5G v Kanade (všetko, čo doteraz vieme)

Technológia 5G je najnovšou z mnohých smerov vývoja bezdrôtových telekomunikácií, ktoré nás ohromujú svojou silou a dosahom. 5G bezdrôtové zariadenia majú oveľa väčší potenciál ako ich náprotivky 4G, a je len otázkou času, kým sa Kanada a zvyšok sveta spoja pod digitálny dáždnik 5G.


Vývoj a integrácia siete 5G v Kanade je však omnoho širšou záležitosťou, ako iba rýchlejšie sťahovanie. Federálne vlády a poskytovatelia bezdrôtových služieb musia zvážiť politické aj ekonomické dôvody, aby sa pred akýmkoľvek plánom pokročili vpred. Okrem toho sa ukázalo, že otázka, kto poskytne vybavenie potrebné pre kanadskú 5G sieť, je sama osebe zložitejšou otázkou..

5g logo

Nižšie nájdete záznam o vývoji 5G v Kanade a vysvetlenie toho, čo sú siete 5G a čo môžu priemernému spotrebiteľovi priniesť. Podľa toho sa aktualizujú ďalšie mediálne zdroje vrátane hlavných spravodajských príbehov. Bude tiež zahrnutá zbierka relevantných informácií o sieťach 5G.

Čo je 5G?

Aby ste pochopili, prečo je 5G prichádzajúci do Kanady taký dôležitý, musíte najprv pochopiť, čo je 5G a čo znamená.

5G znamená „piata generácia“. V skutočnosti každá verzia predchádzajúcej skratky predstavuje podobný výraz – 1G znamená „prvá generácia“ atď. Atď.. Bezdrôtová technológia 1G bol prvýkrát predstavený v osemdesiatych rokoch a pozostáva z prvých bezdrôtových telefónov: veľkých, blokovaných, ktoré ste videli v televízii alebo ktoré mali herci vo svojich autách.

vývoj 5g

2G tech je to miesto, kde sa veci naozaj začali zdvíhať. Tieto bezdrôtové zariadenia dominovali na začiatku 90. rokov 20. storočia a videli, že sa prvé moderné telefóny začali šíriť v modernej spoločnosti. E-mailové a textové správy boli vytvorené a importované do mobilných telefónov, čo tiež spôsobilo, že pagery sa náhle stali oveľa menej cennými pre väčšinu ľudí..

Bezdrôtová technológia 3G začal koncom 90. rokov 20. storočia a poskytoval multimediálny prístup, vysokorýchlostný prenos hlasových hovorov a iných druhov údajov a možnosti globálneho roamingu. To znamená, že teraz môžete používať bezdrôtový mobilný telefón alebo iné zariadenia v oblastiach mimo metropolitných centier. Môžete tiež telefonovať dlhšie a získať informácie vo vzdialenejších oblastiach.

4G sprevádzali prechod internetu na rýchlejšiu a lacnejšiu službu, ktorá sa rýchlo rozšírila po celom svete, a to aj na miesta, ktoré predtým nemali príliš veľký prístup na internet. Rozšírené možnosti technológie 4G tech sú zodpovedné za šírenie streamovania videa, streamovania hudby, nepretržitého prístupu na sociálne médiá a šírenia mnohých populárnych aplikácií, ktoré používatelia smartfónov nemôžu získať dosť..

4G sa stal všadeprítomným v celej modernej spoločnosti, že mnohí ľudia si už nedokážu predstaviť, ako sa dostať bez zvýšenej rýchlosti a spoľahlivosti, ktorá s tým prichádza. Preto veľa moderných smartfónov prichádza s hardvérom 4G zabudovaným do hardvéru a väčšina poskytovateľov telekomunikačných služieb ponúka štandardne aj rýchlosti 4G.

5G, ako sa dá predpokladať, je to ešte rýchlejšia generácia bezdrôtových telekomunikačných zariadení a hardvéru. Umožňuje oveľa rýchlejšiu komunikáciu a streamovanie a pri vyšších rýchlostiach ako ktorákoľvek iná generácia míľovými krokmi.

Ako zlepšuje 5G veci?

5G môže vylepšiť používateľské prostredie svojho mobilného zariadenia prostredníctvom troch hlavných oblastí: latencia, pripojenie a šírka pásma.

latencia

Je to známe aj v čase, keď jedno zariadenie potrebuje na odoslanie informácií na iné zariadenie v zdieľanej sieti. Stručne povedané, latencia je čas, ktorý trvá medzi odoslaním a prijatím balíka údajov. Na porovnanie, zariadenia 4G majú latenciu približne 50 milisekúnd. Aby som to uviedol do perspektívy, každý odkaz na oči, ktorý vytvoríte pri čítaní tejto príručky, trvá medzi 100 alebo 400 ms.

internetová mapa latencie

Na druhej strane 5G tech zníži latenciu asi na 1 ms. to je najmenej 100 krát rýchlejšie, ako dokážete blikať. Doslova umožňuje prenos údajov v mžiku oka!

Je to dôležité, pretože bezdrôtová technológia sa stáva zložitejšou a vyžaduje si rýchlejšie reakčné časy, najmä zo strany automatizovaných systémov. Automatizované automobily si napríklad budú vyžadovať technológiu 5G na minimum, pretože budú musieť reagovať oveľa rýchlejšie ako človek..

konektivita

V prípade bezdrôtovej technológie je pripojenie najlepšie chápané ako počet zariadení, ktoré môžu navzájom komunikovať. Momentálne je na celom svete pripojených okolo 10 miliárd zariadení, pričom mnohí odborníci sa domnievajú, že ich je ešte viac. Do roku 2020 bude na celom svete 50 miliárd zariadení alebo viac.

Toto sa netýka iba smartfónov. Bezdrôtová technológia sa teraz rozširuje na tradične manuálne nástroje, ako je termostat; k domácej sieti Wi-Fi je pripojených veľa moderných termostatov, ktoré umožňujú bezdrôtové ovládanie. Všetky bezdrôtové zariadenia navzájom spojené sa spoločne nazývajú internet vecí.

Táto zvýšená konektivita je nevyhnutnosťou, ktorú vylepšenia 5G zefektívnia a zefektívnia. Viac zariadení sa spojí s viacerými náprotivkami, čím sa zlepší bohatosť a zložitosť siete bez toho, aby sa nevyhnutne muselo rozbiť.

Bandwidth

Nakoniec sa šírka pásma najlepšie chápe ako maximálna rýchlosť sťahovania, ktorú môže zariadenie ponúknuť. Väčšia šírka pásma ponúkaná bezdrôtovým zariadením bude mať za následok rýchlejšie sťahovanie a videá a obrázky s lepším rozlíšením a lepšie zážitky zo streamovania (aj keď je to spojené aj s oneskorením)..šírka pásma siete

Napríklad 3-D a 360 ° streamovanie videa je zvyčajne k dispozícii iba pre 5G zariadenia.

Konektivita 5G má však aplikácie nad rámec rozšírených skúseností so sociálnymi médiami. Umožní to pokrok vo vzdelávaní, komunikácii, zastúpení a reakcii na núdzové situácie. Považujte šírku pásma za maximálnu veľkosť vodnej hadice, pričom rýchlosť vody je obmedzená jej priemerom. Zariadenia 5G majú predvolene oveľa širšie hadice.

5G a Kanada?

Takže kde stojí Kanada v súťaži o 5G pripojenie? Kanada sa v súčasnosti pokúša uvoľniť komplexnú sieť 5G v priebehu budúceho roka, pričom konzervatívnejšie odhady predpokladajú, že sieť 5G bude v najbližších rokoch online. Dôvodom je skutočnosť, že rozšírenie 5G pripojenia v celej krajine závisí od niekoľkých faktorov – konkrétne od spoločností, ktoré môžu službu poskytovať.

Telus Mobility je spoločnosť, ktorá sa snaží priniesť 5G do Kanady v roku 2020, hoci spočiatku začína u spotrebiteľov, ktorí žijú v oblasti Vancouveru. Telus Mobility sa spolieha na „Living Lab“, čo je udržateľný poskytovateľ telekomunikačných služieb, ktorý v roku 2016 dosiahol rýchlosť 30 GB za sekundu. Jeho cieľom bude aj zabezpečenie trvalo udržateľného pripojenia 5G pomocou technológií trvalo udržateľného zamerania a ďalších iniciatív..

Logo Telus Mobility

Rogers Communications je ďalšia spoločnosť, ktorá sa pokúša vydať 5G v Kanade. Sú sústredené na University of British Columbia vo Vancouveri a tiež sa zameriavajú na vydanie 20/20. Spoločnosť TeraGo v roku 2020 prevádzkuje pevné testy bezdrôtového prístupu 5G s Nokia.

Huawei Technologies – najväčšia telekomunikačná spoločnosť v Číne a najväčšia na svete – bola najvýznamnejším hráčom v rozvoji kanadskej 5G infraštruktúry. Medzinárodná politika to však zastavila tak hladko, ako si to mnohí môžu priať.

Mnoho ďalších dopravcov vytvára svoje vlastné predpovede 5G, aby ich zákazníci vedeli, kedy oni môžete očakávať pripojenie 5G:

 • Bell Mobility – 2020
 • Fidolate 2020
 • Koodoo Mobile – Late 2020
 • Virgin Mobile- Late 2020
 • Sloboda Mobile – 2021
 • SaskTel-2021+
 • Videotron- 2021+

nakoniec, Kanada zatiaľ nemá vo veľkých mestách 5G pripojenie a najmä nie v celej krajine. Značný pokrok sa však dosiahol v poskytovaní prístupu 5G na mnohých hlavných technologických uzloch krajiny. Ak sa tieto iniciatívy ukážu ako sľubné, Kanaďania na celom území môžu očakávať, že v nadchádzajúcich rokoch sa začne rozširovať prístup k 5G a zariadenia.

Posledné správy o 5G v Kanade

Prečo sú kanadské rozhodnutia o stavebníctve 5G dôležité

Zariadenie 5G bude dôležité pre všetkých bez ohľadu na to, či budete zariadenie 5G používať hneď, ako bude k dispozícii. Aj keď pripojenie 5G bude neoddeliteľnou súčasťou budúceho digitálneho prostredia a mnohých zlepšení v oblasti hospodárstva a podnikania, bude to tiež veľmi nákladný prechod. Mnoho kanadských bezdrôtových operátorov investuje počas nasledujúcich šiestich rokov 26 miliárd investícií do rozvoja infraštruktúry 5G.

5g mobilný telefón

Kanadská 5G sieť (ktorá je v súčasnosti budúcim snom ako realitou) bude mať pravdepodobne vybudovanú infraštruktúru malým počtom globálnych spoločností, a nie konkrétnymi kanadskými poskytovateľmi alebo bezdrôtovými operátormi. Medzi tieto spoločnosti patria Nokia, Ericcson a Huawei.

Objavili sa však určité obavy týkajúce sa spravodajských informácií o umožnení prístupu čínskej spoločnosti do západných telekomunikačných systémov. Niektorí si myslia, že potenciálne problémy alebo dohľad sú vysoké.

Ottawa, Toronto Rogersovo centrum sa stane testovacím miestom pre 5G

Testovanie základných aplikácií bezdrôtových sietí 5G sa uskutočnilo neskôr v roku 2018 v Ottawe. Testy sa vykonali s dlhoročným dodávateľom siete – spoločnosťou Ericsson. Aj keď test nebol dostatočne rozsiahly na to, aby umožnil nasadenie 5G v roku 2019, poskytol hlavný prehľad, ktorý umožnil ďalšie testovanie, ktoré sa uskutoční v priebehu nasledujúcich rokov, a umožnil nasadenie 5G v obmedzených podmienkach počas celého 2019.

K širšiemu nasadeniu 5G sa pravdepodobne začne v roku 2020, hoci podrobnosti sú ponechané na mnohé spoločnosti poskytujúce infraštruktúru 5G potrebnú na tento prechod..

Problémy s 5G v Kanade

Boli vznesené obavy, že čínskej spoločnosti Huawei Technologies, ktorá je najväčším výrobcom telekomunikačných zariadení na svete a jednej z mála spoločností s infraštruktúrou potrebnou na rozvoj siete 5G, by sa nemalo povoliť dodávať vybavenie pre kanadskú sieť 5G..

Logo Huawei a smartfón

Čiastočne je to preto, že mnoho kanadských spojencov už spoločnosti zakázalo dodávať zariadenie do svojich vlastných sietí 5G. Obavy sú zvyčajne vyvolané možnosťou špionáže, či už ide o finančné údaje alebo o všeobecné údaje o kanadských občanoch. V skutočnosti veľa spoločností, ako sú USA, Japonsko a Austrália, všetky vzniesli obavy týkajúce sa spoločnosti Huawei a rozhodli, že ide o riziko národnej bezpečnosti..

Čas ukáže, či hodnota spoločnosti Huawei, ktorá spočíva v jej rozsiahlych infraštruktúrnych schopnostiach a zdrojoch, je dostatočne cenná na to, aby sa z nej stal hlavný hráč v rozvoji kanadskej siete 5G, alebo či sa bude hľadať náhrada kvôli vládnemu dohľadu alebo pobúreniu občanov..

Kanada s použitím Huawei 5G by mohla brániť prístupu k americkým spravodajským službám

Americký poradca pre národnú bezpečnosť vyzval Kanadu, aby nepoužívala technológiu 5G získanú z materiálov spoločnosti Huawei. Uviedol, že by to ohrozilo dohody o zdieľaní spravodajských informácií, ktoré v súčasnosti požívajú USA a Kanada, pretože USA sa obávajú, že akékoľvek preniknutie do kanadských sietí by nevyhnutne vystavilo ich vlastné siete čínskemu dohľadu..

Kanadský premiér Justin Trudeau odložil rozhodnutie o tom, či sa bude toto sieťové zariadenie používať až do 21. októbra. Toto rozhodnutie malo dôsledky mimo rozvoja siete, pretože ovplyvnilo politiku medzi USA a Kanadou na širšej medzinárodnej úrovni..

Kanadský minister obrany uviedol, že pred prijatím rozhodnutia by si našli čas na preskúmanie všetkých potenciálnych hrozieb a na ochranu novej technológie 5G..

Kanada sa rozhodla odložiť rozhodnutie Huawei 5G o hlasovanie po hlasovaní

O Kanade sa uvádza, že odložilo svoje rozhodnutie o tom, či čínska spoločnosť Huawei Technologies dodá sieťové vybavenie pre svoju 5G sieť až po októbrových federálnych voľbách. Dôvodom sú stále napäté vzťahy s Pekingom.

Huawei Čína sídlo

Obavy boli spočiatku vznesené nielen kanadskými občanmi a Spojenými štátmi, ale aj mnohými ďalšími kanadskými medzinárodnými spojencami. Mnoho ich medzinárodných spojencov už zakázalo Huawei z ich vlastných sietí kvôli strachu z čínskeho dohľadu.

Premiér Justin Trudeau povedal, že sa zdráhal pokračovať v rozhodovaní, až kým nebude jasnejší osud dvoch Kanaďanov zadržiavaných v Číne..

Toto odloženie sa považuje za problém veľkých telekomunikačných spoločností, pretože nemôžu pokračovať vo svojich plánoch bezdrôtovej integrácie 5G, kým vláda nerozhodne o vývoji..

Ďalšie príručky

 • Najlepšie VPN služby
 • Najbezpečnejšie prehliadače
 • Bezpečnosť internetu pre deti
 • Sprievodca ochranou osobných údajov online

5G in Canada Resources

 • Plán architektúry siete Huawei 5G z perspektívy vysokej úrovne
 • Výhody a použitie 5G – ETSI
 • Budúce technologické pokroky a porozumenie 5G – GSMA Intelligence
 • Sprievodca bezpečnosťou 5G od spoločnosti Ericsson
 • 5G Definícia a vývoj z webovej stránky kanadskej vlády
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me