, vienkārši izmantojot Chrome interneta veikalu, kurā tiek pārdoti daudzi paplašinājumi.

Izņemot izsekotājus no vienādojuma, Drosmīgi padara reklāmdevējus praktiski neiespējamu lietotāju identificēšana un viņu sekošana. Tas noteikti veicina privātāku tiešsaistes pieredzi.

3. Mozilla Firefox

Firefox logotipsJa droša pārlūkošana ir svarīga jums un jūs dodat priekšroku atvērtā pirmkoda programmatūrai, tad Firefox ir lieliska alternatīva. Šis pakalpojumu sniedzējs ne tikai sola drošu pārlūkošanas pieredzi, bet arī ir ātrs, un tas nav milzīgs sistēmas resursu samazinājums..

Viens no galvenajiem Firefox pārdošanas punktiem ir tas, ka tas ir pieder bezpeļņas organizācijai. Tas nozīmē, ka Mozilla nav īpaši motivēta pārdot lietotāju datus. Regulāri atjauninājumi nodrošina lietotāju privātumu, un automātiska reklāmas izsekotāju bloķēšana padara to par neticami saprātīgu izvēli.

Plusi

 • Lieliski datu pārsūtīšanas ātrumi
 • Pieejami un efektīvi drošības rīki
 • Lietotājam draudzīgs interfeiss

Mīnusi

 • Daži jaunākie paplašinājumi nav saderīgi ar jaunāko Firefox versiju
 • Klientu atbalstu var būt grūti sasniegt
 • Dažiem cilvēkiem nepatīk atjauninājumu biežums

Ar aizsardzību pret ļaunprātīgu programmatūru un pikšķerēšanu Firefox patiesībā ir vislabākais drošais pārlūks. Jums ir arī piekļuve satura bloķēšanai, lai pārlūks varētu bloķēt visus atklātos izsekotājus. Turklāt ir pieejami ļoti dažādi papildinājumi, lai nodrošinātu papildu privātumu, drošību un funkcionalitāti.

4. Epic Privacy Browser

Episkā pārlūka logotipsDroša pārlūkošana ir Epic iezīme. Atšķirībā no daudzām visbiežāk sastopamajām pārlūkprogrammām, lai jūsu dati būtu droši, pēc noklusējuma tiek iestatīti galīgie drošības iestatījumi. Tāpat kā Brave, Epic ir veidots uz Chromium platformas. Nav atļauti spraudņi, un visi trešo personu sīkfaili ir bloķēti.

Viens klikšķis ir viss, kas jums nepieciešams Epic, lai novirzītu tīmekļa trafiku caur integrēto starpniekserveri. Tas slēpj jūsu IP adresi. Turklāt Epic pastāvīgi pārraida brīdinājumu par neizsekošanu, vienlaikus aktīvi rīkojoties, lai atrastu un bloķētu reklāmas un sociālos tīklus, kas citādi izsekotu aktivitātes tiešsaistē.

Plusi

 • Ar vienu klikšķi ir ieslēgta starpniekservera anonimizēšana
 • Izejot, visas pārlūka vēstures pēdas tika izdzēstas
 • Netika saglabāta vēsture

Mīnusi

 • Nedarbojas ar paroļu pārvaldniekiem
 • Jūs varat sastapties ar vietnēm, kuras Epic nedarbosies vai dīvaini darbosies
 • Meklētājprogramma var izlaist standarta meklēšanas modifikatorus

Epic ir tikpat viegli lietojams kā Chrome. Tas ir vienkārši programmas lejupielādes un instalēšanas jautājums. Jūs mājas lapā varēsit redzēt, cik daudz izsekošanas rīku un trešo personu sīkfailus Epic ir bloķējis jums. Ņemiet vērā, ka šie statistikas dati attiecas tikai uz jūsu pašreizējo drošās pārlūkošanas sesiju. Tas ir tāpēc, ka Epiks neveic jūsu sesiju reģistru.

Epic pat ir sava meklēšanas lapa, kas balstās uz visbiežāk izmantotajām meklētājprogrammām, bet neizpludinot šos datus šiem pakalpojumu sniedzējiem. Tas nozīmē, ka tas nemēģina automātiski aizpildīt jūsu ierakstīto meklēšanas joslā. Visi vaicājumi tiek novirzīti caur starpniekserveri, lai jūsu IP adrese būtu privāta.

Pārlūkprogrammas, no kurām jāizvairās

Izvēloties labāko drošo pārlūku, bērni un vecāki tiek aizsargāti tiešsaistē. Tomēr droša pārlūkošana nenotiek nejauši.

Diemžēl daži no vispazīstamākajiem tīmekļa pārlūkiem nav droši. Cilvēki, iespējams, uztraucas to dzirdēt Google Chrome nav droša pārlūkprogramma, un tas arī nav Internet Explorer. Mala un Opera arī ir neuzticams.

Google Chrome ir visplašāk izmantotais tīmekļa pārlūks. Viņi veic pasākumus, lai nodrošinātu lietotāju drošību. Tomēr, ja jūs patiešām uztrauc privātums, jūs nevar uzticieties tīmekļa pārlūkam, kas pieder uzņēmumam, kuram tas pieder draņķīgi par datu glabāšanu un izsekošanu.

Neskatoties uz to, ka Internet Explorer ir bezcerīgi novecojis, cilvēki turpina to izmantot. Microsoft ir migrējis uz Microsoft Edge tīmekļa pārlūkprogrammu, kas nozīmē, ka pārlūkprogramma Internet Explorer nesaņem atjauninājumus. Turklāt tā arī bija nomoka drošības jautājumi. Mala diez vai ir labāka. Tas nav bloķējošs izsekotājiem, un ir daudz ziņojumu par drošības jautājumiem.

Opera pret to cīnās, piemēram, necaurspīdīgus drošības iestatījumus un tādu VPN iegādi, par kuriem zināms, ka tiek reģistrēts klientu lietojums. Papildus, Opera pieder ķīniešu konsorcijam, kurai ir drausmīgi privātuma dati.

Tādēļ vislabāk ir izvairīties no visiem šiem ierastajiem pārlūkiem.

Noslēguma domas

Izmantojot vislabāko drošo pārlūku, tiešsaistē varēsit saglabāt konfidencialitāti un anonimitāti. Šeit minētie visuzticamākie pakalpojumu sniedzēji noklusē stingrus drošības standartus, kas ir domāti tam, lai jūs būtu drošībā internetā. Izvēlieties kādu no tiem, lai samazinātu savu digitālo pēdu un pievienotu papildu aizsardzības slāni, iegūstot sev drošu VPN NordVPN (Kā alternatīvu šeit varat apskatīt labākos VPN).

BUJ

J: Vai, izmantojot TOR, jūs joprojām varat izsekot?

A: Daudzslāņu sistēmas dēļ praktiski nav iespējams izsekot jebkurai tīmekļa trafikai, izmantojot TOR. Šī sistēma neļauj vienam relejam, kas apstrādā noteiktu datu paketi, kaut ko uzzināt ārpus tiešās iepriekšējās releja un nākamās releja. Pat vismodernākie izsekotāji nespēj sekot šīs sistēmas izlases sarežģītībai.

J: TOR lietošana ir bīstama?

A: TOR ir drošs, uzticams un privāts tiešsaistes atrašanās līdzeklis. Visa tīmekļa trafika tiek nosūtīta, izmantojot izlases veida TOR relejus ceļā uz galamērķi. Tas nodrošina lielu privātumu, anonimitāti un drošību, jo īpaši tāpēc, ka katrs relejs zina tikai par iepriekšējo un nākamo..

Izņēmums ir izejas mezgls, kas ir pēdējais relejs, pirms pieprasījums sasniedz galamērķi. Šis serveris zina iepriekšējo releju un gala mērķi, kas varētu būt problēma, ja personai, kas pārvalda serveri, ir nodomi.

Ņemiet vērā, ka TOR darbojas plašā brīvprātīgo serveru sistēmā, kas darbojas kā releji. Šie releji ir tikpat uzticami kā cilvēki, kuriem tie pieder. Lai arī vairums no viņiem ir droši un uzticami, noziedzniekam ir iespēja iegūt no lietotājiem privātu informāciju.

J: Kā novērst IP adreses izsekošanu?

A: Daudzi cilvēki meklē veidus, kā samazināt savu digitālo pēdu. ISP, pārlūkprogrammas, reklāmu izsekotāji un miljoniem citu spēlētāju dara visu iespējamo, lai saglabātu cilnes par to, kurp dodaties un ko darāt tiešsaistē. Viens no galvenajiem veidiem, kā to panākt, ir jūsu IP adreses izsekošana.

Katrai ierīcei tiek piešķirta unikāla IP adrese, kas identificē lietotāju visur, kur tie klejo tiešsaistē. Tomēr šos datus var iegūt slepenībā, veicot tādas darbības kā droša tīmekļa pārlūka izmantošana. Citi pasākumi, piemēram, HTTPS un SSL, arī palīdz novērst IP adrešu izsekošanu. Visi šie pasākumi maskē jūsu IP adresi un liek izskatīties, ka atrodaties citā fiziskā vietā, tādējādi padarot praktiski neiespējamu jūsu izsekošanu tiešsaistē..

J. Vai inkognito pakalpojums, izmantojot Google Chrome, piedāvā anonimitāti?

A: Inkognito režīms ir pārlūka Google Chrome iestatījums, kas, domājams, nodrošina anonīmāku sesiju. Tomēr šis iestatījums galvenokārt ir paredzēts, lai slēptu jūsu paveikto no citiem cilvēkiem, kuri, iespējams, izmanto to pašu ierīci. Google un vairums citu meklētājprogrammu joprojām izseko jūsu katru gājienu (ieteicams: sāciet izmantot drošu meklētājprogrammu)

Turklāt inkognito režīms, visticamāk, neslēps jūsu informāciju no visām jūsu apmeklētajām vietnēm, jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja vai organizācijas, piemēram, jūsu darba devēja, kurai ir pilnīga jūsu tīkla kontrole..

Inkognito var darboties tikai tad, ja izvēlaties inkognito režīmu, kamēr neesat pierakstījies nevienā Google kontā. Kad esat pierakstījies, džiga ir izveidota. Google ar atpakaļejošu datumu saista jūsu konta informāciju ar neseno pārlūkošanas vēsturi.

J: Vai mans interneta pakalpojumu sniedzējs zina, ko es daru tiešsaistē?

A: Interneta pakalpojumu sniedzējs jeb ISP absolūti zina visu, ko jūs darāt tiešsaistē. Daļa no viņu ienākumiem ir atkarīgi no tā. Viņi izmanto datus, ko viņi apkopo par jūsu izturēšanos, lai nosūtītu jums mērķtiecīgas reklāmas. Turklāt viņi pārdos datus daudzām trešajām personām, kas vai nu vēlas jums kaut ko pārdot, vai arī izmantos jūsu privātos datus viņu pašu nožēlojamajiem mērķiem. Par laimi, jūs varat savu ISP turēt tumsā, izvēloties vislabāko pieejamo drošo pārlūku un pieturoties pie uzticams VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me