En Güvenli E-posta Servis Sağlayıcıları (2020)

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde büyük e-posta sağlayıcılarını içeren sayısız gizlilik skandalı var. Bu, birçok insanın başkalarıyla serbestçe iletişim kurmalarını ve aynı zamanda kullanıcı olarak gizliliklerini korumalarını sağlayacak en iyi güvenli e-postaları aramasına yol açtı..


Neden E-postalarınıza Şifrelenmeniz Gerekiyor?

Sorabilirsiniz, e-postalarımı şifrelemek gerçekten gerekli mi?? Yoksa bu hiçbir şey için çok mu fazla? Son birkaç yılda neler olduğuna bakın ve kendiniz karar verin.

Şifrelenmiş-posta-ikonGmail kısa süre önce üçüncü taraflara kullanıcılarının e-postalarına tam ve tam erişim sağladığı için yakalandı. Bu, bu skandalın ortaya çıktığı sırada Gmail’i kullandıysanız, özel olduğunu düşündüğünüz e-postaların, kendi nedenleriyle kullanmak isteyen bireylerin ellerinde olabileceği anlamına gelir. Bundan memnunsanız, belki de e-postanızı şifrelemenize gerek yoktur.

Sınıflandırılmamış belgeler, Yahoo, AOL, Google, Microsoft ve Apple’ın ABD gözetim ajanslarının canlı iletişimi izleyin ve bilgileri sunucularında saklayın.

Yahoo, AOL, Apple, Google ve Microsoft, e-postadaki tüm büyük oyuncular var, özel bilgilerinizi isteyerek paylaşmak reklamverenler, pazarlamacılar ve hükümetle. Bu nedenle, e-postalarınızı gizli tutmak istiyorsanız, e-postalarınızın şifrelenmiş olması gerekir. Unutmayın, “ücretsiz” e-posta sağlayıcıları kullandığınızda, büyük olasılıkla başkalarına satılıyor olabilirsiniz.

Neyse ki, basit bir çözüm var. Güvenli bir e-posta sağlayıcısı kullanın. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak için mevcut seçeneklerden birkaçına göz atalım.

1. ProtonMail – Bilinen En İyi E-posta Servis Sağlayıcısı

proton posta logosu

ProtonMail Dr. Andy Yen tarafından kuruldu. Bu şirketi kurmadan önce CERN’de araştırmacı olarak çalıştı. ProtonMail, öncelikle e-posta ile başlayarak kullanıcının gizliliğini koruyan bir İnternet oluşturma fikrine dayanır..

İsviçre merkezli bu şirkette çalışan mühendisler ve bilim adamları, çevrimiçiyken insanların sivil özgürlüklerini korumak. Bu nedenle, uçtan uca e-posta şifrelemesi yerleşik, kullanımı kolay bir e-posta hizmeti oluşturdular.

ProtonMail’in gizlilik taahhüdü, hesabınızı kurar kurmaz görülür. Kişisel bilgi istenmez. Sadece bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz gerekiyor.

Bu ücretsiz bir e-posta hesabıdır, bu nedenle diğer e-posta hizmetleriyle alabileceğiniz çok fazla işleve sahip değildir..

proton posta gelen kutusu

Ek sınırınız 25 MB’dir. Görüntüleri eklemek kolay ve hızlıdır. E-posta gönderirken veya alırken ProtonMail kişi bilgilerini otomatik olarak adres klasörünüzde saklar. Başka programlardan kişi yükleyebilirsiniz. Ancak, kişileri sosyal medyaya veya diğer e-posta hesaplarına bağlamanın doğrudan bir yolu yoktur. Bir.CSV veya.VFC dosyası oluşturmanız ve ardından bunları hesabınıza yüklemeniz gerekir.

Şifrenizi unutursanız ve hesabınızı sıfırlamanız gerekiyorsa, bunu yapabilirsiniz. Ancak, şifrenizi sıfırlamadan önce zaten gelen kutunuzda veya kayıtlı klasörlerinizde bulunan e-postalar kaybolur. Var onları kurtarmanın hiçbir yolu yok.

Artıları:

 • Şifreli e-posta mesajlarını kolayca gönderin
 • 25 MB’a kadar olan ekleri hızlı bir şekilde yükler
 • Bedava

Eksileri:

 • Şifrenizi unutursanız hesabınızı sıfırlamanız gerekir. Önceden saklanan veya alınan tüm e-postalar kilitlenir. Artık onlara erişemeyeceksiniz.

2. Mailfence – Uçtan Uca Şifreleme + Dijital İmzalar

mailfence-logo

Mailfence, 1999 yılında başlatılan Belçika merkezli bir şirkettir. Amaçları, kullanıcıların güvenli e-posta gizliliğini geri kazanmalarına yardımcı olmaktır. Bu hedefi gerçekleştirmek için Amerikan sertifika yetkilisi olmayan SSL sertifikaları buldular. Benzersiz bir çalışabilir uçtan uca şifreleme e-posta çözümü geliştirdiler. Bu çözüm dijital imzalar içerir.

Mailfence, Mailfence Takvimleri, Mailfence Belgeleri ve Mailfence Grupları dahil eksiksiz bir e-posta paketi sunarak kalabalığın arasından sıyrılmaya çalışır. Mailfence diğer Open PGP uyumlu e-posta hizmetleriyle çalışır.

Mailfence kendini “gerçek bir uçtan uca şifreleme e-posta çözümü” olarak tanımlar çünkü tüm şifreleme işlemleri tarayıcıda gerçekleşir. Entegre anahtar deposu kullanıcılara anahtar yönetimi üzerinde tam kontrol gelişmiş seçeneklerin yanı sıra.

mailfence nasıl çalışır

Mailfence gurur duyuyor tam tersinirlik sunar. Bu, kullanıcıların şifrelenmiş anahtar çiftleri ve uçtan uca şifrelenmiş verileriyle platformu terk edebilecekleri anlamına gelir.

Belçika merkezli sunucuları mahremiyeti koruyan yasalara sahip bir ülkede bulunmaktadır. Mailfence’in yabancı bir ana şirketi olmadığı için, yerli veya yabancı yetkililerden gelen veri taleplerine uymak zorunda değiller.

Mailfence, 500 MB e-postalar, 500 MB belgeler, iki faktörlü kimlik doğrulama, şifreleme ve destekle birlikte gelen ücretsiz bir plana sahiptir. Bir sonraki seviye, her ay yaklaşık 2,50 dolarlık bir plan. İş planları kullanıcıların planı kendi ihtiyaçlarına göre ölçeklendirmelerini sağlar. Planın fiyatı, kullanıcının ona ne eklediğine bağlı olarak değişir.

mailfence fiyatlandırma

Artıları:

 • Mükemmel güvenlik ve gizlilik
 • PGP uçtan uca şifrelemeyi aç
 • Bulunan Belçika
 • Dijital imzalar
 • Üçüncü tarafların verilerinize erişimi yok

Eksileri:

  • Özelleştirilebilir temalar sağlanmaz
  • Uygun bir takma ad yönetim sistemine sahip değil

3. Hushmail – En Eski Güvenli E-posta Hizmeti

Hushmail, şu anda kullandığınız ücretsiz e-posta hizmeti gibi olacak şekilde tasarlanmıştır. Akıllı telefonunuzda, web’de veya akıllı bir cihazda kullanabilirsiniz. Aradaki fark, verilerinizi güvende tutmak amacıyla ekstra güvenlik özellikleri ekledikleri.

Hush Communications 1998’de başladı. Bir yıl sonra Hushmail tanıtıldı. Merkezi Kanada, Vancouver’da bulunan bu şirket, büyüyen bir teknoloji endüstrisinin kalbinde yer almaktadır..

Hushmail’in arkasındaki felsefe, en iyi güvenli e-postaları oluşturmanın karmaşık olması veya korkutucu olması gerekmemesidir. Fikirleri, siber güvenlik risklerini sınırlamak için, kullanılan önlemlerin etkili, erişilebilir olması ve insanların bunları gerçekten kullanabilecekleri gibi hissetmeleri gerektiğidir..

Ben Cutler 2001 yılından beri şirketin CEO’su ve Brian Smith şirketin baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapıyor. Brian, Hushmail’e güç veren teknolojinin arkasındaki yaratıcı güçlerden biriydi.

hushmail gelen kutuları

Hushmail buna inanıyor güvenlik, bir e-posta hizmetinin sahip olabileceği en önemli özelliktir. Hizmetin ücretsiz tarafı, diğer web tabanlı e-posta istemcilerinin sunduğu özelliklerin veya işlevlerin çoğuna sahip değildir.

Hushmail gelen e-postaları tarar ve virüslere karşı kontrol eder. Alan adlarını ve tek tek e-posta adreslerini kara listeye alma olanağı sunar.

Hushmail gelen kutusunda reklam yok. POP3 erişimi sunar, yani e-postanıza üçüncü taraf hizmetlerinden erişilebilir. Bu, Hushmail’e akıllı telefonunuzun e-posta uygulaması üzerinden erişebileceğiniz anlamına gelir. Hushmail yalnızca düz metin mesajı bestecisi sunar.

E-postanızı her gün kullanırsanız, bundan rahatsız olmayabilirsiniz, ancak Hushmail, hesabınızı etkin durumda tutmak için en az üç haftada bir giriş yapmanızı gerektirir. Değilse, Hushmail hesabınızı otomatik olarak devre dışı bırakır. Bu can sıkıcı olabilir.

Artıları:

 • Gelen kutusuna reklam almıyorsunuz
 • POP3 erişimi
 • Ücretsiz sürüm

Eksileri:

 • Hesabınız üç hafta boyunca etkin değilse, devre dışı bırakılır
 • Yazım denetleyicisi yok

Son düşünceler

E-posta güvenilir bir iletişim biçimidir. Özel bilgileri güvendiğiniz kişilerle paylaştığınız yerdir. Bu nedenle, e-posta bilgisayar korsanları için meşru bir hedeftir. Ücretsiz e-posta hesapları mesajlarınızı şifreler.

Birçoğu spam’ı filtrelemek için iyi bir iş çıkarıyor. Yine de, ücretsiz web tabanlı e-posta istemcilerinin iletişim kurmanın en güvenli yolu olduğunu düşünmüyoruz.

STARTTLS, yaygın bir e-posta şifreleme biçimidir. Hem gönderen hem de alıcı bu tür şifreleme e-postalarını destekleyen uygulamalar kullanıyorsa.

Ortak anahtar altyapısı veya PKI, e-posta şifrelemesinin anahtarıdır. Dijital imzalar ve şifreleme gibi teknolojilerin kullanılmasına izin veren şey budur. E-postalarda kullanılmaya ek olarak, e-ticaretin kalbinde yer alır ve şeylerin İnternetinde daha büyük bir role sahip olacaktır..

E-posta ve VPN gibi diğer siber güvenlik yazılımı biçimleri, işletim sistemlerini enfekte etmek ve masum kurbanlara zarar vermek için ZeroAccess ve diğer kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım biçimlerini kullanan kötü niyetli kişiler olduğu sürece devam edecektir..

Şifreli e-posta, kişisel verileriniz için ek bir koruma katmanı sağlarken, internet trafiğinizin hala şifrelenmediğini unutmayın. Ödeyebileceğiniz en iyi VPN’leri incelemenizi ve karşılaştırmanızı ve kendinizi ve evinizi potansiyel saldırganlardan korumanızı öneririz..

E-posta bir saldırı vektörüdür, ancak tarama verileriniz de öyle. Ziyaret ettiğiniz sitelere her zaman dikkat edin, şifreli bir e-posta hizmeti alın ve aşağıdaki gibi iyi bir VPN edinin NordVPN veya Surfshark. Gelecekte çok acı çekeceksin.

SSS

S: Gmail güvenli bir e-posta mı?

A: Gmail’in dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı var. Gezegendeki en popüler e-posta servis sağlayıcılarından biridir. Anlaşılır şekilde, güvenlik konusunda endişeler var. Gmail, istediğiniz yerden giriş yapmanıza ve istediğiniz cihazı kullanmanıza olanak tanır.

Bu, şifrelenmemiş ağlara giriş yapmanızı ve kişisel verilerinizi ve gizliliğinizi ortaya çıkarmanızı mümkün kılar. Gmail, oldukça sağlam güvenlik sağlayan varsayılan ayarlara sahiptir. Ancak, TLS üzerinden SMTP (STARTTLS) dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik seçenekleri hakkında bilgi edinmek Gmail’i daha güvenli hale getirmenize olanak tanır.

S: Gmail ile e-posta gönderebilir miyim?

A: Evet. Gmail S / MIME’yi destekler. Bu, ücretli Gmail hesabıyla kullanılabilir. Ücretsiz bir hesap kullanıyorsanız kullanılamaz. S / MIME yalnızca hem gönderen hem de alıcı onu destekleyen bir hizmet kullanıyorsa çalışır.

Gmail, tüm e-posta hizmetlerine uçtan uca şifreleme eklemek istediklerini ima etti. Bu henüz gerçekleşmedi ve 2014’ten beri bunu vaat ettiklerinden beri nefesimizi tutmuyoruz.

S: Bir Gmail ekini nasıl şifre korumalı yapabilirim??

A: Yeni bir e-posta başlatmak için E-posta Yaz’ı tıklayın. Pencerenin sağ alt tarafında Gizli Modu Aç’ı tıklayın. Burada bir son kullanma tarihi ve şifre belirleyebilirsiniz.

S: Bir e-posta saldırıya uğrayabilir mi??

A: Evet. Örneğin, Avrupa’daki araştırmacılar, kullanılan şifreleme PGP ve S / MIME ise e-postanın saldırıya uğramasına izin veren güvenlik kusurları keşfetti.

S: E-postamın saldırıya uğramış olup olmadığını nasıl anlarım?

A: İlk ipucunuz genellikle kişilerinizin sizden garip e-postalar aldığını size bildirmesi olacaktır. Onlardan hassas bilgiler vb. İstiyor olabilir. Size fotoğrafını göndermelerini söyleyin. Göndermediyseniz, muhtemelen saldırıya uğramışsınızdır.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me