2020 İçin En İyi Güvenlik Kameraları

Evinizde ne kadar güvende hissediyorsunuz? Şanslı insanlar, kendi evlerinin dört duvarı içinde tam bir huzur içinde olduklarını söyleyebilirler..


Ancak, bu yanlış bir güvenlik duygusu olabilir. Kanada hükümeti sadece 2017 yılında 159.336’lık kırılma ve suç işlediğini bildirdi. İç mekan güvenlik kameraları ile dış mekan güvenlik kameralarının bir kombinasyonunun bu suçların en azından bir kısmını önleyebilmesi mümkün mü?

En yüksek puan alan güvenlik kameraları hakkında daha fazla bilgi edinerek, bir kamera sistemi olmadan evinizin neden güvenli olmadığını anlamaya başlayacaksınız. Pazarda, hem akıllı çeşitlilik hem de geleneksel çeşitlilik gibi ev kameraları için sayısız seçenek var. Bu nedenle, aileniz için en güvenilir seçeneklerin hangileri olacağını belirlemek için mevcut ürünleri iyice inceledik..

Contents

İnsanların Neden Ev Güvenlik Kameralarına İhtiyacı Var?

İç veya dış mekan güvenlik kameraları kurmanın en önemli nedeni ailenizin güvenliğini sağlamaktır. Ev kameraları, hırsızları caydırdığı için bilinir, bu da kendinizi en yüksek güvenlik kameralarıyla koruduğunuzu bildiklerinde daha kolay avlanmaya devam edecekleri anlamına gelir.

Güvenlik kameraları, çocuklarınızla evde olamadığınızda çocuklarınızı izlemenize de yardımcı olur. Ne zaman geldiklerini ve ne yaptıklarını izleyebilirsiniz, böylece güvenli olduklarından emin olabilirsiniz..

Bir güvenlik kamerası, saatiniz ne olursa olsun, birisi evinize yaklaştığında sizi uyaracaktır. İster komşu olun isterse tamamen yabancı olsun, etrafta birinin ne zaman olduğunu bilmek her zaman faydalı olacaktır.

Birçok kişi tatildeyken kendilerini rahatlatmak için açık hava güvenlik kameraları kurar. Binlerce kilometre öteden, eve geri dönüp gidenleri takip edebilirler. Rahatlamaya çalışırken her şeyin yolunda olduğunu bilmek güzel.

Gerçek Hayat Suçu: Kameraların Günü Kurtardığı Davalar

Kameralar en iyi ev güvenlik sisteminin büyük bir parçasıdır. Örnekler, insanların dış mekan veya iç mekan güvenlik kameraları henüz takmış olsaydı, bir ara vermenin gerçekleşmeyebileceğini gösteren haberler.

Bir Langley, M.Ö. sabahın küçük saatlerinde uyanan kadın, çünkü bir adam oturma odasından bir şeyler çalıyordu. Saldırganı evinden kovdu, ama durum tehlikeyle doluydu. Hırsız silahlıysa ve fiziksel yaralanmasına neden olma niyetindeyse?

Ya da 2017’de bir kırılma çılgınlığı geçiren Montreal bölgesi suçlusu ne olacak? Sonunda yakalandı, ancak tüm kurbanlarının evleri soyulmadan önce bir ev kamera sistemi kurmayı dilediklerini hayal etmek kolay.

Akıllı Ev Güvenlik Kameraları

“Akıllı” kameralar kablosuz olarak çalışan kameralardır. Bir ihlal meydana geldiğinde, kameralar çekime başlar. Bir akıllı telefon kameraya dünyanın her yerinden erişmek için kullanılabilir, böylece evde neler olduğunu her zaman bildiğinizi hissedersiniz.

Bu sistemlerin çoğu bir profesyonel yardımı olmadan kurulabilir. Kullanımı kolaydır ve gizliliğinizi korumak için uygun şifreleme ile son derece güvenilirdirler.

Kapsamlı araştırmamızın sonuçları, bu beş seçeneğin bugün piyasadaki en iyi ev güvenlik kameraları olduğunu göstermektedir.

Nest Cam IQ İç Mekan

Nest Cam IQ İç MekanNest Cam IQ Indoor oldukça pahalı bir seçenek olsa da, bolca çan ve ıslık ile geliyor. 4k, sekiz megapiksel görüntü sensörü kesinlikle büyük bir satış noktasıdır. 12X dijital zoom da etkileyici. Ancak, bu akıllı kamera kurulumu en kolay araçlardan biri değil.

Artıları
 • Google Asistan ve Alexa ile uyumlu
 • Birçok özellik
 • Uyarı süresi ve reaksiyon süresi hızlı
 • Görüntüler iyi kalitede
 • Özel kişi uyarısı hizmeti verebilir
Eksileri
 • Diğer seçeneklerden daha pahalı
 • Kurulum zor olabilir
Yazılım İşlevleri ve Özellikleri

Nest Cam IQ, yüksek kaliteli, altı çekirdekli işlemcisi nedeniyle rakiplerinden daha pahalı. Bu onu diğer sistemlerden daha hızlı yapar. Ayrıca, Alexa ve Google Asistan ile çalışır.

İsteğe bağlı Nest Aware servisi ek ücrete tabidir. Bu yazılım sistemin yüzleri gerçekten tanımasını sağlar, böylece dost yüzler göründüğünde uyarı göndermeyecek şekilde programlayabilirsiniz.

4K sensör ve 1080p HD net görüntüler sağlar ve mikrofon ve hoparlör sistemi olası davetsiz misafirleri korkutmanıza yardımcı olabilir.

Nest Cam IQ, kurulumu zorlaştıran kablolu bir sistemdir. Güç, bir eklenti adaptörü tarafından sağlanır ve sistem WiFi üzerinden çalışır. Mobil uygulama basit ve kullanımı kolaydır.

Müşteri desteği

Çoğu kişi sistemi kurmaya çalışırken Nest müşteri hizmetleriyle etkileşime girer. Yanıtlar hızlı olma eğilimindedir, ancak herkes genel olarak olumlu bir deneyim bildirmez. Yine de, müşteri hizmetleri temsilcilerinin her zaman orada olduğu ve yardım etmeye istekli olduğu kolayca söylenebilir.

Fiyatlandırma

Nest Cam IQ Indoor yaklaşık 299 dolar. Kameraları çoklu olarak satın alırken indirimler mevcuttur. Nest Aware’i tercih eden müşterilerin, ayda 5 ABD dolarından başlayan ve ayda 30 ABD dolarına kadar fiyatlandırmayı içeren üç hizmet seviyesi vardır..

Netgear Arlo Q

Netgear Arlo Q resmiArlo Q, genel bir güvenlik izleme sistemidir. Özelliklerinin çoğu, inanılmaz derecede kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Gece görüşü ve yüksek kaliteli video ile Netgear’ın sunduğu bu ürün ev kullanımı için idealdir.

Artıları
 • İyi video kalitesi
 • -Gece görüşü
 • -Bir DIY ev güvenlik kamerası
 • -Kullanılabilir aktivite bölgesi programlama
Eksileri
 • Beş saniye gecikme süresi
 • Bu listedeki diğerleri kadar çok özellik değil
Yazılım İşlevleri ve Özellikleri

Basit bir ev kamera sistemi arıyorsanız, bu sizin için olabilir. Temel özelliklerinden bazıları iki yönlü ses ve kişi algılamadır. Güçlü bir uygulama sistemi kullanmayı kolaylaştırır. Ancak, çok fazla çan ve ıslık arıyorsanız, onları burada bulamazsınız.

Basit tasarımı, bazı insanların aradığı şey olabilir. Özellikler arasında 1080p HD video ve 130 derecelik izleme görünümü bulunur. Bu kameralar ayrıca, görüntülerin ve videoların yedi günlük bulutta depolanmasını sağlayan Arlo Basic ile donatılmıştır. Arlo Q, Alexa, Google Assistant ve Stringify gibi akıllı ev cihazlarına bağlanabilir. Temel bir eklenti adaptörü Arlo Q’yu takmak için bir cinch yapar.

Müşteri desteği

Çoğu kişi, Arlo Q’nun bulut depolama alanıyla bağlantılı olarak Netgear’ın müşteri hizmetleri temsilcileriyle iletişim kuruyor gibi görünüyor. Bazıları hayal kırıklığı ifade ederken, çoğu kişi temsilcilerle olan etkileşimlerinin olumlu olma eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Fiyatlandırma

Tek bir Arlo Q kamera 199,99 dolar çalışıyor, ancak ikisi sadece 349,99 dolar karşılığında satın alınabilir ve üç tanesi 599,99 dolar karşılığında alınabilir. Müşteriler aynı zamanda Arlo Smart izleme özelliğini tercih edebilir ve planları kamera başına ayda sadece 2,99 ABD dolarından başlar.

Amazon Bulut Kamera

Amazon Bulut KameraUcuz bir seçenek olarak, Amazon Cloud Cam bunun için çok şey var. Video kalitesi iyi ve bulut depolama seçenekleri çeşitlidir. Diğer Amazon cihazlarıyla entegre olabilme özelliğiyle, bu, çevrimiçi perakende devinin büyük hayranları için mükemmel bir seçenektir.

Artıları
 • Uygun fiyatlı bir kamera
 • Video kalitesi kabul edilebilir
 • İnsanlar ve evcil hayvanlar arasında ayrım yapabilir
 • Uygulama sezgisel tasarım özellikleri
Eksileri
 • Ekstra özellikler yalnızca aylık abonelikle kullanılabilir
 • Akıllı ev entegrasyonu seçenekleri sınırlıdır
Yazılım İşlevleri ve Özellikleri

30 fps ve 1080p video kare hızı, bu listedeki diğer kameralarla rekabetçi olmasını sağlar. Bununla birlikte, görme alanı Nest ve Arlo için 130 derecenin aksine sadece 120 derecedir. Güçlü bir sensör, karanlık alanlarda bile oldukça net bir şekilde görmeyi mümkün kılar. Amazon Cloud Cam, gece görüşünü sağlamak için sekiz LED ışık halkasına sahiptir.

Uygulama, bir kişi veya hareket algılandığında olduğu gibi istediğiniz kadar bildirim gönderecek şekilde programlanabilir. Telefonunuzu önceden belirlenmiş bir alanın dışına çıkardığınızda etkinleşen bir coğrafi eskrim özelliği bile vardır, böylece yalnızca en yararlı ve gerekli olduklarında uyarı alırsınız.

Tabii ki, bulut kamerası Alexa, Fire TV ve Yankı Gösterisi ile tamamen entegre olabilir. Alexa’yı belirli bir kameradan bir görünüm göstermesi için yönlendirmeniz yeterlidir ve anında yayını alırsınız. Diğer akıllı ev cihazlarını tercih ederseniz, büyük olasılıkla Cloud Cam ile entegre olmayacaklarını fark etmek önemlidir..

Müşteri desteği

Amazon’un diğer ürünleri ve cihazları için müşteri hizmetleri seçeneklerinden memnunsanız, muhtemelen bundan da memnun kalacaksınız. Canlı sohbeti arayabilir, e-postayla gönderebilir veya katılabilirsiniz. Çoğu insan kibar ve yardımsever temsilcilerle mükemmel kabul edilebilir bir deneyime sahiptir.

Fiyatlandırma

Yaklaşık 119,99 $ fiyatla satışa sunulan bu ürün, iç mekan güvenlik kameraları arasında ekonomik bir seçenektir. Eşlik eden bir abonelik olmadan, en fazla üç kameradan 24 saat boyunca klip kaydedebilirsiniz. Ayrıca uyarılar alırsınız.

Bir abonelik size daha fazla depolama alanı, kişi algılama, bölgeler ve sınırsız paylaşım sağlar. Yedi günlük depolama alanı aylık 6,99 ABD doları, 14 günlük depolama alanı ise aylık 9,99 ABD doları tutar. En büyük plan, ayda 19,99 $ karşılığında 10 kamera için 30 günlük depolama alanı sağlıyor.

Logitech Circle 2

Logitech Circle 2Kurulumu kolay ve kullanıcı dostu bir uygulama ile, muhtemelen Logitech Circle 2’deki 180 derecelik izleme açısına hayran kalacaksınız. Kameranın kendisi ekonomik bir seçimdir. Ancak, en iyi özelliklerinden bazılarına erişmek için bir abonelik planına ihtiyacınız olacaktır.

Artıları
 • Tamamen kablosuz kameralar
 • İçeride veya dışarıda kullanılabilir
 • İki yönlü ses
 • Geniş görüş açısı
 • Hareketle tetiklenen video kaydı
 • Google Asistan ve Alexa ile entegre olur
Eksileri
 • Premium özellikler için abonelik gerekir
 • Görüntülerde namlu bozulması
 • Ses algılama seçeneği yok
 • Uyandırma uzun bir gecikmeye sahiptir
Yazılım İşlevleri ve Özellikleri

Logitech Circle 2, hareketle tetiklenen video kaydı, kişi algılama ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilen hareket algılama bölgeleri gibi güzel özelliklere sahiptir. 1080p kamera 30 fps’de hareket kaydeder ve kızılötesi LED 15 metreye kadar gece görüş özelliği sağlar.

Yönlendiricinize bağlanmak için WiFi kullanan Circle 2, bir hareket dedektörü ile birlikte bir hoparlör dizisi ve dahili mikrofon içerir. Ancak, ses tetikleme yetenekleri yoktur. Ücretsiz Circle Safe depolama planı, 24 saat kaydedilmiş video depolamanızı sağlar. Hareket algılandığında da push uyarıları alırsınız.

Müşteri desteği

Logitech müşteri hizmetleri telefonla veya canlı sohbette sunulmaktadır. Yanıt süreleri zaman zaman yavaşlayabilir, ancak çoğu insan aldıkları destekle ilgili genel memnuniyeti bildirir.

Fiyatlandırma

Logitech Circle 2’deki MSRP $ 199.99. Ancak, 130 $ gibi düşük fiyatlar sıklıkla çevrimiçi olarak bulunur. 14 günlük depolama alanı elde etmek için Circle Safe Basic planına aylık 3,99 $ ‘a yatırım yapın veya 31 günlük depolama alanı için aylık 9,99 $’ dan Premium planı deneyin. Bu planla ayrıca olaylar, hareket bölgeleri ve kişi algılama için gelişmiş filtreleme elde edersiniz.

Wyze Cam v2

Wyze Cam v2Bu kameralar inanılmaz fiyatlara sahip. Aranızdaki en bütçeli fikir için bu ideal seçimdir. Fiyata rağmen, bu kameralar birçok özellik içeriyor. Ancak, bu kameraların yalnızca iç mekanda kullanım için uygun olduğunu unutmayın.

Artıları
 • İnanılmaz ekonomik
 • Alexa ile bütünleşir
 • Mükemmel ses tanıma
 • 14 günlük ücretsiz bulut depolama alanı
 • Hareket etiketleme
 • Ürün serisinin anlaşılması kolaydır
Eksileri
 • Alexa dışındaki akıllı ev cihazlarıyla entegre olmuyor
 • Kameralarda elektrik prizi olmalıdır
 • Profesyonel izleme mevcut değil
 • Kameralar yalnızca iç mekanda kullanılabilir
Yazılım İşlevleri ve Özellikleri

Wyze Cam’ın yaratıcıları Seattle bölgesinde yaşıyor, bu da kameraların sadece Amazon’un Alexa ile entegre olmasını daha az şaşırtıcı hale getiriyor.

Wyze Cam’ın özellikleri arasında, hareketle etkinleştirilmenin yanı sıra hareket etiketleme teknolojisini kullanması da var. Kameralar hem sesi hem de hareketi algılar ve size daha iyi kapsama alanı sağlar. HTTPS güvenli aktarım protokolünü kullanarak 14 günlük bulut depolama alanına sahip olursunuz. Uçtan uca şifreleme, çevrimiçi gizliliğinizi sağlar.

1080p HD görüntüler oldukça net ve iki yönlü ses ile gündüz ve gece görüşü elde edersiniz. Hızlandırılmış video seçeneğiyle, birkaç dakika içinde birkaç saat içinde neler olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz.

Wyze Cams kullanımı ve kurulumu oldukça kolaydır. Ancak, her kameranın bir elektrik prizine bağlanması gerekir.

Müşteri desteği

Hem telefon desteği hem de canlı sohbet mevcuttur. 24 saat destek olmamasına rağmen, PST saat 8:00 ile 16:00 saatleri arasında personelle irtibat kurabilirsiniz. Müşteri desteği ABD’de bulunmaktadır. Web sitesinde sık sorulan soruların bir listesi diğer zamanlarda yardım sağlayabilir.

Fiyatlandırma

Wyze Cam’ın ürünlerinin çoğu, herkesin en iyi ev güvenlik kameralarını karşılayabilmesini sağlamak için 20 ila 30 dolar arasında sunulmaktadır. Kullanım için abonelik gerekmez.

Geleneksel Ev Güvenlik Kameraları

Belki de dış mekan güvenlik kameralarınızla mümkün olan en net videoları yakalamak istersiniz. Veya, güvenlik sisteminiz için WiFi kullanmanın güvenliğinden endişe duyabilirsiniz. Sebepleriniz ne olursa olsun, akıllı bir kamera yerine geleneksel bir ev güvenlik kamerasıyla ilgilenebilirsiniz..

Sorun değil, çünkü biz de bu araştırmayı yaptık. Ailenizi ve mülkünüzü daha güvenli tutmanıza yardımcı olacak üç inanılmaz geleneksel ev güvenlik kamera sistemini keşfetmemize yol açtı. Gönül rahatlığı için bu en iyi güvenlik kameralarından birini seçin.

SANNCE 4CH 1080P DVR Güvenlik Kamerası Sistemi

SANNCE 4CH 1080P DVR Güvenlik Kamerası SistemiBu kablolu CCTV sistemi net 1080N kayıt özelliğine sahiptir. Sistem, iç veya dış mekan kullanımı için dört şık, kurşun şekilli kamera ile birlikte güçlü bir DVR ünitesi içerir.

Özellikleri
 • TVI, AHD, Analog ve HD IP kameralar dahil bağlantı modları
 • 960 * 1080 piksel
 • Mobil cihaza göre izleme
 • Hareket etkinleştirildi
 • E-posta uyarıları
 • 7/24 destek hizmeti
Donanım
 • Full HD VGA ve HDMI çıkışlı DVR
 • Gece görüşlü ve 720p HD özellikli dört kamera
 • Kameralar kurşun şeklindedir ve hava koşullarına dayanıklıdır
Fiyatlandırma

Bu beş parçalı sistem yaklaşık 247 $ karşılığında satın alınabilir.

Smonet 4CH 720P HD NVR Kablosuz Güvenlik CCTV

Smonet 4CH 720P HD NVR Kablosuz Güvenlik CCTVİç mekan güvenlik kameraları arıyorsanız, bu sizin için ideal bir çözüm olabilir. Tabii ki, bu dört kamera ve bir NVR paketi aslında dış mekan kullanımı için de uygundur, bu yüzden gerçekten çok yönlü bir çözümdür. Üretici, sistemi nihai kurulum kolaylığı için tak ve çalıştır olarak tanımlar.

Özellikleri
 • Dört hava koşullarına dayanıklı kamera gündüz veya gece çalışır
 • Yalnızca video desteklenir, ses desteklenmez
 • 7/24 canlı gözetim
 • İnternet bağlantısı gerekmez
 • Tüm veriler bir aylık bir süre için kaydedildi
Donanım
 • 720p HD güvenlik kameraları
 • Önceden takılmış 1 TB HDD
 • Akıllı telefondan uzaktan erişim
 • Dört kanallı 1080p sabit sürücü
 • Sabit sürücüde bir TB bellek
Fiyatlandırma

Tüm sistem 309,99 $ karşılığında satın alınabilir.

JOOAN CCTV Güvenlik Dış Mekan Kameraları

JOOAN CCTV Güvenlik Dış Mekan KameralarıGerçekten ekonomik ama yine de etkili bir şey arıyorsanız, bu sizin için en iyi derecelendirilmiş güvenlik kameraları olabilir. Aslında endüstriyel sınıftaki bir CCD çipi sayesinde olağanüstü net görüntüler yakalar. Gündüz renkli video çekilirken siyah beyaz geceleri kaydedilir. Gerçekten çalışan bir DIY güvenlik sistemi için bu kameraları bir DVR ile eşleştirin

Özellikleri
 • Endüstriyel sınıf CCD çip
 • DVR’larla uyumlu
 • Gece görüşü
 • Daha iyi kullanım ömrü için alüminyum alaşımlı kabuk
 • Full HD 720p çözünürlük
 • 4’ü 1 arada video çıkışı
 • kötü hava şartlarına dayanıklı
 • Kurulumu kolay
Donanım
 • 3,6 mm lens
 • Gece kaydı için ışık dizisi
 • Maksimum 130 fit IR mesafesi
Fiyatlandırma

Bu kameralardan biri sadece 29,99 $ karşılığında satın alınabilir.

Kamera Sistemi Nasıl Çalışır?

En iyi ev güvenlik kameraları, kilometrelerce uzakta olsanız bile evinizde ve çevresinde neler olduğunu görmenizi sağlayarak içinizin rahat etmesini sağlar. Kanada hükümetinin istatistiklerine göre, kırılmaların çoğu, suçluların evde kimsenin olmadığından oldukça emin oldukları gündüz saatlerinde ortaya çıkıyor. Bu nedenle 7/24 çalışan dış mekan güvenlik kameralarının olması kritik öneme sahiptir.

Açık ve kapalı güvenlik kameralarınız sayesinde, evinizde ve çevresinde gerçekleşen etkinlikleri izleyebilir ve hatta kaydedebilirsiniz. Ev kameraları çok çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Bazıları oldukça büyük ve oldukça görünür olabilir. Bunlar genellikle suçluların evinize girmeye çalışmasını caydırmak için kullanılan dış mekan güvenlik kameralarıdır..

Diğer kameralar oldukça küçüktür ve orada olmadıklarını bilmedikçe neredeyse imkansızdır. İç mekanlarda sıklıkla kullanılan bu ev kameraları, dekorun estetiğini bozmadan işlevsellik sağlamayı amaçlamaktadır..

En çok oy alan güvenlik kameralarının kurulumunu düşünmeye başladığınızda, birkaç soru cevaplanmalıdır. Bunların başında kaç tane ev kamerası takılması gerektiğidir. Bazı insanlar sadece ön veya arka kapı gibi bir alanla ilgilenir. Diğerleri de garajın yanındaki karanlık bir köşeden endişe ediyorlar veya belki de birilerinin belirli zemin kat pencerelerinden geçebileceğinden endişe ediyorlar.

Buna göre, ev sahibi bir kameranın yeterli olup olmadığına veya bir kameranın gerekli olup olmadığına karar vermelidir. Yeni ebeveynler genellikle beşikten düşmemelerini sağlamak için bir bebek odasına güvenlik kamerası takmayı sever. Cevaplar tamamen size bağlıdır ve tipik olarak ihtiyatlı veya gerekli olduklarında ek bileşenler ekleyebilirsiniz..

En iyi ev güvenlik kameraları kablolu veya kablosuz olabilir. Kablolu versiyonlar geleneksel seçimdir. Kurulumu daha zor olan bu sistemlerle birlikte gelen kabloları gizlemek her zaman kolay değildir. Kablosuz sürümlerin kurulumu daha kolaydır ve daha az rahatsız edici olma eğilimindedir. Ancak, kablolu kamera sistemi tarafından iletilen görüntüler, kablosuz bir sistem tarafından sağlanan ve havadan sinyal gönderen görüntülerden daha keskin ve net olma eğilimindedir.

Kablosuz kameralar neredeyse her yere yerleştirilebildiğinden çok daha esnektir. Bununla birlikte, bebek monitörlerinden, kablosuz İnternet bağlantılarından ve kablosuz telefonlardan gelen sinyallerin nadiren kamera sisteminin sinyalini kesintiye uğrattığına dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, bilgisayar korsanları ne yaptığınızı ve evde olup olmadığınızı gözlemlemek için kablosuz güvenlik sistemlerine girebilir. Kablosuz bir sistemle giderseniz, bu olasılığı önlemek için sinyallerinin yoğun bir şekilde şifrelenmiş olduğundan emin olun. Zaten bir VPN kullananların farkında olduğu için, şifreleme sizi davetsiz misafirlerden koruyan ana güvenlik öğelerinden biridir.

Son düşünceler

Akıllı ev kameralarını veya daha geleneksel rotayı tercih edin, ailenizi ve mülkünüzü korumanız önemlidir. Kanada’da kırılma, girme ve buna bağlı diğer suçlar artıyor. En iyi ev güvenlik kameraları kurban olmanızı engeller mi?

SSS

S: Bir CCTV sistemine veya Akıllı Ev Kamerasına sahip olmak daha mı iyi??

A: Her iki seçeneğin de avantajları ve dezavantajları vardır. Koşullarınıza bağlı olarak her ikisi de sizin için ideal olabilir.

Birçok CCTV sisteminin profesyonel olarak kurulması gerektiğini unutmayın. Ancak, burada sunulanlar sadece bir DIY projesi olabilir. Bu tür bir şeyle özellikle kullanışlı değilseniz, dışarıdan yardım almanız gerekebilir. Bazı insanlar karmaşık bir kurulum işleminden rahatsız olmaktan hoşlanmazlar.

Akıllı bir ev kamerasını kendiniz kurabileceğiniz hemen hemen belli. Bununla birlikte, kameranın tüm işlevlerine erişmek için muhtemelen aylık bir abonelik ödemeniz gerekecektir. Bu devam eden gider, bazı insanlar için bir anlaşma kırıcıdır. Burada bazı ücretsiz seçeneklerin sunulduğunu unutmayın, böylece ekstra ücret ödemeden temel işlevselliği elde edebilirsiniz.

Sonuçta, her iki sistem türü de oldukça işlevsel olduğundan seçiminiz fiyatlara düşebilir. Akıllı ev kamerasından uzak durmayı tercih edebilecek bireyler var çünkü sistemin saldırıya uğramasından korkuyorlar. Uygun güvenlik önlemleri uygulandığında, bu çok fazla sorun olmamalı.

S: Akıllı Ev Kameraları hacklenebilir?

A: Akıllı ev kameraları hacklenebilir. Ancak, seçtiğiniz ürün ve hizmetin verileri düzgün şekilde şifrelediğinden emin olursanız bu gerçekleşme olasılığı daha düşüktür. Ayrıca, ek güvenlik katmanları sağlamak için yönlendiricinizi ve WiFi’nizi parola ile koruyabilirsiniz. Akıllı ev kamerası satın aldığınızda veri bilincine sahip bir sağlayıcıyla gittiğinizden emin olun.

S: Akıllı Ev Kamerası ile sabit disk satın almam gerekiyor mu?

A: Akıllı ev kamerasını takarken sabit disk gerekmez. Bu sistemlerin çoğu bulut tabanlı bir sistemde çalışır. Bulut depolama daha uygun bir seçenektir, ancak bazı kameralar çekimlerinizi yerel olarak saklamayı tercih ederseniz bir mikro SD kart kullanmanızı sağlar.

S: Akıllı Ev Kameramı bilgisayar korsanlarından nasıl koruyabilirim?

A: Akıllı ev kameranızın güvenliğini sağlamak için birkaç adım atabilirsiniz. Bunlar, ev kablosuz ağınızı şifreleme ve parolalarla güvence altına almayı içerir. Ayrıca kameralarınızın kendileri için güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz. Akıllı ev kamerasıyla birlikte gelmiş olabilecek varsayılan şifreyi asla kullanmamayı unutmayın. Ayrıca, kameranızın ürün yazılımının düzenli olarak güncellendiğinden emin olun ve kullanılmadığında uzaktan izlemeyi kapatın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me