Przegląd Hotspot Shield VPN (2020)

Nad 600 milionów osób powierza Hotspot Shield swoją prywatność online. Używają tej sieci VPN do przeprowadzania transakcji finansowych, wyszukiwania w Internecie, komunikowania się ze znajomymi za pośrednictwem poczty e-mail i mediów społecznościowych, a także wielu innych poufnych i prywatnych komunikatów.


Czy Hotspot Shield VPN jest naprawdę jednym z najlepszych dostępnych VPN? Odpowiemy na to, przyglądając się szybkościom serwerów, ich zasadom prywatności i rejestrowania, ich bezpieczeństwu, cenom i obsłudze klienta.

Przegląd

logo tarczy hotspot

AnchorFree jest firmą odpowiedzialną za Hotspot Shield. Ta usługa VPN oferuje konto bez subskrypcji, a także usługę płatną. Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz podczas korzystania z tego programu, jest jego prosty i atrakcyjny wygląd.

Brak interaktywnych map lub skomplikowanych ustawień. Wszystko, co widzisz, to duży przycisk zasilania na środku okna. Po dotknięciu przycisku zasilania osłona Hotspot łączy się domyślnie ze Stanami Zjednoczonymi lub z najnowszym wyborem.

Gdy tylko się połączysz, przycisk zasilania znika i uruchamia się licznik czasu, pokazujący czas połączenia. W dolnej połowie ekranu zobaczysz transfer danych do komputera, adres IP VPN, który aktualnie posiadasz, oraz prostą, ale przejrzystą mapę pokazującą kraj, z którym się łączysz. Ten uporządkowany i przejrzysty projekt jest odzwierciedleniem tego, jak usługa Hotspot Shield obsługuje tę usługę.

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak zasad rejestrowania
Rozmiar serwera: Ponad 2500 serwerów
Dystrybucja serwerów: 27 krajów
Wsparcie: System biletów
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Bardzo limitowany
Protokół VPN i szyfrowanie: Katapulta Hydra; 128-bitowe szyfrowanie AES i 256-bitowe szyfrowanie AES
Kwatera główna: USA
Cena £: 7,99 € / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://hotspotshield.com
Zalety tarczy Hotspot:
 • Niższa cena niż w przypadku innych sieci VPN o tej samej jakości
 • Siedmiodniowa wersja próbna bez ryzyka
 • Szybkie prędkości pobierania
Minusy tarczy Hotspot
 • Kilka lokalizacji serwera
 • Ograniczone opcje konfiguracji
 • Wykryty przez ograniczenia geograficzne usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix
Funkcje:
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • IPv6 i komunikacja internetowa w czasie rzeczywistym
 • Połącz pięć urządzeń za pomocą jednej subskrypcji
 • Serwery w 25 krajach
 • Dozwolone połączenia P2P
 • Dostępne w wielu językach
 • Nieograniczona transmisja danych i przepustowość dzięki subskrypcji Elite

Gdzie znajdują się serwery

lokalizacje serwerów Hotspot Shield

Tarcza Hotspot ma już blisko 3000 serwerów rozmieszczonych w 27 różnych krajach. To pozwala im zapewnić niezawodną, ​​szybką i elastyczną usługę. Użytkownicy mogą łączyć się z wieloma dobrze zaszyfrowanymi adresami IP. Liczba serwerów i liczba krajów, w których te serwery się znajdują, pozwalają Hotspot Shield dobrze wykonywać szyfrowanie przesyłanych informacji.

Coś, co jest frustrujące, gdy patrzysz na Hotspot Shield, to jest to nie mówią ci, z jakim miastem się łączysz. Pozytywne jest to, że osoby, które zarejestrują się w Hotspot Shield Elite, otrzymają nieograniczona przepustowość i nieograniczona ilość danych.

media społecznościowe zablokowane w ChinachJak widzisz, Hotspot Shield ma VPN w Chinach. Ironią tego jest to, że strona Hotspot Shield jest obecnie zablokowana w Chinach.

Aby odwiedzić stronę Hotspot Shield, jeśli jesteś w Chinach, musisz użyć innej usługi VPN lub proxy. To powiedziawszy, po zainstalowaniu Hotspot Shield Elite na twoim komputerze, możesz następnie korzystać z VPN w Chinach bez potrzeby korzystania z dodatkowych usług proxy.

Hotspot Shield Elite VPN ma wiele zastrzeżonych protokołów VPN, a także algorytmy połączenia. Te, w połączeniu z wysokim poziomem zaciemnienia, sprawiają, że krajom takim jak Chiny trudniej jest zablokować korzystanie z VPN.

Można się zastanawiać, dlaczego Hotspot Shield VPN miałby serwer w Chinach. Oczywiście Chiny nie są dobrym serwerem, jeśli chcesz odblokować witryny z Chin. Jednak może być bardzo przydatny dla osób, które chcą uzyskać chiński adres IP, gdy nie są w Chinach.

Jakie są ich zasady rejestrowania?

AnchorFree, spółka macierzysta Hotspot Shield, ma siedzibę w Kalifornii. Każdy, kto pobieżnie rozumie przepisy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa w Internecie, wie, że Stany Zjednoczone nie są dobrą lokalizacją dla firmy VPN znajdować się.

Obecne prawo Stanów Zjednoczonych umożliwia rządowi wydawanie nakazów i wykonywanie rozkazów na firmy VPN. Stany Zjednoczone są uczestnikiem sojuszu wywiadowczego Five Eyes. Inne kraje uczestniczące w tym są Australia, Zjednoczony Królestwo, Nowy Zelandia, i Kanada.

Sojusz Pięciu OczuOznacza to, że rząd USA może zamówić Hotspot Shield VPN, aby przekazać im swoje dane osobowe. Mogą nawet uniemożliwić ostrzeżenie Hotspot Shield o tym, że to zrobili.

Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest firma firma nie rejestruje zasad. W ten sposób, jeśli rząd żąda informacji, po prostu nie mają informacji do przekazania. Wiele VPN obiecuje to zrobić. Jednak większość nie dotrzymuje tej obietnicy.

To, co sprawia, że ​​firma VPN z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest jeszcze bardziej przerażająca, to fakt, że Intel, który gromadzi Stany Zjednoczone, może być dzielony na arenie międzynarodowej z innymi krajami w sojuszu wywiadowczym Five Eyes.

Na tym tle przejdźmy do zasad rejestrowania Hotspot Shield. Zbierają dwa rodzaje informacji od wszystkich swoich klientów. To nas denerwuje, zwłaszcza gdy patrzysz na niejasną definicję, której firma używa do opisania adresu IP. Patrząc na ich politykę prywatności, nie można stwierdzić, czy widzą twój adres IP jako dane osobowe, czy nie.

polityka osłony hotspot

Jak widać tutaj, Hotspot Shield stoi na stanowisku, że nie można ustanowić bezpośredniego połączenia między twoim adresem IP a danymi, które im przekazujesz, takimi jak dane konta osobistego, adres e-mail i forma płatności. Trudno w to uwierzyć.

Mówią również, że nawet jeśli automatycznie zbierają informacje za każdym razem, gdy uruchamiasz Hotspot Shield, usuwają je po zakończeniu sesji. Oprócz przechowywania adresu IP zbierają informacje o używanym języku, systemie operacyjnym, sieci komórkowej lub bezprzewodowej, której używasz, przeglądarce, której używasz, aplikacjach i odwiedzanych witrynach. Dla każdego, kto jest naprawdę zaniepokojony swoją prywatnością i bezpieczeństwem w Internecie, powyższe fakty powinny podnieść czerwone flagi.

Jak szybka jest usługa?

Przeprowadzono niezależne badanie określające bezpieczeństwo, szybkość i wydajność wielu sieci VPN, w tym Hotspot Shield Elite. Badanie koncentrowało się na takich opóźnieniach, jak wielu dostawców VPN.

Opóźnienie opisuje czas potrzebny pakietowi danych na dotarcie do serwera. Zrozumiałe jest, że jeśli serwer jest daleko od użytkownika, nastąpi opóźnienie. Niższe liczby opóźnień oznaczają szybsze połączenie lub co najmniej szybsze postrzegane połączenie.

wykres opóźnienia VPN

Na tym wykresie możemy zobaczyć opóźnienie na tydzień dla wielu sieci VPN. Przetestowano połączenia szyfrowane SSL i połączenia nieszyfrowane. Jednak test nie wykazał dużej różnicy w opóźnieniu, więc średnie zostały połączone i przedstawione na powyższym wykresie jako ogólny wynik.

Celem było przetestowanie wszystkich produktów. W rezultacie serwery VPN zostały ręcznie wybrane, aby były takie same dla wszystkich serwerów. Więc kiedy test został przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych, wybrano Zachodnie Wybrzeże. Po przeprowadzeniu testów w UE wybrano Zjednoczone Królestwo.

Aby uzyskać rzetelny i dokładny test, do mieszanki wrzucono różne zmienne. Na przykład mieliby użytkownika z UE łączącego się z innym użytkownikiem w UE za pośrednictwem VPN w Stanach Zjednoczonych. Oznaczało to, że połączenie musiałoby podróżować przez Atlantyk dwa razy.

Kiedy spojrzysz na powyższy wykres, zobaczysz to Hotspot Shield Elite zajął drugie miejsce spośród wszystkich testowanych sieci VPN. Oznacza to, że tak jest niewątpliwie jedna z najszybszych usług VPN na rynku.

Ta sama niezależna tablica testowa oceniała prędkość przesyłania strumieniowego, prędkość torrenta, prędkość łącza w dół i prędkość łącza w górę Hotspot Shield Elite. Od czasu do czasu ta usługa znajdowała się w pierwszej trójce wszystkich testowanych sieci VPN. Co ciekawe, ExpressVPN często w rankingu numer jeden w tych testach.

Jak dobrze działa z Netflix?

Wiemy, że nie wszyscy używają VPN do oglądania swoich ulubionych programów telewizyjnych z USA i Wielkiej Brytanii. Jednak istnieje wiele osób, które to robią.

Osoby te niekoniecznie troszczą się o prywatność lub ochronę swoich danych osobowych. Wszystko, na czym im zależy, to możliwość włączenia Netflix i obejrzenia swojego ulubionego programu. Te osoby fizyczne będzie bardzo rozczarowany jeśli kupią Hotspot Shield.

Wielokrotnie próbowaliśmy połączyć się z Netflix z Ameryki Środkowej za pomocą Hotspot Shield. Za każdym razem witano nas przerażającym ekranem błędu serwera proxy Netflix.

komunikat o błędzie serwisu Netflix

Oznacza to, że Netflix mógł powiedzieć, że korzystamy z VPN i zablokował nam korzystanie z ich usług. Słyszeliśmy raporty od innych osób, które mogły czasami połączyć się z Netflix za pomocą tej sieci VPN. Ale musisz zadać sobie pytanie, czy jedynym powodem, dla którego kupisz VPN, jest skorzystanie z usługi przesyłania strumieniowego, czy byłbyś szczęśliwy, gdybyś mógł się tylko od czasu do czasu połączyć?

Co to jest wycena tarczy Hotspot?

Hotspot Shield oferuje swoim klientom wiele opcji cenowych. Możesz zapłacić za usługę z miesiąca na miesiąc, a będzie to kosztować 12,99 USD. Lub możesz zapłacić za trzy lata z góry, a miesięczny koszt spada do 3,49 USD miesięcznie.

Oznacza to, że jeśli wybierzesz usługę z miesiąca na miesiąc, zapłacisz więcej niż zapłacisz za niektóre z najlepszych sieci VPN, takie jak NordVPN i Surfshark.

Jedną z rzeczy, które doceniliśmy w planie cenowym Hotspot Shield, jest to, że jedyną rzeczą, która zmienia się w zależności od różnych subskrypcji, jest czas korzystania z usługi. Wszyscy płacący klienci, niezależnie od tego, jak długo subskrybują, mają dostęp do wszystkich funkcji Hotspot Shield. Możesz zobaczyć lepszy pomysł ich cen.

wycena tarczy hotspot

Ceny są jednoznaczne. Nie zostaniesz dotknięty żadnymi ukrytymi opłatami i będziesz mógł korzystać z VPN zaledwie kilka sekund po zapłaceniu za to. Ponieważ wszyscy ich klienci mają pełny dostęp do wszystkich swoich usług, nie ma próby upsellingu.

Siedmiodniowy okres próbny oznacza, że ​​możesz wypróbować usługę za darmo i anulować ją, jeśli Ci się nie podoba. Jeśli subskrybujesz usługę i nie będziesz z niej zadowolony przez pierwsze 45 dni, możesz uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Nie zadają żadnych pytań i nie nękają cię. Ułatwiają zwrot pieniędzy swoim klientom.

Jednym z powodów, dla których Hotspot Shield może być wart swojej ceny, jest fakt mają wsparcie czatu na żywo. Byliśmy w stanie komunikować się z nimi, zadawać szereg pytań i uzyskiwać szybkie odpowiedzi na nasze pytania. Byli szczerzy i na temat.

Czy polecamy usługę?

logo tarczy hotspot

Hotspot Shield to miły wpis w obecną ofertę VPN. Jak widać w naszej recenzji, istnieje wiele dobrych punktów na temat usługi. Jest jednak kilka rzeczy, o których chcesz pamiętać. Po pierwsze, dostępna jest wersja darmowa i płatna. Darmowa wersja wystarczy, abyś mógł zapoznać się z możliwościami usługi Ograniczenie danych do 500 MB.

Płatny plan oferuje nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną ilość danych. A jeśli ci się nie podoba, możesz używać produktu przez 45 dni, a następnie odzyskać pieniądze. Klient jest bardzo łatwy w użyciu i może uruchomić cię w ciągu kilku sekund od pobrania programu.

To powiedziawszy, mamy wątpliwości co do firmy stojącej za Hotspot Shield. Ich nazwa jest powiązana z szeregiem wątpliwych etycznie działań, w tym z niektórymi zarzutami CDT.

Hotspot Shield ukryje twoje IP. Ale to jest nie najlepsza opcja dla VPN. Przejrzeliśmy wiele usług VPN i większość oferuje prywatność, bezpieczeństwo i szybkość, które przewyższają możliwości oferowane przez Hotspot Shield.

Surfshark i NordVPN oba mają gwiezdny rekord, jeśli chodzi o ich zasady rejestrowania. A więc naprawdę – po co zadowolić się czymś mniejszym?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me