2020 Yılının En İyi Kayıtsız VPN’leri

Günlükleri saklamayan en iyi VPN için öne çıkan resim


Verilerimizi ve gizliliğimizi çevrimiçi korumak için VPN’ler kullanıyoruz. Ne yazık ki, çoğumuz pazarlığın sonuna kadar yaşayamayan sağlayıcılara güveniyoruz. Ve ne kadar az olursa olsun, verilerinizi kaydeden tüm VPN’ler bu kategoriye girer.

Bir VPN günlükleri tuttuğunda, bu bilgilerin nerede ortaya çıkabileceğini söylemez. Hackerlar bunu çalmanın bir yolunu bulabilirler. Reklamverenlere satılabilir. Talep üzerine devlet kurumlarına bile çevrilebilir.

Günlük kaydı olmayan bir VPN ise gizliliğinizi garanti eder. İlk başta sahip olmadıkları verileri kaybedemez, satamaz veya teslim edemezler.

Yani, benim gibi, gizliliğinizin tadını çıkarırsınız, işte VPN günlüğü ve ihtiyaçlarınız için en iyi kayıt tutmayan VPN’i seçmek için bilmeniz gereken her şey.

En İyi Kayıt Dışı VPN’lere Genel Bakış

Vakit nakittir. Eğer acele ediyorsanız ve sadece en iyi kayıt tutmayan VPN’ler olarak kabul edilen şeylere hızlı bir bakışla ilgileniyorsanız, çok fazla ayrıntıya girmeden,.

Bu sağlayıcıların her biri, Gizlilik Politikalarında veya Hizmet Şartlarında yalnızca kayıt etmediklerini açıkça belirtmekle kalmaz, aynı zamanda talepleri de üçüncü taraf denetimlerine dayanır veya mahkeme davalarında doğrulanır.

 1. NordVPN

  En iyi kayıt tutmayan VPN. 2018 yılı sonu bağımsız denetim tarafından onaylanan kaya gibi sağlam bir sıfır günlük kaydı politikası. Bir ton özellik, geniş sunucu ağı, mükemmel hızlar, mükemmel fiyat ile sezgisel uygulama.

 2. VyprVPN

  Son zamanlarda sıfır günlüğe kaydedildi ve bağımsız bir denetim tarafından doğrulandı. İsviçre merkezli, mükemmel performansa sahip, güçlü güvenlik, P2P dostu, Çin’de çalışıyor.

 3. ExpressVPN

  Türk veri merkezi baskını ve sunucu ele geçirme ile teyit edilen zırhsız günlük tutma politikası. Büyük itibar ve müşteri hizmetleri, mükemmel hızlar, dosya paylaşımı dostu, kullanımı kolay uygulama.

 4. CyberGhost

  Mantıksız politikalarını destekleyen yıllık şeffaflık raporları yayınlar. Kullanımı basit, büyük sunucu ağı çalıştırıyor, ucuz ve iş dünyasında en iyi 45 günlük para iade garantisi sunuyor.

 5. SurfShark

  Süper katı sıfır günlük kaydı ilkesine sahip yeni bir sağlayıcı. Mükemmel güvenlik ve şifreleme seçenekleri, hızlı sunucular, sınırsız eşzamanlı bağlantı, en düşük fiyatlardan biri.

Kayıt Dışı VPN Nedir??

Günlük tutmayan bir VPN, VPN ağından geçerken bilgilerinizi veya etkinliğinizi toplamayan veya saklamayan bir sağlayıcıdır. Bu içerir:

 • İSS’nize atanan IP adresi
 • Kullandığınız VPN sunucusunun IP adresi
 • IP adresleri veya kullandığınız web siteleri veya hizmetler hakkında diğer bilgiler
 • Bağlandığınız konum
 • VPN ile bağlantı kurduğunuzda ve bağlantıyı kestiğinizde
 • Ne kadar bant genişliği kullanıyorsunuz
 • İstemci sürümünüz veya işletim sisteminiz gibi cihazınızın özellikleri

Temel olarak, isteseler bile, VPN sağlayıcısı, hizmetlerini nasıl kullandığınız ve çevrimiçi ne yaptığınız hakkında hiçbir şey bulamamalıdır. Eğer yapamazlarsa, başka hiç kimsenin.

Bu durumda, gerçek bir günlük kaydı olmayan VPN’iniz olur.

Kayıt Olmadan VPN’e Neden İhtiyacınız Var??

Birçoğumuz verilerimizi korumak ve interneti kullanırken anonim kalmak için VPN kullanıyoruz. Hepimizin bunu yapma nedenimiz var.

Bir VPN kullanarak, ISS’nizin, reklamverenlerinizin, web sitelerinizin veya kullandığınız hizmetlerin ve bazen de hükümetlerin sizinle ve çevrimiçi yaptıklarınızla ilgili herhangi bir bilgi toplamasını önlersiniz.

Sorun şu ki, bu amaçla bir VPN kullandığınızda, kaçmayı umduğunuz türden aynı veri toplama ve etkinlik günlüğünü yapmama konusunda VPN sağlayıcısına güvenin.

VPN’niz günlüğe kaydedildiği sürece, bilgilerinizi isteyerek paylaşmama konusunda kararlı olmaları önemli değildir. Günlükler orada. Sağlayıcı herhangi biri tarafından ele geçirilirse, verileriniz almak için ücretsizdir.

VPN sağlayıcınızın faaliyet gösterdiği ülkeye bağlı olarak, günlüklerini yasal olarak o ülkenin hükümetine veya casus ajanslarına veya müttefiklerinden birine çevirmeleri gerekebilir..

Beş Göz istihbarat ittifakını (ya da Altı Göz, Dokuz Göz ya da Ondört Göz) duydun mu? Verileriniz orada olduğunda, ne kadar ileri gidebileceğini söyleyemez.

Sizin ve çevrimiçi etkinliklerinizin anonim kalmasını sağlamanın tek yolu, günlük tutmayan bir VPN kullanmaktır.

Başlamak için depolanmış hiçbir bilgi yoksa, çalmak, satmak, analiz etmek, telif hakkı trollerine teslim etmek veya yetkililere teslim etmek için hiçbir şey yoktur..

En İyi Kayıt Olmayan VPN’ler

Açıkçası, gizliliğinizi ve anonimliğinizi internette tutmak istiyorsanız, kayıt tutmayan bir VPN hizmeti kullanmak önemlidir. Birini araştırıyorsanız, aramanıza yardımcı olmak için, bu amaç için en iyi VPN’ler olarak düşündüğümün kısa bir listesi..

Bir sağlayıcının en iyi günlük olmayan VPN listemi yapması için sadece logless bir hizmet olduğunu iddia etmekle kalmayıp, aynı zamanda en önemlisi, bu iddialara da uyması gerektiğini unutmayın. Bunu nasıl yapabilirler? Bağımsız denetimler veya gerçek yaşam durumları yoluyla (mahkeme davaları, kapıları yıkan yetkililer, vb.)

1. NordVPN

NordVPN logosu

Panama merkezli NordVPN, VPN endüstrisinde en tanınmış ve popüler isimlerden biridir. Ve haklı olarak. Pazarlık fiyata mükemmel bir hizmet sunuyorlar.

NordVPN’in sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır ve kısa süre önce bunu kanıtlamak için bağımsız bir denetimden geçmiştir. Maksimum anonimlik arıyorsanız, kripto para birimleriyle de ödeme kabul ediyorlar.

VPN ağları en geniş ağlardan biridir. NordVPN şu anda 58 ülkede 5645 sunucu çalıştırmaktadır. Dünyada, kapsamayacakları yerlere bağlanmak isteyebileceğiniz birkaç yer var. Sunucu hızları da mükemmel.

NordVPN, 256 bit AES şifreleme, kill switch işlevi, DNS sızıntı koruması ve çift VPN desteği gibi uzun bir yararlı özellik listesi ile birlikte gelir.

Ayrıca ABD Netflix veya BBC’nin iPlayer’ı gibi coğrafi kısıtlamalı akış sitelerinin engellemesini kaldırmak için mükemmel bir iş çıkarırlar, dosya paylaşımını destekler ve hatta Tor tarayıcı ile uyumludurlar. Kısacası, NordVPN hemen hemen her şeyi yapıyor.

Artıları
 • Sıfır günlük kaydı ile mükemmel gizlilik
 • Büyük (ve sürekli büyüyen) sunucu ağı
 • İyi bağlantı performansı
 • Özel sunucular (çift VPN, gizlenmiş ve VPN üzerinden Tor dahil)
 • Temiz, kullanımı kolay istemci
 • Netflix ve diğer akış hizmetlerinin çoğuyla çalışır
 • Torrenting ve P2P’e izin verir
 • Özel IP adresleri sunar
Eksileri
 • Ayrı tünelleme özelliği yok
 • Kısa vadeli planlarda biraz pahalı

En iyi günlük yok VPN: NordVPN, VPN sağlayıcılarının İsviçre çakısıdır. Yapamayacakları neredeyse hiçbir şey yok. Ayrıca sıfır günlük kaydı iddialarını destekleyeceklerine dair güçlü kanıtlara sahiptirler. Gizlilik, güvenlik ve gerçek çevrimiçi özgürlük için NordVPN mükemmel bir seçimdir (özellikle hizmetin ne kadar uygun olduğu göz önüne alındığında).

2. VyprVPN

VyprVPN logosu

İsviçre’de bulunan VyprVPN her zaman mantıksız bir VPN hizmeti değildi. Ancak 2018’in ortalarında bunu değiştirmeye karar verdiler. Aylar süren çalışmaların ardından kapsamlı bir bağımsız denetimin ardından kendilerini piyasadaki en iyi incelenmiş sıfır günlük VPN’lerinden birine dönüştürdüler.

VyprVPN 73 konumda 700’den fazla sunucu çalıştırıyor ve diğer birçok sağlayıcıdan farklı olarak, her birine sahipler. Bu, aracıların daha iyi veri güvenliği ve üst düzey performans için sağlayıcıları barındırmadığı anlamına gelir.

Mükemmel istemci uygulamaları, birkaç popüler ev internet yönlendiricisi de dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla çalışır. Çoklu cihaz koruması için beş adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verilir.

OpenVPN üzerinden 256 bit şifreleme, kısıtlayıcı ağları (Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı dahil) atlamanızı sağlayan özel Chameleon protokolü, P2P desteği ve coğrafi olarak engellenen içeriği yayınlama yeteneğini atın ve bir tane için reçeteniz var mükemmel kayıt tutmayan VPN sağlayıcısı.

Artıları
 • Tam gizlilik için günlük kaydı doğrulanmadı
 • Mükemmel protokol seçimi ve şifreleme ayarları
 • Mükemmel konum çeşitliliğine sahip yüzlerce sunucu
 • Sezgisel, kullanımı kolay çoklu platform istemcisi
 • Netflix, BBC iPlayer ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • P2P ve torrent trafiğine izin verir
 • Kendi sunucularını barındırır (3. taraf yok)
Eksileri
 • Anonim olarak ödeme yapmanın yolu yok
 • VPN planlaması Temel planda mevcut değil

Mükemmel güvenilirlik: Tüm sunucularınıza sahip olduğunuzda, gerçek bir sıfır günlük VPN olmak çok daha kolaydır ve VyprVPN tam olarak bunu yapar. Olağanüstü performans, iyi desteklenen bir müşteri ve hatta 3 günlük ücretsiz deneme sürümüyle, bu, yanlış gidemeyeceğiniz gizlilik odaklı bir VPN’dir.

3. ExpressVPN

ExpressVPN logosu

Dünyanın hemen hemen her yerinde var olan ve kayıt olmayan bir VPN sağlayıcısı arıyorsanız, ExpressVPN mükemmel bir seçimdir. Son olarak, ağları 95 ülkede 3000’den fazla sunucuyu içerdi ve bağlantı seçeneklerini mantıksız bir hizmet için olduğu kadar iyi hale getirdi.

İyi kurulmuş bir sağlayıcıdan bekleneceği gibi sunucu performansı mükemmeldir. Ayrıca 256 bit şifreleme sunuyorlar, bu nedenle güvenlik için hızdan ödün vermiyorsunuz.

ExpressVPN’in kayıt tutmama iddiaları, Türk makamlarının kullanıcı etkinliği verilerini avladığı ve sunucularının birçoğunu ele geçiren “Kayıt tutmuyoruz” cevabından memnun olmadığı 2017 yılının sonunda doğrulandı. Bu sunucularda yetkililer hiçbir şey bulamadı: sıfır günlük, kullanıcı verisi yok. İşte ExpressVPN’in bu konudaki açıklaması.

Mükemmel gizlilik ve anonimliğin yanı sıra, ExpressVPN’ler ayrıca kullanımı kolay bir uygulama, öldürme anahtarı işlevselliği, özel DNS sunucuları ve hatta internet trafiğinizi uygun gördüğünüzü kontrol etmenizi sağlayan bölünmüş tünelleme gibi birçok özellik sunar. Elbette coğrafi kısıtlamalı içeriğin de engelini kaldırıyorlar.

Artıları
 • Zengin özelliklere sahip ve sezgisel bir istemci
 • Güçlü arka uç teknolojisi
 • Çok sayıda sunucu ve sunucu konumu
 • Hızlı ve tutarlı bağlantı hızları
 • ABD Netflix ile çalışır
 • Birinci sınıf müşteri desteği
Eksileri
 • Bazı toplu kayıtlar
 • En ucuz değil

Sağlam çok yönlü: En yüksek puanlı bir VPN sağlayıcısı olan ExpressVPN, hız, güvenilirlik ve gizliliğin mükemmel bir kombinasyonudur. 30 günlük para iade garantisi ile desteklenirler ve sektördeki en iyi 7/24 müşteri desteğine sahiptirler.

4. CyberGhost

CyberGhost logosu

Romanya merkezli CyberGhost mükemmel bir kayıt tutmayan VPN hizmeti sunuyor ve bunu birkaç sağlayıcı tarafından eşleştirilebilecek bir fiyatla yapıyor.

Sıfır günlük durumlarının kanıtı olarak CyberGhost yıllık şeffaflık raporları yayınlar. 2011 yılına kadar geri gidiyorlar.

CyberGhost, 90’dan fazla ülkede 7100’den fazla uzun bir sunucu listesine sahiptir. Bu numaralar ağlarını en büyük ağlardan biri yapar. Bu ölçekte çalışmak, CyberGhost’un hangi konuma bağlandığınıza bakılmaksızın mükemmel hız ve güvenilirlik sunmasını sağlar.

CyberGhost’un kullanımı kolay istemcisi ile aynı anda en fazla yedi cihaza bağlanabilir ve hepsinin OpenVPN protokolü üzerinden askeri sınıf 256 bit AES şifrelemesi ile korunmasını sağlayabilirsiniz. Bir şeyleri düzeltmeyi seviyorsanız, yararlanabileceğiniz birçok yararlı özellik var.

CyberGhost’un reklamı güçlü yönlerinden biri, içerik akışı üzerinde coğrafi blokları aşma yetenekleri ve kesinlikle yayınlıyorlar. Onlar tam olarak bu amaç göz önünde bulundurularak birkaç özel sunucu çalıştırın. Netflix ve BBC iPlayer VPN engelleme çabaları şansı yok.

Artıları
 • Maksimum gizlilik için sıfır günlük kaydı
 • 90 ülkede 7100’den fazla sunucuyla mükemmel sunucu dağıtımı
 • Çok yüksek bağlantı hızları
 • ABD Netflix ve BBC iPlayer ile çalışır
 • P2P torrentine izin verir
 • 45 günlük uzun para iade garantisi
Eksileri
 • Şüpheli itibara sahip ana şirket
 • Katlanmış manuel OpenVPN kurulumu
 • Çin’den çalışmıyor

En İyi Bütçe Kayıtsız VPN: CyberGhost, dünyanın herhangi bir yerinden içerik yayınlamanıza izin veren hızlı ve güvenilir bir VPN hizmetidir. Kayıt tutmazlar ve çabalarının ispatı konusunda utanmazlar. Üstelik, mevcut promosyonlarından yararlanırsanız, aynı zamanda bu listedeki en ucuz VPN’lerden biridir.

5. Surfshark

Surfshark logosu

Nispeten yeni olan Surfshark, henüz bilinen en iyi log olmayan VPN sağlayıcısı olmayabilir (henüz). Ancak, gizlilik ve güvenliğinizi göz önünde bulundurarak hizmetlerini sıfırdan oluşturduğundan eminler. Hesabınıza bağlanan e-posta, sakladıkları tek bilgi parçasıdır.

Tüm Surfshark sunucuları (63 ülkede 1040’tan fazla) SHA512 kimlik doğrulamalı OpenVPN veya IKEv2 üzerinden 256 bit şifreleme ve PFS ile 2048 bit DHE-RSA anahtar değişimi sunar. Sade İngilizce’de güvenlik daha iyi olamaz.

Sunucu hızları hızla yanıp sönüyor ve Surfshark’ın coğrafi içerik kısıtlamalarını aşma yeteneği ile birlikte, bu sıfır girişli VPN’i bir video yayıncısı rüyası yapıyor.

İstemci basit ve çok sezgisel. Bununla birlikte, çok sekmeli bağlantı seçenekleri, bir öldürme anahtarı, özel DNS ayarları, DNS sızıntısı koruması ve hatta protokol kamuflajı gibi maceracı hissediyorsanız, düzenli olarak sıkışmış birçok gelişmiş özellik var..

Surfshark’ın ağına bağlandığınızda, çok yönlü güvenlik için yerleşik reklamları, kötü amaçlı yazılımları ve kimlik avı engelleme çözümleriyle de korunursunuz.

Surfshark hakkında çok şey var ve her baktığımda iyileşmeye devam ediyorlar. Ve aynı zamanda sınırsız sayıda cihazı da bağlayabileceğinizden bahsetmiş miydim??

Artıları
 • Günlük kaydı olmadan mükemmel gizlilik ve güvenlik
 • Mükemmel sunucu performansı
 • Netflix, BBC ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • Kullanımı kolay istemci
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Torrenting desteği
 • Ucuz
Eksileri
 • Birkaç konumda tutarsız hız
 • Oldukça yavaş müşteri desteği

Mükemmel performans: Surfshark, müthiş bir değer sunan kayıt tutmayan bir VPN sağlayıcısıdır. Hava geçirmez gizlilik ve hızlı sunuculardan uzun bir özellik listesi ve sınırsız bağlantıya kadar çok şey elde edersiniz. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar, bu yüzden onları bir tur için alma riski çok az.

Hangi VPN’lerin Günlük Tutması?

Günlük tutmayan her VPN için yarım düzine var. Ne tür veriler sakladıkları değişir, ancak hepsi bir şeyi izler.

Bu sağlayıcıların çoğu kötü niyetli veya gizli olarak oturum açmaz. Genellikle bu konuda oldukça açıktırlar ve Hizmet Şartlarında veya Gizlilik Politikalarında hangi verileri sakladıklarını tam olarak anlatacaklardır.

Günlükleri tutan bir VPN sağlayıcısına gitmek, dünyanın sonu anlamına gelmez. Ancak, bunu yaparsanız, sizi çevrimiçi etkinliklerinize bağlamak için potansiyel olarak kullanılabilecek veriler olacağını bilin.

Yani, peşinde olduğunuz tam gizlilik ise, bu VPN’lerden kaçınılmalıdır..

Ace VPNAstrillAvast Secureline
AVG VPNBetternetbitdefender
Browsec VPNTamponlanmışDotVPN
Encrypt.meF-Secure FreedomeHexaTech
IP adresimi gizleHideMyAss!Hola
HotSpot KalkanıHoxx VPNMcAfee Safe Connect VPN
Opera VPNOvpnSpiderPsiphon
PureVPNKılıç VPNSeed4me
SpeedifyThunder VPNtigerVPN
TouchVPNTurbo VPNUltraSurf
UnlocatorVPN 360VPN Kapısı
VPN TemasıVPN SınırsızVPN.AC
VPNHubX-VPNZenMate

VPN’ler Ne Tür Bilgileri Günlüğe Kaydedebilir?

Sıfır sıfırlama ilkesi olmayan bir VPN’in depolayabileceği dört tür bilgi vardır.

 • Kullanım Günlükleri

  Bunlar, bağlı olduğunuz sunuculara hangi siteleri ziyaret ettiğiniz ayrıntılı listesinden ve hatta güvensiz web formlarında gönderdiğiniz parolalardan (bu günlerde oldukça nadirdir) olabilir..

  Nadiren tutulurlar, ancak kullanım günlükleri, bir VPN sağlayıcının bir mahkeme tarafından yapılması istenirse ve bunları gerektiren bir yargı alanındaysa, toplaması zorlanabilecek kayıt türüdür..

 • Bağlantı Günlükleri

  Bir kullanım günlüğünden daha az ayrıntılı olan bağlantı günlüğü, gerçek IP adresinizi, bağlantınızın başladığı zamanı, bağlantıyı kestiğiniz zamanı ve tükettiğiniz bant genişliğini (veya bunların bir kombinasyonunu) içerebilir.

  Bağlantı günlükleriyle, ilgili bir taraf kullandığınız web sitelerinden ve çevrimiçi hizmetlerden alınan bilgilerle bağlantı noktaları oynayabilir ve tüm etkinliğinizi size geri izleyebilir.

 • Gerçek Zamanlı Günlükler

  Tüm VPN hizmetlerinin, hatta günlük olmayan hizmetlerin bile gerçek zamanlı günlükleri vardır. Bunlar yalnızca VPN sunucularının çalışma biçiminin bir yan ürünüdür ve sağlayıcıların bağlantı sorunlarını gidermesine ve hizmet kalitesini korumasına yardımcı olur.

  Kayıt tutmayan bir VPN sağlayıcısı bu günlükleri uzun süre tutmaz (dakikalar veya saatler konuşuruz) veya depolamaya yazmazlar. Her durumda, gerçek zamanlı günlüklerde kullanıcı tarafından tanımlanabilir hiçbir bilgi bulunmamalıdır.

 • Sunucu Günlükleri

  Bir VPN sağlayıcısı günlük tutmasa bile, ağlarının bir parçası olarak kullandıkları sunucu donanımı büyük olasılıkla yapar. Bu kayıt türleri, ekipmanın nasıl kullanıldığıyla ilgili değil, yalnızca ekipmanın çalışmasıyla ilgili verileri içermelidir.

  Sunucularının sahibi olan kayıt tutmayan sağlayıcılar için bu her iki durumda da bir sorun değildir. Diğerleri için farkında olmak (ama üzülmemek) bir şey.

Bir VPN’ye Güvenebilir miyim?

Diğer tüm hizmet türlerinde olduğu gibi, söz konusu VPN sağlayıcısının sözünü tutmayı ve kendi politikalarını izlemeyi seçtiğiniz VPN sağlayıcısına güveniyorsunuz. Bir sağlayıcının günlük tutmayan garantisini ihlal edip etmediğini bilmenin doğrudan bir yolu yoktur ve bir kez öğrendikten sonra, muhtemelen çok geç.

İyi haber şu ki, log olmayan VPN sağlayıcılarının sözlerini tutmak için birkaç nedeni var. Kendi politikalarını ihlal ettikleri takdirde itibarlarına yıkıcı bir zarar verebilirler. Ayrıca, verileri günlüğe kaydetmek ve yönetmek için paraya mal olur ve harcamak istemedikleri paradır.

Bir VPN’nin ya bağımsız bir denetim yoluyla, mahkemede, sunucu ele geçirmeleriyle ya da bunun yapılabilecek başka yollarla oturum açmadığı kanıtlanmışsa, bu da çok olumlu bir işarettir..

Bir VPN sağlayıcısının kayıt tutmama ilkelerine uymayacağından endişe ediyorsanız, aşağıdaki kırmızı bayraklara dikkat edin:

 • VPN kullanmasına rağmen telif hakkı ihtarları ve DMCA bildirimleri aldığını bildiren kullanıcılar
 • VPN sağlayıcısı, veri toplamayı zorlayabilecek bir yetki bölgesinde çalışır
 • Fiziksel sunucular yerine sanallaştırılmış sunuculara dayanan bir sağlayıcı
 • Hizmet Şartları’na veya Gizlilik Politikası’na giriş hakkında çelişkili iddialar

VPN sağlayıcınızla ilgili yukarıdakilerden herhangi birini keşfederseniz, en güvenli bahis başka bir hizmete geçmektir..

Zero Log VPN ile Çevrimiçi Gizliliğinizi Koruyun

Sonuç olarak, kimsenin çevrimiçi yaptığınız şey hakkında veri toplamamasını sağlamak için logless VPN kullanmak en iyi yoldur. Ve yukarıdaki en iyi log olmayan VPN listesindeki sağlayıcılardan herhangi biri size çok iyi hizmet edecek.

Tabii ki, diğer tüm sağlayıcılardan kaçınılması gerektiği anlamına gelmez. Onlara tam olarak güvenmeden önce durumunuzu göstermeniz yeterlidir..

Burada bahsettiğim VPN’lerden herhangi biriyle ilgileniyorsanız, yılın ne zaman olursa olsun, bu sağlayıcılardan bir veya daha fazlasının mükemmel indirimler sunabileceğini unutmayın. Harika bir fiyata internet gizliliği ve anonimlik? Bunu her gün alacağım.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me