Kanada için En İyi VPN Hizmetleri

Kanada için En İyi VPN Hizmetleri


Bir VPN kullanmanız gereken ülkeleri düşündüğünüzde, Kanada nadiren (eğer varsa) kimsenin listesini yapar. Ancak, Büyük Beyaz Kuzey’in netizenlerinin iyi bir çevrimiçi özgürlüğün tadını çıkarma eğilimi göstermesi, VPN’lerin göz ardı edilmesi gerektiği anlamına gelmez..

Eski Kanada gizlilik yasaları, kitlesel çevrimiçi gözetim ve giderek daha da kötüye giden telif hakkı yasaları VPN kullanımı için güçlü argümanlardır. VPN olmadan siber suçlular için, özellikle genel bir Wi-Fi bağlantısında her zaman daha kolay bir hedef olacaksınız..

Ardından, Netflix ABD, Hulu veya BBC iPlayer gibi Kanadalılar tarafından normalde erişilemeyen, coğrafi olarak engellenen hizmetlere erişme olanağı vardır. Ve bu da iki yönlü bir sokak. Kanada dışındaysanız, VPN Kanada içeriklerini izlemenin en kolay yoludur.

Piyasadaki mevcut hizmetlerin sayısı ile, Kanada için en iyi VPN nedir mutlaka belli değildir. Yardım etmek için bu hızlı kılavuzu hazırladım. Sadece tüm Kanadalıların neden en azından bir VPN’i düşünmeleri gerektiğini daha ayrıntılı olarak öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda bakılacak şey ve hangi VPN’lerin tüm doğru kutuları işaretlediğini.

Kanada için En İyi VPN’lere Genel Bakış

Zaten bir VPN kullanarak satıldınız ve birçok hizmetten hangisinin Kanada için iyi bir seçenek sunduğunu merak ediyorsanız, işte en iyi beş seçmem.

 1. CyberGhost

  Kanada için en iyi VPN, CyberGhost, kullanım kolaylığı, güvenliği ve gizliliği ile bilinir. 90 ülkeyi kapsayan büyük bir hızlı ağa ve Netflix ve diğer akış sitelerinin engellemesini kaldırmak için özel sunuculara sahiptir. 45 günde VPN endüstrisinde en uzun para iade garantisine sahiptir.

 2. NordVPN

  Mükemmel bir çok yönlü NordVPN hava geçirmez sıfır günlük politikası ve diğer sağlayıcıların sunmadığı birden fazla gizlilik özelliğine sahiptir. Çarpıcı bağlantı hızlarıyla, indirme ve akış için de mükemmel bir hizmettir.

 3. Surfshark

  Hızlı sunucu performansı, kullanımı kolay uygulamalar, birinci sınıf gizlilik ve güvenlik ve dünya çapında akış erişimi Surfshark ile elde ettiğiniz şeydir. Ve her şey başka hiçbir VPN’in yenemeyeceği bir fiyat için geliyor.

 4. PureVPN

  Mükemmel hızlar ve çevredeki en büyük VPN sunucusu ağıyla (şu anda inanılmaz 131 ülkeye yayılmış), PureVPN engellemeyi kaldırmanıza ve her yerden hemen her şeyi engellemenize olanak tanır.

 5. ExpressVPN

  Güçlü şifreleme ve güvenlik, hızlı sunucular, Netflix ABD, Netflix Kanada ve yurtdışından diğer akış sitelerine erişim ve mükemmel müşteri desteği, ExpressVPN’in masaya getirdiği şeylerden sadece birkaçı.

Neden Kanada’da VPN Kullanmalı?

Kanadalıların VPN kullanmayı düşünmelerinin bir çok nedeni var – ve birçoğu neden zaten yapıyor. Geliştirilmiş gizlilik ve anonimlik ve daha iyi çevrimiçi güvenlikten, sınırsız bir internet deneyimine kadar, Kanada’daki VPN kullanımının temel sürücülerine genel bir bakış.

 • Kanada, Beş Gözün Charter Üyesi

  2. Dünya Savaşı’nın sonunda, Kanada istihbarat koleksiyonuna ve Beş Göz olarak bilinen antlaşmaya katıldı. Diğer üyeler ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’dır..

  Anlaşma, beş ülkenin tümünü veri ve gözetim bilgilerini birbirlerine aktarmaya çağırıyor. Bu paylaşım hem varsayılan olarak hem de istek üzerine gerçekleşir. Maalesef, Kanadalı internet kullanıcılarının gizliliğini, seçtikleri herhangi bir nedenle çevrimiçi etkinlikler hakkında bilgi isteyebilecek yabancı hükümet istihbarat kurumlarının merhametine bırakıyor..

 • Genel Gizlilikle İlgili Endişeler

  Birkaç yıl önce ortaya çıktığı gibi, Kanada hükümeti dünya çapında bir kitlesel gözetim sistemi işletiyor. Dosya indirme ve sayfa görüntüleme gibi etkinlikleri izler ve izledikleri tüm İnternet kullanıcılarının IP adreslerini günlüğe kaydeder.

  Varant yok, kamuyu aydınlatma yok ve hedefler için çok az yasal koruma var. George Orwell’in 1984’teki Big Brother’ın gerçek dünya versiyonu gibi ve Kanada’da her zaman.

 • ISP Günlüğü

  Kanadalıların interneti kullandıkları zaman endişelenmeleri gereken sadece hükümet değil. İSS’ler, kullanıcı gizliliği söz konusu olduğunda – daha da kötüsü olmasa da – kötüdür.

  Büyük Kanada ISS’leri üzerinde yapılan bir araştırma, birçoğunun çok az şeffaflık içeren veya hiç şeffaf olmayan gölgeli veri toplama ve paylaşma faaliyetlerinde bulunduğunu buldu. Bazı durumlarda, ISS’ler Kanada’nın gizlilik yasalarını bile ihlal ediyor olabilir – bu kadar katı olmayan,.

 • Telif Hakkı Endişeleri

  Telif hakkı uygulaması söz konusu olduğunda ABD’den daha katı yerler bulmak zordur. Ama ister inanın ister inanmayın, Kanada bunlardan biri.

  Yakın zamanda güncellenen Kanada telif hakkı durumu, hak sahiplerine ihlal edenlerden şüphelenmeleri için büyük güçler veriyor. Ve Kanada mahkemeleri şimdiye kadar sıkı bir şekilde kendi taraflarına düştü.

  İnternet kullanıcıları için bu, telif hakkı trollerinden sürekli korku veya bir ihlal olarak görülebilecek herhangi bir şey için büyük para cezaları tehdidi anlamına gelir. Örneğin, 11.000 dolardan fazla para cezasına çarptırılmış Kanadalı bir adam örneğini ele alalım. Neden? Paywalled haber sitesinin bir abonesi tarafından kendisine gönderilen bir makaleyi okudu.

 • Coğrafi Sınırlı İçerik Akışı

  Kanadalılar her zaman çevrimiçi gizlilik konusundaki endişelerinden VPN’lere yönelmez. Bazen bunu eğlence için yaparlar.

  VPN, coğrafi olarak diğer ülkelerle sınırlı içeriği izlemenin en iyi yollarından biridir. Doğru sağlayıcı ile Netflix’e herhangi bir ülkeden, BBC iPlayer’dan erişmek veya Fransa, Almanya veya başka bir ülkeden TV yayını yapmak çok kolaydır..

  Benzer şekilde, yurtdışındaki herkes Kanada Netflix’i izlemek veya ülkenin televizyon yayıncılarını izlemek için bir VPN kullanabilir. Kanada’da küçük bir Hokey Gecesi eylemi, belki?

 • Kanada IP Adresi Alma

  Akış hizmetleri ve TV istasyonları, konumu erişimi kontrol etmenin bir yolu olarak kullanmakta yalnız değildir. Bankalar veya diğer finansal kurumlar gibi diğer siteler için de duyulmuyor.

  Böyle bir siteyle ilgilenen bir Kanadalıysanız, bir VPN’e dönüp her zaman Kanadalı bir IP adresini elinizde bulundurmanız iyi bir fikirdir. Dünyanın neresinde olursanız olun hesaplarınıza ve diğer önemli işlerinize bağlı kalmanızı sağlar.

VPN’ler Kanada’da Yasal mı??

Evet, VPN kullanmak Kanada’da yasaldır. Ülkedeki herkes yukarıda belirtilen nedenlerden herhangi biri için bunu yapabilir. Bunlar arasında daha iyi internet gizliliği, gözetimin önlenmesi ve çeşitli web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere erişim bulunmaktadır. Federal veya eyalet ve bölgesel düzeylerde VPN’leri engelleyen hükümet yasaları veya düzenlemeleri yoktur.

Kişisel kullanımın ötesinde, VPN’ler Kanadalı uzak işçiler, gazeteciler ve hükümet çalışanları tarafından işle ilgili sayısız faaliyet için de kullanılabilir ve sıklıkla kullanılır.

Bununla birlikte, düzenlemeler Kanada’da bir VPN kullanmanızı engellemese de, yasadışı bir şey yapmak için birini kullanmamalısınız. Çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın hala sizin sorumluluğunuzdadır. Yasalara uyulmaması halinde, yasal olarak hesap verebilir, sanal özel ağ tutulabilir veya.

Kanada için bir VPN’de Neler Arar

Bir Kanada VPN’i seçerken, herhangi bir sağlayıcının dikkate alması gereken birkaç özellik vardır. Bunlardan bazıları kritik olmasa da, bu kutulardan bir VPN ne kadar çok kontrol ederse o kadar iyi olur.

Aranacak özellikler şunlardır:

 • Birden Fazla Kanadalı Sunucu

  Kanada içinden bir VPN kullanıp kullanmadığınıza veya yurtdışından Kanada hizmetlerine erişmeye çalışsanız da, bir sağlayıcının ülkede ne kadar çok sunucusu varsa o kadar iyidir.

  Çok sayıda sunucu, uygun ağ yük dengesini sağlar. Bu sonuçta daha az tıkanıklığa dönüşür ve daha iyi indirme ve akış hızları senin için.

  Ayrıca, bağlanabileceğiniz Kanada konumlarının sayısına da dikkat edin. Bu özellikle Kanada gibi büyük ülkeler için önemlidir.

  En iyi performans için VPN sunucularının size mümkün olduğunca fiziksel olarak yakın olmasını istersiniz. En iyi VPN’lerin veri merkezleri birden fazla Kanada şehri – doğuda iki veya daha fazla (tipik olarak Montreal ve Toronto) ve en az bir batıda (genellikle Vancouver).

 • Diğer Ülkelerdeki Sunucular

  VPN’nizi nasıl kullanmayı planlıyorsanız, Kanada dışında mümkün olduğunca çok ülke içeren bir sunucu listesiyle bir tane seçmek iyi bir fikirdir.

  Birçok seçenek, çok esneklik senin için. Siteleri ve hizmetleri yalnızca daha fazla yerde kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda size en iyi çevrimiçi gizliliği ve kişisel veri güvenliğini sağlayan ülkelere daha iyi erişebileceksiniz.

 • A Günlük Kaydı Yok Politikası

  Bir VPN’nin diğer bir kritik yönü bilginizi nasıl ele aldığıdır. İdeal olarak, günlüğe kaydetmeyen bir politika sağlayıcısı seçin; bu, hizmete bağlandığınız ve ne zaman bağlandığınız, nereden bağlandığınız ve hangi çevrimiçi etkinliğe katıldığınız hakkında tutulan sıfır veri anlamına gelir.

  Yalnızca VPN’niz günlüğe kaydetmezse, teslim edilecek bir şey olmayacak üçüncü şahıslara (kolluk kuvvetleri bile) vururlarsa.

 • İyi Yargı Yetkisi

  Yetki alanı dışında çalışan bir VPN’e yaslanmaya çalışın güçlü gizlilik yasaları verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi koruyan Panama, Kıbrıs, İsveç veya İsviçre gibi yerler iyi seçeneklerdir (başkaları da olsa).

  Kanada maalesef burada en iyi seçim değil. Ancak, buna rağmen, Kanada merkezli bir VPN kullanmakta ısrar ediyorsanız, kayıt tutmama politikası mutlak bir zorunluluktur..

 • İyi performans

  Büyük dosyaları indirmek, yüksek kaliteli içerik akışı gerçekleştirmek ve hatta çoğu web sitesini makul bir sürede yüklemek için hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Bir VPN, normal bağlantınızın üstünde yer alan ekstra ve potansiyel olarak sınırlayıcı bir katman olduğundan, iyi hızlar sunması da gerekir.

  Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda hızlı VPN olsa da, par performans altında daha da fazlası var. Daima hız için gidin – onsuz, her bağlandığınızda sınırlı ve çok sinir bozucu bir internet deneyiminiz olacak.

 • P2P Desteği

  BitTorrent ve diğer P2P servislerini kullanırken VPN koruması neredeyse her zaman bir zorunluluktur. Bununla birlikte, tüm sağlayıcılar bu tür trafiğe izin vermez ve bazıları yalnızca birkaç sunucuda bunu yapar.

  Eşler arası ağlar kullanıyorsanız, bir sağlayıcının konuyla ilgili politikalarına dikkat edin. Ayrıca, mümkün olduğunca sunucu ağında P2P trafiğine izin veren bir VPN seçin. Bu şekilde, korkusuzca torrent troller listesi – Kanada’da bilinen bir sorun.

 • Coğrafi Kısıtlı İçeriğin Engelini Kaldırma Özelliği

  Çeşitli lisanslama anlaşmaları nedeniyle, birçok site ve hizmet (Netflix’i düşünün) coğrafi kısıtlamalarını aşmak için bir VPN kullanan büyük hayranlarımız değiliz. VPN’leri engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar – ve çoğunlukla başarılı oluyorlar.

  Sonuç olarak, çoğu sağlayıcı çalışmaz piyasa dışı akış hizmetleri ile. Ancak, bir avuç bu tür sitelere erişim sağlamak için çaba gösterir. Netflix ile çalışan VPN’ler, örneğin, çok azı arasında olsa da,.

  Dolayısıyla, VPN’inizi coğrafi olarak engellenmiş içeriği izlemek için kullanacaksanız (Kanada’da veya yurtdışında olsun), sağlayıcının size istediğiniz erişimi sağlayıp sağlamadığını kontrol edin. Her VPN web sitesi bu bilgileri açıkça belirtmez. Emin değilseniz, müşteri desteğiyle hızlı bir sohbet size cevap verecektir.

Bu özelliklerin her biri için inceleme sağlayıcıları göz korkutucu görünebilir. Ancak, bunu ne kadar çabuk yapabileceğinize şaşıracaksınız. Ve daha sonra harcanan zaman, daha sonra potansiyel hayal kırıklığı ve hayal kırıklığından kaçınmak.

Bir yana, bu sayfada Kanada için iyi seçenekler olarak önerdiğim tüm VPN sağlayıcıları yukarıdaki tüm kutuları işaretliyor. Böylece, her zaman önce onlara bakabilirsiniz. Bunlardan herhangi biri sizin için iyi olabilir.

Kanada için en iyi VPN’ler

Artık Kanada için bir VPN’de neyi arayacağınızı biliyorsunuz. Aşağıda en iyi seçeneklerden biri olduğuna inandığım şeyler var.

1. CyberGhost

CyberGhost logosu

Neredeyse her şeyi iyi yapan bir VPN sağlayıcısına ihtiyacınız varsa, CyberGhost’tan başka bir yere bakmayın.

90 ülkede 7159’dan fazla sunucudan oluşan bir ağa sahipler. Bunlardan 259 sunucu Kanada’da olup Montreal, Toronto ve Vancouver’daki veri merkezlerinden yoksundur. Tüm bu donanımlarda performans mükemmel.

CyberGhost Romanya’da – bir VPN için mükemmel bir yetki alanı – ve hiçbir kayıt tutmuyor.

Ayrıca, belirli hizmetlere adanmış birden fazla sunucuyla akış erişimini korumak için önemli kaynakları ayıran çok fazla VPN’den biri değiller. P2P, elbette, neredeyse tüm ağlarında da desteklenmektedir.

CyberGhost, Kanada içinde veya dışında VPN kullanıcıları için mükemmel bir seçim yapabilir. Ve hizmetin ne kadar ucuz olduğunu düşünüyoruz – özellikle bir kupon kodu mevcutsa – sektördeki en iyi 45 günlük para iade garantisi ile birlikte, yanlış gidemezsiniz.

Artıları
 • Maksimum gizlilik için sıfır günlük kaydı
 • 90 ülkede 7100’den fazla sunucuyla mükemmel sunucu dağıtımı
 • Çok yüksek bağlantı hızları
 • ABD Netflix ve BBC iPlayer ile çalışır
 • P2P torrentine izin verir
 • 45 günlük uzun para iade garantisi
Eksileri
 • Şüpheli itibara sahip ana şirket
 • Katlanmış manuel OpenVPN kurulumu
 • Çin’den çalışmıyor

2. NordVPN

NordVPN logosu

Çok az sağlayıcı NordVPN kadar herkese açık bir profile sahiptir. Ve bu da hak ediyor. Onlar sadece mükemmel, mükemmel bir VPN.

NordVPN Panama’yı eve çağırır ve katı ve üçüncü taraf denetimli sıfır günlük politikası vardır. Ayrıca, çift VPN, gizlenmiş sunucular ve VPN üzerinden TOR gibi birçok gizlilik özelliği sunar. Anonim olmak isteyenler için bu harika bir haber.

Sunucu listeleri, 58 ülkede 5600’den fazla sunucuyu içerir ve Kanada’daki üç konumda 421 sunucunun ağır bir varlığı bulunur. Aynı zamanda çok hızlı bir ağ.

NordVPN ayrıca, gezegendeki hemen hemen her ülkede Netflix de dahil olmak üzere coğrafi olarak engellenen içeriğin engellemesini kaldırmak için esrarengiz bir iş yapıyor. Ve P2P her yerde kullanılabilir.

Müşteri desteğinin e-posta veya sohbet üzerinden 7/24 iletişim kurması kolaydır ve çitin üzerindeyseniz, bu sağlayıcının tam olarak ihtiyacınız olan şey olduğundan emin olmak için 30 günlük uzun bir para iade garantisi alırsınız..

Artıları
 • Sıfır günlük kaydı ile mükemmel gizlilik
 • Büyük (ve sürekli büyüyen) sunucu ağı
 • İyi bağlantı performansı
 • Özel sunucular (çift VPN, gizlenmiş ve VPN üzerinden Tor dahil)
 • Temiz, kullanımı kolay istemci
 • Netflix ve diğer akış hizmetlerinin çoğuyla çalışır
 • Torrenting ve P2P’e izin verir
 • Özel IP adresleri sunar
Eksileri
 • Ayrı tünelleme özelliği yok
 • Kısa vadeli planlarda biraz pahalı

3. Surfshark

Surfshark logosu

Nispeten genç bir şirket olmasına ve rakiplerinden bazıları kadar iyi bilinmemesine rağmen, Surfshark hızlı bir şekilde birinci sınıf bir VPN hizmeti olarak adını duyurdu.

İngiliz Virjin Adaları – sıfır veri saklama yasalarına sahip bir ülke – Surfshark çevrimiçi yaptıklarınızla ilgili hiçbir şey izlemiyor, takip etmiyor veya saklamıyor.

Eşlerinden biraz daha az sunucu konumuna sahipler, ancak 63’teki 1040’ın üzerinde sunucu hala hapşırmayacak bir şey değil. Kanada, Montreal, Toronto ve Vancouver’da çok sayıda sunucu ile iyi temsil edilmektedir.

Surfshark’ın istemcisi özelliklerle doludur – bir reklam engelleyici, bir kill switch, DNS sızıntı koruması, çift VPN yapılandırması ve özel bir VPN kamuflaj modu listeyi oluşturur. Aynı zamanda sınırsız eşzamanlı bağlantı sunan tek sağlayıcıdır..

Her şeyden önemlisi, Surfshark bu listedeki en ucuz sağlayıcıdır – özellikle bir satıştan yararlanabiliyorsanız. Başka hiçbir VPN Kanadalılara bu kadar az şey sunmuyor.

Artıları
 • Günlük kaydı olmadan mükemmel gizlilik ve güvenlik
 • Mükemmel sunucu performansı
 • Netflix, BBC ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • Kullanımı kolay istemci
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Torrenting desteği
 • Ucuz
Eksileri
 • Birkaç konumda tutarsız hız
 • Oldukça yavaş müşteri desteği

4. PureVPN

PureVPN logosu

VPN endüstrisinin saygın gazisi PureVPN 2007’den beri var.

Şöhret iddiaları, 131 ülkeyi kapsayan devasa bir sunucu ağıdır. Başka hiçbir VPN sağlayıcısı yaklaşamaz. Ayrıca, tabii ki, Montreal, Quebec City ve Vancouver’daki veri merkezleri ile Kanada’da çok sayıda sunucu çalıştırıyorlar.

PureVPN’in diğer şöhret iddiası, içerik coğrafi bloklarını aşma yetenekleridir. Aslında, Kanadalı yayıncılar CTV ve RDS dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından yaklaşık 70 kanal için özel sunucular çalıştırıyorlar. Mükemmel hız testi sonuçları, can sıkıcı pikselleme veya arabellekleme olmadan en yüksek kalite ayarlarında bile akış anlamına gelir.

PureVPN ayrıca P2P dostudur, kayıt tutmaz ve 50’den fazla platformda ve cihazda desteklenen bir istemci uygulamasında birçok özellik sunar.

Süper rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılan PureVPN size 31 günlük sorunsuz para iade garantisi veriyor – bunları denemek için bolca zaman.

Artıları
 • Mükemmel hızlar
 • Büyük sunucu ağı (131 ülke)
 • Netflix, iPlayer ve diğer 70’den fazla akış hizmetinin engelini kaldırır
 • 50’den fazla cihaz ve platformla uyumlu
 • Bağımsız olarak doğrulanmış sıfır günlük VPN sağlayıcısı
 • Özel IP seçeneği
 • Büyük bir değer
Eksileri
 • Uygulamalar biraz daha lehçe kullanabilir
 • Bazı kesintili bağlantı sorunları

5. ExpressVPN

ExpressVPN logosu

ExpressVPN, Kanada için yanlış gidemeyeceğiniz başka bir VPN servis sağlayıcısıdır.

Gizlilik dostu İngiliz Virgin Adaları’na dahil edilen ExpressVPN, kesinlikle kayıt tutmayan bir VPN’dir. 4096 bit RSA anahtarları, SHA256 kimlik doğrulaması ve 256 bit şifreleme de dahil olmak üzere mevcut en gelişmiş güvenlik özellikleri ve standartlarından bazılarıyla birlikte gelir.

Hız için optimize edilmiş sunucularla ExpressVPN, yüksek tanımlı video akışı yapmayı veya P2P dosya paylaşımını kullanmayı seven herkes için mükemmel bir çözümdür – ikincisi ağ genelinde kullanılabilir.

Ve ağdan bahsetmişken, 95 ülkede 3000’den fazla sunucu ve 151 konumda ExpressVPN’in sunucu listesi çok geniş. Bu yerlerden üçü Montreal, Toronto ve Vancouver şehirleridir..

ExpressVPN’in bir dezavantajı varsa, bunların biraz daha pahalı olması (mevcut indirimlerden yararlanmayı unutmayın). Bununla birlikte, bu hizmetin ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, bence bu iyi bir yatırım. Ve elbette, 30 günlük para iade garantisi var ve size son bir arama yapmak için çok zaman veriyor.

Artıları
 • Zengin özelliklere sahip ve sezgisel bir istemci
 • Güçlü arka uç teknolojisi
 • Çok sayıda sunucu ve sunucu konumu
 • Hızlı ve tutarlı bağlantı hızları
 • ABD Netflix ile çalışır
 • Birinci sınıf müşteri desteği
Eksileri
 • Bazı toplu kayıtlar
 • En ucuz değil

Kanada’da En İyi VPN Hızları Nasıl Alınır

Bir VPN kullanırken mümkün olan en iyi çevrimiçi deneyim için – hem Kanada’da hem de dünyanın başka bir yerinde – dikkate alınması gereken iki büyük şey var.

İlk olarak, yıldız hız testi sonuçları olan bir VPN kullanın. Yukarıda listelediğim tüm sağlayıcılar bu kriterleri karşılıyor.

Ardından, mümkün olduğunca fiziksel olarak size yakın bir sunucuya bağlanmayı denemelisiniz. Verilerinizin kat etmesi gereken mesafeyi azaltır. Bu nedenle, hem Kanada’da hem de erişmek istediğiniz diğer ülkelerde çok sayıda konuma sahip bir sağlayıcı seçmek önemlidir – size yakın VPN bağlantısı seçenekleri sunar.

Örneğin, CBC’yi Avrupa’dan akış olarak yayınlamak istiyorsanız, Kanada’nın doğu kıyısında bir yer seçin. Bir Vancouver sunucusuna bağlanmak, verilerinizin yolculuğuna binlerce gereksiz kilometre ekler.

Yukarıdaki tavsiyelere uysanız bile, bazen kendinizi yavaş bir bağlantıyla bulabilirsiniz. Durum buysa, VPN’inizi hızlandırmayı deneyebileceğiniz başka şeyler de vardır.

Ayrıca, ISS azaltma durumları dışında bir VPN’nin internet bağlantınızı daha hızlı hale getirmeyeceğini unutmayın. Normal bağlantı hızınız ne olursa olsun beklediğiniz en iyisi.

Kanada Gözetim Kanunu Detayları

Daha önce, Kanada’daki alt gizlilik internet gizlilik durumuna değindim. İşte bir VPN’ye yatırım yapmayı oldukça iyi bir fikir haline getiren yasalar hakkında daha fazla ayrıntı.

 • Telif Hakkı Modernizasyonu Yasası (Bill C-11) – 2011’de geçti, Kanada telif hakkı yasasının bu kapsamlı revizyonu hak sahiplerine benzeri görülmemiş uygulama seçenekleri sunuyor. Ayrıca, arama motorlarının ve İSS’lerin elini telif hakkı uygulayıcıları olarak hareket etmeye zorlar. Sonuçta, büyük şirket çıkarları adına kullanıcı gizliliğini ihlal ediyor.

 • 2015 Antiterörizm Yasası (Bill C-51) – Bu yasa herhangi bir batı ulusunun en yaygın kitlesel gözetim sistemlerinden birini mümkün kılmaktadır. Kanada devlet kurumlarına benzeri görülmemiş bir yasal yetki veriyor ve internet üzerinden geçen her şeyi izlemelerine izin veriyor – az gözetim ve kısıtlamalarla.

 • Kanadalıları Çevrimiçi Suçlar Yasasından Koruma – Bu 2014 yasası, hükümetin siber zorbalığın yayılmasını durdurma çabasının bir parçası olarak kabul edildi. Ne yazık ki, hepsi bu kadar değil. Kanada makamlarına “makul şüphe gerekçeleri” olduğunu iddia ederek çevrimiçi kullanıcı verilerine, telefon kayıtlarına ve istedikleri diğer dijital varlıklara erişme hakkı verdi. Ayrıca, yasal bir dayanağı olmasa bile, kullanıcı verilerini teslim eden ISS’lere davalardan dokunulmazlık sağlar..

Kanada için Ücretsiz VPN Kullanma

Kanada’da ücretsiz bir VPN hizmetini arada sırada kullanmak için maalesef en iyi seçenek değildir. Ücretsiz sağlayıcılar, kullanıcılarını korumadıkları için korkunç bir üne sahip olmaya devam ediyor. Ve bazen, onları gereksiz yere bile zarara sokuyorlar.

Ücretsiz VPN’lerin sorunu, tam olarak ücretsiz olmalarıdır. Bir VPN çalıştırmak için iyi miktarda para ve kaynak gerekir. Ücretsiz sağlayıcıların güvenecek abonelik ücretleri olmadığından, reklam enjeksiyonu, kullanıcı verileri ve çevrimiçi etkinlik geçmişi satma gibi taktiklere yöneliyorlar.

Ağlarının bunaltılmasını önlemek için, genellikle önemli hız ve bant genişliği kısıtlamaları vardır.

Ve birçok ücretsiz VPN uygulamasının – Google Play mağazasında bir noktada% 38 gibi – kötü amaçlı yazılım içerdiğine bile değinmedik.

Bence ücretsiz VPN hizmetleri, özellikle piyasadaki Surfshark gibi ultra uygun fiyatlı seçeneklerle riske değmez.

Sonuç

Devlet veri toplama ve şüpheli ISS gizlilik uygulamalarından, algılanan telif hakkı ihlallerine bile sizi cezalandırabilecek yasal bir sisteme, Kanada’da VPN kullanmanın birçok nedeni vardır.

VPN, yurtdışındayken evinizle iletişim kurmanın veya Great White North ve diğer ülkelerin sunduğu birçok çevrimiçi eğlence seçeneğine erişmenin de mükemmel bir yoludur..

Kanada için VPN istemenizin nedenleri ne olursa olsun, artık en iyinin en iyisini nasıl bulacağınızı biliyorsunuz. Ayrıca, bir başlangıç ​​noktası olarak bakmak için en iyi beş sağlayıcıdan oluşan bir listeniz var (çoğunun şu anda büyük satışları var).

Bir VPN kullanmaya başlayın ve hepimizin hak ettiği çevrimiçi özgürlüğü, güvenliği ve gizliliği elde edin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:
 • Netflix için En İyi VPN’ler
 • ISS’nizin Sizi Takip Etmesini Nasıl Durdurursunuz
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me