Kompletný sprievodca odblokovaním webových stránok

Kompletný sprievodca odblokovaním webových stránok


Keď budeme diskutovať, vlády sa obávajú ich imidžu. Zároveň tí, ktorí sú pri moci, chcú chrániť svoju moc. Ako teda dosiahnu rovnováhu? Robia to tak, že si hrajú so sémantikou. Ako to? Pojmy filtrovanie, vypínanie, blokovanie a cenzúra znamenajú to isté z hľadiska koncového používateľa.

V podstate ide o to, že existuje určitá časť internetu, ku ktorej nemáte prístup. Pre vlády, tvorcov politík a aktivistov však každý termín nesie inú konotáciu. Termín „filtrovanie“ sa javí ako jemný a mierny. V skutočnosti sa javí termín „cenzúra“ viac orwellovského charakteru ako sa čoskoro dozviete v tomto článku.

V tejto príručke budeme používať štyri zmiešané výrazy. Ale kvôli tejto príručke všetci znamenajú to isté –časť internetu nie je prístupná.

Vlády chcú zachovať svoju slávu

Zoznam krajín, ktoré webové stránky zakazujú, je zoznam autoritatívnych režimov. Na týchto zoznamoch sú významné mená ako Severná Kórea, Jemen, Turecko a Irán.

Zatiaľ čo väčšina sveta má neobmedzený prístup na internet vrátane využívania stránok sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter, vyššie uvedené krajiny sa obávajú, že ich občania by mohli povedať niečo negatívne o vláde, že zabrániť z používania sociálne médiá a navštevovať iné weby, ktoré vláda považuje za nebezpečné.

Tieto vlády majú podozrenie na svojich občanov. Niečo také jednoduché ako použitie podpisu GPG na šifrovanie sa považuje za hrozbu pre štát.

Odblokovanie webových stránok – riešenie č. 1, získajte sieť VPN

Jednoducho povedané, VPN vytvorí spojenie medzi vašim elektronickým zariadením, či už je to váš počítač, tablet alebo smartphone, s iným počítačom v inej časti sveta, ktorý je známy ako server. Toto šifrované pripojenie vám umožňuje surfovať po internete, zatiaľ čo vaša IP adresa je skrytá IP adresa VPN servera ako maska. Ak ste v Číne, ale ste pripojení k sieti VPN v Londýne, zdá sa, akoby ste v Londýne. Získate tak prístup k obsahu, ku ktorému by ste zvyčajne nemali prístup.

funguje

Na trhu existuje niekoľko sietí VPN. Mnohé z nich ponúkajú svoje služby zadarmo. Niektoré bezplatné siete VPN môžu byť nebezpečné, pretože buď nemajú správne šifrovacie protokoly a protokoly VPN, alebo sa používajú ako nástroj na zhromažďovanie vašich osobných údajov a na ich predaj obchodníkom. Nezabudnite, že šifrované pripojenie alebo bezpečný tunel, ktorý vám umožňuje predstierať, že ste v inej časti sveta, je tiež ten istý tunel VPN, ktorým prechádza všetka vaša internetová prevádzka. Ak je sieť VPN, ktorú používate nedôveryhodný, mohli s vašimi súkromnými informáciami robiť, čo chcú.

Preskúmali sme nespočetné množstvo sietí VPN a vybrali sme dve, ktoré považujeme za tie najlepšie z partie. Oni sú NordVPN a ExpressVPN.

Náš výber číslo jedna: NordVPN

nordvpn logo

NordVPN je naše najlepšie odporúčanie. Táto sieť VPN umožňuje prístup k viac ako 5 200 serverom po celom svete. Máte možnosť pripojiť šesť zariadení súčasne. NordVPN ponúka ďalšie funkcie, vrátane ochrany proti úniku a zmätku, aby sa obišiel softvér navrhnutý na blokovanie VPN.

Ich špecializované servery vrátane dvojité servery VPN a servery typu tor-over VPN, vylepšite svoju anonymitu a urobte z toho geografické blokovanie.

Pros

 • Servery VPN s dvojitým skokom
 • Podpora live chatu
 • 30 dňová záruka vrátenia peňazí
 • Poskytuje prístup k geograficky blokovaným streamovacím službám, ako je Netflix
 • Užívatelsky prívetivý

Zápory

 • Rýchlosť pripojenia niekedy kolíše

stanovenie ceny

NordVPN je dotyk drahší ako niektoré iné platené VPN. Ponúkajú však značné množstvo hodnoty za to, čo získate.

nordvpn_plan

 • Platíte mesačne $ 11,95.
 • Ak platíte naraz jeden rok, zaplatíte 83,88 dolárov ročne, čo je ekvivalent 6,99 dolárov mesačne.
 • Ak platíte dva roky naraz, zaplatíte 95,75 dolárov, čo je ekvivalent 3,99 dolárov mesačne.
 • Ich najobľúbenejším plánom je trojročný plán. Platíte 107,55 dolárov. Toto sa rozdelí na 2,99 dolárov mesačne na tri roky.

Všetky ich plány majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Môžete platiť kreditnými kartami, kryptomenami a inými spôsobmi platby.

Spôsoby platby Nordvpn

Zásady protokolovania

NordVPN je jednou z mála VPN služieb, ktoré boli doteraz overené, že nemá žiadne záznamy. Účtovné firmy ich podrobili auditu, ktorý overuje ich zásady bez záznamov. Neukladajú adresy IP, internetové aktivity ani denníky o premávke.

nordvpn logging policy

Sme pevne presvedčení, že NordVPN je najlepšia služba VPN na obídenie geografických obmedzovacích blokov a ďalších techník používaných vládami na zabránenie ľuďom v prístupe na internet. Pozrite sa na naše plné Recenzia NordVPN.

Náš výber číslo dva: ExpressVPN

logo expresvpn

ExpressVPN sídli na Britských Panenských ostrovoch. Preto je chránený zákonmi o ochrane súkromia, ktoré sa vzťahujú na podniky a jednotlivcov, ktorí tam pôsobia. To znamená, že vaše súkromie je chránené. ExpressVPN má viac ako 3 000 VPN serverov. Svojim klientom ponúkajú 160 umiestnení VPN serverov rozmiestnených po 94 krajinách.

Pred chvíľou ExpressVPN aktualizoval svoje aplikácie pre všetky svoje platformy. Výsledkom bolo zvýšenie rýchlosti pripojenia, vyššia spoľahlivosť a lepšie rozloženie.

Pros

 • Najrýchlejšia služba VPN, ktorá ponúka vynikajúce šifrovanie
 • Zabezpečené pripojenie
 • Pracuje v Číne
 • Veľké množstvo serverov a umiestnení serverov
 • Umožňuje P2P

Zápory

 • drahý
 • Limit troch zariadení

stanovenie ceny

Cena je veľkým faktorom, ktorý treba dávať pozor pri výbere VPN, ExpressVPN sa predáva ako prémiová služba, a preto ponúka svoje služby oveľa viac v porovnaní s inými prémiovými službami, ako je NordVPN..

Plány ExpressVPN

 • 12,95 dolárov mesačne ak platíte mesačne
 • 8,32 dolárov mesačne účtované na 99,95 dolárov ročne
 • 9,99 dolárov mesačne so šesťmesačnou zmluvou bolo každých šesť mesiacov účtovaných 59,95 dolárov

ExpressVPN umožňuje platiť kreditnou kartou, PayPal, kryptomena, ako aj množstvo ďalších spôsobov platby.

Možnosti platby ExpressVPN

Všetky ich plány prichádzajú s 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Zásady protokolovania

Zásady ochrany osobných údajov expresvpnZ času na čas sa ExpressVPN osvedčila ako dôveryhodná, pokiaľ ide o zachovanie súkromia zákazníka. Preto je ich politika ťažby dreva často vyhľadávaná mnohými ľuďmi, ktorí sa chcú prepustiť z očí vlády..

Jeden z najznámejších príkladov sa uskutočnil v decembri 2017. Orgány v Turecku zabavili servery ExpressVPN. Chceli získať údaje o zákazníkoch. Úrady nemohli získať žiadne údaje o zákazníkoch zo serverov ExpressVPN, pretože nemali protokoly.

ExpressVPN nebude ukladať:

 • Prehladavat historiu
 • DNS dotazy
 • Cieľ cesty
 • metadáta
 • IP adresy

Ak z nejakého dôvodu NordVPN nefunguje pre to, čo chcete, ExpressVPN je kvalitná služba, ktorá sa osvedčila ako dôveryhodná. Dáme im naše úplné odporúčanie. Pozrite sa na naše plné Recenzia ExpressVPN.

Ďalšie spôsoby odblokovania webových stránok

Aj keď je VPN najúčinnejším riešením, nemusí byť pre každého. Tu je niekoľko ďalších spôsobov, ako odblokovať webové stránky (všetky riešenia tu môžu fungovať, ale všetky padajú na niekoľko dôležitých vecí, ktoré poskytuje služba VPN).

Používanie proxy

Proxy server bude fungovať podobne ako VPN v tom, že bude vyzerať, že surfujete po webe z iného umiestnenia. Proxy servery neponúkajú šifrovanie. Takže keď sa môžete obísť geografickým blokovaním, neexistuje žiadna záruka, že vaša premávka je bezpečná pred zvedavými očami. V skutočnosti web pravdepodobne vie, že používate webový server proxy, najmä ak používate server proxy bez šifrovania.

chybové hlásenie netflixZoberme si napríklad Netflix. Vyvinuli systém na zablokovanie vášho prístupu k ich streamovacej službe, keď ich systém zistí, že používate proxy na obídenie obmedzení. V takom prípade sa objaví obávaná chyba servera Netflix:

Toto je ďalší prípad, prečo proxy nedokáže problém vždy vyriešiť. Na niekoľkých webových stránkach, ktoré sú vyplnené iba textovými informáciami, by servery proxy mohli fungovať. V prípade streamovania stránok, ako je Netflix, je však na získanie prístupu k nim najlepšie použiť sieť VPN.

Výmena servera DNS

Ak používate otvorené DNS, možno budete môcť obísť pokusy o odfiltrovanie určitých webových stránok. Použite nasledujúce pokyny:

 • Ísť do Ovládací panel
 • Nájsť Centrum sietí a zdielania

Centrum sietí a zdielania

 • Kliknite na ikonu názov sieťového pripojenia používate
 • Keď sa objaví ďalšie okno, kliknite na položku Vlastnosti

Vlastnosti sieťového pripojenia

 • Zvýraznite internetový protokol verzie 4 TCP / IPv4

Vlastnosti sieťového pripojenia IPv4

 • Vyberte Použiť nasledujúci Preferovaná adresa DNS DNS 208.67.222.222 alternatívny DNS 208.67.220.220

Keďže používanie protokolu Internet Protocol verzie 6 – IPv6 je čoraz obľúbenejšie, možno budete chcieť tam urobte rovnaké zmeny. Vykonajte všetky rovnaké kroky ako predtým, ale zvýraznite Internet Protocol Version 6 a kliknite na Vlastnosti.

Zmeňte adresy servera DNS vášho počítača:

 • Preferovaný server DNS: 2620: 0: ccc :: 2
 • Alternatívny server DNS: 2620: 0: ccd :: 2

Existuje mnoho dôvodov, prečo vlády bránia svojim občanom v slobodnom prístupe na internet. Nasledujú štyri najobľúbenejšie.

Prečo vlády Censor webové stránky?

Existuje veľa dôvodov, prečo vlády cenzurujú obsah na internete. Tieto dôvody sú často zhrnuté tvrdením: „zachovať stav národného záujmu“. V zásade je to spôsob, ako si tieto sily môžu udržať kontrolu, udržať miestne obyvateľstvo ignorantské a zabrániť akejkoľvek revolúcii v tom, aby začala s jediným nápadom (koniec koncov, všetko veľké začína jedným nápadom). Je to stav mysle, kde jediný Boh, ktorého poznáte, je 5-palcový 5-metrový tlstý muž, ktorý hovorí o veľkej hre, ale vedie krajinu pomocou hladu a strachu ako vodiča..

Nie všetky krajiny samozrejme fungujú týmto spôsobom. Aj keď ich dôvody sa môžu líšiť, nakoniec to ešte brzdí slobodu prejavu a slobodu názoru národa. Venujte niekoľko minút hlavným dôvodom, prečo sa cenzúra v 21. storočí stále vyskytuje,

Bojí sa revolúcie

„Arabská jar“, ktorá sa začala v severnej Afrike a rozšírila sa po veľkej časti arabského sveta, dokázala rásť rovnako rýchlo ako internet..

Arabská revolúcia

Keď represívne vlády vidia, ako sa tieto typy vecí dejú, obávajú sa. Uvedomujú si, že nešťastní občania môžu pomocou internetu rýchlo organizovať nepokoje a davy. Tieto vlády preto zablokujú sociálne mediálne siete v nádeji, že zabránia ľuďom navzájom komunikovať v čase nepokojov.

Ochrana obrazu krajiny

Všetky krajiny sa obávajú svojho imidžu. Chránia svoj imidž lepšie ako najlepší domáci bezpečnostný systém, ktorý chráni domov bohatého muža. Uznávajú, že ich imidž ovplyvňuje spôsob, akým sa s nimi zaobchádza v iných krajinách. Dokonca aj krajiny, ktoré sa dnes považujú za majáky slobody, ako napríklad USA, sa pokúsili ovládať svoj imidž v čase nepokojov, napríklad počas hnutia za občianske práva. Krajiny, ktoré si uvedomujú obraz, ako sú dnes Čína a Severná Kórea prísne kontrolujú používanie internetu ako spôsob ochrany ich reputácie a skrytia reality vnútorných konfliktov.

Politici chcú mať moc

Bez ohľadu na krajinu chcú úradujúci politici zostať pri moci. Nedávno bol v Benine prudko obmedzený internet tým, čo mnohí cítili ako pokus úradujúcej moci zorganizovať voľby..

Škrtenie internetu

V mnohých prípadoch sa tak deje s cieľom zabrániť menšinovým skupinám v organizácii protiľahlých hnutí alebo zabrániť menšinovým skupinám v ich predvádzaní dôkazy o brutalite zamerané na to, aby im zabránili voliť.

Dôvody morálky

Niekoľko krajín po celom svete blokuje webové stránky, ktoré vláda považuje za nemorálne. Napríklad práve pred niekoľkými rokmi India nariadila poskytovateľovi internetových služieb blokovať viac ako 850 webových stránok pre dospelých s cieľom chrániť morálnu slušnosť. Z rovnakých dôvodov morálky, India sa pokúsila zakázať sociálne médiá Facebook a Twitter pretože sa domnievali, že webové stránky odmietli odmietnuť urážlivý obsah.

Aké sú nástroje, ktoré vlády používajú na blokovanie webových stránok

Vláda používa množstvo nástrojov a trikov na „ochranu“ svojich občanov pred nebezpečnými miestami. Pozrime sa na niektoré z nich.

Veľký Firewall v Číne

V Číne je dnes online približne 800 miliónov ľudí. Tieto osoby nemajú prístup k službám YouTube, Facebook, New York Times alebo Google. Ak sa pokúsia vyšetriť protest z roku 1989 na námestí Nebeského pokoja, udalosti sa prezentujú spôsobom, ktorý je pre vládu priaznivý. Verte tomu alebo nie, bolo dokonca obdobie, keď sa Winnie Pú nemohla obísť Veľkého čínskeho firewallu..

Veľký firewall z Číny

Veľký Firewall v Číne je úsilie medzi vládnymi monitormi a telekomunikačnými spoločnosťami určené na presadzovanie pravidiel štátu. Kvôli jeho úspechu pri zákaze internetu, Čína sa stala vzorom represívnych vlád po celom svete.

Projekt Golden Shield je systém dohľadu nad databázou, ktorý umožňuje Číne zaznamenávať akcie každého z jej občanov na internete. Vláda zamestnáva 50 000+ ľudí, ktorých jedinou úlohou je blokovať webové stránky, ktoré vláda neschvaľuje a filtruje obsah, ktorý vláda považuje za škodlivý..

Čína kontroluje všetkých osem poskytovateľov internetových služieb v krajine. Riadia tiež 10 medzinárodných internetových brán, ktoré spájajú Čínu so zvyškom sveta.

Blokovanie IP

Obľúbeným nástrojom čínskej vlády je blokovanie IP. Toto je ľahká implementácia. Smerovače v Číne dostávajú zoznam nežiaducich adries IP. Routery zrušia akýkoľvek paket, ktorý smeruje na jednu z blokovaných IP. Tadiaľto, používatelia nemôžu nadviazať spojenie. Nevýhodou je, že okrem zjavných problémov s cenzúrou môžu existovať aj iné webové stránky s rovnakou adresou IP, ktoré sa zablokujú, ak sa nachádzajú na rovnakom serveri..

Filtrovanie kľúčových slov

Ak sa blokovanie IP dá implementovať relatívne ľahko, filtrovanie kľúčových slov je sofistikované. Používa Systém detekcie narušenia, kontrola všetkej prevádzky, ktorá prechádza poskytovateľmi internetových služieb, ktorí spracúvajú prichádzajúcu a odchádzajúcu komunikáciu v Číne. Ak má prevádzka preddefinované kľúčové slovo, ktoré je blokované, potom je prenos potlačený a pripojenie TCP je resetované. Reset nastane na oboch koncových bodoch, ktoré vynútiť spojenie ukončiť. Potom je spojenie zablokované až na jednu hodinu.

Veľký Firewall v Číne sa neustále vyvíja. Pravdepodobne existuje veľa trikov a techník, ktoré Čína používa na cenzúru internetu a ktoré nie sú verejnosti všeobecne známe. Čo vlastne vieme, je to, že mnohé z čínskych metód si požičali iné krajiny, ktoré prijali tieto techniky, aby vyhovovali ich vlastným cieľom..

Brazília zakazuje WhatsApp

V roku 2015 spoločnosť WhatsApp neposkytla brazílskej vláde údaje, ktoré chcela v súvislosti s vyšetrovaním, ktoré robí. Brazílska vláda teda odpovedala zákazom adresy IP WhatsApp. Súd nariadil výpadok energie na 48 hodín. Tento efekt sa okamžite prejavil, pretože službu zasielania správ využíva viac ako 90% obyvateľstva krajiny. Obzvlášť obľúbený je medzi chudobnými jednotlivcami, ktorí si nemôžu dovoliť platiť smiešne poplatky za telefónne služby.

Brazília zakazuje WhatsApp

Ako brazílska vláda dosiahla tento výkon? Keď sa pozriete na internetový prenos, vidíte, že všetky pakety sa stratia pre jeden uzol, ktorý má súkromnú adresu IP 10.223.238.77. Vďaka jednoduchému bloku IP mohla brazílska vláda prinútiť smerovače vyzbrojené zoznamom adries IP, aby vyhodili všetky pakety smerujúce na adresy IP WhatsApp..

Pakistan vytvára internetovú čiernu dieru

Existujú dva hlavné spôsoby cenzúry internetu. Môžete napodobniť, čo Brazília urobila, a nakonfigurovať zoznam riadenia prístupu tak, aby vyradil všetky pakety z IP adresy na čiernej listine. Alebo môžete presmerovať premávku, ktorá smeruje na zakázané stránky, na čiernu dieru vytvorením konkrétnejšej trasy, ktorá doslovne nikam nevedie.

presmerovanie premávky na adresu čiernej dieryTo Pakistan urobil. Vo februári 2008 bolo Pakistan naštvané YouTube, pretože neznížilo to, čo považovali za antiislámske videá. Pakistan teda vytvoril smerovaciu tabuľku pre YouTube. To znamená, že namiesto reklamy na obvyklú cestu 208,65,152,0/22 v Pakistane inzerovala trasu 208,65,152,0/24. Toto je o niečo viac konkrétnej predpony, ako predpona, ktorú YouTube zvyčajne používa. Takže všetka internetová prevádzka, na ktorú sa údajne smerovalo Služba YouTube v Pakistane smerovala nikam.

Žiaľ, smerovacia reklama / 24 bola omylom prepustená poskytovateľovi internetových služieb v Hongkongu. Keďže prefektické oznámenie nebolo potvrdené, poskytovateľ internetových služieb v Hongkongu to považoval za uprednostňovanú trasu a začal šíriť informácie svojim susedom. V krátkom čase boli touto únikovou smerovacou tabuľkou IP adresy YouTube ovplyvnené dve tretiny internetu na celom svete.

Vlády nástrojov používajú na blokovanie internetu

Existuje päť bežných nástrojov, ktoré vlády používajú na blokovanie internetu. Každý z týchto nástrojov má charakteristické vlastnosti, ktoré určujú, ako fungujú. Päť nástrojov je:

 • Blokovanie IP a protokolov
 • Blokovanie založené na hĺbkovej kontrole paketov
 • Blokovanie založené na platforme
 • Blokovanie na základe adresy URL
 • Blokovanie založené na DNS

Blokovanie IP a protokolov

Ako sme diskutovali s veľkým čínskym firewallom, blokovanie založené na IP blokuje všetok prenos na nastavenú skupinu IP adries. Pri blokovaní založenom na protokole sa použijú nízkoúrovňové sieťové identifikátory, napríklad čísla portov TCP / IP. Tento typ blokovania naozaj neblokuje obsah, ale blokuje adresy IP. To je možné dosiahnuť inštaláciou softvéru do počítača. V mnohých prípadoch ide o zabezpečenie siete.

Ďalšou možnosťou je obmedzte prenos z konkrétnej adresy IP. Ak sa to vláda rozhodne urobiť, neblokuje dopravu úplne. Budú sa snažiť, aby to rýchlo stúpalo a klesalo. Cieľom je, aby boli používatelia tak frustrovaní alebo aby služba vyzerala tak nespoľahlivá, že používateľ odíde.

Či už hovoríme o blokovaní IP alebo blokovaní protokolov, zariadenie, ktoré blokovanie vykonáva, je medzi používateľom a obsahom. Z tohto dôvodu musí mať entita, ktorá blokuje, úplnú kontrolu nad internetovým pripojením medzi zdrojom a používateľom internetu. Používatelia, ktorí používajú najlepšie VPN, technológiu navrhnutú na zakrytie skutočného cieľa internetového prenosu, by táto forma blokovania nemala vplyv..

Blokovanie založené na hĺbkovej kontrole paketov

Toto je komplexnejšia forma blokovania. Medzi koncovým používateľom a internetom existujú zariadenia, ktoré filtrujú obsah na základe súboru kritérií vrátane typov aplikácií, typu obsahu alebo určitých vzorov. Toto je nákladná forma blokovania, pretože všetok obsah, ktorý príde, sa musí porovnať s pravidlami blokovania DPI.

Aby blokovanie DPI fungovalo, musia byť k dispozícii určité informácie o podpise. Mohli by to byť dopravné charakteristiky vrátane prenosových rýchlostí alebo veľkostí paketov. Mohli by to byť aj kľúčové slová, názvy súborov alebo informácie, ktoré sú špecifické pre obsah, ktorý chce niekto blokovať.

Vďaka tomu je blokovanie DPI účinným spôsobom určovania určitých typov obsahu, pokiaľ je možné obsah identifikovať pomocou podpisov. Príkladom by bolo blokovanie všetkého prenosu VoIP. Blokovanie DPI nefunguje dobre, ak je cieľom zablokovať konkrétny súbor alebo dokumenty, ktoré majú konkrétne kľúčové slová.

Ako funguje hĺbková kontrola paketov

Blokovanie DPI je tiež invazívne, pretože vyžaduje preverenie všetkej prevádzky odoslanej koncovému používateľovi. Hlboké blokovanie kontroly paketov funguje dobre v krajinách ako Čína, keď cieľom je riadenie a presadzovanie bezpečnosti. Nepracuje to dobre, keď je konečným cieľom vytvorenie blokovania založeného na politike.

Blokovanie na základe adresy URL

Populárnym spôsobom cenzúry internetu je blokovanie založené na URL. K tomuto zablokovaniu môže dôjsť na samostatnom počítači alebo ho možno nastaviť na sieťových zariadeniach medzi počítačom a internetom. Blokovanie na základe adresy URL funguje s webovými aplikáciami. Táto forma blokovania sa však netýka webových aplikácií, ako je VoIP. Týmto procesom sa vytvorí filter na zachytenie prenosu HTTP. Adresa URL uvedeného prenosu sa potom porovná s databázou, ktorá je uložená lokálne alebo so službou, ktorá je online. V závislosti od reakcie, filter zablokuje pripojenie alebo ho povolí.

Ak sa použije blokovanie založené na adrese URL, je používateľovi úplne zakázané navštíviť zakázaný web alebo je presmerovaný na web, ktorý má upozornenie alebo vyhlásenie o politike zdôrazňujúce dôvod, prečo bol uvedený web zablokovaný. Aby blokovanie adries URL fungovalo, poskytovateľ internetových služieb alebo strana, ktorá je za blokovanie zodpovedná, musia mať schopnosť kontrolovať a zachytávať prenosy, ktoré putujú medzi koncovým používateľom a internetom..

Blokovanie podľa platformy

Táto forma blokovania bude vyžadovať, aby vlastník platformy a entita, ktorá požaduje blokovanie, v tomto prípade vláda, pracovali ruka v ruke. Keď jednotlivec pošle dotaz a žije v krajine, kde sú zakázané určité webové stránky, dostane inú skupinu výsledkov v porovnaní so zvyškom internetu.. Obsah, ktorý sa považuje za nevhodný, bude zablokovaný.

Blokovanie vyhľadávacieho nástroja ovplyvní iba ľudí, ktorí používajú uvedený vyhľadávací nástroj a žijú na geografickom mieste, na ktoré sa vzťahujú pravidlá filtra. Je dôležité pochopiť, že tento typ blokovania neodfiltruje obsah. Iba odfiltruje ukazovatele obsahu. Inými slovami, spoločnosť Google nebude ľudí nasmerovať na stránky, ktoré vláda považuje za nevhodné, ale všetko, čo musí urobiť, je prepnúť svoj vyhľadávací nástroj alebo použiť iné metódy zisťovania obsahu, aby získal prístup k zakázaným materiálom (Čítaj viac: Súkromné ​​vyhľadávacie nástroje)

Blokovanie obsahu založené na DNS

Blokovanie internetového obsahuBlokovanie obsahu DNS je určené na riadenie a skúmanie otázok DNS. Prekladač DNS má dva hlavné ciele. Prvým je vykonanie vyhľadávania DNS. Druhým je porovnanie mien s blokovaným zoznamom. Predstavte si, že sa počítač pokúsi použiť blokovaný názov. Po preskúmaní adresy DNS počítača server vráti nesprávne informácie

Môže niekoho presmerovať na IP adresu, na ktorej sa zobrazí upozornenie, že určitý obsah bol zablokovaný. Server môže počítaču povedať, že obsah neexistuje. Bez ohľadu na použitú techniku ​​je účinok rovnaký. Používateľovi sa nebráni v prístupe k obsahu, ktorý vláda považuje za nebezpečný.

Záverečné myšlienky

V skutočnosti existuje veľa spôsobov, ako sa pokúsiť obísť geo blokovaný obsah. Niektoré z nich vyžadujú trochu viac práce ako iné a niektoré z nich sú trochu dôslednejšie, pokiaľ ide o výsledky, ktoré produkujú. Najlepším spôsobom, ako odblokovať webové stránky, je použitie sietí VPN, napríklad NordVPN alebo ExpressVPN. Pokiaľ ide o odstránenie obmedzení na internete uložených vládou, školou alebo inou inštitúciou, obidva tieto produkty majú vynikajúce výsledky..

Radi by sme od vás počuli. Povedzte nám o nástrojoch, ktoré používate na úspešné odblokovanie stránok. Dajte nám vedieť v sekcii nižšie. Viac informácií nájdete aj v našej sekcii Časté otázky.

Najčastejšie otázky

Otázka: Ako môžem odblokovať web v práci?

A: Váš zamestnávateľ je pochopiteľne znepokojený bezpečnosťou a tým, ako ich zamestnanci využívajú svoj čas. Súčasťou zabezpečenia dobrej bezpečnosti je to, že zamestnanci používajú najlepší správca hesiel. Súčasťou toho, že zamestnanci dobre využívajú svoj čas, môže byť blokovanie určitých webových stránok, ktoré sú považované za plytvajúce časom alebo nebezpečné. Ak však máte oprávnený dôvod obísť obmedzenia, ktoré zaviedol váš zamestnávateľ, odporúčame vám použiť sieť VPN. VPN ako NordVPN a ExpressVPN vám umožnia obísť blokované stránky.

Otázka: Ako natrvalo zablokujem webovú stránku?

A: Ak to chcete urobiť na počítači, môžete nastaviť blok na úrovni operačného systému. Nie je to ťažké a bude to fungovať pre priemerné aj zabezpečené prehliadače.

 • Ak to chcete urobiť, musíte mať k počítaču prístup správcu. Potom prejdite na C: WindowsSystem32driversetc
 • Vyhľadajte a dvakrát kliknite na súbor s názvom Host.
 • Potom otvorte Poznámkový blok. Uvidíte posledné dva riadky v hostiteľskom súbore prečítané: # 127.0.0.1 localhost ”a“ # :: 1 localhost Na koniec súboru s 12 7.0.0.1 pridajte názov stránky, ktorú chcete blokovať. Napríklad, ak chcete blokovať Google, urobíte to 12 7.0.0.1 www.Google.com. Tento krok opakujte, kým nepridáte všetky stránky, ktoré chcete blokovať.
 • Zatvorte hostiteľský súbor, kliknite na Uložiť a reštartujte počítač.
Otázka: Môžu školy blokovať VPN?

A: Áno môžu. Jedným z najbežnejších spôsobov je, že správcovia systému zatvoria porty, ktoré sa väčšinou používajú v protokoloch tunelovania VPN.

Otázka: Vie môj poskytovateľ internetu, aké stránky navštevujem?

A: Áno. Absolútne áno. Váš poskytovateľ internetových služieb slúži ako sprostredkovateľ medzi vami a internetom. Pokiaľ nepoužívate VPN ako NordVPN a ExpressVPN, ktoré nielenže robia vašu komunikáciu anonymnou, ale tiež ju šifrujú, všetko, čo robíte, môže váš poskytovateľ internetových služieb monitorovať..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map