Ako obísť bloky VPN ako profesionál (Aktualizované: 2020)


Hľadáte spôsoby, ako obísť bloky VPN (pre Netflix alebo čokoľvek pod slnkom)? 

Máte šťastie, pretože to je presne to, čo budeme zdieľať v tomto článku.

Najprv však, ako sme sa dostali k bodu, keď Netflix skutočne vie, že používate VPN? Určite to nie sú desivé všadeprítomné technické preťaženia, o ktorých si myslíme, že sú … sú?

V roku 2016 sa spoločnosť Netflix rozhodla zablokovať obsah pre určité krajiny, čím spôsobila, že mnohí Američania v okolí vyliahli pozemok, aby zvrhli svoju miestnu vládu. Boli odhodlaní ísť do všetkých dĺžok, ktoré by Orangeovi priniesli späť New Black.

Našťastie sa objavil spôsob, ako obísť tento blok a kríza bola odvrátená. Riešenie spočívalo v jednoduchom softvéri známom ako VPN. Čoskoro sa však Netflix rozhodol bojovať a začal blokovať VPN!

Streamujúca spoločnosť to bola takmer ako presun zo strany spolužiakov, keďže ľudia boli v určitých regiónoch úplne odrezaní od spoločnosti Netflix. To je, samozrejme, až kým opäť zvíťazila rovnaká zvedavosť a znalosti z predošlého obdobia.

Oboznámenie sa s VPN

Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) sa za posledné desaťročie stali veľmi populárnymi. Vzhľadom na ich schopnosť nadviazať nebezpečné pripojenie na internet a urobiť ho súkromným, niet divu, že ich milióny používateľov využívajú..

čo je vpn

Okrem toho sú VPN známe pre funkcie, ktoré umožňujú ľuďom obchádzať určité obmedzenia vrátane vecí, ako sú geografické bloky alebo internetová cenzúra. Preto existuje vysoký dopyt po týchto sieťach kvôli ich schopnosti prekrútiť kritériá a ľahko ich prekonať.

Napríklad v niektorých regiónoch je zakázaných veľa streamovacích platforiem, ktoré zobrazujú televízne programy, filmy alebo prehrávanie hudby. Tí, ktorí by k nim mohli mať stále prístup, však môžu urobiť tak, že sa budú spoľahnúť na silu VPN.

Čo je internetová cenzúra a prečo sa to deje?

Jednoducho povedané, cenzúra zahŕňa každý akt blokovania niečoho od ostatných. Napríklad hudobné texty, ktoré sa považujú za urážlivé, sa vždy cenzurujú a na druhej strane sa nikdy v rádiu nehrajú.

Tento koncept je dosť podobný tomu, čo sa deje s konkrétnymi webovými stránkami na internete. Online cenzúra je to, koľko webových stránok obmedzuje obsah, ktorý zobrazujú, často v závislosti od polohy návštevníka.

čo sa na internete cenzuruje

Internetová cenzúra má veľa dôvodov – najbežnejšou je dôvernosť, zákonnosť a bezpečnosť.

Napríklad veľké spoločnosti majú tendenciu cenzurovať svoje webové stránky a zobrazovať obsah iba tým, ktorí sú oprávnení vidieť ich zamestnaním v týchto spoločnostiach..

Robí sa to s cieľom zachovať úroveň dôvernosti, na ktorú sa takmer všetky odvetvia spoliehajú. Zoberme si napríklad vplyv účtovníckej firmy ako Ernst a Young na stratu dôvernosti svojich webových stránok. Takéto porušenie by viedlo k strate súkromia údajov a súbory klientov by sa stali verejne známymi.

Vzhľadom na to, ako sa akcionári a investori spoliehajú na finančné informácie, by takýto problém mohol doslova zničiť mnoho organizácií.

Podobne veľa webových stránok môže byť cenzurovaných za porušovanie zákonov. Od nebývalého rastu internetu a jeho sily sa rozširujú zákony, ktoré sa týkajú autorských práv, patentov a ochranných známok..

Teraz je akékoľvek nehmotné vlastníctvo, ktoré niekto zaregistruje, chránené pred zlodejmi online. Napríklad, ak niekto napíše blog, má právo na autorské práva k tomuto blogu. Keď sa iná osoba pokúsi ukradnúť blog a umiestniť ho na svoje webové stránky, pôvodný autor môže nahlásiť problém.

Potom bude pravdepodobne webová stránka zlodeja cenzurovaná alebo úplne blokovaná. Dôvody internetovej cenzúry sú preto dôležité na pochopenie, pretože zobrazujú, aké dôležité je mať schopnosť cenzurovať určité veci..

Tam, kde VPN prichádzajú do hry

Avšak so všetkými platnými dôvodmi na internetovú cenzúru prichádza dlhý zoznam neplatných. Zvážte, ako niektoré vlády blokujú webové stránky, ktoré nezdieľajú svoje stanoviská.

V týchto prípadoch je inštalácia VPN za účelom prístupu k obsahu úplne pochopiteľná. Bohužiaľ nie je žiadnym tajomstvom, že VPN majú moc obísť internetovú cenzúru.

To znamená, že mnoho spoločností alebo dokonca vlád našlo spôsoby, ako blokovať virtuálne súkromné ​​siete pomocou techník, ako sú odtlačky prstov prehliadača a detekcia proxy..

Ako sa zablokujú siete VPN?

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako ich môžu zablokovať tí, ktorí nechcú, aby ich používatelia prístupovali na ich platformu, boli detektory VPN. Aj keď je to celkom samozrejmé, jedná sa o zariadenia, ktoré sa používajú na zisťovanie používateľov, ktorí sa snažia pripojiť k platforme prostredníctvom virtuálnej súkromnej siete..

Ďalším spôsobom, ako spoločnosti blokujú VPN, sa točí okolo IP adries. Stáva sa to, keď je adresa servera VPN zablokovaná a používatelia nemôžu túto VPN znova používať.

Problémom tohto prístupu je skutočnosť, že existujú tisíce rôznych poskytovateľov VPN. Pokúsiť sa zablokovať všetky je teda ako hrať nekonečnú hru šialenstva. Znamená to, že pre každú blokovanú sieť vyjde ďalších päť.

Riešenia problému

Našťastie spoločnosti blokujúce VPN neriešia presne problém týkajúci sa ľudí, ktorí obchádzajú internetovú cenzúru alebo geoblokáciu. Naopak, jednoducho prekážajú ľuďom, ktorí tieto metódy používajú.

V preklade nie je možné prekonať blokované VPN. Medzi najbežnejšie riešenia patrí mobilné prehliadanie, virtuálne siete VPN, Tor, manipulácia s číslami portov na prekonanie blokovania portov a oveľa viac.

Mobilné prehliadanie

Používanie mobilného prehliadania je pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako prekonať bloky VPN. Má však niekoľko nevýhod. Po prvé, funguje to iba pre tých, ktorí chcú obísť bloky zavedené ich zamestnávateľmi, školskými obvodmi atď.

Mobilná sieť VPN

Napríklad väčšina škôl bude mať bloky VPN, ktoré znemožňujú prístup k akýmkoľvek platformám sociálnych médií. S cieľom obísť tento problém je možné pomocou týchto telefónov a mobilných sietí osloviť tieto webové stránky.

Pokiaľ ide o nedostatky, používanie mobilných zariadení nebude mať vplyv na bloky, ktoré vytvorili inštitúcie na vysokej úrovni, ako sú vlády alebo štátne agentúry..

Vytvorenie nového

Ak je sieť VPN zablokovaná, niekedy je oveľa jednoduchšie nájsť inú, ktorá ešte nebola blokovaná.

U populárnych webových stránok by však nájdenie odblokovaných sietí VPN mohlo byť dlhé úsilie, pretože veľké webové stránky sú zvyčajne veľmi dôkladné.

Vytvorenie úplne novej siete VPN sa teda môže ukázať ako najjednoduchší spôsob, ako obísť obmedzenia. Nevýhodou tejto alternatívy je skutočnosť, že prevádzka vlastnej VPN môže byť trochu zložitejšia. Zahŕňa celý rad krokov, ktoré sa musia dokonale vykonať, aby sa vytvorila funkčná sieť.

Našťastie existujú spoločnosti, ktoré môžu túto službu ponúkať za poplatok. Vlastné VPN bude tiež dobrým dlhodobým riešením, pretože ho budú môcť používať tak dlho, ako budú chcieť..

Tor

Tor je softvér, ku ktorému majú ľudia prístup zadarmo, aby úplne anonymizovali svoju online aktivitu. Funguje tak, že odráža údaje používateľa prostredníctvom nespočetných relé po celom svete.

V dôsledku toho vlády alebo akákoľvek iná dohliadajúca agentúra nedokáže sledovať svoju činnosť online. V skutočnosti sa však Tor zameriava viac na poskytovanie súkromia a nešpecializuje sa na prístup k cenzurovaným webovým stránkam.

Avšak kvôli oddeleniu svojej identity a smerovania vytvára Tor mosty, ktoré môžu obísť blokované IP. Znamená to, že ide o medzeru, ktorá umožňuje prístup k blokovanému obsahu.

Medzi ďalšie populárne riešenia patria:

  • Psiphon
  • Shadowsocks
  • TCP port 443
  • Tunel SSH

Vzhľadom na počet spôsobov, akými sa ľudia môžu obísť okolo blokov VPN, ste iba tak obmedzení, ako sa sami necháte.

Inými slovami, prístup k obsahu pomocou VPN je pomerne jednoduchý, pokiaľ máte základné vedomosti o tom, ako fungujú a ako ich nastavujete (znova: zapnite ich!). Je však inou témou, či by sa mal prístup na internet k rôznym typom blokovaných stránok robiť.

Koniec koncov, to, že človek má prostriedky na dosiahnutie svojho cieľa, neznamená vždy, že by to mal urobiť!

Posledná aktualizácia 19. apríla 2020

Ahoj, ja som Ludovic. Túto stránku som vytvoril ako spotrebiteľský zdroj, aby som pomohol ostatným Kanaďanom lepšie porozumieť meniacemu sa svetu kybernetickej bezpečnosti. Pred vytvorením tohto zdroja som videl dva základné problémy s odvetvím ochrany súkromia spotrebiteľov B2B. Po prvé, vzdelávanie – väčšina ľudí si neuvedomuje dôležitosť svojich vlastných údajov. Po druhé, nekalé marketingové praktiky – existuje široká škála samozvaných bezpečnostných riešení, ktoré nerobia nič iné ako sprostredkovanie užívateľských údajov bez súhlasu..

Odošlite komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

komentár

Názov *

E-mail *

webové stránky

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me