Kā aizsargāt bērnu privātumu tiešsaistē – ceļvedis vecākiem


Bērni reālajā dzīvē ir neaizsargāti pret daudziem jautājumiem. Viņiem ir nepieciešami norādījumi, laba audzināšana un vecāku uzraudzība. Mūsdienās bērni, iespējams, pārzina tehnoloģiju vairāk nekā vecāki, taču tas, kas viņus atšķir ar vecākiem, ir risks, kas rodas dzīvē.

Piemēram, jūs uznirstat sava bērna pārlūka vēsturi un atklājat kaut ko šokējošu. Vai varbūt jūs atradīsit sava bērna datoru neaizsargātu pret vīrusiem vai ļaunprātīgu programmatūru. Dažreiz jūs redzat, ka jūsu bērns tiek manipulēts ar tādām nobriedušām darbībām kā smēķēšana, alkohola lietošana utt. Turklāt bērni saskaras ar iebiedēšanu tiešsaistē un privātuma aizskaršanu, kas ietekmē viņu garīgo veselību..

Internets ir vēl viena pasaule bērniem, kur pieaugušajiem nepieciešama laba vecāku aprūpe un uzraudzība. Valdība un tehnoloģiju uzņēmumi ir daudz veikuši, lai nodrošinātu bērnu drošību tiešsaistē, taču interneta rakstura dēļ tie ir bijuši maz efektīvi.

Ja šie jautājumi skar jūsu bērnu, jums ir laiks pastiprināties un strādāt bērnu drošības un privātuma jomā internetā..

Biežākās problēmas, ar kurām bērni sastopas tiešsaistē

Šīs ir digitālā laikmeta galvenās problēmas, ar kurām saskaras bērni. Daži no tiem ir nopietni, jo tie negatīvi ietekmē raksturu.

Neatbilstošs saturs

Internetam ir plašs saturs, kas pieejams ikvienai vecuma auditorijai. Liela daļa satura ir nevēlama un bērniem neatbilstoša, tajā parasti ietilpst pieaugušo vietnes, azartspēļu vietnes, forumi vai vietnes ar skarbu valodu, kā arī vietnes, kurās tiek ieaudzināts vandālisms, paškaitējums, kriminālas darbības un diskriminējoša izturēšanās pret bērniem.

Tomēr nav tā, ka bērni ir imūni pret šīm vietnēm. Izmantojot savus draugus, svešiniekus vai kādu citu, viņi var piekļūt šīm vietnēm pirms vecāku piekrišanas. Meklētājprogramma bez ierobežota režīma vai jebkura sociālā multivides lietojumprogramma var iepazīstināt bērnus ar šīm neatbilstošajām vietnēm.

Kiberhuligānisms

Saskaņā ar stopbullying.gov statistiku, kiberhuligānisms ir ietekmējis līdz 15 procentiem 9. – 12. Klases bērnu un 9 procentiem 6. – 12. Klases skolēnu savā dzīvē ir pieredzējis kiberhuligānismu. Turklāt 55,2 procenti no mazākumtautību grupām, piemēram, LGBTQ, ir pieredzējuši kiberhuligānismu.

Bērni, kurus ietekmē kiberhuligānisms, ir piedzīvojuši tādas garīgās veselības problēmas kā depresija, trauksme, pārliecības zudums un narkotiku lietošana. Kiberhuligānismu avoti ir radušies sociālo mediju vietnēs, tūlītējās ziņojumapmaiņas platformās un e-pastos, kur bērni saņem draudus vai skarbu valodu no draugiem vai svešiniekiem..

Privātās dzīves aizskārums

Viena no izplatītākajām problēmām, ar ko bērni saskaras tīmeklī, ir privātās dzīves neaizskaramība, kur viņus apdraud svešinieki, identitātes zagļi un seksuālie plēsēji. Šie noziedznieki draudzējas ar bērniem sociālajos tīklos vai, izmantojot aptaujas, izliekas, ka viņiem ir līdzīgas intereses, kā viņi mēģina iegūt bērna uzticību.

Kad viņi ir sasnieguši savu mērķi, viņi lūdz no bērniem kailas fotogrāfijas vai citas pretīgas aktivitātes. Noraidoši piedāvājumi no viņiem radīs draudus vai attēlu vai pierādījumu noplūdi sociālajos tīklos. Lai gan tas, iespējams, nav pilnībā vainīgs likumpārkāpēju pusē, tā kā bērni šodien ir iesaistīti eksponēto fotoattēlu koplietošanā citiem attiecību nolūkā.

Krāpšanās un krāpšanās

Bērnus galvenokārt piesaista bezmaksas lietas vai internetā piedāvātas lietas ar ļoti zemām cenām, piemēram, bezmaksas 1000 V-Bucks for Fortnite vai bezmaksas AAA video spēle. Kaut arī viņi atšķirībā no vecākiem nezina par pikšķerēšanas sekām, viņi parasti atver saiti vai pielikumu, kas nosūtīts pa e-pastiem vai viltus vietnēm.

Šajās saitēs vai pielikumos ir ļaunprātīga programmatūra vai vīrusi, kas inficē jūsu bērna datoru. Šī ļaunprātīgā programmatūra noplūst arī datorā saglabātos personas datus vai sabojāt datoru, kas var radīt lielus zaudējumus.

Interneta atkarība

Bērni, galvenokārt pusaudži (8–12 gadus veci) un pusaudži savā ierīcē pavada vidēji sešas līdz deviņas stundas, vēsta Common Sense Media. Liela daļa no viņiem skatās videoklipus, multivides tīklus, spēles un sociālos tīklus.

Vecākiem varētu būt kaitinoši redzēt, ka viņu bērns ir pilnībā izbaudīts internetā un nepievērš viņu uzmanību. Lielākā daļa bērnu pat nepiedalās informācijā vai nerunā par kādu problēmu ar vecākiem, kas viņus padara vēl neaizsargātākus pret gaidāmajām problēmām.

Kā pasargāt savus bērnus tiešsaistē?

Ir nepieciešami daži pasākumi, lai aizsargātu jūsu bērnu privātumu tiešsaistē un neļautu viņiem nonākt nopietnās nepatikšanās.

Iestatiet vai ierobežojiet privātuma iestatījumus sociālajos saziņas līdzekļos

Pirmā lieta, kas nepieciešama, lai aizsargātu jūsu bērnu privātumu, ir pielāgot viņu privātuma iestatījumus sociālo mediju kontos. Katrā sociālajā medijā privātuma iestatījumi ir paslēpti vai atrodami konta iestatījumu panelī.

Pamatprasības privātuma iestatījumu pielāgošanai būtu ierobežot bērna konta publisku pieejamību sociālo mediju meklēšanā, un būtu jāierobežo arī draugu pieprasījumi. Vēl viena lieta būtu noņemt svarīgu personisko informāciju sociālajos medijos, piemēram, mobilā tālruņa numuru, mājas adresi, e-pasta adresi, saiti uz citiem sociālo mediju tīkliem un citu sensitīvu informāciju, kas, jūsuprāt, nav droša.

Lai kontrolētu privātuma iestatījumus sociālo mediju tīklos, šeit ir daži noderīgi padomi par pusaudžu iecienītajiem sociālo mediju tīkliem;

Facebook

Tā kā vietnē Facebook ir visvairāk informācijas, kas tiek glabāta par indivīdu, šeit ir daži padomi, kā palielināt drošību;

 • Lai neļautu svešiniekiem ziņot par jūsu profilu, dodieties uz palīdzību > Privātuma saīsnes > Cilnes Konfidencialitāte sadaļa “Skatīt vairāk privātuma iestatījumu” > “Kurš var redzēt jūsu nākamos ierakstus” > Izvēlieties “Draugi”.
 • Lai ierobežotu draugu pieprasījumus, palīdziet > Privātuma saīsnes >Cilnes Konfidencialitāte sadaļa “Skatīt vairāk privātuma iestatījumu” > “Kas var jums nosūtīt draugu pieprasījumus” > Atlasiet “Draugu draugi”.
 • Lai meklētājprogrammās netiktu rādīts profils, dodieties uz palīdzību > Privātuma saīsnes > Cilnes Konfidencialitāte sadaļa “Skatīt vairāk privātuma iestatījumu” > “Vai vēlaties, lai meklētājprogrammas, kas atrodas ārpus Facebook, izveidotu saiti uz jūsu profilu?” > Atlasiet uz “Nē”.
 • Turklāt, lai nepieļautu, ka svešinieki meklē jūsu profilu pa e-pastu vai tālruņa numuru, ievērojiet tos pašus paņēmienus privātuma iestatījumos un atlasiet to kā “Draugu draugi” vai “Draugi”..
 • Varat arī iespējot cilni Drošība “Pieteikšanās apstiprinājumi”, lai pastiprinātu drošību. Pieteikšanās apstiprinājumi ir tādi paši kā divfaktoru autentifikācija, jo tie nosūta īsziņu uz jūsu tālruni, lai pieteiktos jaunā ierīcē..

facebook-privātums

Instagram

Instagram ir viens no populārākajiem sociālo mediju tīkliem pusaudžu vidū kā mediju koplietošanas platforma. Diemžēl tieši tajā vidē tiek kopīgots nepiemērots saturs un mērķēta uz bērniem. Šīs ir dažas lietas, kā ierobežot identitātes zagļus un seksuālos plēsoņus no mērķauditorijas atlases jūsu profilā.

 • Aktivizējiet privāto kontu saviem bērniem, izmantojot opciju. Šis režīms ļauj lietotāja fotoattēlus un videoklipus koplietot ar noteiktiem apstiprinātiem cilvēkiem.
 • Izvairieties no saviem bērniem bieži lietot ģeogrāfiskās atzīmes. Tas palīdz izvairīties no svešiniekiem vai plēsējiem no mērķauditorijas atlases vai izsekošanas jūsu nepilngadīgajam, izmantojot izliktos attēlus vai video.

instagram-privātums

Snapchat

Snapchat ir izveidojies par vienu no populārākajām pusaudžu lietojumprogrammām pasaulē, pateicoties tā bailīgajiem filtriem, “eksplodējošajiem” ziņojumiem un stāstiem, kā arī ģeogrāfiskās atrašanās vietas funkcijām. Lai gan tas var likties jautri, svešinieki un likumpārkāpēji var viegli mērķēt uz Snapchat. Lai novērstu šos draudus;

 • Pieskarieties Snapchat spoku ikonai un pēc tam ikonai Iestatījumi.
 • Turpmāk dodieties uz apakšpozīciju “Kas var…”. Būs pieejamas četras iespējas,
  • “Sazinies ar mani”
  • “Skatīt manu stāstu”
  • “Skatīt manu atrašanās vietu” un
  • “See Me in Quick Add”.
 • Mainiet “Sazinieties ar mani” uz “Mani draugi”, lai tikai jūsu draugi varētu tērzēt vai sūtīt ziņojumus jūsu mazulim.
 • Mainiet “Skatīt manu stāstu” uz “Mani draugi” vai “Pielāgots”, ja pēdējais ļauj noteiktiem draugiem izvēlēties skatīties jūsu bērna stāstu..
 • Mainiet “Skatīt manu atrašanās vietu” uz “Draugi” vai “Tikai es”, lai bloķētu svešinieku skatīšanos jūsu bērnu ģeogrāfiskajā atrašanās vietā.
 • Pārslēdziet opciju “Skatīt mani ātrajā pievienošanā”, lai izvairītos no tā, ka jūsu bērna profils tiek parādīts citiem draugiem, kuriem ir kopīgi draugi vai saikne.

snapchat-privātums

Ierobežots režīms YouTube vai YouTube bērniem

Youtube ir lielākā platforma pusaudžiem un bērniem. Lietotājiem ir pieejami miljardiem videoklipu, un visi šie videoklipi, iespējams, nav piemēroti jūsu bērnam. Dažās kategorijās ietilpst vardarbība, naidīgas runas, pieaugušajiem paredzēts saturs, noziedzīgas darbības un ļaunprātīgs saturs joprojām ir pieejams vietnē YouTube..

Lai atrisinātu šīs problēmas, YouTube rūpīgi strādā pie tām un ieviesa opciju “Ierobežots režīms” drošai pārlūkošanai. To var atrast iestatījumos > Vispārīgi mobilajās lietotnēs un vietnē. Bez tam, YouTube ieviesa “YouTube Kids” lietojumprogrammu mobilajām ierīcēm un vietnei, kas pilnībā paredzēta bērniem draudzīgiem videoklipiem.

Bērniem draudzīgas meklētājprogrammas un pārlūkprogrammas

Vēl viena droša iespēja ir pieteikšanās bērniem draudzīgām tīmekļa meklētājprogrammām un pārlūkprogrammām jūsu bērnu ierīcē. Bērniem draudzīgas meklētājprogrammas filtrē precīzus meklēšanas rezultātus, veicot meklēšanu tīmeklī internetā, un ierobežo bērnu piekļuvi vietnēm, kuras tiek uzskatītas par nedrošām. Daži bērnu drošu meklētājprogrammu piemēri:

 1. Droša meklēšana bērniem
 2. Kiddle
 3. KidRex
 4. KidzSearch

Turklāt ir pieejami arī bērniem draudzīgi pārlūki. Tie ļauj vecākiem uzraudzīt bērna pārlūkošanu, bloķēt noteiktas vietnes un ierobežot tīmekļa vietnē pavadīto laiku. Šie pārlūkprogrammas ir pieejamas vairākās platformās, piemēram, Windows, Mac, iOS un Android. Tie ietver:

 1. Drošs interneta pārlūks bērniem
 2. Maxthon Kid-Safe pārlūks
 3. KidSplorer tīmekļa pārlūks
 4. Zoodles

Pārlūku Chrome pārlūku var konfigurēt arī bērniem, pārvaldot dažādus profilus. Tas var ļaut jums bloķēt vietnes un izvairīties no nevēlamiem meklēšanas rezultātiem pārlūkprogrammā.

Iespējojiet vecāku kontroli operētājsistēmās Windows, iOS, Android, MacOS.

Vecāku kontrole ir pieejama lielākajās platformās, piemēram, Windows, MacOS, iOS un Android, izmantojot vai nu ielādētu programmatūru, vai trešo pušu atbalstu. Iespējojot vecāku kontroli šajās platformās, varēsit pārvaldīt un kontrolēt savu bērnu ierīci. Šie rīki lielākoties ļauj vecākiem bloķēt skaidru saturu tīmeklī, aizliedz noteiktas vietnes un ierobežo profila koplietošanu.

Windows

Operētājsistēmā Windows 8, 8.1 un 10 Microsoft ieviesa ģimenes un bērnu iestatījumus. To var atrast iestatījumos > Konti > Ģimene un citi lietotāji. Tiks parādīta izvēlne, kurā būs jāpievieno bērns vai pieaugušais. E-pasta adrese ir nepieciešama, lai kontrolētu bērna profilu, ņemot vērā, ka izveidojat kontu savam bērnam.

logi - bērnu iestatīšana

Kad šī darbība ir veikta, varat filtrēt vietnes saviem bērniem un pārvaldīt viņu profila darbības. Turklāt no profila varat iestatīt ekrāna laika ierobežojumus, bloķēt spēles un saņemt darbības pārskatus.

MacOS

Līdzīgi kā Windows, arī MacOS piedāvā iespējot vecāku kontroli bērna ierīcē. Vienkārši dodieties uz Apple izvēlni > Sistēmas preferences > Vecāku kontrole. Pēc tam pievienojiet lietotāju, kuram tiks piemērota vecāku kontrole. Noteikti pārbaudiet kontu preferences sadaļā Sistēmas preferences, lai pārbaudītu, kuram kontam ir piekļuves līmenis (Administrators utt.).

Mac un bērna iestatīšana

Lai iestatītu bērnam ierobežojumus, cilnes Vecāku kontrole ļauj jums izvēlēties, kuru lietotni, Web un Personas ierobežot. Lietotņu ierobežojums var ļaut piekļūt noteiktām bērnu lietojumprogrammām, Web ierobežojums var ierobežot īpašas bērniem nedrošas vietnes, un ierobežojums Personas var ierobežot bērna kontaktu ar citiem lietotājiem iMessage, Game Center lietotnēs un Mail. Termiņš ir pats par sevi saprotams, jo tas ierobežo bērna izmantošanu ar ierīci.

iOS

iOS savām ierīcēm piedāvā arī stingrāku vecāku kontroli. To var atrast iestatījumos > Vispārīgi > Ierobežojumi. Lai aktivizētu vecāku kontroli, būs nepieciešams PIN vai piekļuves kods, lai novērstu izmaiņas jūsu bērnā.

iOS - bērna iestatījums

Kad ierobežojumi ir aktivizēti, jūs varat neļaut savam mazulim piekļūt tādām lietojumprogrammām kā Safari, FaceTime, iTunes, lietotņu dzēšanai un instalēšanai un, pats galvenais, pirkumiem lietotnē. Trešo personu atbalsts ir pieejams arī vecākpārbaudēm ar lielāku buferizāciju, piemēram, Netsanity un Kidslox par laika ierobežojumu un citām funkcijām.

Android

Atšķirībā no iOS, Android ir ierobežotas vecāku kontroles funkcijas bērniem. Atļauts izveidot tikai atsevišķu lietotāja profilu bērniem, kas var ierobežot zvanus, ziņojumus un lietojumprogrammu pieejamību. Tam var piekļūt iestatījumos > Lietotāji.

Izmantojot trešās puses programmas, piemēram, Norton Family, Net Nanny un MM Guardian, var piedāvāt stingrāku vecāku kontroli. ScreenTime ir viena no tām lietojumprogrammām, kas pieejama lielākajās platformās, piemēram, Android, iOS un FireOS, un piedāvā ierobežot ekrānu un skatīt bērna darbības tīmeklī. Dažas no šīm lietotnēm ir apmaksātas, savukārt bezmaksas iespējas ir pieejamas un atrodamas Google Play veikalā.

Pārraugiet uzvedību tiešsaistē, “iepriecinot” viņus sociālajās vietnēs

Bērnu pievienošana tādu sociālo mediju vietnēm kā Facebook, Snapchat, Instagram utt. Var būt noderīga vecākiem, lai viņi uzraudzītu viņu aktivitātes. Pēc Pew Research Center datiem, 83% vecāku ir pievienojuši savus pusaudžus bērniem sociālajā tīklā Facebook, bet 33% ir sekojuši viņiem Twitter.

Viņu “sadraudzēšana” sociālajās vietnēs var uzlabot bērnu drošību. Vecāki var redzēt, vai bērns izliek savam vecumam atbilstošu saturu un iejaucas, pirms risks pastiprinās. Pārliecinieties, ka bērns tomēr neslēpj no jums sociālo mediju ziņas.

Izglītojiet viņus par svešiniekiem un iespējamo kaitējumu

Vislabāk ir sēdēt kopā ar savu bērnu un izskaidrot viņam par iespējamo kaitējumu internetam. Tā kā svešinieki, seksuālie plēsēji, kibernoziedznieki un hakeri slēpjas ēnā, vecākiem varētu nebūt iespējams izskaidrot interneta pasaules bezdibeni.

Parastā pamata izpratnē bērnus var izglītot par to, kā nekontaktēties ar svešiniekiem, kuri lūdz personīgu informāciju vai izmanto triku metodes, lai vilinātu bērnus darīt neatbilstošas ​​lietas. Vislabāk ir iemācīt bērniem informēt vecākus, pirms turpināt vai mijiedarboties ar viņiem. Lai saglabātu uzticēšanos, noteikti iepazīstieties ar viņu draugiem sociālajos medijos un pārbaudiet viņu tērzēšanas ziņojumus un e-pastus par viņu piemaksām.

Nepieļaujiet viņiem bieži veikt ģeogrāfisko atzīmi sociālajos medijos, jo tas ir saistīts ar seksuāliem plēsējiem un svešiniekiem, kas izmanto atklātu privātumu un turpina draudus un uzbrukumus nepilngadīgajiem. Pārraugiet viņu meklēšanas vēsturi un darbības internetā un neļaujiet viņiem piekļūt vietnēm ar ierobežotu vecumu vai aizdomīgām vietnēm, kurās ir ļaunprātīga programmatūra. Izglītošana par šiem riskiem palīdzēs bērnam un vecākiem attīstīt savstarpējo sapratni un izjūtu.

Izmantojiet VPN

Dažreiz šie bērniem draudzīgie meklētājprogrammu pakalpojumi netiek šifrēti ar HTTPS. To var redzēt jūsu pārlūkprogrammas meklēšanas joslā, kur tiek parādīta zaļa atslēga vai teksts “Secured”, ja vietne atbalsta HTTPS. HTTPS izlaišana var būt bīstama, jo hakeri var apiet meklēšanas vēsturi un uzbrukt sistēmai.

VPN var piedāvāt risinājumu šim nolūkam ar savu vienkāršo drošību. Piedāvājot militāras klases šifrēšanas tuneli kopā ar nozares labākajiem drošības protokoliem, piemēram, OpenVPN, tas nodrošina vislabāko iespējamo aizsardzību tīklā un neiespējamu iekļūšanu drošības sienā (kas varētu aizņemt miljardus gadu).

VPN novirza jūsu trafiku caur dziļi spēcīgi pārklātu drošības slāni, kas neļauj datu snooperiem un hakeriem piekļūt lietotāju datiem. Turklāt tie var ļaut jūsu bērnam sērfot internetā bez jebkādām bailēm. ExpressVPN un NordVPN ir labākās pieejamās lietotāju izvēles, nodrošinot optimālu ātrumu un lieliskas drošības funkcijas. PIAVPN ir ieteicams, ja jums ir ierobežots budžets.

Secinājums

Bērniem ir viegli būt neaizsargātiem, jo ​​viņi daudz mazāk tiek pakļauti dzīvībai kā viņu vecāki. Tā kā tīmeklī draud ļaundarīgi svešinieki, seksuālie likumpārkāpēji, viltus draugi un hakeri, vecāku un arī bērna pienākums ir sadarboties cīņā pret viņiem. Bērnus var viegli pievilināt krāpniecībā, piemēram, bezmaksas dāvanās vai loterijās, tāpēc arī viņi par to ir jāinformē.

Internets aizrauj gandrīz ikvienu, tāpēc vecāku pienākums ir rādīt piemēru saviem bērniem, t.i., ierobežot sociālo mediju un interneta lietošanu. Salīdzinot ar bērnu trauslo prātu, vecākiem jāapzinās internetā dominējošās problēmas un jāaizsargā viņu bērnu privātums tiešsaistē.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me